تازه های آسمونی
خانه > دین و اندیشه > اسلام > دین اسلام چیست؟
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  دین اسلام چیست؟

  islam دین اسلام چیست؟

  اسلام، دینی یکتاپرستانه و از دین‌ های ابراهیمی است. به پیروان اسلام «مسلمان» می‌گویند. هم‌اکنون اسلام از دید شمار رسمی پیروان، در جایگاه دوم در جهان جای دارد.

  مسلمانان بر این باورند که خداوند، قرآن را به محمد از طریق فرشته ای به نام جبرئیل فروفرستاده‌است. به باور مسلمانان خدا بر بسیاری از پیامبران، وحی فرستاده و محمد آخرین آنان است. مسلمانان محمد را اعاده‌ کننده ایمان توحیدی خالص ابراهیم، موسی، عیسی و دیگر پیامبران می‌دانند و معتقدند که اسلام کامل‌ترین و آخرین آیین الهی است.

   

  به ادامه این مطلب در سایت آسمونی توجه بفرمایید:

  اسلام به معنی تسلیم در برابر خداست. اسلام دین قانون و عمل است، نه ریاضت و رهبانیت. اسلام یک دین میانه‌رو است؛ تشویق به کمک فقیران می‌ کند ولی تشویق به ترک دنیا نمی‌ کند. اسلام بر رفتار درست تاکید می‌کند: شراب‌خواری و قمار منع شده‌اند و مسلمان موظف است از خوردن غذای حرام خودداری کند. مسلمان می‌تواند مستقیماً با خدا راز و نیاز کند و لزوماً نیازی به واسطه فیض نیست. مسجد تنها مکان تجمع است و مانند کلیسا دارای قدرت مذهبی نیست. اسلام، برخلاف یهودیت، پس از ظهور به سرعت دینی جهانی می‌شود و مردم را به مسلمان‌شدن تشویق می‌کند ولی اصرار زیادی بر مسلمان‌ کردن ندارد.

   

  اسلام آیین حق الهی است و آخرین و کاملترین و بهترین دین در تامین سعادت بشری و جامعترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانهاست. 

  دینی که تمام نیازهای بشر را در امور و نظام های فردی و اجتماعی و سیاسی بر می آورد. دین اسلام آخرین دین است و دیگر انتظار آمدن دین دیگری را نداریم تا بیاید و بشر را از ظلم و فساد و تباهی نجات بخشد به ناچار روزی فرا خواهد رسید که آیین اسلام قوت و نیرو می گیرد و سراسر جهان را تحت سیطره عدالت و قوانین متقن خود در می آورد. 

   

  اگر قوانین و دستورات اسلام آن طور که هست در تمام نقاط زمین به صورت کامل و صحیح پیاده شود، صلح و امنیت همه انسانها را فرا می گیرد و تمام انسانها به سعادت واقعی خود نائل می شوند و به آخرین حد رفاه و آسایش و عزت و سربلندی و بی نیازی و اخلاق نیک می رسند و دیگر در دنیا ستم از ریشه قطع می گردد و محبت و برادری بین همه انسانها برقرار می شود، فقر و تهیدستی و فلاکت از صفحه روزگار برچیده می گردد. بنابراین تمسک و پیروی از اسلام علت عقب ماندگی شرم آور مسلمین نشده است بلکه برعکس، دوری از تعالیم سازنده اسلام و سبک شمردن قوانین آن، به وجود آمدن ستمگری ها و تجاوزها در میان زمامداران و زیردستان و خواص و عوام مسلمین، باعث این عقب گردها و ضعف و سقوط معنوی و بیچارگی و فلک زدگی شده است.

   

  معارف اسلامی به سه بخش کلی تقسیم می‌شوند:

  اصول عقاید: باورهای بنیادین فکری (اصول دین یا عقاید) که توحید، اساسی ترین آنها است.

  اخلاق: توصیه‌های اخلاقی که برخی از آنها، عبارتند از: عدالت، شجاعت و عفت.

  احکام فقهی: فرامین عملی و عبادی که اساسی ترین آنها (فروع دین یا فقه اصغر) هستند. فرامین عملی آداب، مناسک و عبادات را دربرمی‌گیرد.

