خانه > دین و اندیشه > دعا و ذکر > دعای شرف الشمس 19 فروردین
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت

دعای شرف الشمس 19 فروردین

دعای شرف الشمس

برای بر آورده شدن حاجات دعای شرف الشمس 19 فروردین:

روز 19 فروردین از ساعت 11:30 صبح تا اذان ظهر ۲ رکعت نماز حاجت مثل نماز صبح می خوانیم بعد ۱۰۰ صلوات می فرستیم و مقداری صدقه برای ایتام کنار میگذاریم. سپس دعا رو می نویسیم و در زیر آن سلامتی و فرج آقا امام زمان(عج) را از خداوند منان درخواست کرده ، مرقوم میداریم و سپس حاجت خود را می نویسیم و آن را تا کرده در پاکتی می گذاریم و تا ۱۹ فروردین سال بعد آن را باز نمی کنیم باشد که انشاالله حاجت خود را بگیریم . لازم است بدانیم که افضل وقت آن 11:30 صبح تا اذان ظهر است و اگر فرصت نشد می توان آن را تا اذان مغرب که هنگام استجابت دعاست انجام داد.

رمز و دعا شرف الشمس

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

 

دو نکته مهم دیگر درباره شرف شمس

۱- اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.

۲- اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.

 

اگر اسم اعظم خدا را نمیدانید

نوشته حضرت سلیمان را بنویسید که بر روی انگشترش بنا به روایات نوشته بود :

لا اله الا الله الملک الحق المبین

ولی اگر میتوانید بیشتر بنویسید آیه الکرسی را بنوسید که در روایات است فاصله آن با اسم اعظم همانند فاصله سفیدی چشم با سیاهی چشم است. یعنی با یک میلیمتر اختلاف همان اسم اعظم حساب میشود.

این دعاشرف الشمس نامیده می شود در کتاب «جنه الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است (مصباح کفعمی کتابی نسبتا” معکتبر در ادعیه است).

گفتنی است که مرحوم کفعمی، سند معتبری برای این مطلب ذکر نکرده و تنها گفته است : این حروف شکل اسم اعظم است . بعد در حاشیه کتاب می گوید: در بعضی از کتاب های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمؤمنین (ع) نقل شده است . به نظر می رسد بیان چنین نقلی محکم نیست ; چون سند این روایت تا امیرالمؤمنین (ع) ذکر نشده است . مرحوم شیخ بهایی هم همین شکل را در کتاب «سر المستتر» با اندکی تغییر آورده است.
البته در کتاب های یاد شده این شکل به «شرف الشمس» نامیده نشده است و احتمالا تشخیص اساتید علم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس – که نوزدهم فروردین ماه است – نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این شکل خواهد بود. برای نوشتن این شکل یا حک آن بر روی انگشتر، در نوزدهم فروردین سند مکتوبی یافت نشد; اما از برخی بزرگان (مثل مرحوم کشمیری) این مطلب شنیده شده است.

 

از سنگ شرف الشمس برای :

چشم زخم ، گشایش امور ،برآورده شدن آرزوها ،افزایش رزق وروزی استفاده می گردد.

 

یک نکته دیگر آنکه :

در روز شرف الشمس از ساعت 11 ظهر تا ساعت 23 روی طلا ، عقیق زرد ، پارچه زرد کشیده و یا حک نموده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه می نویسید و دعای آورده شده را خوانده و نوشته و بعد هر حاجتی که از خدا دارید را زیر دعا می نویسید و درقرآن میگذارید انشاالله برآورده می شود.

روز نوزدهم فروردین هر ساله عده ای زیاد از مردم برای دریافت این سنگو نوشتن حکاک در این روز به بازارها و مراکز فروش مراجعه میکنند و مبالغ زیادی را پرداخت میکنند.

 

حکاکی شرف الشمس

می‌گویند حکاکی«شرف‌الشمس» در روز نوزدهم فروردین ماه، وسعت روزی و توفیق در عبادت را به همراه دارد، جدای از خرافی‌بودن این موضوع، نباید فراموش کرد که «گرچه زآن گوهر سلیمان شاه شد/ آن گهر بودش که بند راه شد».
نقل قول‌های مختلفی در میان علما و اساتید درباره انگشتر شرف ‌الشمس وجود دارد؛ برخی به آن اعتقاد داشته و گروهی دیگر آن را جزو خرافات می‌پندارند.
* گره‌گشایی از مشکلات مردم تنها با یک حکاکی!

