تازه های آسمونی
خانه > دین و اندیشه > اسلام > دیدگاه قرآن در مورد دین یهود چیست؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • دیدگاه قرآن در مورد دین یهود چیست؟

  the-perspective-of-quran-about-judaism
  در نگاه اوّل تعریف لغوی و اصطلاحی «یهود» سختی‌هایی دارد که ارائه تعریفی جامع و مانع از آن را دشوار می‌نماید. با این حال در تعریف این کلمه می‌توان گفت! «یهود» اسمی است که بر اولاد حضرت ابراهیم به خصوص شاخه اسحاقی یعنی فرزندان حضرت اسحاق اطلاق می‌شود، این افراد که امروزه در سر تا سر جهان پراکنده می‌باشند به دلیل همین انتساب به حضرت اسحاق و ابراهیم ـ علیهما السّلام ـ ، خوانده می‌شوند؛ امّا از آنجا که علاوه بر نسب خونی و نژادی دارای آیین خاص و کتاب‌های مقدس می‌باشند و در مقابل سایر ادیان و مذاهب، پیرو دین مستقلی هستند، دین آنان را هم «یهودیت» می‌نامند،

  به تعبیر دیگر از آنجا که آیین یهود بر خلاف سایر ادیان آیینی نژادی بوده و مختص یهودیان می‌باشد، به همین دلیل نام یهود، هم دلالت بر نژاد فرد منتسب به آن دارد و هم از دین وی خبر می‌دهد، یعنی هر یهودی باید از نژاد اسحاق باشد و الّا به او یهودی گفته نمی‌شود. با توجه به این امر تفکیک بین تعریف یهودیت به عنوان یک دین و یهودیت به عنوان اصطلاح نژادی، سخت می‌باشد و می‌توان با اندک مسامحه در تعریف اصطلاحی یهود از این تعبیر استفاده کرد که: «یهودیت آیینی است مختص اولاد بنی اسرائیل».

  قرآن کریم برای تفکیک بین نژاد یهودیان و آیین یهودیت از دو اصطلاح «الیهود» و «بنی اسرائیل» استفاده می‌کند به این صورت که هر گاه می‌خواهد از اولاد حضرت اسحاق نام ببرد و آنان را از جهت نژادی و قبیلگی مورد اشاره قرار دهد، از نام بنی اسرائیل استفاده می‌کند و هر گاه می‌خواهد از این افراد به عنوان پیروان یک آیین نام ببرد از اصطلاح «الیهود» بهره می‌گیرد. بنابراین در قرآن مشکل اختلاط مباحث نژادی و دینی اولاد حضرت اسحاق وجود ندارد لکن به این نکته باید توجه کرد که آیین یهود از دو دیدگاه می‌تواند مورد توجه واقع شود.

  دیدگاه اول این است که دین یهود یا دینی که بر حضرت موسی ـ علیه السّلام ـ نازل شده و از سوی پیامبران دیگر تشریح گردیده، دینی آسمانی بود و قبل از نزول دین حضرت عیسی بر همگان واجب بود که از آن تبعیت کنند.
  دیدگاه دوم به این منظر توجه دارد که بعد از نزول دین اسلام و تبلیغ آن توسط حضرت محمّد ـ صلّی الله علیه و آله ـ آیین یهود نمی‌توانست پاسخگوی بشر باشد و تحریف‌های به وجود آمده آن را بی اعتبار و بی ارزش ساخته بود. بنابراین ما سعی خواهیم کرد آیین یهود موجود را که یهودیان کنونی به آن اعتقاد دارند را از دیدگاه قرآن مورد بررسی قرار دهیم. شاید بتوان ادعا کرد که پیروان هیچ آیینی به اندازه یهودیان مورد خطاب قرآن قرار نگرفته است، با این همه می‌توانیم تحقیق خود را محصور در آیاتی کنیم که صراحتاً به نام این قوم اشاره کرده است.

