تازه های آسمونی
خانه > علمی و دانستنی > حیوانات > اطلاعاتی در مورد گربه ها
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  اطلاعاتی در مورد گربه ها

  information-about-cats-1

  ۴۰۰۰ سال قبل درمصر  اگر کسی گربه را میکشت مجازاتش مرگ بود.

  درسال 1888 حدود 300000 (سیصد هزار)  گربه مومیائی شده در مصر کشف شد.

  درمصر قدیم اگر گربه خانواده ای میمرد. تمام اعضاء خانواده برای نشان دادن عذادار بودن ابروهای خود را میتراشیدند.

  گربه قادره تا ۷ برابر ارتفاع بدن خودش به طرف بالا بپرد.

  گربه در بدنش ۲۶۰ استخوان دارد.. در صورتیکه  انسان ۲۰۶ استخوان دارد.

  قدرت دید گربه درشب  ۶ برابر قدرت دید انسان است.

  سبیل ها و موهای اطراف گونه و چانه گربه مثل  آنتن عمل میکنند و گربه به کمک آنها میتواند تنگی و گشادی یه محل را برای عبور کردن تخمین بزند.

  information-about-cats-2

  گربه ها بعد از جنگیدن با یکدیگر شروع به لیس زدن خود بوسیله پنجه دست و زبان میکنند و اینکار را برای آرام کردن اعصابشان انجام میدهند.

  گربه ها بعد از نوازش توسط یک انسان شروع به لیس زدن خود میکنند تا آثار بوی انسان را از بدنشان بزدایند و پشمهاشون را به صاف کنند 

  میزان شنوائی گربه یکی از بالاترین در بین حیوانات است. میزان شنوائی گربه ها به  ۶۵ کیلو هرتز میرسه در صورتیکه قدرت شنوائی انسان بیشتر از ۲۰ کیلو هرتس نیست.

  ضربان قلب  ۱۱۰ تا ۱۴۰ در دقیقه است . یعنی دو برابر ضربان انسان.

  درجه نرمال بدن گربه ۳۸.۶ سانتیگراد است.

  دم گربه نقش عمده ای در حفظ تعادل بدنش ایفاء میکند  و  این قدرت را به او میدهدتا وقتی از ارتفاع به پائین میافتد روی ۴ دست و پا به زمین بخورد.

  گربه ماده بین ۵ تا ۹ ماهگی میتواند جفت گیری کرده و حامله شود ولی گربه نر اغلب بعد از یکسالگی جفت گیری میکند.

  یک گربه ۱۵ ساله احتمالا” ۱۰ سال از عمرش را در خواب سپری کرده است.

  اکثر گربه های سفید که دارای چشمهای آبی هستند کر بدنیا می آیند.  گربه سفیدی که یک چشمش آبی باشه و یکی سبز… گوشی که نزدیک چشم آبی رنگ است کر خواهد بود.

  information-about-cats-3

  بعضی ها  از گربه میترسند. (مثل بعضی که از بلندی یا تاریکی میترسند)  که این نوعی فوبیا است به نام   Ailurophobia .   از آدمهای معروف  ژولیوس سزار – هانری دوم  و ناپلئون بناپارت به این نوع فوبیا دچار بودند و از گربه وحشت داشتند.

  تمام گربه ها وقتی به دنیا میایند دارای چشمهای آبی رنگ هستند.

  برطبق آمار  آمریکائی ها بیشتر از پول خرج غذای گربه هایشان میکنند تا غذای بچه هایشان.

  یک گربه بالغ دارای 30 دندان میباشد.

  گربه ها 16 ساعت در روز میخوابند. یعنی بیشتر از پستانداران دیگر.

  گربه ها میتوانند به یکدیکر خون بدهند.

  گربه ها هم مثل انسان میتوانند در پیری لک و پیس بزنند.  این بصورت لکه های سیاه یا قهوه ای است که بیشتر دور دهان و چشم و بینی آنها ظاهر میشود

  بر عکس باور های قبلی گربه ها رنگ را تشخیص میدهند.