این روزها وقتی به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) می‌روی و گذرت به بازارچه قدیمی ری می‌افتد و از کنار نقره‌فروشی‌ها که عبور می‌کنی ناخودآگاه توجه‌ات به پلاکاردهایی جلب می‌شود که از گوشه و کنار بازارچه و از سردر بیشتر مغازه‌ها آویزان است و از حکاکی شرف‌الشمس با رعایت آداب شرعی و با حضور اساتید مجرب (!) نوید می‌دهد.
ساعت 9 صبح کرکره مغازه‌ها کم‌کم یکی پس از دیگری توسط صاحبانشان گشوده می‌شود. دو جوان به سفارش یکی از اساتید دانشگاهشان از محله جنت‌آباد برای سفارش انگشتر شرف‌الشمس به شهرری آمده‌اند و پس از ارائه سفارش خود باید به موقع در محل کار خویش حاضر شوند. آنها معتقدند همراه داشتن انگشتر شرف‌الشمس وسعت رزق می‌‌آورد و باعث برکت در کسب و کارشان خواهد شد. زوج میانسال دیگری که برای چندین سال متوالی انگشتر شرف‌الشمس را تهیه کرده‌اند، می‌گویند: اگر کسی نمی‌تواند سنگ شرف‌الشمس را بخرد شخصی مقید و مؤمن، روی کاغذ زرد رنگ مخصوصی پس از نوشتن ذکر و دعای مخصوص، آن را میان افراد علاقه‌مند پخش می‌کند تا حوائج و مشکلات خویش را بر روی آن نوشته و صدقه‌ای را به نیت حضرت زهرا (س) کنار ‌گذاشته و آن برگه را همراه خود تا یک سال نگه می‌دارند تا حوائجشان برآورده شود.

«جواد عابدین» یکی از حکاکانی است که سال‌ها در بازارچه قدیمی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به انجام این کار مشغول بوده و به کار خویش اعتقاد فراوان دارد. وی هدف خود از 15 سال فعالیت در این حرفه را گره‌گشایی از مشکلات مردم معرفی می‌کند و می‌گوید: یکی از دوستانم در خصوص یک معامله بارها تلاش کرده بود اما به نتیجه مطلوب نمی‌رسید اما با توکل بر خدا و همراه داشتن انگشتر شرف‌الشمس به مقصود خود رسید.
اما در این میان نیز هستند حکاکانی که بدون رعایت اصول لازم به حکاکی شرف‌الشمس می‌پردازند و تنها هدفشان نیز کسب درآمد است. آن‌ها برای حکاکی 13 حرف شرف‌الشمس ـ که 4 حرف اول از تورات، 4 حرف دوم از انجیل و 5 حرف آخر از قرآن است ـ از 3000 تا 5000 تومان طلب می‌کنند، در حالی که این کار کم‌تر از 15دقیقه زمان می‌برد.

prayer-sharafe-shams1

هر فردی صلاحیت حکاکی بر روی شرف‌الشمس را ندارد

برای بررسی میزان وثاقت دعای شرف‌الشمس ـ که برخی آن را اسم اعظم می‌دانندـ به سراغ یکی از اساتید حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم (ع) می‌رویم.
«مؤمنه عربی» در خصوص مستند و مستدل بودن شرف‌الشمس می‌گوید: اصل شرف‌الشمس حقیقت دارد اما سنگی که امروزه در بازار به عنوان شرف شمس در میان مردم رواج دارد سنگ شرف شمس نبوده و هر شخصی صلاحیت حکاکی بر روی آن را ندارد.

وی ادامه می‌دهد: نویسنده دعای شرف‌الشمس باید فردی متقی و به دور از گناه باشد لذا افرادی که با تعیین قیمت و نصب آن در سردر مغازه‌ها نه تنها شایسته انجام این کار نبوده بلکه برای رسیدن به منافع خویش به این کار روی آورده‌اند. عربی با بیان اینکه شرف‌الشمس زمانی مؤثر است که ذکر مخصوص روی نگین اصل حک شود، معتقد است: به دلیل آنکه امروزه نگین شرف‌الشمس اصل، بسیار کمیاب بوده و این مسئله که امروزه در برخی از مکان‌ها شاهد تبلیغات سوء هستیم که منجر به ترویج خرافات شده است.

 

حکاکی شرف‌الشمس در قرون اخیر باب شده است

اما حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب اعتقاد چندانی به حکاکی شرف‌الشمس ندارد. وی معتقد است: برخی از اشخاص مطلبی شبیه حق را بیان می‌کنند که شاید در ابتدا مخالفانی داشته باشد اما به مرور زمان به یک رفتار خرافی تبدیل می‌شود. وی در خصوص فهم صحیح حقایق دینی اظهار می‌کند: علمای دینی، بهترین شاخص برای ما هستند و با توجه در اعمال و رفتار آنها می‌توان حق را از امور باطل تشخیص داد چرا که در طول تاریخ برای ما ثابت شده که علما در انجام واجبات، مستحبات و ترک محرمات و مکروهات نسبت به سایر مردم پیشی داشتند.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح می‌کند: اگر انجام کاری مستحب بود بألاخره برای یک‌بار هم که شده از سوی ائمه‌ اطهار (ع) و علما باید انجام می‌شد لذا عملی که مطلقاً برای یک دفعه هم علما به انجام آن مبادرت نورزیده‌اند به احتمال قوی ریشه در خرافات دارد.