  عقاید را در علم کلام، احکام را در علم فقه و اخلاق را در علم اخلاق شرح و بسط می‌دهند.

   

  اصول دین

  از بنیادی‌ترین باورهای مسلمانان تحت عنوان اصول دین یاد می‌شود. اصول دین نزد مسلمانان سه عدد هستند اعتقاد به هر کدام از این اصول، باورهایی را به عنوان زیر شاخه موجب می‌شود.

  ۱- توحید : به معنای یگانگی خداوند متعال است.

  ۲- عدل : به معنای آن است که افعال خداوند متعال از سر دادگری و شایستگی است و به هیچ کس ستم نمی‌کند و هر چیزی را در جای خویش نگه می‌دارد و با هر موجودی، چنانکه شایسته‌است رفتار می‌کند.

  ۳- نبوت : به معنای پیامبری محمد بن عبدالله و دیگر پیامبران الهی است.

  ۴- امامت : بدین معنا که پس از پیامبر اسلام دوازده امام معصوم منصب خلافت و امامت را بر عهده دارند و آنان منصوب خداوند متعال‌اند.

  ۵- معاد : به معنای آن است که روزی همه مکلفان برای بازخواست و حساب در پیشگاه الهی گرد هم می‌آیند و هر کس به پاداش و کیفر خویش می‌رسد. (قیامت)

   

  • همچنین ببینید:

  اصول و فروع دین اسلام

  دین و اندیشه

  اسلام

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  اعمال ماه ذی القعده

    آسمونی : ماه ذی القعده یکی از ماه‌های حرام است که خداوند متعال در …

  ۶۶ دیدگاه

  1. سلام ببخشید یه سوال داشتم !میخاستم بدونم کسی که دین نداره ولی انسانیت داره و کارهای شایسته ای انجام میده که حتی بعضی از مسلمونا انجام نمیدن حکمش چیه؟؟!!

   • غبیدالله جاهد

    خواهر عزیز و گرامی من به قسمتی از شعر سعدی توجه کن.
    سروده که
    سگ سگ است اگر چه پاسبان باشد.
    خوب از انسان که در هیچ دینی شمولیت ندارد انسانیت اش هم به درد کسی نمی خورد و نباید شیفته رفتار یک شخص بی دین چه مرد یا زن باشد شویم.
    این نظر شخصی من است.
    درست.

  2. با سلام
   این ها همش چرته چرا از افرادی دفاع میکنید که دارن به شما زور میگن حاکمان ما یه مشت احمقن اصلا این اخوندا مگه تو قران بودن از کجا برشون داشتن این بی سوادی احمق رو اوردن که فقط بلدن پول مملکت رو به جیب بزنن تا کی سکوت کنیم و حرف نزنیم تا کی بترسیم اون ها هم همین رو میخوان که ما بترسیم و اون ها به باج گرفتن از مردم ادامه بدن و بگن اسلام. نباید در برابر این حاکمان و اخوندان احمق سکوت کرد حالا خودتان قضاوت کنید .

  3. پاسخ به آقای احمدی
   شیعه یعنی عشق به مولا علی که در منابع اهل سنت آمده حدیث غدیر را میگم میتونی توجیهش کند؟ مثلا بگی منظور از من کنت مولاه فهذا علی مولاه دوست بودن امام علی است؟ اما کدام عقل سلیم می پذیره که پیامبر مردم را در غدیر خم جمع کنه بفرمایند رفته ها برگردند عقب افتاده ها برسند بعد کوهان شتر روی کوهان شتر بذارند بعد پیامبر بالای کوهان ها بروند بعد بفرمایند الست اولی بکم من انفسکم آیا من از شما به شما سزاوارتر (نه دوست تر) نیستم بعد مخاطبان بگویند بله بعد دست امام علی را بالا ببرند و بفرمایند هرکس که من دوست اویم علی دوست اوست آیا این همه مقدمات برای دوست نامیدن امام علی لازم بود؟ بعد چرا بعد از جمله رسول الله مردم با ایشان بیعت نمودند؟ چرا خلیفه دوم شما بخ بخ لک یا علی گفت؟ یعنی چرا به امام علی تبریک گفت آیا مولا با توجه به این همه قرائن معنایی جز ولایت دارد؟