  در قرآن کریم حدود هشت بار کلمه «الیهود»، ذکر شده است و هم‌چنین سه بار نیز از کلمه «هوداً» استفاده شده، امّا پرشمارترین کلمه، نام «بنی اسرائیل» می‌باشد که حدوداً چهل و یک بار در قرآن آمده است. این موارد غیر از اشاره‌هایی است که قرآن نسبت به حضرت موسی، یوشع، جالوت، داود، سلیمان و سایر پیامبران بنی اسرائیل دارد و هم چنین غیر از مواردی است که به کتابهای مقدس یهود و احبار و بزرگان این قوم اشاره می‌کند.

  از جمع بندی اشاره‌ها و تصریحات قرآن می‌توان نتیجه گرفت که خداوند به قوم بنی اسرائیل دین و آیینی فرستاده بود که در آن احکام الهی بیان شده بود، ولی بنی اسرائیل به همه آن عمل نکرده آن را تحریف کردند. این آیین و دین تحریف شده در آیات متعددی مورد اشاره قرار گرفته و تحریفات آن بیان شده است. در لا به لای این تبیین‌ها برخی از ویژگی‌های بنی اسرائیل و پیروان آیین یهود نیز بیان شده است که در ذیل به چند مورد اشاره می‌شود:

  1- برتر دانستن آیین یهود:

  قرآن می‌فرماید: «یهودیان گفتند: مسیحیان هیچ موقعیتی (نزد خدا) ندارند و مسیحیان نیز گفتند: یهودیان هیچ موقعیتی ندارند … خداوند روز قیامت درباره آن‌چه در آن اختلاف داشتند داوری می‌کند.» (بقره، 113 )
  این آیه به وضوح نشان می‌دهد که یهودیان آیین خود را برترین آیین دانسته و ادیان بعد از خود را قبول نمی‌کردند. البته این امر در میان مسیحیان نیز رواج داشت. چنان که قرآن در جای دیگر می‌فرماید: «آنها گفتند: هیچ کس جز یهود و نصاری هرگز داخل بهشت نخواهند شد، این آرزوی آنها است. بگو: اگر راست می‌گویید دلیل خود را بیاورید»

  2- اعتقاد به تفویض:

  قرآن می‌فرماید که یهودیان گمان می‌کنند خداوند مجبور است و تمام کارها را به مخلوقات تفویض کرده است و این پنداری غلط است، به همین دلیل در سوره مائده می‌فرماید: «و یهود گفتند: دست خدا بسته است، دست‌هایشان بسته باد و به خاطر این سخن از رحمت الهی دور شوند. بلکه دستان خدا گشاده است، هر گونه بخواهد می‌بخشد …» (مائده، 64 )

  3- فتنه انگیزی و فساد در زمین:

  قرآن یهودیان را فتنه‌انگیز معرفی کرده می‌فرماید: «… هر زمان آتش جنگی افروختند خداوند آن را خاموش ساخت و برای فساد در زمین تلاش می‌‌کنند و خداوند مفسدان را دوست ندارد.» (مائده، 634)

  4- دشمنی با مسلمانان:

  از دیگر ویژگی‌های یهودیان دشمنی آنان با مسلمانان است، قرآن کریم در این مورد می‌فرماید: «به طور مسلم دشمن‌ترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود و مشرکان خواهی یافت …» (مائده، 82 )

  5- مخالفت با توحید:

  یهودیان جزو اولین گروه‌هایی بودند که توحید را به شرک آلوده کردند و معتقد شدند «عُزیر» پسر خداوند است. قرآن در توضیح این باور آنان می‌فرماید: «یهود گفتند: عُزیر پسر خدا است و نصاری گفتند: مسیح پسر خدا است این سخنی است که با زبان خود می‌گویند که همانند کافران پیشین است. خدا آنان را بکشد چگونه از حق انحراف می‌یابند.»