  گربه ها دارای 13 دنده هستند.

  گربه ها مثل  انسانها دارای گروه خونی آ‌و ب هستند.

  حافظه گربه ها خیلی قوی تر از حافظه سگ ها میباشد.  بر طبق آخرین تحقیقات انجام شده در دانشگاه میشیگان  حافظه گربه از گونه های مختلف میمون هم بیشتر است.

  گربه ها معمولا”‌ طول عمر بیشتری از سگ ها دارند.   گربه ها معمولا 14 سال عمر میکنند ولی گاهی به 20 سالگی هم میرسند.  طول عمر گربه به نوع زندگی و تغذیه و محیط زیست بستگی دارد.  معمولا” گربه های خیابانی 8 سال عمر میکنند 

  مغز گربه ها خیلی بیشتر از مغز سگ ها به مغز  انسان شباهت دارد.

  information-about-cats-4

  گربه ها از اینکه اسمشان را صدا کنید و با آنها صحبت کنید خیلی لذت میبرند.

  در غذای گربه ها باید حتما”‌مقداری چربی وجود داشته باشد برای اینکه بدنشان خود بخود نمیتواند چربی بسازد.  هرگز غذای سگ را به گربه ندهید چون گربه ها 5 برابر سگ ها به پروتئین نیاز دارند.

  گربه ها خیلی بیشتر از سگ ها  در آمریکا به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند.

  نویسنده معروف ارنست همینگوی درخانه خود از 30 گربه نگهداری میکرد.

  فلورانس نایتینگل در طول زندگیش بیشتر از 60 گربه نگهداری کرده است.

  قرص های ضد درد انسان از جمله  استامینوفن (تیلنول) برای گربه ها سمی میباشند.  شکلات هم برای گربه ها سمی میباشد.

  برطبق آمار گرفته شده انسانهائی که از حیوان خانگی نگهداری میکنند عمر طولانی تری داشته اند. استرس کمتری داشته اند و کمتر دچار سکته قلبی شده اند.

  از نظر علمی ثابت شده که نوازش گربه فشار خون را پائین میاورد.

  بیشتر گربه ها قادر به هضم شیر گاو نیستند.  معمولا”‌ شیر و لبنیات گربه ها را دچار اسهال میکند

  دم گربه دارای چندین استخوان میباشد.

  عقیم کردن گربه سن او را 2 تا 3 سال افزایش میدهد.

  نوزاد گربه ها تا 9 روز چشم و گوششان بسته است.

  نژادهای گربه

  گربه ایرانی

  گربه بنگال

  گربه آنقره.

  گربه راکون

  گربه سیامی

  گربه حبشی

  گربه برمه‌ای

  گربه مشرقی

  جامعه پذیری

  برای گربه‌ها زندگی در نزدیکی انسان (و دیگر موجوداتی که با انسان زندگی می‌کنند) کاملاً به صورت یک همزیستی درآمده و این نتیجه هزاران سال تکامل تدریجی این حیوان است. با این حال اجتماع پذیری گربه به ندرت به نژادهای وحشی این حیوان منتقل شده است. با تمام همزیستی بین گربه‌ها و انسان، رفتار گربه‌ها مشخصاً نشان‌دهنده این است که این حیوان بین انسان و دیگر گربه‌ها تفاوت قائل است (بدین معنا که این حیوان می‌داند که انسان یک گربه نیست یا بالعکس گربه انسان نیست). این تفاوت قائل شدن به خوبی در رفتار و نحوه ارتباط گربه‌ها مشخص است چراکه رفتار و ارتباطات گربه با انسان با رفتار و ارتباطات گربه با دیگر گربه‌ها کاملاً متفاوت است. اما در زندگی یک گربه انسان چه نقشی ایفا می‌کند؟ برخی به این نکته اشاره می‌کنند که از نظر روانی انسان نگه‌دارنده گربه به طوری نقش مادر را برای او ایفا می‌کند. رفتار گربه می‌توانند کاملاً محبت‌آمیز باشد مخصوصا زمانی که گربه از بچگی با فردی بزرگ شده باشد وهمیشه با او رفتار خوبی شده باشد. برخی گونه‌ها مانند Bengal, Ocicat و Manx به طور غریزی بسیار اجتماعی هستند.