وی در ادامه می‌گوید: حکاکی شرف‌‌الشمس به قرن‌های اخیر باز می‌گردد و در کتب روایی متقدم مطلب یا روایتی با این مضمون یافت نمی‌شود.
این کارشناس مذهبی، پرهیز از امور خرافی، توکل بر خداوند متعال و توجه به هدایت‌ و ارشادهای حضرات معصوم(ع) را از جمله مسائلی می‌داند که ما را از توسل به مسائل غیر واقعی بی‌نیاز می‌کند و در واقع توجه به برخی حاشیه‌ها انسان را از مسیر اصلی دور خواهد کرد. وی چنین مطرح می‌کند: خرافات، مخرب واقعیت‌هاست به دلیل آنکه اصل و مبدأ خرافه از سوی کسانی است که برای دستیابی به منافع دنیایی خویش، چیزی شبیه حق را در میان مردم مطرح می‌کنند بنابراین وقتی انسان‌ها به امور شبیه حق مشغول شوند در نتیجه از حقایق باز خواهند ماند.

طائب در پایان ابراز داشت: شاید برخی خرافات در ظاهر ضرری برای انسان نداشته باشد اما سود و بهره‌ای که باید از حق نصیب او می‌شد را از دست داده و به طور کلی، خرافات مکتبی است که نه تنها هیچ سنخیتی با کمالات انسانی ندارد بلکه در مقطع زمانی خاص، انسان را از رشد معنوی باز خواهد گذاشت.

 

دل ز گوهر بر کن ای گوهرطلب!

با مراجعه به کتاب‌های حدیثی صحت سخنان حجت‌الاسلام طائب بیشتر آشکار می‌شود. چرا که با وجود «اسم اعظم» دانستن شرف‌الشمس و منصوب‌کردن آن به حضرت علی(ع) قدیمی‌ترین مطالب در این باره به حداکثر 4 قرن پیش باز می‌گردد و هیچ نشانی از آن در کتاب‌های متقدم به ویژه کتب اربعه شیعه یافت نمی‌شود.

 

نظر علما و مراجع تقلید در مورد شرف الشمس

خلاصه نظر بعضی از علماء درباره شرف الشمس:حرزیه که منسوب به امام علی(ع)است و بر سنگ نوشته میشه و اشکالی نیست به عنوان انگشتر به دست کرده شود( صراط النجاه ، ج‌10، ص: 426)

آیت الله روحانی: اهل این گونه فنون (اهل علوم غریبه) می گویند که اگر یک بار شرف الشمس به طریق مخصوص نوشته شود، دیگر احتیاجی به تکرار در سال بعد ندارد و اثرش باقی است ، ولی چون در طرز نوشتن آن اختلاف است ، مثل شکل ستاره آن یا حرف میم آن، بعضی به همه وجوه آن می نویسند ، مثلا یک بار با ستاره پنج گوشه و یک بار با ستاره شش گوشه.

حضرت آیت الله مظاهری: “شرف الشمس مورد اعتماد است . اگر کسی داشته باشد، تجدید لازم نیست.”

مرحوم کفعمی در کتاب مصباح کفعمی بدون آن که سند محکمی ذکر کند می گوید: این حروف (دعای شرف الشمس) شکل اسم اعظم است، سپس در حاشیه کتاب یاد شده می گوید: در بعضی از کتاب های شیعه دیدم که از امیر المؤمنین ـ علیه السّلام ـ نقل شده است.(بحارالانوار، ج 54، ص 22.)

البته در کتاب های یاد شده این حروف و شکل به شرف الشمس نامیده نشده است، بلکه ممکن است تشخیص اساتید علوم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس ـ که نوزدهم فروردین ماه است ـ نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این ذکر می شود. برخی این شکل و ذکر را بر روی انگشتر حک می کنند،(ابراهیم بن علی عاملی کفعمی، قم، انتشارات رضی، 1405 ق.)

مرحوم شیخ بهائی نیز در کتاب “سرالمستتر” در رابطه با این شکل که بعضا به شرف الشمس معروف شده ،مطالبی بیان فرموده است.
می گویند که شرف الشمس را باید در روز 19 حمل که مطابق با روز 19 فروردین است، از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته و با خود حمل نماید، ولی تجدید آن در روز مذکور در سال های بعد شرط نشده است و لازم نیست.”

یکی از علماء درباره شرف الشمس می گوید:

شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن در کتب متقدمین(عالمان قدیم از صدر اسلام تا چند قرن پیش) اعم از روایی و ادعیه و اذکار اثری از آن نیافتم . فقط متاخرین در چند قرن اخیر آن را معتبر می دانند . بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکثیر آن به صورت مربع یا مسبع(هفت ضلعی) و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده اند . بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده اند . در کتاب “جواهر مکنونه” که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب “السحاب اللئالی” تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی برای آن متذکر شده اند.

مرحوم شیخ بهایی هم همین شکل را در کتاب «سرّ المستتر» با اندکی تغییر آورده است. البته در کتاب‏های یاد شده این شکل به «شرف‏ الشمس» نامیده نشده است و احتمالاً تشخیص اساتید علم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس – که نوزدهم فروردین ماه است – نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این شکل خواهدبود.