  6- پیمان‌شکنی و مخالفت با احکام الهی:

  از دیگر خصوصیات قوم یهود عمل نکردن به اوامر و احکام الهی است قرآن در این مورد می‌فرماید: «و به یاد آورید زمانی را که از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم که جز خداوند یگانه را پرستش نکنید و به پدر و مادر و نزدیکان و یتیمان و بینوایان نیکی کنید و به مردم نیک بگوئید و نماز به پا دارید و زکات بدهید، پس همه شما جز عده کمی سرپیچی کردید و (از وفای به پیمان خود) رویگردان شدید.» و در آیه دیگری نیز می‌فرماید: «… و رسولان ما دلایل روشنی برای بنی اسرائیل آوردند، امّا بسیاری از آنها پس از آن در روی زمین تعدی و اسراف کردند.» (جزء 6 سوره المائده آیه 32)

  البته این ویژگی‌ها تنها گوشه‌ای از خصوصیات قوم یهود است و قرآن کریم به ویژگی‌های بسیاری اشاره دارد که تفاسیر به آنها پرداخته‌اند، در اینجا می‌توانیم چنین نتیجه‌گیری کنیم که از دیدگاه قرآن، خداوند به قوم یهود نعمت‌های فراوانی اعطاء کرده بود، لکن آنان به جای سپاس‌گذاری طغیان کرده، پیمان‌شکنی نموده و به فتنه‌انگیزی و فساد روی آوردند و با پیامبران الهی مخالفت کرده، دین اسلام را که آخرین و کامل‌ترین دین بود قبول نکردند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3٫40 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=26249
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  امام حسین (ع) از دیدگاه اندیشمندان غیر مسلمان

  امام حسین‌(ع) شخصیتی محدود به یک مکان و یک مذهب و یک عده خاص نیست، …

  48 دیدگاه

  1. سلام. من هیچی درمورد یهودیان نمیدونستم. بهتون پیشنهاد میکنم سخنرانی آقای رافعی پور درباره ی یهودیان فراماسونری رو حتما گوش کنید تاهمه چیز درمورد همه ی واقایع جهان دستتون بیاد. ممنون

  2. افشین مکارم

   سلام و درود
   افشین مکارم هستم و شما رو به کانال تلگرامی جهان ادیان دعوت می کنم. لطفا شماره 09133257440 رو سیو کنید و از طریق تلگرام یک پیام بفرستید تا لینک کانال برای شما ارسال شود.
   افشین مکارم:
   لیدر ایرانگردی و جهانگردی(21 سال)
   مترجم 13 زبان زنده دنیا
   کارشناس ارشد ادیان و عرفان
   دکترای تصوف و عرفان

  3. گناه یک نفر به یک قوم نسبت ندهید اگه یه دختر مسلمان اشتباه کرد همه اینطور نیستند لطفا سطح فکرتون بالا ببرید بد نظر بدید. ما مسلمانان به هم ادیان احترام می زاریم فقط می گیم دین پیامبر ما کامل چون خدا ایشونو اخرین پیامبر فرستاده.

  4. با عرض سلام و خسته نباشید
   اگر با توجه به اینکه یهود هم دینی هست که حالا به خاطر افکار و چیزایی که نوشتین کسی قبول نداره…الان اونا هم کتابی دارن و فرشته هایی دارن مثل ما؟ما میتونیم از فرشتگان اونا استفاده کنیم؟ مثل متاترون و سندالفون و اوریئل و زادکیل؟ واقعا فکرم درگیر شده

  5. -خصیصه های تاریخی (1)
   1- طغیان گری و پرستش گوساله ی سامری
   2- اعتقاد به جسمانیت خدا و درخواست رؤیت خدا
   3- آوارگی چهل ساله در بیابان
   4- بهانه گیری و لج بازی و محاجّه با موسی و خداوند درباره ی بقره و کشتن گاوه
   5- قتل انبیاء و پیامبران
   6- قتل اُسرائی که از قتل آنها منع شده بودند .
   7- عصیان گری و عدم متابعت از دستور حرمت روز شنبه
   8- تبدیل شدن بعضی از آنان به بوزینه (2)
   9- اخذر ربا و حلال کردن دزدی از غیر یهودیان
   10- تحریف کلمات خدا و جایگزینی کلمات دیگر (3)
   11- اعتقاد و ادعا به این که دست خدا مغلول و بسته است (4)
   12- عدم مطابعت از حق با وجود شناخت آن
   13- استکبار و کفر، پس از دیدن آیات و دلایل الهی (5)
   14- مرگ همگانی پس از رؤیت صاعقه و زنده شدن دوباره (6)
   15- سنگدلی و سخت شدن قلوب آن ها به واسطه ی گناهان (7)
   16- ادعای این که فرزندان عزیز خدایند و خدا آن ها را عذاب نخواهد فرمود و… (8)

  6. کسی دعانویس سراغ دارد؟خواهش می کنم اگر کسی را سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خواهم.کارم انجام شود ۵۰۰ شیرینی میدم .

   ممنون میشم شمارمو انتشار کنید

  7. عجب دینی هست ئین اسلام مگر خدا تورات رو نیاورده پس چرا داره از تورات و یهودیان بد میگه . شاید دو روز دیگه شروع کنه از قران و اسلام و مسلمانان هم بد بگه …… ما که موندیم چی درسته چی غلط فقط وقتی خدارو میشناسم که فقیر نباشم این حقیقت هر انسانیه بجز بعضیا….
   هر چی بذبختی و کشتاره سره چندتا دینه چه فرقی داره همه دارن خدارو پرستش میکنن حالا چه فرقی داره با نماز رو به قبله یا توی کلیسا یا توی اتشکده جلوی اتش بالاخره هر کس خدارو احساس کرده و به نحوی داره پروردگارشو پرستش میکنه

  8. سلام
   واقعا واسه ایرانیان با خرد متاسف هستم که نوادگانشان ب کجا کشیده شدن
   من کلیمی هستم گرایش صهیونیسم
   قران ی کتاب داستان اموزنده مثل بقیه کتاب های دینی نه بیشتر نه کمتر
   قران رو کامل با تفسیر 33کتاب خوندم از طرفی شما هم برین بخونیین کتاب ادیانای دیگرو
   بعد نظر بدین

   من با ی دختر دوستم…!!!!
   یهودیان بی خبر!!!!!
   دخترر رو مسلمون کن مسلمون کن!!!!
   واقعا نظراتتون خنده دار و بی معنی هستن
   رامین

  9. واقعا عالی بود من تازه دارم فرق یهود با مسلمان رو میفهمم چون تازه با یه دختر یهود دوست شدم.

  10. من برای هزینه های زندگیم محتاجم کدوم این دوتا دین ………………………….

  11. یهودیان از خدا بی خبر

  12. ممنون از نظرات خوب همه عزیزان
   وقتی چندی پیش شنیدم فلسفه سیزده بدر چیه کلی ناراحت شدم از ناراحتی خیلی بیشتر
   خدا قران را برای عبرت ما گذاشته
   در ضمن به نظر من هیچ پیامبری غاصب نیست و حضرت محمد (ص) در صدد غصب باغات یهودیان نبوده
   همه ایرانی هستیم به هم احترام بذاریم.

  13. با تشکر از شما دوستان محترم بابت نظرات مخطلف.
   بنده جوانی 25 ساله با ذهنی پر از سوال ولی بی جواب حیران و پریشان به دنبال جواب های هستم که پاسخ ان را نمیتوانم از کسی بگیرم باید خودم پاسخ را بسازم. با توجه به مطالعات اخیر بنده در رابطه به دین یهودیت و اینکه چگونه کتاب تورات مورد دستکاری برای منافع شخصی قرار گرفته و شاید 98 درصد کتاب غیر منطقی و دروغ و توسط یهودیان مشرک نوشته شده است.
   وقتی دین محمدی که کاملترین دین الهی می باشد چهره خویش را به جهانیان نمایان کرد ترس در وجود مسیحیان و یهودیان شکل گرفت زیرا دین اسلام هیچگاه هیچ قومی را برتر از قوم دیگر نمیداند و با ایات قران باعث رسوایی نوشته های دروغین تورات (bible) گردید بخاطر همین هیچ وقت بین مسلمان و یهود رابطه خوبی نبوده.
   اما الان که دارم از بعدی بسیار منطقی به دین اسلام و مذهب های تشکیل شده در طول سالیان پیدایش اسلام توجه میکنم می بینم ما هم دست کمی از یهودیان نداشته ایم تنها اختلاف این است که نتوانسه ایم قران را دستکاری کنیم البته باید تفاسیر ان را نادیده گرفت.
   نزدیک به چند مدل مذهب اسلامی تشکیل شده است که هیچ کدوم احکام الهی را اجرا که هیچ تاز یجورایی کسانی دیگر را بجای او مپرستیم.نمی دونم اخرالزمان خدا چقدر از ما مسلمانان دلخور باشه بخاطر جنایاتی که انجام میشه.