  گذشته از اجتماع پذیری کلی گربه‌ها، گربه‌هایی هم هستند که به سختی می‌توان آنها را اجتماعی دانست. با این حال با آموزش‌های مناسب و تقویت رفتارهای اجتماعی مثبت حیوان می‌توان در طول زمان، رفتارهای اجتماعی حیوان را افزایش داد.

  information-about-cats

  درگیری

  در زمان درگیری گربه‌ها، که می‌تواند به خاطر دفاع از خود یا قلمرو، تولید مثل یا افزایش نفوذ باشد گربه‌ها با بلند کردن موهای پشت خود و خم کردن آن به سمت بالا، بزرگ‌تر به نظر می‌رسند و در نتیجه خود را پر ابهت‌تر و خطرناک‌تر نشان می‌دهند. همچنین گربه‌ها این رفتار را در هنگام بازی نیز ابراز می‌کنند. درگیری گربه‌ها معمولاً شامل چنگ انداختن به بدن و صورت حریف و گاز گرفتن است با این حال در این درگیری‌ها به ندرت آسیب جدی به طرفین می‌رسد. معمولاً گربه مقلوب که زخم‌های بیشتری بر روی صورت یا گوش خود دارد از مهلکه می‌گریزد. در برخی موارد گربه‌ها با انداختن خود روی زمین امکان ضربه زدن با پاهای عقب که قوی‌تر هستند را برای خود فراهم می‌کنند. همانطور که گفته شد زخم‌های ناشی از درگیری به ندرت کشنده هستند اما با این حال عفونت در این زخم‌ها اگر بدون مراقب رها شود می‌تواند کشنده باشد.

  از نظر جنسیت گربه‌های نر معمولاً در طول عمر خود بیشتر می‌جنگند و درگیری‌های این جنس معمولاً آثار جدی‌تری در پی دارد. گربه‌های ماده معمولاً به خاطر دفاع از قلمرو یا بچه‌های خود می‌جنگند.

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4٫11 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=25087
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  آشنایی با جانوران عصر تریاسه

  عصر تریاسه اولین دوره زیستی جهان است که در این دوره حیوانات عجیب و مخوفی …

  66 دیدگاه

  1. سلام‌من ۳ تا گربه دارم، یکیشون عاشق شکلات و شیرینه ینی از دستش باید قایم‌کنم تا نره بخوره، چیکاز کنم از سرش بیفته؟! اون روز دیدیم‌یه دونه شکلات توی پوستش نصفه خورده شده زیر مبل انداخته که من نبینم، اینجوری خیلی به خودش اسیب میزنه خصوصا که یکم‌مشکل ریه هم داره

  2. سم الزهوز

   سلام. خیلی عالی بود مطالبتون.. ممنون.

  3. یعنی گربم حالش خوبه؟
   لطفا جواب بدید ?

  4. من یک گربه خیابانی رو از بچگی بزرگ کردم ولی الان نزدیک به چهار روزه که از خونه رفته بیرون و هنوز برنگشته ??
   خیلی دلم براش تنگ شده ، توروخدا بگید بر می گرده ؟اصلا پیداش نیست دارم میمیرم ??

  5. سلام مطلبتون حرف نداشت عالی خیلی چیزا فراگرافتم.من عاشق گربه هاهستم.هزارماشالا الان6تاگربه ی خیابانی نگه میدارم.هم ثواب داره هم برای زنده ماندنشون من ومامانم اوردیم…عرضم به اون اقایی که پرسیدن شیرچی بدم تاجایی که میدونم شیرخشک بدون لاکتوزبدید.بعدش میتونید ازگوگل جستجوکنید راجع به تغیه گربه ها.96/5/18

  6. سلام شیر بدون لاکتوز بدید. در ضمن بهتر به دامپزشک نشونش بدید.دامپزشک هایی که حمایتی هستن و بابت معاینه هزینه نمیگیرند.

