در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
کانال تلگرام کوروش

تفسیر سوره حمد

sura hamd interpreting تفسیر سوره حمد

 

در روایتی از پیامبر اکرم (ص) پیرامون تفسیر سوره حمد چنین آمده  است  که رسول اکرم (ص) فرمودند :

 خداوند می فرمایند هر گاه بنده بگوید :

 بسم الله الرحمن الرحیم

 خداوند می فرمایند بنده ام به نام من شروع کرد، بر من است که کارش را به انجام برسانم و احوال او  را  پر برکت  بسازم  و هر  گاه   شخص   بگوید:

 

الحمد الله رب العالمین

 خداوند می فرمایند بنده ام مرا ستایش کرد و دانست که نعمت هایش همه از جانب من است و بلا ها را من با قدرت خویش از او دفع می کنم من شما ملائک را شاهد می گیرم که علاوه بر نعمت

های این جهاننعمت های آن جهان دیر را نیز به او ارزانی  دارم  و همان طور که بلاهای این جهان را از او دفع می کنم بلا های جهان آخرت را از او دفع خواهم کرد و هر گاه شخص بگوید:

 

الرحمن الرحیم

 خداوند می فرمایند: بنده ام گواهی داد که من رحمن و  رحیم  هستم  شما  را گواه  می گیرم  که  رحمت فراوانی به او عطا کنم و از عطای خود سهمی به او خواهم داد و هر گاه بگوید:

 

مالک یوم الدین

 خداوند می فرمایند همانطور که او اعتراف مالکیت من در روز جزا کرد من هم در آن روز، حساب را بر او آسان می گیرم و کار های نیک او را می پذیرم و از کردار بد او صرف نظر می کنم . و هنگامی که از روی صداقت بگوید:

 

ایاک نعبد

خداوند  می فرمایند : بنده ام  راست  گفت،  او  تنها مرا می پرستد . شما را نیز گواه می گیرم به عبادت او  پاداشی  عطا  کنم  که  هر  کسی  مخالف  اوست به  حال  او  غبطه  بخورد .  و  هر گاه  بگوید :

 

ایاک نستعین

 خداوند می فر مایند : بنده ام از من یاری طلبید و به من  پناه  آورد  شما  را گواه  می گیرم  که وی را در کارهایش  یاری  کنم  و در مشکلات  فریاد رس  او باشم و در سختی دستگیر او باشم و زمانی که بگوید:

 

اهدنا الصراط المستقیم

 خداوند می فر مایند : در خواست او پذیرفته شده هر چه  بخواهد  پذیرفته  است  من خواسته او را اجابت می کنم و هر چه آرزو کند به او خواهم داد و از هر  چیز وحشت داشته باشد وحشت او را بر طرف کرده و به اوامنیت خواهم بخشید.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=15628
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

قاریان معروف قرآن در ایران

رشته قرائت قرآن با وجود قدمتی نه چندان طولانی در ایران نسبت به کشورهایی مانند …

3 نظرات

  1. اگر سوره حمد نبود، سختی فکر کردن، قابل تحمل نمیشد.

    داشتن دید کلی از موضوعات، موجب احاطه بر جزئیات موضوع میشه. آغاز، پایان و هدف آفرینش بعنوان کلیات، در این سوره هست و به دلیل کمال موضوعیت، سخنان این سوره، هیچگاه تکراری نخواهد بود. حتی اگر تمام عمر، در هر نماز، در هر رکعت خوانده شود.

    سخنان پیامبر، حس خوبی به ما داد.

    قلبتون سالم

  2. خیلی وقت بود دوس داشتم تفسیر این سوره را بدونم. متشکرم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی