تازه های آسمونی
صفحه اصلی > علمی و دانستنی > جانوران > شرایط نگهداری پرنده ناز (فنچ)

شرایط نگهداری پرنده ناز (فنچ)

Untitled-1

برای نگهداری این پرنده باید چندین شرط را رعایت کرد که بده تک تک نام میبرم و در هر مورد توضیح میدهیم :

ویژه نامه بزرگداشت 7 آبان، حتماً ببینید: همه چیز درباره کوروش بزرگ

 

1- اولین شرط برای نگهداری این پرنده قفس مناسب است:

این پرنده را میتوان به دو صورت نگهداری کرد :

الف)نگهداری در قفس

ب)نگهداری در پاسیو یا گلخانه

الف ) قفس: این پرنده به خاطر بازیگوشی زیاد و جست و خیز فراوان نیاز به یک قفس با میله های مناسب دارد که فاصله بین میله ها باید به گونه ای باشد که این پرنده بین آنها گیر نکند و باعث خفگی پرنده شود .
برای یک عدد فینچ یک قفس با طول 25 سانتی متروعرض 20 سانتی متر کافیست اما برای یک جفت باید حد اقل قفسی با طول 50 سانتی متر و عرض 30 سانتی متربرای پرنده انتخاب نمود.

ب) پاسیو یا گلخانه: در این صورت شما علاوه بر این که پرنده تان به خاطر پرواز از قدرت خاص برخوردار میشود عوامل دیگری نیز این نوع را نسبت به قفس متمایز میکند .

Untitled-1

2- خوراک مناسب: این پرنده نسبت به آب و غذای خود بسیار حساس است و شما که مسئولت نگهداری آن را به عهده گرفته اید باید شرایط دلخواه پرنده را برایش فراهم کنید . این پرنده دانه خوار است و خوراک اصلی آن ارزن تازه است اما تمایل زیادی به خوردن میوه جات ار قبیل :

سیب ، گلابی ،موز ،پرتقال ،خیار و سبزیجات از قبیل :جعفری ، اسفناج ، هویج ، برگ تربچه ، و… و غذاهای مکمل مانند : تخم مرغ آبپز ،بوره ،پودر مکمل غذایی و… این غذاها باید با دستوری مناسب در سبد غذایی پرنده قرارگیرد .

3 – آب: همانطور که در قسمت قبل گقته شد این پرنده نیبت به آب هم حساسیت خاص دارد .بهترین نوع آبدهی به این صورت میباشد که :آب جوشانده و سرد میکنیم و در اختیار پرنده قرار میدهیم و هر روز نیز آب را تعویض کنیم.

4 – شرایط آب و هوایی: این پرنده را باید در دمای 23-26 درجه وبا رطوبت بسیار کم نگهداری نمود .

5 – عوامل مورد نیاز پرنده: مانند هفته ای 2 بار استحمام ، هفته ای یک بار حمام آفتاب ، اگر به صورت نگهداری در قفس باشد ماهیانه یک بار اجازه پرواز

 

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=132273
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

zabivaka4

گرگ زابیواکا، ماسکات یا نماد جام جهانی 2018

پس از رای گیری انجام شده، یک گرگ به عنوان نماد جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.