تازه های آسمونی
خانه > دین و اندیشه > مناسبت های مذهبی > تاریخ ماه رمضان ۹۷ و رَمَضان ۲۰۱۸
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  تاریخ ماه رمضان ۹۷ و رَمَضان ۲۰۱۸

  رمضان امسال نیز خدا را بی نهایت شاکریم که از خزانه ی موهبت و الطاف بی کران خود بر ما منت نهاد تا دگرباره بتوانیم این ماه پر برکت و پر فضیلت را درک نماییم؛ ماهی که خداوند متعال در شأن آن می فرماید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی لناس و بینات من الهدی و الفرقان…»

  ramadan تاریخ ماه رمضان 97 و رَمَضان 2018

  آسمان اهدافت را لمس کن… دست یافتنیست

  “ماه رمضان ماهی است که در آن برای راهنمایی مردم و بیان راه روشن و هدایت و جدا ساختن حق از باطل، قرآن نازل شده است.”

  و در ادامه آیه می فرماید:

  «فمن شهد منکم الشهر فلیصمه…» “پس هر که این ماه را دریابد، باید که در آن روزه بدارد.”

  سایت آسمونی به جهت برنامه ریزی هموطنان گرامی تاریخ دقیق رمضان را به صورت شمسی و میلادی اعلام می نماید:

  ماه رمضان امسال ۲۹ روزه می باشد

  شروع یا روز اول ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۹ قمری در ایران برابر با روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ خورشیدی و مصادف با ۱۷ می ۲۰۱۸ میلادی میباشد.

  پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۹ قمری در ایران برابر با روز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ خورشیدی و مصادف با ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی میباشد.

  عید سعید فطر سال ۱۳۹۷ در ایران روز جمعه ۲۵ خرداد ماه است (Friday, June ۱۵, ۲۰۱۸) و تعطیلات عید فطر ۹۷ روزهای جمعه ۲۵ خرداد و شنبه ۲۶ خرداد ماه ماه خواهد بود.

  .Ramadan in 2018 will start on Satuday, the 17th of May and will continue for 29 days until Sunday, the 14th of June

  Ramadan 2018 in United States of America will begin in the evening of
  Friday, May 17
  and ends in the evening of
  Sunday, June 14

  Ramadan 2018 in Iran will begin in the evening of
  Thursday, Ordibehesht 27 AP
  and ends in the evening of
  Thursday, Khordad 24 AP

  • همه چیز در مورد ماه رمضان را با کلیک روی عنوان زیر بخوانید:

  ماه رمضان

  رمضان

  رمضان در دین مبین اسلام یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، رخ می‌دهد.

  ماه رمضان نود و هفت ۲۹ روز است، کتاب قرآن کریم در این ماه بر پیامبر اسلام (ص) فرود آمده‌ است، در قرآن مستقیماً آمده است که کسانیکه ایمان آورده اند در این ماه روزه بگیرند.

  واژهٔ رمضان

  رمضان واژه‌ای عربی است که از سه حرف اصلی «الرم‌ض» ساخته‌شده‌است.

  الرمض به معنای گرمای شدید، زمین سوزان، کوتاه‌بودن و جیره‌است.

  بزرگی رمضان

  این ماه به عنوان خجسته‌ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود.

  از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود.

  حدیثی نیز در این زمینه از پیامبر اسلام (ص) نقل شده‌ است:

  “ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و اهل بیتم و ماه رمضان ماه مسلمانان است”

  شب قدر (قرآن در آن شب بر پیامبر اسلام نازل شده است) نیز بنابر روایات در یکی از ۳ شب نوزدهم، بیست‌ویکم یا بیست‌وسوم این ماه واقع شده است. رمضان با شروع ماه شوال پایان می‌پذیرد.

  در روز اول شوال نیز عید فطر برای جشن یک ماه روزه‌داری مسلمانان برپا می‌شود.

  پرهیزهای رمضان ( شهر رمضان ۲۰۱۸

  • روزه : مهمترین پرهیز این ماه روزه است. روزه داران قبل از طلوع تا غروب آفتاب از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کنند و سعی می کنند با کنترل خواسته‌های خود تزکیه نفس را تمرین و ملکه کنند. به جز خوردن و آشامیدن، آمیزش جنسی، دروغ گفتن در مورد پیامبر اسلام، فروبردن سر در آب، و رسیدن دود و غبار غلیظ به حلق نیز باعث باطل شدن روزه می‌شود.
  • ختم قرآن : برخی از مسلمانان مقید هستند که در این ماه یک دوره قرآن را از اول تا آخر تلاوت نمایند.