  14. وب خیلی خوبی دارین،من که خیلی استفاده کردم، خییییلی ممنون

  15. ب تازگی بادختر یهودی دوست شده ام ولی نمیدانم تکلیفم ب عنوان یک مسلمان در برابر او چیست؟ نمیدانم دیدگاه او درباره ی دینم چیست ولی من هم کاری ب دین او ندارم نمیدانم که ایا کار خوبی میکنم یا نه؟

   • ترکش کن باید با مسلمان ازدواج کنی یا کاری کن مسلمان شه یا قطع رابطه کاریش نمیشه کرد قران گفته

   • سلام
    در جواب می توان فقط گف تا کجا شما به دین دوستان و دوستان به دین شما کار نخواهید داشت اگر این رابطه صمیمی تر شود این باعث مشکل بزرگ در بین شما میشود پس شمابه عنوان یک مسلمان وظیفه دارید او را به دین خود دعوت کنید و او را در انتخاب این تصمیم تحت فشار نگذارید و در اخر هیچ موردی ارزش اینکه شما از دین اسلام و ناب دست بردارید و پشت کنید را ندارد و چون در این معضل گرفتار هستید مطالعه را در مورد اسلام بیشتر کنید که در این راه ثبات و با منطق پیش بروید

   • اگه مردی زن بیستون اگه نه گردن دین ننداز

   • ببخشید ولی سما باید امر به معروف کنید واو را با دین اسلام آشنا کنید ولی به نظر من بهتر کمتر با یکدیگر رابطه داشته باشید

  16. قران کلامه محمد است همانطور که تورات کلامه موسی است. دلیله این همه کینه ورزی قران به این قوم به دلیل مشکلاتی است که حضرت محد با آنها داشته است. و کاملن شخصی است چون بنی اسرایل مردمانی سخت کوش و توانا و عمومن ثروتمند بوده اند ومحمد در زمانی که در مدینه با آنها بر سر تصاحب کردن باغات و مال و اموال آنها در گیر میشده است قوم یهود هم با مسلمانانه متجاوز دشمن و کینه ورزی داشته اند تمام باغهای اطراف مدینه سرسبز و پر محصول بوده است و متعلق به یهودیها بوده است و انها خودشان باغها رو درست کرده بوده اند به همین دلیل در قران از انها به بدی زیاد نقل شده است هیچ دلیله دیگری ندارد.

   • قران کلام محمد نیست کلام خداست .تورات و انجیل هم کلام عیسی و موسی نبوده..

   • این مزخرفات ینی چی ؟
    قرآن کلام خداست و همه ی اینا واقعیته
    شما میتونین عقیده ی خودتونو داشته باشین ولی نمیتونین چنین دروغی رو به بقیه بقبولونین

   • چقدر باهوشی. کی گفته قران کلام محمد هست و کی گفته تورات و انجیل کلام خدا نیست چرا دین کتاب های مقدس رو به چیز های شخصی ربط میدهید وقتی که مطالعه ندارید چرا چیزهای بهوده میگویید لطفا اول مطالعه کنید بعد بیایید نقد کنید

  17. کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم و جادو می خوام.کارم انجام شه 500 شیرینی میدم

   • سحر و جادو وجود نداره اگه مسلمونی به خدا توکل کن اگه نیستی بدون به مغزت تلقین کردی