  4. بعنوان یه شیعه هیچ وقت نفهمیدم اسلام چیه شیعه کیه چون تا چشم بازکردم بهم گفتن توشیعه ای منم طبق معمول گفتم چون شما میگین باشه….گذشت وگذشت تا یه جایی رسیدم که واسم سوال شد اصن شیعه چیه نماز چیه …چرا خیلی چیزای لذت بخش حرامه…خدا از یه بابای سختگیرم بدتره…تااینکه الان بنا بر رشته تحصیلیم فهمیدم تک تک حرام بودنا دلیل علمی داره…یعنی همه شون…و این برام جالب بود که دین اسلام درفکرسلامت روح وجسممه نه ازار و اذیتم
   و اما فهمیدم خوندن همین نمازم دلیل علمی داره…فهمیدم اسلام از لحاظ علم و اخلاق کامله…و ایراد از اسلام نیس..از من و تو هستش که مسلمون نماییم…اگه اسلام واقعا رعایت میشد که دنیا گلستون میشد…ربطی به دین نداره …این کارای ضد ارزش نشونه بی فرهنگی بعضیامونه….حرف اخرم اینه با سرچ کردن اسلام چیست به چیزی نمی رسین جز چیزای تکراری..برای یه بارم که شده معنی فارس قرانو مث یه رمان بخونین
   والسلام

   • من چیزی از اسلام نمی دونم . حرفای شما باعث شد برم درباره اسلام به صورت علمی تحقیق کنم…. ممنون

  5. همین که شیعه ها ب شما احترام میزارن شما هم مسیولیت این احترام رو باید به دوش بکشید میتونید مطالعاتتون رو بیشتر کنید بعد متوجه میشید وجود داشته یا ن

  6. من یه مسلمونم ولی هیچ اطلاعات خاصی در مورد دینم ندارم فقط ب دلیل اینکه پدرومادرم مسلمونن اسلامو قبول دارم دنبال منبع های معتبر واسه شناخت دینم هستم اگه میشناسید لدفن ارائه بدید.
   در حد مطالب سایتتون و شایدم بیشتر میدونم دنبال چیزایی فراتر هستم.ممنون.

  7. چراانقد کم بود من اطلاعات کاملی ندارم امیدوارم یه شیعه ی واقعی بشم با کمک خدای بزرگی که وسعتش تو تخیلات هیچ اهدی نمیگنجه

   • اصلا شیعه از کجا اومد شیعه اصلا وجود نداشته خود ساختگی هست دین فقط اسلام است اهل تسنن دینشون اسلامی تره کامل تره خرافات نداره

    • سلام دوست عزیز

     شیعه ساختگی نیست.
     اگه از مذهب خودت طرفداری میکنی.
     لطفا شیعه ها رو ناقص نکن
     دین تشیع کامله کامل هست.
     خرافات هم نداره.
     این دنیا تموم میشه
     اون دنیا میفهمید که کدوم کامل تر بوده… ???

     • در تایید پاسخ دوستمون محمد باید بگم تمام افراد غیر مسلمانی که سراغ دارم مسلمان شدند اول مسلمان شدنشون با مذهب سنی آشنا شدند ولی بعد اذ مدتی با مطالعه و دقت و توجه بیشتر به این نتیجه رسیدن که مذهب تسنن چیز زیاد و کاملی برای ارائه جهت هدایت و پاسخ به انواع مسائل و مشکلات و نیازهای انسان در طول گذر زمان و پیشرفت زندگی و… نداره ولی مذهب تشیع خیلی کامل هستش (توجه کنید که اینها نظر اونهاست ها)و برای همه ی این مسائل پاسخ دارد و بسیار جذاب و جالب و گسترده است…یعنی دقیقا عکس نظر آقا یا خانم احمدی…
      با احترام به همه