  روایات در باب ثواب قرائت قرآن در این ماه :

  – روایت اول :

  در کتاب بحارالانوار از امام جعفر صادق (ع) از پیامبر اسلام (ص) روایت آمده است که:

  «ماه رمضان ماه خدای عزوجل می باشد، و آن ماهی است که خداوند کارهای نیک را در آن دو چندان کند و بدی‌ها را در آن محو سازد، ماه برکت، و ماه انابه و بازگشت، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادی از آتش دوزخ، و کامیاب شدن به بهشت است . هان که در این ماه از هر حرامی خودداری کنید، و تلاوت قرآن را زیاد کنید. و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید، و ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماه‌های دیگر باشد، چرا که برای این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برتری بر دیگر ماه‎ها است، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.»

  – روایت دوم :

  و از امام رضا (ع) روایت آمده است:

  «نیکی ها در ماه رمضان پذیرفته، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسی که در ماه رمضان آیه ای از کتاب خداوند بخواند همانند کسی است که در ماههای دیگر قرآن را ختم کرده و کسی که در این ماه در روی برادر ایمانی خود بخندد (و او را خوشحال کند) در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روی او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده‌اش دهد، و کسی که در این ماه به مؤمنی کمک می کند، خدای تعالی در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزی که گام‌ها بلغزد، و کسی که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد.

  و کسی که درمانده اندوهگینی را دستگیری و نجات دهد، خداوند در روز قیامت او را از هراس بزرگ آن روز در امان دارد، و کسی که ستمدیده ای را در این ماه یاری کند، خدایش در دنیا بر دشمنانش یاری دهد، و در روز قیامت نیز هنگام حساب و در کنار میزان یاریش کند.

  ماه رمضان ماه برکت، ماه رحمت، ماه مغفرت، ماه توبه و ماه انابه و بازگشت به درگاه الهی است ، کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود در چه ماهی می خواهد آمرزیده شود؟ از خدا بخواهید در این ماه روزه‌تان را بپذیرد، و آخرین سال عمر شما قرار ندهد، و توفیق اطاعت خود را به شما دهد، و از نافرمانیش شما را نگهدارد، که براستی خداوند بهترین کسی است که از او درخواست کنند.»

  – روایت سوم :

  شیخ صدوق در کتاب معانی الاخبار و امالی به سندش از امام جعفر صادق (ع) روایت کرده نموده که: «هر چیزی را بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است.»

  – روایت چهارم :

  و از مجالس شیخ از امام جعفر صادق (ع) روایت شده که گفته است:

  «براستی که در کتاب خدا ماهها نزد خدا دوازده ماه است . روزی که خداوند آسمانها و زمین را آفرید، پس نور و روشنی ماهها ماه رمضان است، و قلب ماه رمضان شب قدر است، و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته، پس با قرآن از این ماه استقبال کن .»

  رمضان در قرآن

  شَهْرُ رَمَضَانَ اَلَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْءَانُ هُدیً لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمْ الْشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَمَنْ کَانَ مَرِیْضاً أَوْ عَلَی سَفَرٍ فَعِدَّهٌ مِنْ أَیَّامٍ أُخَرَ یُرِیدُ اللَّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَلاَ یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ وَلِتُکْمِلُواْ الْعِدَّهَ وَلِتُکَبِّرُواْ اللَّهَ عَلَی مَا هَدَیکُمْ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ.«سوره بقره آیه ۱۸۵»

  ترجمه فارسی آیه:

  ماه رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است. «و قرآن کتابی است که» هدایتگر مردم همراه با دلائل روشنِ هدایت و وسیله تشخیص حقّ از باطل است، پس هر کس از شما که این ماه را دریابد، باید روزه بگیرد. و آنکس که بیمار یا در سفر باشد، روزهای دیگری را به همان تعداد روزه بگیرد. خداوند برای شما آسانی می‌خواهد و برای شما دشواری نمی‌خواهد «این قضای روزه» برای آن است که شماره مقرّر روزها را تکمیل کنید وخدارا بر اینکه شما را هدایت کرده، به بزرگی یاد کنید، باشد که شکرگزار گردید.