  18. چون خداوند یکتا ادیان قبل از اسلام را برای مدتی محدود نازل فرمود و تنها دین اسلام را برای همیشه بشر نازل فرمود ( به دلیل رسیدن بشر به بلوغ نسبی فکری در زمان بعثت پیامبر اسلام ” ص ” ) بنابراین، علمای فاسد و ناصالح آن ادیان، که متاسفانه اکثریت علمایشان، ناصالح بودند، توانستند آن کتب آسمانی را تحریف و جعل کنند و حتی در دوران پیامبران قبل از حضرت موسی ( ع ) تمام محتویات آن کنابها را نابود می کردند. اما چون از زمان بعثت پیامبر اسلام ( ص ) بشریت صلاحیت و رشد فکری برای حفظ آخرین و کاملترین کتاب آسمانی را پیدا کرد، خداوند یگانه نیز، صراحتا در همین کتاب ( قرآن ) وعده حفظ آن را از تحریف داد و همچنانکه می دانیم, علیرغم تلاش فراوان دشمنان بشریت ( ملأ، مستکبرین و مترفین ) همچنان دست نخورده مانده است. اما همین دشمنان بشریت، بیکار ننشسته اند و نحوه استفاده و تفسیر و تعبیر از قرآن را تحریف کرده اند و می کنند. انواع بدبختی هایی که امروزه ما مسلمانان دچار آنها هستیم، به وسیله همین دشمنان آگاه و دشمنان دوست نما ( پس از دوران خلفای راشدین ” ع ” ) به ما تحمیل شده و می شود.

  19. خدایی حالم از این یهودیا به هم میخوره اساسی.
   این همه نعمت داشتن.
   خدا این همه پیامبر واسشون فرستاد.
   بازم آدم نشدن.
   حتی 10 روزم بدون حضرت موسی تحمل نکردنو کلن خدارو بیخیال شدن شروع کردن به گاوپرستی.
   موند حکمتش چیه که بازم خدا بهشون این قدر نعمت میده؟
   کل دنیا دست اوناست دیگه.
   همین گوگلو فیس بوکو یاهو و مای اسپیس و ویکیپدیا و … ثابت می کنه.
   کل اطلاعات تک تک مردمو دارن.
   ساده ان اون آدمایی که میرن این اطلاعاتو دو دستی میزارن تو فیس بوک تقدیمشون میکنن.

   • فکر نکن ما مسلمان ها با یهودیان خیلی فرق داریم انها پیامبران الهی را انکار کردند و کشتند و به پیامبران دروغی گرویدند ما مسلمانها این بلا ها را سر امامان اوردیم فکر کردی چرا خدا این همه قوم یهود را برای ما مثال می زند و داستان انها را یاد اوری می کنه که درس بگیریم کار انها را تکرار نکنیم
    داستان عاصف بن بلخیا/ و پترس جانشین و وصی عیسی و پولس /و هارون و یوشع و سایر جانشینان و وصیان پیامبران را بخوان و با وصیان و جانشینان پیامبرمان مقایسه کن در ثانی از لحاظ رفتاری و جامعه شناسی هم بررسی کنی شباهت بیشتری در تعصب گرایی و خطاهای خودمان و انها می یابی

   • شما زیاد به خودت فشار نیار مغزت منفجر میشه خدایی نکرده. داری در مورد چند هزار سال پیش حرف میزنی و بعد انها رو با امروزی ها مقایسه می کنی؟

  20. خسته نباشیدو متشکرم ☆

  21. سلام . با تشکر از مطالبتون ، شما آیه قرآن رو معنیشو نوشتید پس کو متن آیه ؟ کو شما ره آیه کو شماره سوره !!! چه فایده که زحمت کشیدید اما بی فایدهههه:(
   گل هرچقدر زیبا باشه اگه ریشه نداشته باشه موندگار نیست با یه باد از بین میره . میشه حرف بی اساس .
   بازم ممنون.

  22. آسمونی خیلی بیسوادی
   برو اول سوادتو کامل کن یه کم مطالعه کن لطفا مسول سایت به اشتباهات فاحش آسمونی توجه کند یا بردارد یا این که کاملا پیام را حذف کند… آبروی مسلمونارو که بردند با این تاریخ هایی که داده اند!!!!!! 🙁 ❗ ❗ ❗ ❗
   😯

   • --> آسمونی

    دوست عزیز شما هیچ متن رو کامل خوندید، اگر نظری دارید بیان کنید، شما فقط دارید انتقاد میکنید و نظری نمی دین!!!