در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته 277، تألیف آیت‏اللّه‏حسن‏زاده آملی نیز مطالبی راجع به این شکل آمده است.

در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جمیل رحمن ، مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.

 

 • دانستنی های بیشتر در مورد شمس الشموس و شرف الشمس:شرف الشمس

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 3٫46 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=56292
loading...
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  رازها و نیازها

  راز چیزی است که باید با گوش جان شنیده شود، وقتی این راز شنیده شد …

  32 دیدگاه

  1. سلام .میشه جواب منو بدید لطفا.من 19 فروردین رفتم و یک اویز شرف شمس روی نگین عقیق برام حک کردن و اسم خودم و پدر و مادرم رو هم پرسید.از اون موقع تا حالا حالم یه جوریه همش خواب میبینم نمیدونم چی کار کنم میخام باطلش کنم چی کار کنم؟

  2. خرافاتی ها….مگه شماها دعا نویسید…
   حضرت محمد از کسایی که دعا های بی معتبر مینوشتن عاجز بود..

  3. سید محمد حسین موذن

   سلام
   ترجمه ندارد؟

  4. سلام، ببخشید من نمیدونستم وفکر میکردم از اذان ظهر امروز ١٩ فروردین ٩۶ هست تا ١١ شب ، و تازه شروع به انجام اعمال کردم یعنی زمان را از دست دادم ؟

  5. مهم عقیده پاک ومقدسیه که ماشیعیان به دینمون داریم وامیدوارم باترویج بجااین سنتهاجوانان ازبه بیراهه رفتن نجات پیداکنند وچه حس خوبیه که ما به این اعتقادات شیرین وبه اصطلاح آرامشش بخش پیدامیکنیم ممنونم ازاین اطلاعات مفیدتون _التماس دعادارم ازهمه عزیزان دراین روزمقدس که ولادت آقاجوادالائمه هم هستش

  6. امیرحسین قشقاییان

   با عرض سلام و ادب
   حقیر در ابتدا سال نو را خدمت کلیه دست اندرکاران تبریک عرض مینمایم
   استدعا دارم که پاسخ بنده را بدهید چون همه جا را سرچ کرده ام
   بنده خواهان ترجمه ی فارسی دعای شرف شمس هستم لذا اگر منتی بر سر حقیر بگذارید و انرا برای من در ایمیلم بفرستید دعا گویتان خواهم بود
   از درگاه خداوند باریتعالی علو درجات را برای شما مسئلت دارم

  7. بهرام شهریوری

   زمان حکاکی شرف الشمس 1396از 18فروردین ساعت 12 و 47 دقیقه و 34 ثانیه تا 19فروردین ساعت 12 و 43 دقیقه و 37 ثانیه میباشد

   همان طور که میدانید هر سال خورشیدی به 12 برج خورشیدی تقسیم میگردد که هر برج خورشیدی به میانگین 30 قوس خورشیدی تقسیم میگردد که در اصطلاح عامیانه به برج خورشیدی ماه گفته میشود و به قوس خورشیدی روز که این اصطلاح ها نادرست است چون کلمه ماه مبنای اندازه گیری سال قمری هست که معیار ان چرخش ماه به دور زمین است نه زمین به دور خورشید و دیگر این که کلمه روز و شب هم معیار اندازه گیری صحیح نمیباشد زیرا مبنای سال ها و زمان های نجومی کل کره زمین میباشد و نه فقط کشور ایران زیرا همین طوری که میدانید وقتی در کشور ایران روز است در ان طرف کره زمین شب هست و معیار ما شب و روز نیست بلکه قوس خورشیدی و چرخش کل کره زمین هست
   همان طور که میدانید هر قوس خورشیدی 24 ساعت قرارداد شده ولی 24 ساعت کامل نیست و در واقع 23 ساعت و 57 دقیقه و 3 ثانیه میباشد که با این حساب هر روز 3 دقیقه و 57 ثانیه کم میاورد و به عبارتی هر 4 سال یک روز کم می اورد و ان سال را سال کبیسه نام گزاری میکنند و یک روز به ان سال اضافه میشود
   سال 1395 سال کبیسه بوده و در ان به صورت قراردادی یک روز اضافه شده ور صورتی که لحظه تحویل شدن سال یعنی لحضه شروع برج حمل و اعتدال بهاریه ساعت 13 و 58 دقیقه و 40 ثانیه 30 اسفند ماه بوده که زمان شروع قوس اول برج حمل میباشد
   همان طور که میدانید برای نوشتن دعای شرف الشمس زمانی که روایت شده قوس 19 برج حمل است که در اکثر سال ها میشود 19 فروردین ولی در سال 1396 به دلیل شروع سال از 30 اسفند و بودن سال کبیسه قوس اول از 30 اسفند شروع شده که در جدول زیر دقیق زمان هر قوس را توضیح میدهیم

