تازه های آسمونی
خانه > دین و اندیشه > اسلام > روزه کله گنجشکی چگونه است ؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • روزه کله گنجشکی چگونه است ؟

  what-is-sparrow-day-head

  آسمونی : روزه کله گنجشکی مخصوص کودکان تا قبل از سن تکلیف آنهاست و نه بزرگسالان و فقط برای آماده سازی کودک و آشنای کودک با آداب روزه داری میباشد.روزه کله گنجشکی بدین گونه است که پس از نماز صبح تا بعد از نماز ظهر نباید چیزی خورد و در زمان اذان دوباره چیزی خورده و مینوشیم تا بعد از اذان مغرب سعی کنید کودکان را تشویق کنید برای روزه داری از نوع کله گنجشکی و به آنها گوشزد کنید که در موقع روزه داری حرف بد نزنند و کار های نادرست انجام ندهند و…

  کودکان در برخورد با آداب رمضان پر از سؤال های بی جوابند و پاسخ هر کدام از سؤالات آنان می تواند تصویری عمیق در ذهن آنها بکارد. اگر این پاسخ ها، حساب شده و اصولی باشد، در پرورش این مفاهیم در ذهن کودک مؤثر خواهد بود و اگر پاسخ ها سطحی و غیر واقعی باشد، تأثیری منفی و مخرب برجا خواهد گذاشت.روزه گرفتن و یک روز تمام، لب به روی خوراکی ها بستن از نظر یک کودک، واقعه ای سخت و ناممکن است و عکس العمل والدین و بزرگترها می تواند ذهنیت کودک را تغییر دهد.

  والدین از ابراز سختی روزه، تشنگی و ضعف و… در مقابل کودک بپرهیزند و با دادن اطلاعاتی مفید، کودک را تشویق به گرفتن روزه های چند ساعته یا روزه ی کله گنجشکی کنند. تشویق کودک او را به روزه گرفتن مشتاق می کند و همین که می تواند رفتار بزرگترها را تقلید کند، احساس بزرگی و استقلال می کند. و همه ی کودکان این حس را دوست دارند و اگر با شوق معنوی و اعتقادی هم همراه شود، نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت.

  دختر یا پسری که بعد از سن بلوغ خیلی اعمال رو باید مرتب انجام بده ، نمی تونه یک روزه خودشو تغییر بده و مثلا یک دفعه بدون تمرین قبلی ، سی روز روزه بگیره.

  باید فرزندانمون رو قبل از سن بلوغ برای انجام این اعمال آماده کنیم تا بعدا مجبور نشیم با خیلی از مشکلات دست و پنجه نرم کنیم.

  امام صادق علیه السلام فرمودند:

  « ما وقتی فرزندانمان هفت ساله می شوند ، به آن ها می گوئیم به اندازه ی طاقت و تحملشان روزه بگیرند .

  نصف روز یا بیشتر یا کمتر.

  و هر وقت تشنگی و گرسنگی اذیتشان کرد ، می خورند. تا اینکه به روزه گرفتن عادت کنند.

  پس به فرزندانتان هر وقت هفت ساله شدند ، دستور بدهید ، هر چقدر از روز را که طاقت دارند روزه بگیرند و هر وقت تشنگی بر آن ها غالب شد ، بخورند.»

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 3٫00 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=67458
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  امام حسین (ع) از دیدگاه اندیشمندان غیر مسلمان

  امام حسین‌(ع) شخصیتی محدود به یک مکان و یک مذهب و یک عده خاص نیست، …

  نظرات

  1. ممنونمممممممممممممممممممممم به وب ما سر بزن نظر حتکا بذار…………………

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.