  تفاوت رمضان با دیگر ماه ها

  به گفته پیامبر اسلام (ص) خواندن یک آیه از قرآن در این ماه مانند یک ختم قرآن است.

  به گفته امام علی(ع) خواب روزه دار عبادت است، سکوتش تسبیح است، دعایش پذیرفته و عملش دوبرابر است.

  همینطور در اسلام از رمضان با عنوان «ماه خدا» یاد شده است.

  از دیگر مزایای این ماه نسبت به ماه های دیگر این است که پیامبر اسلام گفته است که در این ماه درهای جهنم به روی مردم بسته و درهای بهشت باز می شود. همینطور در روایاتی آمده است که در این ماه شیطان در عرش خداوند زندانیست و در روایاتی آمده است که در زنجیر گرفتار شده است. یکی از دلایل دیگری که این ماه را بهبود بخشیده است نسبت به دیگر ماه ها نزول قرآن در این ماه است.

  همچنین لازم به ذکر است که امام علی (ع) در این ماه به شهادت رسیده است.

  ماه رمضان چند روز است؟

  ماه رمضان سی روز است یا بیست و نه روز!؟

  شاید باور مردم بر این باشه که ماههای قمری باید یک در میان ۲۹ روز و ۳۰ روز باشند اما در واقع چنین قاعده ای وجود نداره. محاسبات نجومی نشون میده که میشه تا سه ماه قمری پشت سر هم ۲۹ روز و تا چهار ماه قمری پشت سر هم ۳۰ روز باشه. البته ۳ ماه ۲۹ روز و ۴ ماه ۳۰ روز پشت سر هم ، خیلی نادر و استثناء است اما موارد زیادی رو میشه اشاره کرد که ۲ ماه پشت سر هم ۲۹ روز باشه و سه ماه پشت سر هم ۳۰ روز.

  بعنوان مثال ماههای محرم و صفر ۱۴۳۴ ، ذیقعده و ذیحجه ۱۴۳۴ ، صفر و ربیع الاول ۱۴۳۵ ، ربیع الاول و ربیع الثانی ۱۴۳۶ ، جمادی الثانیه و رجب ۱۴۳۷ ماههای ۲۹ روز پشت سر هم ، و ماههای جمادی الاولی و جمادی الثانیه و رجب ۱۴۳۴ ، صفر و ربیع الاول و ربیع الثانی ۱۴۳۸ ماههای ۳۰ روز پشت سر هم هستند. در اوایل سال ۱۴۳۹ قمری چهار ماه صفر ، ربیع الاول ، ربیع الثانی و جمادی الاولی پشت سر هم  ۳۰ روز هستند

  اما گروهی نیز هستند که با استناد به روایات معتقدند که ماه رمضان همیشه باید ۳۰ روز باشد. در این رابطه توجه این افراد را به فرمایشات حضرت آیت الله حسن زاده آملی جلب میکنم :

  یکى از نظریات شیخ صدوق مربوط به تعداد روزهاى ماه رمضان است. ایشان در کتاب من لا یحضره الفقیه بعد از نقل روایاتى مى فرماید: لذا شهر مبارک رمضان براى همیشه سى روز است.

  در حالى که روایات دیگرى هم داریم، از خاصه و در جوامع روایى عامه که بعضى از صحابه پیغمبر فرمودند: ما در زمان رسول الله، ماههاى ۲۹ روزى بیش از ماههاى ۳۰ روزى روزه گرفتیم. آن وقت جناب صدوق چند روایت نقل مى کند که حضرت شیخ الطایفه طوسى در تهذیب و استبصار نظر ایشان را رد مى کند. ما فرمایشات هر دو را در درس هفتاد و پنجم کتاب «دروس معرفه الوقت و القبله» آورده ایم.

  اینکه شیخ صدوق (ره) فرموده همیشه ماه رمضان ۳۰ روز است و روایاتى نیز تأیید آن آورده. اشاره به یک نکته علمى دارد که متأسفانه حضرت شیخ طوسى هم در تهذیب و استبصار این را نیاورده است و بدان اشاراتى نفرموده است.