   قوس تاریخ زمان ورود زمان خروج
   اول برج حمل 30/12/1395 سی اسفند ساعت 13 و 58 دقیقه و40 ثانیه یک فروردین ساعت 13 و 54 دقیقه و43 ثانیه
   دوم برج حمل 1/1/1396 یک فروردین ساعت 13 و 54 دقیقه و43 ثانیه دو فروردین ساعت 13 و 50 دقیقه و 46 ثانیه
   سوم برج حمل 2/1/1396 دو فروردین ساعت 13 و 50 دقیقه و 46 ثانیه سه فروردین ساعت 13 و 46 دقیقه و 49 ثانیه
   چهارم برج حمل 3/1/1396 سه فروردین ساعت 13 و 46 دقیقه و 49 ثانیه چهار فروردین ساعت 13 و 42 دقیقه و 52 ثانیه
   پنجم برج حمل 4/1/1396 چهار فروردین ساعت 13 و 42 دقیقه و 52 ثانیه پنج فروردین ساعت 13 و 38 دقیقه و 55 ثانیه
   ششم برج حمل 5/1/1396 پنج فروردین ساعت 13 و 38 دقیقه و 55 ثانیه شش فروردین ساعت 13 و 34 دقیقه و 58 ثانیه
   هفتم برج حمل 6/1/1396 شش فروردین ساعت 13 و 34 دقیقه و 58 ثانیه هفت فروردین ساعت 13 و 31 دقیقه و 1 ثانیه
   هشتم برج حمل 7/1/1396 هفت فروردین ساعت 13 و 31 دقیقه و 1 ثانیه هشت فروردین ساعت 13 و 27 دقیقه و 4 ثانیه
   نهم برج حمل 8/1/1396 هشت فروردین ساعت 13 و 27 دقیقه و 4 ثانیه نه فروردین ساعت 13 و 23 دقیقه و 7 ثانیه
   دهم برج حمل 9/1/1396 نه فروردین ساعت 13 و 23 دقیقه و 7 ثانیه ده فروردین ساعت 13 و 19 دقیقه و 10 ثانیه
   یازدهم برج حمل 10/1/1396 ده فروردین ساعت 13 و 19 دقیقه و 10 ثانیه یازده فروردین ساعت 13 و 15 دقیقه و 13 ثانیه
   دوازدهم برج حمل 11/1/1396 یازده فروردین ساعت 13 و 15 دقیقه و 13 ثانیه دوازده فروردین ساعت 13 و 11 دقیقه و 16 ثانیه
   سیزدهم برج حمل 12/1/1396 دوازده فروردین ساعت 13 و 11 دقیقه و 16 ثانیه سیزده فروردین ساعت 13 و 7 دقیقه و 19 ثانیه
   چهاردهم برج حمل 13/1/1396 سیزده فروردین ساعت 13 و 7 دقیقه و 19 ثانیه چهارده فروردین ساعت 13 و 3 دقیقه و 22 ثانیه
   پانزدهم برج حمل 14/1/1396 چهارده فروردین ساعت 13 و 3 دقیقه و 22 ثانیه پانزده فروردین ساعت 12 و 59 دقیقه و 25 ثانیه
   شانزدهم برج حمل 15/1/1396 پانزده فروردین ساعت 12 و 59 دقیقه و 25 ثانیه شانزده فروردین ساعت 12 و 55 دقیقه و 28 ثانیه
   هفدهم برج حمل 16/1/1396 شانزده فروردین ساعت 12 و 55 دقیقه و 28 ثانیه هفده فروردین ساعت 12 و 51 دقیقه و 31 ثانیه
   هجدهم برج حمل 17/1/1396 هفده فروردین ساعت 12 و 51 دقیقه و 31 ثانیه هجده فروردین ساعت 12 و 47 دقیقه و 34 ثانیه
   نوزدهم برج حمل 18/1/1396 هیجده فروردین ساعت 12 و 47 دقیقه و 34 ثانیه نوزده فروردین ساعت 12 و 43 دقیقه و 37ثانیه
   حال میتوانید با اطمینان دعای شرف الشمس خود را در تاریخ 18فروردین ساعت 12 و 47 دقیقه و 34 ثانیه تا 19 فروردین ساعت 12 و 43 دقیقه و 37 ثانیه حکاکی کنید
   فرق برج و صورت فلکی