    این ها تمام مواردی هستند که در قرآن کریم ذکر شده، و دلیلش هم خصوصیت های قوم یهود در آن زمانم بوده

    خداوند به قوم بنی اسرائیل دین و آیینی فرستاده بود که در آن احکام الهی بیان شده بود، ولی بنی اسرائیل به همه آن عمل نکرده آن را تحریف کردند

   • متاسفانه همه سخنان اسمونی درسته و دین یهود نیز هر روز بیشتر از قبل تحریف میشه

    • البته ستاره ایی ک اونجا گذاشتی بر خلاف تصور خیلی ها نماد یهود نیست نمادی از مصر باستانه ،و معنای آن طولانی است ک همین ک یک نماد شیطانیه براتون کافیه.درضمن روز 13 فروردین ک من و توی ایرانی فکر میکنیم روز طبیعته و میریم بیرون پیکنیک بهتره بدونید ک این روز و عدد سیزده ب سبب همین مسئله یک عدد شوم و بد برای ایرانیان حساب میشود.در این روز 2 هزار سال پیش به طریقی ک باز هم طولانی است و در این جا نمیگنجد در زمان خشایارشا این یهودیان بی صفت نامرد 70000 ایرانی ب فرمان شاه ک ب وسیله ی یهودیان مست شده بود قتل عام میشوند(15 قوم ایرانی منقرض شدند)و از آن پس ب بعد ایرانیان در روز 13 فروردین هر ساله از خانه ی خود بیرون رفته(سیزده ((به در)))تا در خانه ی خود کشته نشوند.و جالب آن است ک بدانید در همین روز یهودیان در اسرائیل شکست دادن ایرانیان و این قتل عام را جشن میگیرند.

     • اشاره شما به جشن پوریم است که در کتاب استر به آن اشاره شده است. محققان مدرن معتقدند که کتاب استر یک افسانه تاریخی بیش نیست و سالها بعد از سلسله هخامنشیان نوشته شده. تاریخ آن هم با 13 فروردین هرگز مطابق نیست.

  23. سلام
   چرا در قران این همه از یهود بحث شده ؟ اثرات این همه بحث چیست؟(7%از آیات مربوط به بنی اسراییل است)

   متشکرم.

   • --> آسمونی

    قرآن مجید از سرگذشت اقوام و افراد مختلفی در قرآن یاد می کند، اما در هر مورد به بخش ها و نکاتی اشاره می کند که جنبه عبرت گرفتن داشته و برای مسلمانان قابل استفاده و پند آموزی باشد.

    بحث یهود در قرآن خودش یک دوره مختصر تاریخ ادیان است که همه فراز و نشیبهاى یک حکومت و تفکر دینى را در خلال حدود دو هزار سال، از زمان موسى (ع) تا پیغمبر خاتم (ص)، در خود دارد و توجه به اجزاى آن و نکات بسیار متعدد و متنوعى که در لابلاى سرگذشت قوم یهود در قرآن مطرح مى‏شود کاملا آموزنده است.

    قرآن مى‏ گوید که خدا بیشترین نعمتها را به بنى اسرائیل داده بوده و آنها بدترین نافرمانیها را به عمل آوردند و کارى کردند که از زبان داود نبى (ع) و عیسى مسیح (ع) براى ابد لعن و نفرین شدند. اینکه یک قومى زمانى قدرتمندترین سلطنت دینى روى زمین را داشته و بر بخش اعظمى از جهان آن روز حکومت مى‏کرده و کسى چون حضرت داود (ع) را بالاى سر خود داشته که جن و انس و باد و پرنده تحت امرش بوده‏اند و امروزه به چند میلیون افراد بى‏خانمان تبدیل شده که حتى یک درصد جمعیت مسیحیان و یا مسلمانان عالم هم نمى‏شوند، حقیقتا جاى مطالعه و پند گرفتن دارد.

   • البته تا آنجاییکه من با آنالیز کامپیوتری توسط نرم افزار اکسل بدست آودم 27% از آیات قرآن مرتبط با یهود و بنی اسرائیل یا اهل کتاب به صورت عام است.
    چون بعضی از آیات صراحتا اسمی از یهود نیاورده ولی اگر روایات را ببنیم، می فرمایند نزل فی الیهود. یعنی این آیه درد مورد یهود نازل شده.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.