  7. سلام دوستان..چن روز پیش یه بچه گربه نر چند روزه خیلییی ناز تو انباریمون پیدا کردیم فک کنم مادرش اونو جا گذاشته بود چونکه گربه ها حداقل 2 تا بچه میزاین..ما چن روز ازش نگهداری کردیم اما یه سوال دارم ازتون..کسی میدونه شیر گاو براش خوبه یا نه؟اگه خوب نیست چه شیری بهش بدیم بخوره؟بعد چن روز میتونیم بهش غذای غیر شیر بدیم؟

   • محمدرضا

    خوبی دوستم به ایمیلم پیام بده برات توضیح بدم

   • سلام حتما باید شیر خشک مخصوص بچه کربه داد وگرنه اسهال میشه و از دست میره بعداز دوماهگی سینه ومرغ و سیب زمینی میکس

  8. امیدوارم که بتوانید به من هم کمک کنید .گربه نر داشتم که همیشه خونه بود ولی الان هفت روز ه که رفته .این که دو تا سگ وحشی دارم و به گربه کوچک تر از گربه اولی .میوه دلیل رفتن گربه ام شده باشه ؟ دارم دیوانه میشم کمکم کنید .

  9. سلام من یه بچه گربه دارم ازوقتی متولد شده 2پای عقبش شل شده ونمی تونه راه بره خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید چکار کنم؟

  10. من میخواستم راجع به اینکه گربه ها بد صفت هستن بدونم
   این موضوع واقعا صحت داره؟
   گربه ها اصلا براشون مهم نیس که بهشون محبت میکنی بر خلاف سگها؟

  11. سلام. خسته نباشید. من دو تا گربه ی 6 ماهه ی خیلی خیلی زیبا داشتم. اردیبهشت ماه به دنیا اومدن. یکیشون رنگش سفید و قهوه ای با ردای مشکی بود. تو این 6 ماه روزی نبود که کناره هم نباشیم. فقط یه بار وقتی حدودا 3 ماهه بود از خونمون رفت بیرون که 4 روز بعد از گم شدنش خودش برگشت تو یه شبای بارونی تابستون وقتی بارون میومد. وقتی اومد حیاط خونمون گذاشته بود رو صدا از بسک خوشحال بود. من تقریبا غذاهایی که یه گربه میخوره بهش میدادم. حدودا یه ماهی شده بود که کم غذا میخورد و اصلا هم زیاد از خونمون بیرون نمیرفت دیگه. تا اینکه روزه دهم آبان ماه افتاده بود گوشه حیاطمون و رو پاهاش نمیتونست بایسته و از دهنش آب میومد. و بعد از 5، 6 ساعت مرد. دارم داغون میشم. من همه عشق و زندگیم اون گربه ی ناز شده بود. خیلی قشنگ با توپ بدمینتم تو حیاطمون کلی بازی می کرد. تو رو خدا بهم بگید این نشونه هایی که از مرگش گفتم مربوط به چه بیماریی میشه. گربه هام لونشون که داخلش می خوابند تو حیاطمونه. یعنی میشه که از سرما مرده باشه؟ یا از غذا کم خوردنش بوده؟؟؟ تو رو خدا بهم بگید؟ از نبودش دیوانه شدم که جلو چشمام جونشو از دست داد..
   متاسفانه تو کشور ما به اینجور موجودات اهمیتی داده نمیشه وگرنه من سریع می بردمش یه جایی دکتر دامپزشکی. خدایا خودت رو این زمین نگهبان این موجودات زیبا و مهربونت باش. مرسی. التماستون میکنم جوابمو بدین که چرا اینطور شد. پری ناز از اصفهان.

  12. متشکرم بابت اطلاعاتتون
   به عنوان یکی از بازدید کنندگان پیشنهاد میکنم که برای هر گزینه (مثلا مسائل مربوط به سلامت) منبعی قوی هم معرفی کنید.
   به جناب مارمولک هم تبریک میگم ایشون واقعا یک انسان وقیح و نفرت انگیز هستن.
   مارمولک جان شمارو به دست خدای همون گربه میسپارم.خودش میدونه باهات چیکار کنه!
   بدروود.