  • علاوه بر موضوعات ماه رمضان میتوانید موضوعات زیر را در آسمونی ببینید و دنبال کنید:

  • همچنین ببینید:

  همه چیز در مورد ماه رمضان

  تاریخ عید فطر

  میزان فطریه چقدر است؟

  نماز عید فطر

  پیام های تبریک عید فطر

  روز عید سعید فطر

  اعمال شب عید فطر

  اشعار عید فطر

  عکس و کارت پستال تبریک عید فطر

  آداب و رسوم مسلمانان در روز عید سعید فطر

  سریال های ماه رمضان

  تاریخ شروع و پایان ماه رمضان چه روزی است؟

  شب های قدر

  تعطیلات رسمی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  شب های قدر ۹۷ و ۲۰۱۸

  شب های قدر (Shabe Qadr  یا Laylat al-Qadr) چه شب هایی در سال است؟ این سوال …

  ۱۱۵ دیدگاه

  1. علیرضا رستمی

   مرسی آسمونی، تاریخ و اطلاعات جدید هست

  2. با سلام
   پایان ماه مبارک رمضان روز چهارشنبه است نه یکشنبه لطفا اصلاح کنید

  3. یک زمانی ماه رمضان ماه خدا بود. همه چیز ارزان میشد. نوعی مردم بهمدیگر کمک میکردند. عبادت و تزکیه از درو دیوار میبارید. حالا ماه رمضان ماه گرای پلکانی اقلامی هست که قیمت و توزیع آنها عمدتا دست دولت است.

  4. سلام و ممنون از سایت خوبتون و امیدوارم این ماه رمضان بهترین سال زندگی شما برای عبادت و بندگی خداوند متعال باشه و طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار بگیره

  5. با سلام بیایید در ماه رمضان با خدا برای همیشه دوست شویم

  6. ماه رمضان بهترین ماه است و ماه پر برکت؛الحمدالله رب العالمین
   ختم قرآن و نماز برای اموات:۰۹۳۰۸۰۶۵۵۷۸ توسط سادات.

  7. درود ب همه دوستان مسلمان و انسان صفت در سراسر ملک خداوند پاک ، با ارزوى موفقیت و شادابى در تمامى لحظات زندگیتان
   امیدوارم هر لحظه از ثانیه هاى عمرتان حس خدایى و پاک از هرگونه ناخواستنى ها باشه
   خیلى حس خوبیه روزهاى مهمان شدن ب درگاه بخشش و دوستى خداى مهربون
   براى همتون از الهه جهان هستى ارزوى خوبى و سلامتى میکنم
   دوستدار شما ::: یکى از کوچکترین بندگان خالق بزرگ

  8. روژان از لس آنجلس

   خدایا شکرت برای ماه رمضان امسال که نزدیک است
   ممنون سایت آسمونی

  9. سلام، لطفا اطلاعات غلطتون رو اصلاح کنید. اشتباه به این بزرگی واسه یه مطلب ساده چطور میتونه اتفاق بیوفته در عجبم.
   ۱) ۸ خرداد دوشنبه هستش نه سه شنبه
   ۲) شروع رمضان روز یک شنبه ۷ خرداد هستش
   ۳) ۱ ژوئن ۱۱ خرداد مصادف با پنج شنبه و روز ۵ رمضان میشه
   و ….
   نمی دونم چی بگم شاخ درآوردم تو یک سطر مطلب چند تا غلط میتونه باشه

  10. واقعا خداروشکر که بازهم به ماه مبارک رمضان برگردیم و به همه مردم و هموطنان تبریک می گویم رمضان یجمعا یا ماه رمضان ما به اشنایان جمع می کند

  11. سلام رمضان یا۲۹ روزه یا ۳۰ روز ولی تقویم شما۲۸روزه این ممکن نیست

  12. خدجونم ممنون که این بنده گهنکار راهم به ماه رمضان راه دادی خیلی دلم برای دعای سحر جوشن کبیر ابوحمزه رمضان تنگ شده کمکم کن از این ماه سربلند بیرون بیاییم

  13. ماه رمضان رو به همه هموطنان تبریک میگم
   عاشق این حس نابم
   ایشالا همه به ارزوهاشون که سر سفره افطار از خدا میخوان برسن
   برکتتون فراوون تنتون سلامت دلهاتون پر از عشق

  14. رمضان ماه مهمانی خدا و دوری از زشتی و پلیدی ها مبارک
   التماس دعا

  15. انقدر همه خوبن و پاک که گاهی آدم فکر میکنه پس اینهمه نامرد و دزد و قاتل و …. از فضا اومدن حتماااا

  16. سلام. روز خوبی داشته باشید.
   بابت مطلب خوبتون متشکرم.