     • زنده باد اسلام

    • شیعه بزرگترین افتخارش حب حضرت علی علیه السلام ک دردلش وجودداره …شیعه ساختگی نیست و لطفاهیچ گاه شما ک اعتقادندارید اعتقادات دیگران هم خراب نکنید گناهان و اعمال دیگرانم بدوش نگیرید

  8. های بای.
   تادیداری دیگر بدرود

  9. در دین اسلام خدا هیچ چیز برای خود نخواسته است و با فکر کردن به احکام می توانیم بفهمیم که همه ی این احکام به نفع ماست

  10. من برای ان کسانی که فقط نام شیعه بودن رو یدک میکشند متاسفم من ارزوی یکدلی ویکپارچگی برای همه مسلمانان رودارم

  11. اسلام دینی که هیچ کس را به زور به اسلام دعوت نکرده!!!!!؟؟؟؟
   این بزرگترین دروغ و خزعبلات را از کجای تنبان دین اوردید
   کشتازهای بیرخمانه محمد و یارانش
   و به مراتب فجیعتر از هولوکاستعراب به اکشتارهلیهولوکاستوحملهتاریو روم و خاور دور اروپاانید
   کشتارهای وحشیانه زمان اعراب بدوی را بخوانید
   تاریخ نخوانده ایبریدبخونید
   متوجه تاریخ بخوانید
   متوجه جنایتهای محمد و یاران بعدش میشوید،،،،،تاریخ طبری را برای شروع پیشنهاد میکنم

   • غبیدالله جاهد

    داوود جان عزیز.
    من هنگامی که این تحریر شما را خواندم واقعا که بسیار زیاد جای تاسف و اندوه است که در مورد دین اسلام و پیام آور گرامی اش. طرز سخن گفتن این نیست.
    شما از تاریخ هیچ گونه آگاهی ندارید و این تاریخ طبری را که شما می گویید هم چنان ساخته دست کسان از نسل جاهلیت و نادانی است.
    لطف نموده تاریخ گهربار دین مقدس اسلام و محبوبش را از منابع معتبر و شناخته شده مورد مطالعه قرار دهید تا باشد که از تنگنای ناباوری و جاهلیت به در آیید. و کوشش تحریر این چنینی را در این موارد از سر به در کنید.
    با تشکر دوست ناخواسته شما عبیدلله جاهد از واشنگتن

  12. سلام دین ا سلام یک دین کامل است معنای اسلام گردن نهادن میباشد تمام مسلما نان باید دست به دست هم داده ودین اسلام را انکشاف بدهند

  13. من مثل خیلی ها مثلا مسلمونم اما در اصل هیچی از دینم نمیدونم خیلی دوست دارم بیشتر با خدا آشنابشم درباره کارای ک گفته انجام بدیم و انجام ندیم میخوام با دلیل قبول کنم باید چیکار کنم چه کتابی چه سایتی برم؟

  14. سلام خدمت همه!
   من دوتا سوال دارم هرکه جوابم رابدهدخوشحال میشوم اگرکسی نظری هم داردمیتواندبنوسید.
   سوال اول:-تقدیرچیست؟آیاتقدیرراخداونداز ازل نوشته یااینکه انسان هاخودشان باعمل کردشان تقدیرخویش را رقم میزند.
   سوال دوم:-اگریک یهودی کاری خیلی نیک را انجام بدهدمثلآکمک به فقراایاثواب دارد؟اگرداردپس فرق بین مسلمان وغیرمسلمان چیست؟مهم نیست که پیروکدام دین هستی مهم اینست که کارهای نیک را انجام بده اگرنداردآیاعدل الهی زیرسوال نمیرود؟لطفآدراین موردنظرات خویش بنوسید.
   تشکر

   • هم اسمی عزیز جواب سوال اول :تقدیر در بعضی مواقع برای افراد کافری که قصدشون رهایی از دین اتفاق می افته و اون رو بهانه می کنن و انشاالله که شما این فکر را نکنید و برای بعضی از کافران قابل تغییر است که این انسان ها توبه کنندگان بهشتی خداوندند پس تقدیر در بعضی مواقع قابل تغییره.جواب سوال دوم:اگر شما حتی یهودی هم باشی اما ثوابی کرده باشی در دفترچه اعمالت ثبت خواهد شد و اینکه دین پلی است برای رسیدن به خدا که در هر دین اصول و پایه ای وجود داره و پل اسلام کوتاه ترین پل برای رسیدن به خدا چون اسلام دینی است در آن پیروانش وقتی خوش حال می شوند که فقرا نیز خوش حال شوند و این دین همواره از ستم و ستمگری در برابر جهانیان حفاظت کرده و خواهد کرد.

