تازه های آسمونی
خانه > دین و اندیشه > اسلام > آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟

did-ibn-muljam-was-persian

«بسیار شایع می‌کنند که «ابن ملجم مرادی» یک سردار ایرانی به نام بهمن جازویه اهل رامهرمز بوده که اسیر شده بود و با قتل حضرت علی (ع) انتقام حمله تازی‌ها را گرفت. در ضمن وقت نماز از پشت سر ضربه نزد، بلکه در یک جنگ تن به تن در مسجد غالب شد و …؟!»

پاسخ به شبهه‌ای در مورد ایرانی بودن “ابن ملجم” به نوشته سایت آسمونی به نقل از شبهه:

چرا کسانی که می‌خواهند دین اسلام را عربی نشان دهند و در نهایت حسّ ناسیونالیستی را به عنوان یک آلترناتیو علیه کشش و گرایش فطری و عقلی به خدا و دین خدا مورد سوء استفاده قرار داده و تحریک کنند، همیشه حرف‌هایی می‌زنند که در آخر به ضرر ما ایرانی‌ها تمام می‌شود؟!

در این حکایت ساختگی، اول باید از آنها پرسید: به فرض که چنین باشد [که نیست]، حالا شما از کدام بخش آن خوشنود و خوشحالید؟! از این که یک جانی تروریست سردار ایرانی بوده و یا از این که حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) ترور شده و به شهادت رسیده و یا از هر دو؟! در هر حال این خوشحالی معرف شخصیت فرومایه و ماهیت ددمنش و نیز نوکر صفت خودتان است.

ما ایرانی هستیم و به آن افتخار نیز می‌نماییم، اما معنای ایرانی بودن این نیست که هر کار ناپسند هر ایرانی را نیز مورد تأیید قرار دهیم – این که به مثابه‌ی رد عقل، شعور، فرهنگ، اصالت و انسانیت یک ملت است. نمی‌شود که هم به کوروش و داریوش افتخار کرد و هم به آقا محمدخان قاجار، فتعلی‌شاه، ناصرالدین‌شاه و… که ملت خود را زیر لگد سربازان انگلیسی و امریکایی قرار می‌دادند!

در میان هر ملّتی افراد بزرگ وجود دارند و افراد پست و فرومایه نیز وجود دارند. نمی‌شود گفت: هم بزرگان علمی، سیاسی، فرهنگی و دینی مورد احترام و افتخار ما هستند و هم جانیان و خائنین و افراد زبون و پست،‌ چرا که از ملّیت یا شناسنامه‌ی ایرانی برخوردار بوده‌اند!

این ملت در همین عصر معاصر، بنی‌صدر و رجوی هم داشته،‌ هزاران سردار نامی هم که دشمنان این مملکت و ملت را به زانو درآوردند داشته و هنوز هم دارد. آیا به همه افتخار می‌کنیم چون ایرانی بودند؟! تردیدی نیست که گویندگان و رواج دهندگان این شایعات، از بزرگانی چون بهشتی و مطهری و سایر اکابر و بسیجیان تنفر داشته و رجوی‌ها امید بسته‌اند.

امثال بنیانگذاران و سران فراماسون بهاییت، عمال و نوکران زبون صهیونیسم و امثال کیانوری، رجوی، ابریشم‌چی، کلاهی، ریگی و خفاش شب و …، همه شناسنامه ایرانی داشتند. حتی همین قلم به دستان مزدور که همه‌ی همّت، عمر و هنر خود را صرف مبارزه با اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ملت می‌کنند تا خدمتی به اربابان فراماسون و صیهونیست خود کرده باشند، همه شناسنامه‌ی ایرانی دارند. آیا در حالی که همگی مایه‌ی ننگ تاریخ ما هستند، انتظار دارند که به آنان افتخار هم بکنیم، چون ایرانی بودند؟!

الف – اگر به فرض ابن ملجم ایرانی هم بود (که نبود)،‌ حماقت، تعصب، جهل، کفر و نفاقش، مایه شرم و ننگ تاریخ، فرهنگ و ملت ایران بود. اگر چه نام و کنیه و لقب او معرف ملیّت و اصل نسبش که جدّ در جدّ عرب بوده نیز هست.

نام کامل وی «عبدالرحمن بن عمرو بن ملجم مرادی» بود که فردی از قبیله و نسل «بنی مراد» بود که همه عرب بودند و توسط «عبدالرّحمن معاذ بن جبل بن عمرو بن اوس» با اسلام آشنا شد. [مثل بسیاری از خودفروختگان امروزی که سابقه‌ی مبارزه‌ی انقلابی یا همراهی با امام خمینی (ره) نیز دارند].