  17. ماه رمضان خیلی خوب است

  18. وقتی یادم میاد خیلی ها بودن که پارسال آخرین ماه رمضونشون رو تجربه کردن
   دلم میگیره آخه شاید این بار نوبت من باشه که آخرین مهمونی ماه رمضون رو تجربه کنم

  19. این روز عزیزو به همتون تبریک میگم…

  20. ماه رمضان رو به شما دوستان تبریک میگم انشالله روزه هاتون قبول درگاه حق تعالی باشه . این ماهو بهتون پیشاپیش تبریک میگم روز سه شنبه ۱۸ خرداد اولین روز ماه رمضانه.

  21. ماه عزیز رمضان پیشاپیش مبارک
   التماس دعای شدید
   ???

  22. ماه کنار گذاشتن پلیدی ها

  23. کاش تواین ماه رمضون یکم بارگناهموکم کنم…ای کاش

   • کاش همه ی ماه هامون ماه دعوتی خدامون بودگناهانمون زیاده ولی بااین حال خداامسالم دعوتمون کرده

  24. عبدالله مسافر

   با سلام و التماس دعاء، فاصله دو تاریخی که ذکر کرده اید ۲۹ روز است نه ۳۰ روز. موفق و موید باشید.

  25. تاریخ های میلادی رو اشتباه وارد کردین، میشه ۴۰ روز

  26. رمضان یعنی زیباترین لحظات زندگی…

  27. عاشق این ماه عزیزم خدایا کمک کن بیشتر درکش کنیم التماس دعا یاعلی مدد

  28. رمضان یعنی فرصتی دوباره برای تولدی دوباره…برای جسمو روحو نفس انسان…

  29. رمضان یعنی ماه حال خوب رمضان یعنی ماه انجام کمترین گناه خدایا شکرت که چنین ماهی رو برای ما قرار دادی

  30. رمضان یعنی ماهی که خستگی یک سال حب دنیا داشتن را در بیاوری رمضان یعنی فرصتی برای بدست آوردن یه جایی در دل خدا و توشه ایی برای سفری ابدی مهیا کردن و بهتر بگم رمضان فصلی برای (آدم) شدن آدم شدن و آدم شدن التماس دعا

   • رمضان یعنی روزها بخوابی مانند خرس و شبها بخوری مانند گاو

    • شاید تو اینجوری باشی ولی بقیه نه….

    • ایوووول

    • ماه رمضان هم شب و هم روزش باید پراز عبادت باشه ن شبا گاو بشی و روزا خرس خوردن سحری خودش کلی ثواب داره در ماه رمضان ن فقط شکم بلکه باید روح و جسم انسان روزه بگیره از هرنوع گناهی باید بپرهیزی خدایا ممنون ک این ماه مبارکو برای جبران اشتباهاتمون ب ما دادی

     • سلام
      احسنت واقعا همینطوره

      چقد خوبه تو این روزا تزکیه نفس کنیم و با تبتل و ورع خودمونو بسازیم
      خیلی وقته گم شدیم

      خیلی جاها میبینم ک ایرانیا بیگانه پرست شدن و راحت پشت ملت غیبت میکنن

      ب خدا خیلی ساده اند

      چ خوبه ک پشت هر ایرانی واسیم

      و مضحک کردن هم وطن خودمونو مایه شادی دشمنای اسلام قرار ندیم
      خدا کمک باشه
      یا حق

      • باسلام
       رمضان یا۲۹ روزه یا ۳۰ روز ولی این تقویم ۲۸ روزه که چنین چیزی ممکن نیست اشتباهه

    • یامهدی عج الله تعای فرجه الشریف

     سلام.مثل اینکه ازبزرگی این ماه چیزی نمیدونید
     یه کم معرفتتان راببرید بالا چیزی کم نمیشه
     ادماباید مراقب کلامشون باشند
     حرفتون زشت بود
     خیلی هاماه مبارک رمضان زیباترین لحظات بندگی خدا وزندگی شونه
     پیشتازترازقبل بااراده تراز قبل موفق تراز قبل درامور دنیوی واخروی
     بنده خودم باوجود روزه گرفتن. بیشتر ازماههای دیگه درماه مبارک رمضان درس میخوانم وفهالیتهای مفید بیشتری هم دارم.
     إنشاالله این. ماه آسمونی راقدر بدانیم
     ماه مبارک رمضان. برهمه مبارک