  15. سلام راستش یه سوال داشتم
   آیا این ک ما بعضی اشخاص یا مکان ها و… از نظرمون آشناس و احساس میکنیم یه بار دیدیم میشه گفت مربوط به عالم زر است

  16. السلام علیکم و رحمت الله برکاته.
   سلام بر همگی
   می خواهم کی بوگیم کی در جهان کدام دین بهترین هست؟
   فرق بین شیعه و سنی چه هست.
   میشه معلومات خوبی را ارایه کنید؟
   تشکر میکنم از شما
   چرا ایرانیان شیعه افغانستان را قبول ندارند؟ و این همه مردم افغانستان در ایران هست ایرانیان افغان ها را اذیت می کند فوش می دهد.
   شما همه مسلمان هستید ما هم مسلمان هستیم باز فرق شما و ما چی هست؟

   • سلام خدمت همه!
    اول جاداردکه از نوسینده مطلب تشکری نماییم که موضوعات خوبی را بیان کرد.
    نظرمن درباره اهل شیعه و اهل تسنن اینست که:-هیچ فرقی بین این دومذهب اسلامی نیست.کسیکه به خداوندیکتا،به پیامبران او وزندگی بعد ازمرگ عقیده دارداسلام است فرقی نمیکندکه اهل کدام مذهب هستی متاسفانه بعضی کسانیکه هستن که بخاطراینکه نان خودشان در روغن چرب باشداین گونه موضوع را بیان می کند.شمابیبندکه بنیان گذاران این مذاهب که ها هستن وباهم چگونه رفتارداشتن البته بعضی اختلافات نظربین رهبران مذاهیب وجودداردکه خیلی هم بزرگ نیست.

   • دین که درهرشرایط تمام نیازمندی های بشر را براورده کرده بتواندهمان دین بهترین وکامیل ترین دین دنیاست که بدون شک اسلام چنین دین هست.

   • علیکم اسلام برادر عزیز سوال شما خیلی سوال خوب است و جواب من اینست بهترین دین ها در جهان دین مقدس اسلام است چون اسلام دین یکتا پرستی است یعنی پیروان اسلام فقت خداوند (ج) میپرستن واز عبادت الاهه های گونا گون اجتناب میورزند ودر پاسخ سوال دوم شما باید بگویم که هدف از عبادت نمودن است و شیعه وسنی فرق ندارند هردو مسلمان است وهردو خداوند(ج) و حضرت محمد (ص) را قبول دارند وجواب سوال سوم شما این است که ایرانیان فریب خورده اند چون آنها میان شیه وسنی فرق قایل میشوند وبخاطر این که تعداد زیادی از افغانها سنی اند آنها را بد ورد مینمایند ومتعسفانی پیش ما افغانها ایرانیان ارزش ندارند خدا کند روزی ایرانیان وافغانها دوست شوند و کفار را سرکوب نمایند

  17. ممنون شما کمک خوبی به ما کردید

  18. تشکر بسیار زیاد من امروز نمره پوره را در مضمون خود گرفتم تشکر بسیار زیاد

  19. تشکر بسیار زیاد از وبسایت شما من به پوهنتون خو باید در باره اسلام یک مقاله نوشته می کدم من این وبسایت را پیدا کرم تشکر بیسیار زیاد

  20. ممنون ازاطلاعاتتون عالی بود

  21. سلام میشه لطفا از اول اسلام یعنی زمان حضرت ادم تا حالا را بنویسید من اصلا اطلاعاتم کامل نیست لطفا کمک کنید. ممنون

  22. ببخشیدچرااصول دین رو۳تانوشتید???

