خانه > علمی و دانستنی > دانستنی > با بالا رفتن سن مواظب مغز خود باش !
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت

با بالا رفتن سن مواظب مغز خود باش !

یوگا

 

محققان تاکنون به کرات از فواید ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن سخن گفته اند اما اکنون فایده جدیدی از یوگا برای کاهش نگرانی و افسردگی در دوران پیری مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ورزش یکی از توصیه های همیشگی پزشکان برای سلامت روح و جسم است. یوگا و مدیتیشن جزء ورزش هایی هستند که در سال های اخیر به کرات از فواید آنها سخن گفته شده است. مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که انجام یوگا در دوران پیری و سالمندی می تواند آرامش و کاهش استرس و نگرانی در این دوران را به همراه داشته باشد.

با رسیدن به دوران سالمندی، درد و بیماری های بسیاری به سراغ سالمندان می رود به طوری که هر روز با بیماری و ناراحتی های جدیدی دست به گریبان هستند که آرامش آنها را برهم می زند اما محققان معتقدند سالمندان با انجام ورزش هایی مانند یوگا می توانند به کاهش درد و همینطور افزایش آرامش خود که در نتیجه تغییر عملکرد سلول های مغزی است، بپردازند.

کاهش درد و افزایش آرامش را می توان در عملکرد متفاوت فعالیت مغزی در افرادی دانست که ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن انجام می دهند. در این بررسی، دو گروه مورد آزمایش قرار گرفتند، گروه اول افرادی بودند که ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن را انجام نمی دادند اما گروه دوم را افرادی تشکیل می دادند که بخشی از زمان روزانه خود را به ورزش هایی مانند یوگا اختصاص می دادند. 

کاهش درد در گروه دوم را می توان به دلیل کاهش فعالیت قشر جلویی مغز و همینطور افزایش فعالیت قسمت خلفی مغز دانست. افرادی که به فعالیت هایی مانند یوگا و مدیتیشن می پردازند به طور طبیعی در حال دریافت مسکن هایی برای کاهش درد، دوری از تشویش و استرس و نگرانی در دوران های مختلف زندگی خود بخصوص دوران پیری هستند.

 

 

 

منبع :خبرگزاری مهر

 

 

 

” فواید یوگا را هم ببینید “

 

 

 

 

” یوگا را در کنار باشگاه ماهان کرج تجربه کنید  “

 

 

باشگاه ماهان کرج

 

 

 

 

 

 

 

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=169275
loading...
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  تامین مالی جمعی (Crowdfunding) چیست؟

  تامین مالی جمعی (Crowdfunding)، روشی است که در آن سعی می‌شود تا از جمعیتی از …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.