علت این ترور نیز انتقام جنگ‌های (به قول سایت‌ها) تازیان نبوده است، چون آن وقت باید می‌رفت و خلیفه‌ی دوم را می‌کشت و لزومی نداشت که با دو عرب دیگر به نام‌های «بُرَک بن عبدالله تمیمى و عمرو بن بُکَیر تمیمى» همدست شود تا علی (ع)، معاویه و عمرو عاص را بکشند. و حال آن که با ترور حضرت علی (ع) که امام حق از ناحیه‌ی خدا بود، اعرابی بر سر قدرت می‌رسیدند که دمار از روزگار ایرانی‌ها در می‌آوردند. چنان چه درآوردند. مضاف بر این که حضرت علی (ع) در مسجد نمی‌جنگید و ابن ملجم هم اگر اهل جنگ بود و نه ترور، مسجد را انتخاب نمی‌کرد.

ب – خوب است که کاربران گرامی، اهل تحقیق و به ویژه جوانان عزیز به این نکته‌ی مهم توجه کنند که «تاریخ» مانند ادبیات و فرهنگ، خود یکی از سرمایه‌های غنی – آیینه‌ی روشنگری حقایق و نیز حربه‌ی مبارزاتی علیه تهاجمات است، از این رو خداوند در کلام وحی بسیار به رجوع به تاریخ و عبرت تأکید نموده است.
این نقش مهم «تاریخ» در ساختار و هویّت یک ملّت یا یک امّت، یکی از مزاحم‌ترین محورها، سنگر‌ها و قدرت‌ها، برای سلطه‌ی جهانی استکبار و یا به قول خودشان «حکومت واحد جهانی» به مرکزیت امریکا و انگلیس (فراماسون و صهیونیسم بین‌الملل) قلمداد می‌گردد. لذا تحریف تاریخ، یکی از اهداف استراتژیک استکبار و کفر جهانی می‌باشد که از اولویت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل سرمایه‌ها، برنامه‌ها و ابزار بسیاری را مصروف این تحریف و فرافکنی آن کرده‌اند.
این استراتژی، خاص جهان و تاریخ اسلام نیز نبوده و متوجه همه‌ی ملّت‌های جهان و حتی امریکاست است. چنان چه شاهدیم تاریخ کشف امریکا را تحریف نموده و تاریخ سرخ‌پوستان این سرزمین را محو می‌کنند. در امریکا مثل معروفی است که یکی از سؤال‌های گزینشی برای ورود به تحصیلات دانشگاهی، که هم طراح، هم سؤال کننده و هم پاسخ دهنده می‌دانند دروغ است، ولی باید آن طور که دیکته شده پاسخ دهند تا قبول شوند، سؤال در مورد تاریخ سرخ‌پوستان و قدمت اقامت آنان در امریکا می‌باشد.

تحریف تاریخ، یک هدف استراتژیک است، لذا شاهدیم که ضمن به کارگرفتن به اصطلاح فیلسوفان، جامعه‌شناسان و نظریه‌پردازان پست مدرن – که رسالت توجیه فلسفی جنایات و جهانخواری قدرت‌ها را بر عهده دارند – جهت نفی و یا دست کم بی‌اعتبار نشان دادن همه اسناد و مفاهیم تاریخی، به فرافکنی تاریخ مطابق میل و منافع خود نیز اقدام می‌نمایند.

دِریدا، نظریه‌پرداز پست مدرن معاصر در کتاب «گفتار و پدیده‌ها» و هم چنین «نوشته‌ها و تمایزها»،‌ تمامی مفاهیم تاریخی و حتی فلسفی، ادبی و رومان را زیر سؤال برده و نادرست می‌شمارد. وی در کتاب «نشانه‌شناسی خط» اظهار می‌دارد که «هیچ خوانشی، خوانش نهایی نیست».

فوکو، که در زمان خاتمی نیز بنا به دعوت به ایران سفر کرده و نظریاتی داده بود و پس از بازگشت سریعاً نظریات فیلسوفانه و جامعه‌شناسانه‌اش را کاملاً تغییر داد(؟!) در کتاب‌های «دیرینه‌شناسی دانش» و نیز «دیوانگی و تمدن»، بیان می‌دارد که «هدف دیرینه شناسی و تبارشناسی، کشف حقیقت نیست»!

به طور کلی این اندیشه‌ی جدید و هموار ساز نظام سلطه، با تکیه به نظریه «مرگ مؤلف ماکیاولی»، معتقد است که «ما مجبور نیستیم تاریخ را آن گونه که بوده و نقل کرده‌اند و حتی در کتب مستند تاریخی بیان داشته‌اند بپذیریم، بلکه ما می‌توانیم تاریخ را آن طور که خودمان می‌خواهیم و به نفع‌مان هست، بنگاریم.»

و البته چون هدف از القای چنین نگرشی به هیچ وجه علمی، تاریخی، ادبی، فرهنگی یا فلسفی نبوده، بلکه کاملاً سیاسی است، حتی از تحریفات سخیفی چون «ایرانی خواندن ابن ملجم» و فرافکنی آن در سایت‌های معلوم‌الحال یا توسط ایمیل، اس ام اس و … در اذهان عمومی نیز فروگذار نمی‌نمایند.