  23. از شما کمک می خواهم برا هدایت دوستانم

  24. اول اینکه ممنونم از اطلاعاتتون دوم اینکه کم بودواونقدراکه باید توضیح نداده بودین وسوم اینکه سعی کنین مطالب بذارین که مردموجذب کنه تاعلاقه مندبشن به دین شناسی نه اینکه کاری کنین که ازدین زده بشن
   موفق ومویدیاشین

   • دوست گرامی همیشه سعی کردیم مطالب کوتاه و مفید باشه، چون اگر طولانی بود از حوصله شما خارج میشد
    شما برای اطلاعات بیشتر در مورد اسلام و خواندن مطالب مفید ، وارد بخش اسلام در آسمونی شوید . لینک زیر:

    http://www.asemooni.com/religion/islam

  25. بسیار چیز های خوبی است در google تشکر که مارا کمک می کنین تشکر تشکر تشکر

  26. من به شما توصیه میکنم که اینجا را ترک کنید زیرا در اینجا برخی مسائل مهم را حذف کرده اند که باعث گمراهی در مذهب شیعه میشود.برای اگاهی از شیعه کتاب های ان را بخانید که جامع و کامل است .

  27. خان محمد شیعه

   السلام علیکم و رحمت الله برکاته.
   سلام بر همگی
   می خواهم کی بوگیم کی در جهان کدام دین بهترین هست؟
   فرق بین شیعه و سنی چه هست.
   میشه معلومات خوبی را ارایه کنید؟
   تشکر میکنم از شما
   چرا ایرانیان شیعه افغانستان را قبول ندارند؟ و این همه مردم افغانستان در ایران هست ایرانیان افغان ها را اذیت می کند فوش می دهد.
   شما ها هم شیعه هستید ما هم شیعه هستیم باز فرق شما و ما چی هست؟

   • بهترین دین اسلام است
    درباره فرق بین شیعه و سنی در هفته پیش رو نگارش خواهیم نمود
    کلیه معلومات درباره دین اسلام را در آدرس زیر قرار دادیم و همیشه در حال تکمیل است
    asemooni.com/religion/faith/islam
    اگر شخصی با شخص دیگر مشکل دارد، دلیل بر این نیست که همه با هم بد باشند
    شیعیان در هر جای دنیا که باشند، چه ایران، چه افغانستان، هم عقیده و دوست هستند
    موفق باشید

   • هیچ شیعه ای با شیعه دیگر فرق نمیکند . من از طرف شیعیان ایران از شما معذرت میخواهم . علت اینکه شیعیان ایران به دیگر مسلمانان توحین میکنند جاهلی و نادانی ان ها در احکام دین است .در این زمانه کمتر مسلمانی در ایران نماز میخاند(که واقعا جای تاسف دارد)برخی مسلمانان ایرن فقط نام مسلمانی را دارند و در عمل حتی نمیدانند که فروع دین کدام است.جمله مهم من :این فقط تاثیر غرب زدگیست که به تدریج از زمان امدن اولین انسان غربی اغاز شد.غربی ها نتوانستند عقاید خود را به یک باره در ذهن ما فرو برند(قانون کشف حجاب در دوره رضا شاه)اما انها به تدریج با رخنه در فرهنگ اسلامی ایران توانستند موفق شوند(البته همه در ایران دچار غرب زدگی نشدند و بلکه انسانهای زیادی در ایرن اند که هنوز مسلمان باقی مانده اند))

    • دختر ایرانی محب اهل بیت(ع)

     با سلام من هم از طرف ایرانیان مسلمان و محبین ائمه اطهار علیهم السلام از شما عذر می خواهم . مسلما هیچ فرقی بین شیعۀ ایران و شیعۀ سایر نقاط دنیا وجود نداره و این را باید بدونیم که صرف ادعای اینکه ما شیعه هسیتم ما را در زمره شیعیان واقعی قرار نمی ده چرا که شیعه واقعی هیچ گاه زبان به ناسزا و بدگویی باز نمی کنه و تبعیضی برای هیچ قشری قائل نمیشه و به گونه ای رفتار می کنه که هیچ انسانی از دست و زبان او مورد آزار و اذیت واقع نشود.
     شما بزرگواری بفرمایید و ان افرادی را که اهل تبعض و ناسزاگویی هستند را ببخشید و برای آنها طلب هدایت بفرمایید .
     و این را هم به خاطر بسپاریم که اسلام به ذات خود ندارد عیبی ، هر عیب که هست از مسلمانی ماست.
     ان شاءالله خداوند توفیق شیعه واقعی بودن را به ما عنایت بفرماید. والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته.