    • یامهدی عج الله تعای فرجه الشریف

     سلام.مثل اینکه ازبزرگی این ماه چیزی نمیدونید
     یه کم معرفتتان راببرید بالا چیزی کم نمیشه
     ادماباید مراقب کلامشون باشند.کلام وجملات
     .انسان بایدمتناسب باارزش هرچیزی باشه.شایسته این حرف زشت نبود.شایدایشون تودلشون چیزی نبوده ولی اون حرف زشت وناشایسته رانباید میزد
     خیلی هاماه مبارک رمضان زیباترین لحظات بندگی خدا وزندگی شونه
     پیشتازترازقبل بااراده تراز قبل موفق تراز قبل درامور دنیوی واخروی
     بنده خودم باوجود روزه گرفتن. بیشتر ازماههای دیگه درماه مبارک رمضان درس میخوانم وفهالیتهای مفید بیشتری هم دارم.
     إنشاالله این. ماه آسمونی راقدر بدانیم
     ماه مبارک رمضان. برهمه مبارک

    • توواقعا مثل خرس وگاوی!!! روزه گرفتن اینهمه سخته که به خودت توهین میکنی؟؟؟!!!
     باورکن که روزه گرفتن کار سختی نیست فقط هدف میخواد..هدف که مشخص شد میبینی بسیار ساده است..وگذشت زمان رانمیفهمی.. احتیاج به شکمبارگی هم نیست..

    • معرفت در گرانییت به هرکس ندهند پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند

  31. ماه رمضان ماهی پربرکت وبخشش الهی تا پاکم نکردی خاکم نکن آلهی آمین

  32. رمضان ماه پور برکت

  33. بار الهی دستم را بگیر میدانم که میگیری ولی ما نمیتونیم ببینیم خداجون این ماه را بر ما نیکو بگردان و توفیق رمضان بعدی را هم به ما بده…
   خدایا…………نوکرتیم رفیق
   برای تعجیل در فرج صلوات بلند عنایت کن برادر مسلمانم….

  34. ماه رمضان ماه نزدیک شدن ب خدا…..

  35. وای به حال کسانی که روزه نمی گیرن هیچ درملا روزه خواری هم میکنن

   • تو خیلی مسلمانی سعی کن خودت درست کنی بازم که جای خدا نشستید وای بر وای بر میدی بیرون برو خودتو درست کن سعی کن اخلاقت روزه باشه و از دیگران هم ایزاد نگیر هیچکس مقدس نیست پس ادای مقدسا رو در نیار

   • واییییییییی :)))))))))))

  36. سلام ماه مبارک رمضان مبارک برهمه شما,,دعاکنیدبرسربلندی ایرانمون

  37. دوستان عزیز شیعه و سنی فرا رسیدن ماه پر برکت رمضان مبارک باشه
   دوستان عزیز روایتی هست که میگه هر کسی لا الله الا الله را بر زبان بیاورد مسلمان است.همه ی شما مسلمانید به همدیگه توهین نکید فقط به اندازه ده درصد اختمال بدید طرف مقابلتون درست تر میگه.حتی اگه فرضا یک گروه واقعا مسلمانم نباشند شمایی که اسلام دارید مطابق دستور خدا رفتار کنید .درشت خو وسنگدل نباشید با همدیگه مهربون باشین جواب توهین رو با خوبی بدید که یایرین جذبتان شوند.انسالله خداوند خودش توفیق هدایت و عبادتش را به همه بندگانش و بخصوص کسانی که این متنو میخونن عطا کنه

  38. رجب پور -مهدی

   به شکرخدا این ماه رمضان ۱۳۹۴امد وانشاا… دراین ماه هم روزه گرفته.وانشاا…هم موردقبول پروردگارقرارگیرد. ای خدایا شکر

  39. به امید این که تو این ماه مبارک خدا توفیق بخشش را به همه بدهد و سعی کنیم تا ادم بهتری باشیم چه شیعه چه سنی… ما همه با برادیم ما همه بنی ادمیم با تشکر از مدیدریت سایت بابت مطالب اموزنده