  13. سلام به دوستان خوبم
   من یکماه پیش یه بچه گربه ازخیابون پیداکردم خیلی وضعیت بدی داشت.تحت دامپزشک حالش خوب شد.یک هفته پیش بهش قرص انگل دادم اسهال خیلی شدیدگرفت.به دامپزشک که گفتم.گفت عادیه الان میخوام بعدیه هفته قرص دیگه بهش بدم.میخواستم منوراهنمایی کنین بازم همون مشکل براش پیش میاد؟

  14. مطالب عالى بود. گربه من ۵٨روزست خیلیییییییی شیطونه به نظرتون چیکار کنم یکم آرومتر شه؟؟

  15. سلام. تورو خدا یه نفر بیاد مارو نجات بده الان تقریبا یه ماهه که یه بچه گربه یروزه ای رو تو خونمون داریم نگهداری میکنیم و الان دیگه قادر نیستیم ادامه بدیم از یه طرف هم نمیتونیم آزادش کنیم چون زنده نمیمونه اگه کسی هست اعلام کنه تا تحویلش بدیم این شماره منه 09127117355

  16. ممنون از مطالبتون. آیا از دوستان کسی هست که مرا راهنمایی کند. من گربه ی نر پرشین خود را عقیم کرده ام ولی هنوز اسپری می کند. آیا دارویی هست که به او بدهم تا دیگر اسپری نکند.

  17. avval be marmulak begam ishalla ke ye nafaram toro bokoshe.
   Badesham inke man gorbam 21 ruze ke az khune farar karde va degh mikonam daghunam kollan barmigarde be nazare shoma?

   • سحرخیلی ناراحت شدم که گربه ت فرار کرده.سعی کن که خودت پیداش کنی میتونی تراکت چاپ کنی وبین همسایه ها و محدوده محل زندگیت پخش کنی حتما جواب میده چون من خودم قبلا برام پیش اومده این کارو کردم بعد از دوهفته گربمو پیدا کردم.ولی بعداز پیدا کردنش حتما اونو به کلینیک ببر تا چکاپ کامل بشه تا از سلامتش مطمین بشی . ایشالا که پیدا میشه

   • hm mitooni too telezion agahi bdi / gorbe y hmye y ma hm gom shode bood badesh Agahi ddn . badesh gorbashoon pyda shod / khoone roo b roo yi shoon dshtn khoone miskhtn / badesh y krgre oomd bar dshtesh bord khoonashoon ! badesh vqti k agahi ro mididn . mrde migoft pasesh nadim vali zanesh yvshki rft pasesh dd … omidvrm sari tr pyda she

  18. من از خردسالی گربه داشتم ، تا الان هم این دوستی ادامه داره ، واقعا دوستشون دارم و امیدوارم کسانی که فکر می کنند این حیوانات زیبا، باعث بیماری هستند بدانند کمی غذا دادن به این بی گناهان باعث هیچ گونه مشکلی برای آنها نمی شه و حداقل مانع کمک به این بی گناهان نشوند، از شما هم بخاطر زحمتی که برای شناساندن این حیوان زیبا متحمل شدید متشکرم . امیدوارم مردم ایران خرافات و باورهای نادرست را کنار بگذارند و برای تمام مخلوقات خداوند حق حیات قائل شوند ، چون با آزار و نابودی این مخلوفات ، از لطف و مهر خالق مان دور خواهیم شد . با تشکر

   • منم خودم خیلی حیوونا رو دوس دارم . از نظر بیماری گربه ها اینکه بیماریشون رو باید آزمایش بدن ؛ اگه ک بیماری ای نداش که هیچی ، اگه هم که داش باید درمان شه / در مورد ریختن مو های گربه : اگر هر روز شونه شون کنیم ، واقعا ریزش خیلی کمتر میشه و اینکه باید هر روز یک قرص ویتامین D بخورند این کار به ریزش کم موهاشون کمک میکنه.