     • مسلما هیچ فرقی بین شیعۀ ایران و شیعۀ سایر نقاط دنیا وجود نداره و این را باید بدونیم که صرف ادعای اینکه ما شیعه هسیتم ما را در زمره شیعیان واقعی قرار نمی ده چرا که شیعه واقعی هیچ گاه زبان به ناسزا و بدگویی باز نمی کنه و تبعیضی برای هیچ قشری قائل نمیشه و به گونه ای رفتار می کنه که هیچ انسانی از دست و زبان او مورد آزار و اذیت واقع نشود.

     • السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته. بنده سلفی هستم و با بسیاری از شیعیان رابطه دوستی دارم و از داشتن دوستهایی با چنین اخلاقیات شگرف خوشحالم و الله متعال آنها را حفظ فرماید. اما به نظرم اخلاق کافی نیست، بلکه دین و اخلاق با همدیگر کامل می شوند و با یک بال نمیشود که به سمت آسمان عروج کرد. رای بنده اینست که شیعیان اکثرا در عقایدشان دچار فهمی نادرستی از نصوص شده اند و من با تمام احترامی که برای آنها دارم، مذهب شیعه را قبول ندارم.
      از جمله:
      – ندای غیر الله
      – مراسماتی که اسلام بری است از آنان (همچون عمر کشون، قمه زنی، خاک مالی، عزاداری برای امام ۱۲۰۰-۱۳۰۰ سال گذشت، مداحی و…)
      – غلو در حق بندگان صالحی چون امام علی علیه السلام
      – بی احترامی به مادر مومنان عایشه و همچنین به صحابه و ناموس رسول الله علیهم السلام اجمعین
      – اکثر متقدمین و قلیلی از متاخرین شیعه اعتقاد به تحریف قرآن داشتند و دارند
      – افراط در تقیه و اینکه ۹/۱۰ مذهب شیعه بنا بر روایات تقیه است، حال آنکه تنها برای کافران و در شرایط بسیار ضروری این امر بلامانع است
      – صیغه یا ازدواج موقت به منظور ارضای شهوت، که اسلام آنرا حرام نمود تا قیام قیامت
      – غصب ۱/۵ اموال مومنان با نام خمس
      و دهها مورد دیگر …
      الله متعال همه ما را به راه راست هدایت کند و ما را بر ایمان و اعمال صالح بمیراند، و او بر اینکار توانا است.

      • السلام
       شما برداشت اشتباهی ازدین اسلام کردید.اون غصبی که شما میفرمایید برای ازیاد نبردن مستضعفین است ودر مورد عمرکشون اون ازاعمال مسلمانان نیست
       مااز این رسم های بی خود نداریم اون کسی که این ها را به شما گفته مسلمان واقعی نبوده همچنین ماهیچ گاه به پیامبر وصحابه ی ایشان بی احترامی نکرده ایم ونمی کنیم واز همه مهم تر ماهیچ گاه ندای غیرالله سر نداده ایم ونمی دهیم امیدوارم بتوانید اسلام واقعی را بشناسید

    • اخوند ها ی مفت خور ارشادکن های حرام خوری هستند که مردم را دعوت به خودداری از حرام حواری میکنند وبا ترس و تهدید و بمباران ذهن مردم را اصرار به به دین الله و قوانین شریعت میکنند با نفوذ کلام وتسلط به ادبیات عربی و فارسی و مهارت و مکر خداوند ازلی را جایگزین الله و امت را جایگزین ملت واسامی عربی را جایگزین اسامی فارسی میکنند

   • به خاطراینکه شما احمق هستید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.