تازه های آسمونی
خانه > دین و اندیشه > قرآن کریم > ثواب قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • ثواب قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان

  در کتاب بحارالانوار از امام صادق (علیه السلام ) از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) روایت کرده که فرمود:

  شهر رمضان شهر الله عزوجل ، و هو شهر یضاعف الله فیه الحسنات ، و یمحو فیه السئیات ، و هو شهر البرکه ، و هو شهر الانابه ، و هو شهر التوبه و هو شهر المغفره ، و هو شهر العتق من النار، و الفوز بالجنه .
  اءلا فاجتنبوا فیه کل حرام ، و اءکثیروا فیه من تلاوه القرآن ، و سلوا فیه حوائجکم ، واشتغلوا فیه بذکر ربکم ، و لایکونن شهر رمضان عندکم کغیره من الشهور، فان له عندالله حرمه و فضلا على سائر الشهور، و لایکونن شهر رمضان یوم صومکم کیوم فطرکم .

  • ترجمه روایت شریفه

  ((ماه رمضان ماه خداى عزوجل مى باشد، و آن ماهى است که خداوند کارهاى نیک را در آن دو چندان کند و بدیها را در آن محو سازد، ماه برکت ، و ماه انابه و بازگشت ، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادى از آتش دوزخ ، و کامیاب شدن به بهشت است .
  هان که در این ماه از هر حرامى خوددارى کنید، و تلاوت قرآن را زیاد کنید. و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید، و ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماههاى دیگر باشد، چرا که براى این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برترى بر دیگر ماهها است ، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.))

  ثواب قرائت قرآن در این ماه : روایت دوم

  و از امام هشتم (علیه السلام ) روایت کرده که فرمود:
  الحسنات فى شهر رمضان مقبوله ، والسیئات فیه مغفوره ، من قراء فى شهر رمضان آیه من کتاب الله عزوجل کان کمن ختم القرآن فى غیره من الشهور، و من ضحک فیه فى وجه اءخیه المؤمن لم یلقه یوم القیامه الا ضحک فى وجهه ، و بشره بالجنه ، و من اءعان فیه مؤمنا اءعانه الله تعالى على الجواز على الصراط، یوم تزل فیه الاقدام ، و من کف فیه غبضه کف الله عنه غضبه یوم القیامه ، و من اءغاث فیه ملهوفا آمنه الله من الفراغ الاءکبر یوم القیامه ، و من نصر فیه مظلوما نصره الله على کل من عاداه فى الدنیا، و نصره یوم القیامه عند الحساب و المیزان . شهر رمضان شهر البرکه ، و شهر المغفره و شهر التوبه و شهر الانابه ، من لم یغفر له فى شهر رمضان ففى اءى شهر یفغر له ؟ فسلوا الله ان یتقبل منکم فیه الصیام ، و لا یجعله آخر العهد منکم ، و اءن یوفقکم فیه لطاعته و یعصمکم من معصیته ، انه خیر مسؤ ول .

  • ترجمه روایت شریفه

  ((نیکى ها در ماه رمضان پذیرفته ، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسى که در ماه رمضان آیه اى از کتاب خداوند بخواند همانند کسى است که در ماههاى دیگر قرآن را ختم کرده و کسى که در این ماه در روى برادر ایمانى خود بخندد (و او را خوشحال کند) در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روى او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده اش دهد، و کسى که در این ماه به مؤمنى کمکم کند، خداى تعالى در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزى که گامها بلغزد، و کسى که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد.
  و کسى که درمانده اندوهگینى را دستگیرى و نجات دهد، خداوند در روز قیامت او را از هراس بزرگ آن روز در امان دارد، و کسى که ستمدیده اى را در این ماه یارى کند، خدایش در دنیا بر دشمنانش یارى دهد، و در روز قیامت نیز هنگام حساب و در کنار میزان یاریش کند.
  ماه رمضان ماه برکت ، ماه رحمت ، ماه مغفرت ، ماه توبه و ماه انابه و بازگشت به درگاه الهى است ، کسى که در ماه رمضان آمرزیده نشود در چه ماهى مى خواهد آمرزیده شود؟ از خدا بخواهید در این ماه روزه تان را بپذیرد، و آخرین سال عمر شما قرار ندهد، و توفیق اطاعت خود را به شما دهد، و از نافرمانیش شما را نگهدارد، که براستى خداوند بهترین کسى است که از او درخواست کنند.))

  ثواب قرائت قرآن در این ماه : روایت سوم

  شیخ صدوق در کتاب معانى الاخبار و امالى به سندش از امام باقر (علیه السلام ) روایت کرده که فرمود:

  لکل شى ء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان .

  • ترجمه روایت شریفه

  ((هر چیزى را بهارى است و بهار قرآن ماه رمضان است .))