  19. سلام
   ممنون بابت مطالب اموزنده که قرار دادید در سایت. من ی گربه نر دادم که سال قبل پای عقبش دچار مشکل شد وچندروز به طور نامحسوس لنگید یکم پاش کج شد و انگشتای پاش که از کف پا نگا میکنی از هم فاصله گرفته ولی حالش بعد خوب شد ودیگه نلنگید. ولی امسال دوباره همون پاش الان تقریبا دوهفتست که مشکل پیدا کرده و کمی می لنگه و سعی میکنه از ارتفاع نپره. همش میخوابه و بی حال .احساس میکنم دردش زیاد . چون یکم وحشی تمیتونم به کلینیک ببرمش میخواستم ببینم راه درمان داره پاش یا قرصی هست که بتونه دردش کم کنه. ممنون میشم جواب بدید.

   • میترا ارجیحا سعی کن که هیچگونه قرص و دارویی بدون تجویز پزشک به گربت ندی .فقط قرص ضد انگل و ویتامین سی برای گربه خوبه که اونم بادوز مشخص با تجویز دامپزشک ..مشکل پای گربه تو به مرور زمان خوب میشه مگه اینکه یه جراحی سرپایی بشه.. که البته تا زمانی که درد و نازاحتی براش ایجاد نمیشه ضروری نیست..برای بی حالی و کرختی گربه مربوط میشه به حساسیت فصلی تغییر طعم غدا و بالارفتن سن و سال..بیشتر براش وقت بزار باهاش بازی کن گربه ها از کم محلی متنفرن دوست دارن همیشه مورد توجه صاحب خود قرار بگیرند طوری باهاش رفتار کن که متوجه بشه هنوز برات مهمه و مثل بچه اونو دوست داری از نظر روحی تقویتش کن

  20. مطالبتون عالی بود
   توله گربه برای واگذاری نداری؟

  21. یه گربه ولگرد گیر ما افتاده ولمون نمی کنه !!!!!!!!

  22. کسانی که حیوان آزاری میکنن و اونارومیکشن اصلا ادم نیستن روح شیطانی دارن واقعا مشکل روانی دارن حیوانات ودرکل موجودات زنده حق زندگی و لذت بردن از زندگی رودارن.مارمولک امیدوارم اینکارو نکرده باشی وبرای مزاح اینو گفته باشی در غیر اینصورت عواقب بدی در زندگی برات پیش میاد یه روز خودت متوجه میشی .چون من حدود چند سال روی این موضوع حیوان ازاری و نابودی محیط زیست تحقیق کردم خصوصا کشتن حیوان های معصوم که اتوماتیک بدون درنگ فرد ضارب خودش مورد تهاجم و اتفاق های بد قرار میگیره.اینو واقعا از روی منطق و حقیقت میگم..

  23. ممنون نوشته ی خوبی بود.

  24. من گربه ندارم ولی خیلی دوست دارم مادرم نمیزارد ولی با سایت شما اطلاعاتم زیاد تر شد

  25. حیف که گربه ندارم…..!

  26. من دلم یه گربه ناز وپشمالو میخواد ولی بابام نمیخره!!

  27. عالی بود ممنون از اطلاعاتتون.آیا موی گربه باعتبیماری ونازایی می شود

   • سلام.تا جایی که من اطلاع دارم موی گربه باعث بیماری نمیشه.کربه فقط از طریق مدفوعش باعث بیماری میشه اون هم در خانم های باردار و بچه های ۵سال به پایین

   • سلام . باید برید تکسوپلاسمازش رو آزمایش بدید اگه که جواب این بود ک بیماری نداره : یعنی اینکه نازایی نمیاره ؛ فقط شاید اگه وارد داخل بدن از طریق دهان و دماغ بشه امکان داره ریه ها رو اذیت کنه

  28. یه ادم ساده

   من ی گربهدام عاشقشم خانوادم دور از چشم من کتکش میزنن فرار میکنه ولی تا منو میبینه بر میگرده واقعا حیوانات پاک ومعصوم و بی کینه اند

  29. علی رضا بهجتی

   عالی دوستون دارم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  30. سلام.ممنون از اطلاعاتتون.من یه بچه گربه دارم که نزدبک به ۳ یا ۴ هفتشه.شیر رو با شیشه شیر مخصوص بهش می دم اما نمیخوره.یه مشکل دیگه ای که هست اینه که وقتی بیداره همش بی وقفه جیغ جیغ میکنه…همش بغل میخواد از یه طرف به گرما و مامان نیاز داره از یه طرفم میترسم بد عادت شه!از کارو زندگی افتادم!ممنون میشم کمکم کنید.

  31. سلام من یه بچه گربه دارم که الان خانم شده بچه آورده ولی انگار یکی یکی میاره بیرون ،که یکشو آورد تو حیاط ولی 3 ساعت نشد که که متاسفانه مرد 🙁 کمک کنید چیکار کنم بقیه نمیرن از نظر جا غذا ؟ گربه خیابونیه

  32. وجدان بیدار

   به جای خوراندن جگرمرغ که بیماریزاست به گربه ها این مخلوقات زیبای خداوند به آنها قلب مرغ بدهید که هزینه زیادی هم ندارد

  33. وجدان بیدار

   جلوگیری ازمرگ دردناک نوزاد گربه
   به نام خدا
   خواهشمنداست توضیحات زیر راکه برمبنای تجربه من است درسایت خود بگنجانیدتا مثل من شاهد مرگ درد ناک آنها نباشید
   تجربیاتی درمورد تغذیه بچه گربه نوزاد با شیر خشک نوزادانسان دارای سّم لاکتوز
   1- شیر خشک بدون لاکتوزنوزادانسان و یا شیر خشک مخصوص سگ و گربه که نوع ایرانی آن با قیمت بسیار مناسب نیز در دسترس هست استفاده کنید. (قصد تبلیغ نیست ذکر مثال است فقط زنده ماندن حیوان ورنج نکشیدن آن درهنگام جان دادن مطرح است ) مناسبترین گزینه است وخطرمرگ واسهال برای بچه گربه ندارد ولی شیر گاو به دلیل قند لاکتوز سمی وکشنده است وباعث اسهال وسپس مرگ حیوان می شود
   2- شیرخشک نوزاد انسان به دلیل قندلاکتوزباعث مرگ بچه گربه می شود و اسهال می شود برای درمان آن باید خیلی فوری توسط دام‍‍پزشک حتماسرم وصل شودودرمان دیگری ندارد
   3- برای شیردادن نوزاد گربه بهتراست ازسرنگ انسولین که شیر رابافشارکم وارد می کند واز ریختن آن به ریه حیوان جلوگیری می کند استفاده شود امااگر بازبافشاردادن زیادسرنگ انسولین شیرزیاد واردریه حیوان شد حتما سریع آن را چپه کنید یعنی سربه طرف پایین باشد تا شیر ازبینی حیوان خارج گردد وخفه نشود
   4- اگرگربه مادردرمنزل زایمان کرد بعداززایمان واطمینان ازاینکه نوزادها درکنارمادر هستند ودمامناسب می باشد(30درجه) بایدمحیط بسیارآرام وخلوت باشدومادررابافرزندان تنها گذاشت (هیچ انسان یاحیوان دیگری آنجانباشد تامادر بعداز استراحت به بچه گربه ها شیر دهد واگر به هردلیلی مادردرساعات اولیه تولد فرزندان خود را رهاکند دیگربعدازآن آنها راقبول نمی کند وبزرگ کردن نوزاد گربه به دلیل ناتوانی زیادآن بسیارمشکل می باشد اما غیرممکن نیست
   5- اگرنوزاد گربه را بدون مادربزرگ می کنید دمای محیط باید حتما30درجه سانتیگراد باشد چون نوزاد گربه نمی تواند درغیرازاین دما بدن خودراگرم نگه دارد وخطرمرگ وجوددارد
   6-

  34. خخخخخخخخخخیییییییییییلللللللللللللیییییییییی خخخخخخخخخووووووووووببببببب ببووووووووددددددددد

  35. سلام دوست عزیز.
   ممنون از اطلاعات خوبتون.
   من تو حیاط خونه دو سه تا گربه دارم جدیدا که با هم نمیسازن متاسفانه.
   یکیشون بسیار کوچولو هستش و متاسفانه گربه بالغ اون رو کتک میزنه.
   خواستم بپرسم چکار کنم که به من اعتماد کنه و بتونم بهش غذا بدم؟
   ممنون

   • --> آسمونی

    با توجه به اینکه چند تا بچه گربه دارید ، باید ظروف‌ غذا جدا باشد. یک‌ گربه‌ بزرگ‌ ممکن‌ است‌ به‌ یک‌ بچه‌ گربه‌ اجازه‌غذاخوردن‌ در یک‌ ظرف‌ مشترک‌ را ندهد. از سنین‌ پائین‌ باید سعی‌ کرد گربه‌ را به‌ غذاهای‌ مختلف‌ متنوع‌ عادت‌ داد.
    بچه‌ گربه‌ تا ۲ ماهگی‌ باید در کنار مادر باشد و شیر مادر را به‌ حد کافی‌ بخورد. از سن‌ ۱ ماهگی‌ میتوان‌ علاوه‌ بر شیر مادرغذای‌ نرم‌ جامد و شیر گاو را نیز اضافه‌ کرد. در صورتیکه‌ بچه‌ گربه‌ای‌ به‌ اندازه‌ کافی‌ شیر مادر را نخورده‌ باشد باید تا ۴ماهگی‌ شیرگاو در غذای‌ بچه‌ گربه‌ موجود باشد (حداقل‌ ۱ وعده‌) در صورتی‌ که‌ گربه‌ نتواند شیر گاو را هضم‌ کند میتوان‌به‌ جای‌ آن‌ ماست‌ شیرین‌ داد.

    • نظریات بالا کاملا درست است.
     به من کمک کرد تا در مورد گربه ها معلومات دریافت کنم.

   • خهبنبنبخب

  36. گربه بزرگترین نعمتی است که در زندگی شهرنشینی به روح انسان طراوت و تازگی می بخشد. دوران فاصله گرفتن از این حیوان سودمند به انتها رسیده چرا که دیگر فرزندان و نوادگان مثل گذشته های دور بنا به اقتضای نوع زندگی قادر نیستند تنهایی والدین و سالمندان را پر کنند و این حیوانات پر کننده جای خالی فرزندان و نوادگان اند. چون خداوند او را همجوار ما خلق نموده و پیش بینی نیازهای ما را می کرده است.

  37. به من کمک کرد عالی بود

  38. خوب بود اما ای کاش ترجمه ی انگیلیسی هم داشت ومرسی

  39. افرین خیلی جالب بود وهم یک چیز علمی هست 😀

  40. زیبابود مرسئ 😛 😀 8) 😳 :mrgreen:

  41. مرسی از اینکه در مورد گربه اگاهم کردید مخصوصا درمورد استامینوفن وشکلات که نباید بهشون داد…

  42. خیلی خیلی قشنگ هستن ممنون ازتون جذاب والی هست

  43. سلام چه خوبو زیباست گنچه ی روی لب هاست به هر کسی میرسیم کلام اول ماست

  44. عالی بود،ممنون

  45. مارمولک

   من ی باریه گربه کشتم خهخهخهخه میخندم

   • تبریک میگم شما یک ادم بسیار وقیح و نفرت انگیز هستید.شمارو به خدای همون گربه میسپارم…

   • کشتن هر موجودی که نقاشی دست حضرت حقه تو زندگیه قاتل اثرات مخربشو میذاره ، منتظر اثراتش باش ، یا علی . . .

  46. مرسی از اینکه در مورد گربه آگاهم کردید مخصوصا در مورد استامینوفن وشکلات که نباید بهشون داد…

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.