   صورت فلکی : به مجموعه ای از کواکب نزدیک به هم گفته میشود که با خطوطی فرضی بهم وصل شده و شکل خاصی را بوجود می آورند و به نام همان شکل هم نامیده میشود
   برج فلکی : هر سال کره زمین یک دور کامل به دور خورشید میگردد این گردش به دوازده قسمت تقسیم میگردد که ماههای ما را به وجود میاورد که از نظر شمارش نجومی به شرح زیر است
   برج حمل : (قوچ) قوچ – بره – گوسفند – گوسپند
   برج ثور : (گاو نر) گاو – گاو نر
   برج جوزا : (دوپیکر) دوپیکر – توأمان – زُروان
   برج سرطان : (خرچنگ) خرچنگ – چنگار
   برج اسد : (شیر) شیر یا شیر بزرگ – اسد اکبر – شیراختر
   برج سنبله : (خوشه) خوشه – دوشیزه – عذرا – آناهیتا
   برج میزان : (ترازو) ترازو
   برج عقرب : (کژدم) کژدم – گژدم
   برج قوس : (کمان) کمان – کماندار – کمانگیر – آرش – آرش کمانگیر – رامی – نیماسپ
   برج جدی : (بزغالهٔ نر) بزغاله – بز – بز دریایی – کُریشک
   برج دلو : (آب‌کش) آب‌کش – آبریز – بُرز – ساکب الماء
   برج حوت : (ماهی) ماهی یا دوماهی – سمکهالشمالیه
   دلیل این نام گزاری این بوده که در قدیم هر کدام از بروج بر صورت آسمانی آن برج منطبق بوده , یعنی در برج حمل شما صورت حمل را هم نیز در آسمان میتوانستید مشاهده کنید ولی همان طوری که میدانید خورشید هم در کهکشان راه شیری در گردش است و در حال حاضر صورت حمل دیگر بر برج حمل منطبق نیست
   اشتباهی که من به دفعات دیده ام این بوده که بعضی افراد صورت فلکی را با برج فلکی قاطی میکنند
   باید بدانید که دستوری که از شرف الشمس رسیده این است که در قوس 19 برج حمل حکاکی شود نه در صورت فلکی حمل , پس حواستون جمع باشه اگر با این شبهه مواجه شدید بدانید چطور جواب بدید برای درک بهتر فرق بین صورت فلکی و برج فلکی میتوانید مقاله کاملی که در این باره تهیه شده است از سایت ما بخوانید :
   http://silver95.com/#!b-6/time-sharaf

   در جدول زیر نام برج‌ها به همراه ماه معادل در سال خورشیدی آمده است , ستون تاریخهای نجومی روزهایی را مشخص می‌کند که خورشید بطور میانگین در داخل هر برج قرار می‌گیرد

   برج نمادِ
   برج نام لاتین ماه‌های
   خورشیدی طول زمانی
   [۱]d: h: m ساعت حلول تاریخ‌های اعتدالی
   (خورشیدی)[۲] تاریخ‌های اعتدالی
   (در بیشتر سال‌ها) تاریخ‌های نجومی
   (میلادی سال ۲۰۱۱)[۳]
   حَمَل Aries Aries فروردین ۳۰:۱۱:۰۰ 58:13 روز۳۰ اسفند(مبدا) ۱ فروردین – ۳۱ فروردین ۲۱ مارس – ۲۰ آوریل ۱۵ آوریل – ۱۵ مه
   ثور Taurus Taurus اردیبهشت ۳۰:۲۳:۰۶ ۱۰:۵۸ روز ۳۱ فروردین ۱اردیبهشت-۳۱اردیبهشت ۲۱ آوریل – ۲۱ مه ۱۶ مه – ۱۵ ژوئن
   جوزا Gemini Gemini خرداد ۳۱:۰۷:۵۴ ۱۰:۰۳ روز ۳۱ اردیبهشت ۱ خرداد – ۳۱ خرداد ۲۲ مه – ۲۱ ژوئن ۱۶ ژوئن – ۱۵ ژوئیه
   سرطان Cancer Cancer تیر ۳۱:۱۰:۵۲ ۱۷:۵۶ روز ۳۱ خرداد ۱ تیر – ۳۱ تیر ۲۲ ژوئن – ۲۲ ژوئیه ۱۶ ژوئیه – ۱۵ اوت
   اسد Leo Leo مرداد ۳۱:۰۷:۰۵ ۰۴:۴۹ روز ۱ مرداد ۱ مرداد – ۳۱ مرداد ۲۳ ژوئیه – ۲۲ اوت ۱۶ اوت – ۱۵ سپتامبر
   سنبله Virgo Virgo شهریور ۳۰:۲۱:۴۰ ۱۱:۵۶ روز ۱ شهریور ۱ شهریور – ۱ مهر ۲۳ اوت – ۲۳ سپتامبر ۱۶ سپتامبر – ۱۵ اکتبر
   میزان Libra Libra مهر ۳۰:۰۹:۲۳ ۰۹:۳۷ روز ۱ مهر ۲ مهر – ۱ آبان ۲۴ سپتامبر – ۲۳ اکتبر ۱۶ اکتبر – ۱۵ نوامبر
   عقرب Scorpio Scorpius آبان ۲۹:۲۱:۳۶ ۱۹:۰۳ روز ۱ آبان ۲ آبان – ۱ آذر ۲۴ اکتبر – ۲۲ نوامبر ۱۶ نوامبر – ۱۵ دسامبر
   قوس Sagittarius Sagittarius آذر ۲۹:۱۳:۲۰ ۱۶:۴۲ روز ۱ آذر ۲ آذر – ۳۰ آذر ۲۳ نوامبر – ۲۱ دسامبر ۱۶ دسامبر – ۱۴ ژانویه
   جدی Capricornus Capricornus دی ۲۹:۱۰:۳۹ ۰۶:۰۶ روز ۱ دی ۱ دی – ۳۰ دی ۲۲ دسامبر – ۲۰ ژانویه ۱۵ ژانویه – ۱۴ فوریه
   دلو Aquarius Aquarius بهمن ۲۹:۱۴:۰۸ ۱۶:۴۴ روز ۳۰ دی ۱ بهمن – ۳۰ بهمن ۲۱ ژانویه – ۱۹ فوریه ۱۵ فوریه – ۱۴ مارس
   حوت Pisces Pisces اسفند ۲۹:۲۲:۵۸ ۰۶:۵۲ روز ۳۰ بهمن ۱ اسفند – ۲۹ اسفند ۲۰ فوریه – ۲۰ مارس ۱۵ مارس – ۱۴ آوریل