  40. نظرات شخصى ازنظر من باید مورد احترام باشه ولى اقا سعید شما نباید اصول دین را خدا نکرده مورد تمسخر قرار دهید اگر واقعا با این چیزا مشکل دارید لطفا نظرات خودتون جاى دیگر مطرح کنید در ضمن شیعه وسنى یعنى چه ما همه بندگان خداییم. ازما در مورد تک تک حرفهامون سوال میشه ایا میتونید جواب بدید لطفا کمى فکر کنید ممنون

  41. خدایا دوستت دارم

  42. می‌خوام شروع کنم‌. امید به خدا…

  43. خدایا دیه با چه رویی وارد ماه مبارک رمضانت بشم منه گناکار

   الهی العفووو خدایا پاکم کن درین ماه پر برکتت

  44. ماه رمضان یعنی رسیدن به آرامش

  45. آسمونی : این نشان که احترام به حقوق دیگران و ادای آن یکی از اساسی‌ترین اهداف ادیان آسمانی است. قرآن کریم در آیات بسیاری مؤمنان را چه در باب مسائل اقتصادی و چه در باب حقوق اجتماعی و… دعوت به احترام به حقوق مردم نموده است. در اینجا تنها به دو نمونه از این آیات اشاره می‌نماییم.

   «یا أیّها الّذین آمنوا لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ»؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید اموال یکدیگر را از طرق نامشروع و غلط و باطل نخورید»؛[۲]یعنی، هرگونه تصرف در مال دیگری که بدون حق و بدون مجوز منطقی و عقلانی بوده باشد ممنوع شناخته شده است.

   قرآن کریم، به هنگام نکوهش از قوم یهود و ذکر اعمال زشت آنان می‌فرماید: «…وَ أَکْلِهِمْ أَمْوالَ النَّاسِ بِالْباطِلِ…»؛

   آنان در اموال مردم بدون مجوز و به ناحق تصرف می‌کردند. ناگفته پیداست که مراد از اکل و خوردن، در این آیه کنایه از هرگونه تصرف است خواه به صورت خوردن معمولی باشد یا پوشیدن و یا سکونت و یا غیر آن و چنین تعبیری در زبان فارسی نیز رایج است.

   – منبع، پورتال آسمونی http://www.asemooni.com/religion/islam/the-right-people

  46. بسم الرب المهدی

   آنان که محیط فضل و آداب شدند
   در جمع کمال شمع اصحاب شدند
   ره زین شب تاریک نبردند به پیش
   گفتند فسانه ای و در خواب شدند

  47. بسم الله رحمان رحیم ماه رمضانم اومد ای کاش ارزانی شه و توکلمون به خدا بیشتر شه

  48. دوستی که ازواژه آدم بشیم استفاده کردی بدون شرک بزرگی انجام دادی توبه کن

  49. سلام امیدوارم برای همه سلامتی باشه در این ماه مبارک التماس دعا

  50. با سلام منم به عنوان فرزند کوچک از سرزمینی بزرگ ورود مسلمانان دنیا را به بهترین جای دنیا یعنی ماه مهمانی خدا تبریک میگویم امید است از این ماه بهره کافی را ببریم

  51. وقتی که روزه می گیریم ماه رمضان که تمام می شود یک حس خوبی داریم ولی اگ نگیریم ……

  52. خدایا دو سه روزی تا ماه رمضان بیشتر نمونده ماه خودت ماه بخشش گناهان ازت میخوام به همه مردم کمک کنی تا باهم خوب باشیم هم دیگه رو این قدر اذیت نکنیم به بزرگترها بیشتر احترام بزاریم قدر اونا و خودمون و بیشتر بدونیم دراین ماه آدم بشیم و ارزش خودمون و بدونیم و خود را به چیزی جز بهشت نفروشیم ان شا الله .

  53. ماه پر برکت رمضان مبارک

  54. یعنی شماها حقیقت رمضان را درک میکنید خدایش؛ خدا ازهمه بهتربنده هاشومیشناسه تهمت نزن خدا ازت نگذره ایشالا بعضی ها میدونن عرب ها وسنی هاکی هستن وبه فکرچه چیزهایی هستن انتظاردارن با اون کارهاشون بهشت هم برن آخردنیا معلوم میشه به امیداون روز.