  ثواب قرائت قرآن در این ماه : روایت چهارم

  و از مجالس شیخ از امام صادق (علیه السلام ) روایت شده که فرمود:
  ان الشهور عندالله اثناعشر شهرا فى کتاب الله یوم خلق السماوات و الارض فغره الشهور شهر الله شهر رمضان ، و قلب شهر رمضان لیله القدر، و نزل القرآن فى اءول لیله من شهر رمضان ، فاستقبل الشهر بالقرآن.

  • ترجمه روایت شریفه

  ((براستى که در کتاب خدا ماهها نزد خدا دوازده ماه است . روزى که خداوند آسمانها و زمین را آفرید، پس نور و روشنى ماهها ماه رمضان است ، و قلب ماه رمضان شب قدر است ، و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته ، پس با قرآن از این ماه استقبال کن .))

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4٫50 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=15155
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  دختران آسمانی

  آیا می دانید ویژگی های یک دختر خوب چیست؟ ویژگی هایی که اگر یک دختر …

  18 دیدگاه

  1. بسیار متشکریم از بابت این مطالب ارزنده…ولی اگه سند و مرجع احادیث رو هم ذکر میکردید خیلی بهتر میشد.متشکریم

  2. سلام من کارگرم ناچاریم در محیط کاری دروغ بگوییم اگر راست بیگیم ما را بیرون می کنند چرا چون راست بگید متهم می شویم…. بعلت اینهم قران نمی خونیم باید کارگرها هم دیگر را خراب کنیم تا بتوانیم دل ریس را بدست اوریم همه کارگری همینطوره کارگر موقت هم هستیم و هزاران مشکل دیگه……

  3. با سلام هرکی خدا رو قبول نداره و ازش دوره سخت در اشتباهه و تمام عمرش در فناست. دوست دارم خدای خوب.عاشقتم.

  4. من عاشقانه خدا رو دوست دارم و ازش میخوام که بهم اجازه بده تا تو این ماه مبارک بتونم روزه ام رو بگیرم و قران رو ختم کنم خدایا هرگز به من و خانوادم پشت نکن

  5. سلام اسم من اصغر است من دعا میکنم خدا تمام جوان ها را به راه راست هدایت کنه و هرچی دام از خداست وانشاءلله میخواهم امسال روزه بگیرم و نذری بدهم من از سوید پیام میزارم التماس دعا

  6. فریده اسماعیلی

   قرآن تنها کتاب کامل زندگی مامسامانان است

  7. من عاشق خدا هستم میتونم ب جزئت بگم 80 %آرزوهاو حاجاتمو برآورده میکنه من نمیتونم روزه بگیرم اما تو این ماه سعی میکنم قرآن رو 1 بار ختم بکنم!از خدا ممنونم ک ب خرفام گوش میده و اجابت میکنه خدایا همه عاشق ها رو ب هم برسون و خودت مراقب عشقم A و مادرم باش
   و هیچ وخ سایه هیچ مادری رو از سر فرزندانش کم نکن خدا رو هزار مرتبه شکر مادرم سالمه و بهترین مادر دنیاس

   • ملتمس دعا

    سمانه عزیز انشاءلله همیشه سایه مادرو عشقت برسرت باشه ازت التماس دعا دارم برای منم دعا کن

  8. ماریه توانا

   من ختم قرآن گرفتم چون فقط و فقط عاشق خدام و هرکاری که اون دوست داشته باشه رو انجام میدم
   خدایاااااااا تو بهترینی

  9. و این برام یه دنیاست

  10. قران همه زندگی منه.وقتی بهش فکر می کنم می بینم تنها اتصال من و خداست.البته می دونم هنوز بنده ناچیزم ….ولی از ته ته قلبم عاشق خدا و کتابشم.نه کلاس می ذارم نه اقا وار می نویسم.ساده و بی غل و غش می گم وقتی قران می خونم احساس می کنم خدا یه گوشه ای نشسته و داره به خوندنم گوش می ده‌. و من الله توفیق

  11. محمدعلی

   ماه صواب ماه شب زنده داری .ماه قرائت کلام اله .تلاوت قران موجب صافی دلها و تقویت ازادگی ورهایی از بند ها می شود . هیهات من الذله.

  12. التماس دعا……

  13. محمد ملنگ بنده حقير وفقير الله (ج)

   ماه مبارک رمضان ماه بر برکت است که همه مسلمنان باید روزه بکریند وتلاوت قران کند باید از کار ها نا مشروع دست بردارند وهمیشه با خداوند روجوع کند که تا بد بختی ها از وطن ما دور شود تا بتوانیم زندهگی مصلحت امیز را پیش ببریم تلاوت قران در ماه مبارک رمضان ثواب ها زیاد را دارا میباشد که چی در ماه مبارک ر مضان باشد یا غیر از ماه مبارک رمضان این بود درمورد ثواب قرائت قران درماه رمضان وسلام

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.