   حکاکی شرف شمس در روز قوس 19 برج حمل در ساعات خاصی امکانپذیر است و عملی بسیار دقیق است نگین شرف الشمس شامل ترکیبی از قرآن و تورات و انجیل میباشد که نه تنها میان مسلمانان بلکه میان دیگر ادیان نیز محبوبیت و احترامی خاص دارد
   مرحوم شیخ بهایی همین شکل را در کتاب سر المستتر نقش کامل ان را اورده است
   حضرت ایت الله کاشانی شرف الشمس را جزء علوم غریبه دانسته است : شرف الشمس از علوم غریبه است و این حروف شکل اسم اعظم است و در بعضی کتب علمای شیعه دیدم که این شکل از امیر المومنین علی (ع) میباشد و اثاری مهم از جمله دفع فقر و رفع بیماری ها و حفظ از گزند جانوران ایمنی از بلایا کسب عزت و بزرگی دارد
   نگین یا انگشتر و آویز شرف شمس برای صد چندان شدن رزق و روزی و ایمنى در سفرها و حفاظت در تصادف ها و بیماری ها و خیر و نیکى و آرامش و حفاظت در مقابل بد گپیان و زبان بند و رفع چشم زخم و بخت گشای بسیار موثر و جلب محبت و احترام و مجذوب نمودن افراد و برآورده شدن حاجات و آرزوها و بخاطر مصرف عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن و چاکرای ۳ و غدد پانکراس و لوزالمعده و جوارح مرتبط با این دو غدد تأثیر فوق العاده ای دارد

   برخی می گویند دعای شرف الشمس روی انگشتر حضرت سلیمان (ع) همراه با عبارت لااله الالله الملک الحق المبین و یا الملک لله حک شده بوده ولیکن عظمت شرف شمس و آداب نوشتاری باطنی آن بالاتر از همه اینها است و حک کردن یا نوشتن آن کار هر کسی که واقف به علوم غریبه نیست نمی باشد ، در سال یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در بهترین موقعیت خود در کل کهکشانها قرار گیرد تا خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری داشته باشد

   شرف الشمس از منظر امامان :
   نیرو های اسرار امیز و ماورا الطبیعه و پر رمز و رازی در جهان پیرامون ما وجود دارد که از بدو خلقت بشر برای حل مشکلات خود به راز آنها پی برده است و از آنها بهره برده است یکی از این نیروها انرژی فوق العاده نهفته در شرف الشمس است
   ائمه معصومین (ع) نیز که از علم الهی بهرمند و از رموز عالم مطلع بودند از این سنگ استفاده میکردند و استفاده از آن را به دیگران توصیه می نمودند
   امام صادق (ع) : انگشتر شرف الشمس به دست کنید که مبارک است و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی باشد
   پیامبر (ص) : هر کس انگشتر شرف الشمس در دست داشته باشد حاجتش براورده میشود
   امام صادق (ع) : انگشتر شرف الشمس باعث ایمنی در سفر است
   امام صادق (ع) : هر کس انگشتر شرف الشمس در دست داشته باشد پریشان نشود و عاقبت کارش خیر باشد
   امام علی (ع) : دو رکعت نماز با انگشتر شرف الشمس بهتر است از هزار رکعت که با آن نباشد
   امام موسی کاظم (ع) : انگشتر شرف الشمس در دست کنید که موجب آسانی است و در آن هیچ دشواری نباشد

   ارزش سنگ عقیق مخصوصاً عقیقی که مزیّن به شرف شمس باشد را نمی توان در چند جمله بیان نمود
   حضرت محمد (ص) فرمودند : یا على همانا عقیق اولین کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به دشمنان تو شهادت داده است
   از شرف شمس همه بعنوان نمونه ای از خاتم سلیمانى نام برده اند و آن را به عوالم خمسه تفسیر کرده اند که در کتاب شمس معارف کبرى جلد اول مطالب بیشتری در خواص شرف شمس آورده شده و حضرت آیت الله حسن زاده آملی و شیخ بهایی در کتاب (سرّ المستتر) به مطالب بیشتری در این زمینه اشاره فرموده اند
   برای سفارش دعای شرف الشمس میتوانید با شماره تلفن 09114443080 تماس حاصل نمایید , لازم به ذکر است تمامی حکاکی های ما با خط گود و در حضور خودتان و ساعت دقیق حکاکی میگردد عزیزانی که از دیگر شهر ها هستند میتوانند در هنگام سفارش تقاضا نمایند که دعا نویسی با استفاده از تماس تصویری در حضور خودشان باشد
   تهیه مقاله و محاسبه : بهرام شهریورنیا
   مـرجع : سیلور ۹۵
   http://silver95.com