   • سلام من عرب هستم جدم هم مالک اشتر میشه پیامبر و همه ائمه هم عرب بودن.لطفا توهین نکن و منظورت واضح برسون در ضمن قران و ادعیه هم به زبان عربی هستن.میدونم منظور بدی نداشتی و منظورت همه نبوده ولی درست از کلمات استفاده کن

  55. یعنی همه خوبن شعیان بدن سعید نفهم بفهم تو ….. میای اینجا راجب مابد میگی ازدین تو نجس ترنیست عرب ملخ خور

  56. آقا سعید همین که شما وقت میذارید تا در مورد اسلام و شیعیان مینویسید نشانگر اینه که شما راهی برای هدایت میخواین و اینم بدونین خوب و بد در همه جا هست چه شیعه چه سنی سعی کنید خودتون مسلمان واقعی باشید
   از همه دوستان خواهش میکنم برا هدایت این برادر عزیز دعا کنید

  57. سلام واسه ختم گروهی قران ماه رمضان ثبت نام کرده میشه از حالا شرو به ختم کرد

  58. امیدوارم که خداوند توفیق روزه گرفتن در این ماه پرکت را نصیبمان کند

  59. با عرض پوزش ( باتشکر از آسمونی که(اطلاع رسانی) کرده اند بدینوسیله نوشته بالا تصحیح میگردد

  60. کاش شما شیعیان بتونید حقیقت رمضان را درک کنید….
   اماحیف و صدافسوس که نمیتونید…….

  61. برام دعا کنید که خدا علم آگاهی منو تو این چند روز ببره بالا من بتونم روزه بگیرم یا خدا قدرت به من بده به حق حضرت عباس.

  62. سلام ببخشید چجوری تو ختم های قرانی تو ماه رمضان از سایت ها برگزار میشه ثبت نام کنیم

  63. سلام,, تمام کاربران سایت ما رو از دعای خیرتان محروم نکنید,,خیلی مشکلات سختی دلرم

  64. چرا در مورد حق الناس و کسانی که در حق دیگر بندگان خدا ظلم و بدی کردن چیزی ننوشتید،آیا این اشخاص تنها با روزه گرفتن و شب زنده داری و توبه کردن فقط آمرزیده می شوند !!!!هرگز….

  65. دمت گرم ماهم هستیم

  66. اگر روزی بمیرم ارزو می گنم در ماه شوال بمیرم زیرا ماه رمضان را ازدست ندهم. من دلم با رمضان است که هست گر نباشد رمضان نیست دل من

  67. ماه رمضان ماهی پربرکت و مهمانی خداوند مهربان و منان است .

  68. سلام خسته نباشید از خدا میخوام که توفیق روز افزون به شما برادران عطا کند که در جهت اصلاع رسانی دین بر حق اسلام ومذهب بر حق شیعه و نکات مهم ماه مبارک رمضان را برای علاقه مندان بازگو نموده اید..اجرتان با خدای یکتا..

   • کلا مسلمانان میگفتی بهتر بود چون که مسلمان واقعی شیعه و سنی ندارد.این الفاظ بیان میشه که بین مسلمانان شیعه و سنی تفرقه میافته .

  69. رمزان تا کی ادامه دارد

   • اضافه شد به متن

   • تو اول نوشتن رمضان را یاد بگیر بعداز این سوالات نادانی بپرس

   • باتشکر از آسمونی که اطلاع کرده اند : … واما این آقاسعید که مسخره وار اسم ماه مبارک رمضان را (رمزان ) نوشته اند وبرای پایان یافتنش عجله دارند باید به عرض برسانم که سید اشرف الدین حسینی درکتاب نسیم شمال نوشته اند:
    آمده ماه رمضان های های روزه خوران را رم از آن های های

   • باتشکر از آسمونی که اطلاع رسانی کرده اند : … واما این آقاسعید که مسخره وار اسم ماه مبارک رمضان را (رمزان ) نوشته اند وبرای پایان یافتنش عجله دارند باید به عرض برسانم که سید اشرف الدین حسینی درکتاب نسیم شمال نوشته اند:
    آمده ماه رمضان های های
    روزه خوران را رم از آن های های

   • نحن شیعه علی بن ابیطالب

    بی سواد رمضان درسته نه رمزان
    متاسفانه تو و اون بی سوادایی که پدر تفکرت رو درآوردن کلا بی سوادین. چرا نمیری یه خودده تحقیق کنی.
    الحمد لله الذی جعل من المتمسکین بولایت علی بن ابی الطالب.
    ولایت علی بن ابی طالب حسنی فمن دخل حسنی امن من عذابی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.