  8. مهندس حافظ کاظم زاد

   هرکی اعتقاد داره که خورافاته خواهشا گورشو گم کنه نیاد تو این وبسایتا اینجا جای ادمای حسابیه نه یه سری لاتو لوت از خدا بی خبر. واقعا ممنون از وبسایت عالیتون بسیار سپاس بابت مطالبتون

  9. در قران هست که حضرت سلیمان به خاطر یک انگشتر ۵۰۰ سال از بهشت دور شد
   لطفا آگاهانه عمل کنید
   از هر راهی برای رسیدن به خواسته ها استفاده نکنید

  10. من سال قبل گرفتم نتیجه داد واقعی حتی دعاشو تو کاغذ با زعفران نوشتم جواب داد

  11. سلام اون اقای که گفت حروف این ایه به حروف یهود میخوره باید بگم که دهن گثیفش رو ببنده و از این چرت ها وپرت ها نکه حروف یهود فرق داره

   • یادمون نره که یهود هم دین خداست. حضرت موسی هم پیامبر ماست. در اصل دین همیشه یکسان بوده تفاوت در اقتضای زمان است.

  12. تا جایی که میدونم ربطی به ۱۹ فروردین نداره اول رجب باید نوشته شه

  13. یهود بازی به معنای تمام . خاک تو سرتون جهود کثافت. دیدار به جهنم …

  14. اگر چهار شنبه اخرسال به اب روان بیندازیم پس چرا گفتید تا 19 فروردین باز نکنیم

  15. با سلام
   سنگی بنام شرف الشمس وجود ندارد.بلکه از گوهرهای زرد برای فعال سازی چاکرای سولار(خورشیدی)این سنگ به می رود.البته این آیه از سه کتاب مقدس آسمانی تورات.انجیل و قرآن هفت حروف نوشته می شود

  16. سلام من خیلی درباره این انگشتر شنیدم ولی نمیدونم اصلشو ازکجابخرم هرسال هم به شهرری واسه زیارت میام ولی نمیدونم ازکجا اصلشوتهیه کنم میشه بهم ادرس بدید ازطریق پست هم میفرستید؟مرسی

   • --> آسمونی

    فعلاً ما برای انگشتر شرف الشمس فروش نداریم

   • بیشتر دعاش مهمه سنگش عقیقه از فروشنده های انگشتر فقط سنگش رو بخر قبل از روز 19 فروردین دعا رو حک می کنند بعد که گرفتی نمازش رو بخون اگر آدم مومنی باشی و گناه نکنی فوق العاده است.

   • سلام. شما تشریف ببرید بازار قائم تجریش. مغازه آقای فتحعلی . استاد سنگه. من ازش تسبیح خریدم با دعای شرف شمس. منصف و دانا هم هست.

  17. اگه شرف شمس یه بحث دینیه روز شمار اونها قمری بوده یعنی روزها هر سال جا به جا می شدن چطوریه که برای ما روز نوزده فروردین ثابت مونده ؟

   • به خاطر اینکه بعضی از اعمال رو ائمه معصومین و پیامبر به تاریخهای رومی و شمسی فرموده اند. مثلا بهترین ایام جهت انجام حجامت را (فکر میکنم) امام صادق ع ایام حذیران (که به ماههای رومی است و مقارن با اواخر خردادماه شمسی می باشد) بیان کرده اند.

  18. با سلام از اینکه مطالبی در باره انگشتر شرف الشمس را اعلام نموده اید کمال تشکر را دارم باشد که در اینده ای نه چندان دور شاهد فرج اقا امام زمان باشیم انشاءاله التماس دعا

  19. سلام، بسیار سپاسگزارم ار درج این مطلب

  20. من به این حرفا شک دارم

  21. متن سلام چند سوال درباره شرف الشمس داشتم.ممنون میشم پاسخ بدید.
   1-دعای شرف الشمس رو اگر بخوایم خودمون بنویسیم روکاغذ باید به صورت کامل بنویسیم یا به صورت حروف ابجد کافیه؟
   2-روی چه کاغذی بهتره بنویسم؟
   3-گفتین حاجاتمونو زیر حرز بنویسیم اونارو هم بید با زعفران وگلاب بنویسیم یا با خودکار هم میشه نوشت؟

   • --> آسمونی

    دوست عزیز لطفا یکبار مطلب رو کامل بخونید

   • با سلام ایا دعای شرف الشمس با ذکر عزایم سلیمانی بزرگ فرق دارد در صورت مغایرت لطفا ذکر عزایم سلیمانی را برای من ارسال نمایی

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.