ج – نقش، اثر و اهمیّت تحریف تاریخ (به ویژه تاریخ اسلام) آن قدر مهم است که نه تنها نظریه‌پردازان، بلکه سازمان‌های جاسوسی نیز در این زمینه فعالیت دیرینه و قدیمی گسترده‌ای نموده و می‌نمایند. چنان چه سازمان جاسوسی بریتانیا به جاسوس خود «همفر» دستور داده بود که در جهت تحریف تاریخ یا دست کم ایجاد شبهه روی مسلمات تاریخی کار کند. مثلاً بگوید پیامبر اکرم (ص) در مدینه دفن نشده و یا امام رضا (ع) در طوس نیست یا این نام مال این شخصیت نیست و یا …، گویا امروز هم همین دستور را به اذناب همفر (سایت‌ها و وبلاگ‌های خادم) داده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 2٫75 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=55912
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  تواشیح چیست

  یکی از برنامه‌های متنوع و جذابی که چند سالی است در محافل قرآنی کشور ما …

  ۳۵ دیدگاه

  1. حمیدرضارشیدی

   سلام.والله از ابن ملجم بدتر هست از سر شمشیر نخورده خون ریخت والله کوفیان را باید بریم دست همشون را ببوسیم ایرانی حرامزاده تر خودشه اینها به امام زمان رحم نداشتند میخواستند امام زمان را به هرشکلی بکشند من گفتم همش تصویر ذهنی بعد که خطر رفع شد ودکتر روسیه ای امد ورفت تازه دستشون را رو کردم به امیرالمومنین تا گاو گوسفند اوردند اینها سر امام زمان را میخواستند بدهند بالای دار میگفتند کار امام زمان است تا فیلمهاییکه لیاقت خودشون وخانوادشون بود درست کرده بودند الان که از ان بالا تا پایین میگم کردم چرا جرات ندارند انموقع که ان حرامزاده میگفت برای کمک به درمان بیماری بعد شد امام زمان ع تا من هستم والله مادر هر کی چپ نگاه کنه به امام زمان میگام مرگ یعنی سرنوشت اینجا محل امتحان است محل زندگی نیست من خیلی وقته برگمو گرفتم بالا هروقت باشد تازه زودتر از این گاوداری بجای مملکت راحت شدم

  2. بعدشم من موندم ک شماسوسمار خوردن یاملخ خوردن عربارومسخره میکنید پس چین یاژاپن ک جنین بچه میخورن یاسگ گربه میخورن و چرا مسخره نمیکنید بعدشم تاچندسال دیگه شما ایرانیا ازنداری شایدمدفوع خودتونم بخورید پس اینقدرمسخره نکنید. ضمنا اگه حضرت محمد یا امام علی گفته باشن ک نگفتن و شماها ازخودتون دراوردین ک ماعربیم عرب ازمانیست پس ازامام علی تاامام زمان ازحضرت محمدنیستن . بعدشم شماها ک ابن ملجمو درود بهش میفرستید و منکر امام علی میشید دست کمی ازداعش ندارید چون اوناهم مث شما بی دین هستن . شماها ک میگید ابن ملجم برای ناموس ایران امام علی و کشت و خوب کرد پس چرا خودتون ب ناموس خودتون تجاوزمیکنید برید حوادث ایران و بخونید ک چقدر … بعدشم ازجماعت افغانی کثیفتر تواین جهان نداریم ک هزاران دختر ایرانی رو بلاسرشون اوردن و سربریدن پس شماها ک ادعا میکنید دفاع کنید باغیرتا

   • ازخودت کثیف تر وجود نداره بى شرف هر انسانى داراى شخصیتى خاص خودش هست در هر قشر وطایفه ومردم یک کشور آدم خوب وبد با هم قاطى هستن چرا به خاطر عده اى احمق همه ى مردم یک کشور رو خراب میکنى تو که ادعاى شرفت میشه چرا راحت به خاطر یک نفر خوب وبد رو خراب میخوانى اگر شما یک سبد میوه خریدى بخاطر اینکه چند تا میوه ى خراب وگندیده تو سبدهست همه ى آن سبد رو میندازى دور ویا خوباشو سوا میکنى توکه شعور دارى به نظر خودت میشه راحت به خاطر یک اشتباه و فساد یک نفر چه میخواهد ایرانى باشد یا عرب یا افغانستانى ویا امریکایى ویا هر دین ومذهبى همه ى مردم آن کشور رو جنایتکار قلمداد کرد با این طرز فکرت واگذارت میکنم به همون خالق یکتایى که اجازه داده تو نکبت نفس بکشى که خودش گفته براحتى حق قضاوت کردن مردم را ندارید ونمیدونم تو اصلیتت کجایى هست عربى یا ایرانى ویاهر کجایى که هستى آدم احمق محکومه چه افغانستانى چه ایرانى ویا عرب ویا هردین ومذهب ونمیدونم که تو در خودت چى دیدى که خودتو برتر میدانى نسبت به دیگر قومها فقط کافیه یه فلش بک بزنى به یک سال پیش چه بلایى سر دختر بچه افغانستانى در همین ایران در ورامین آورد او جوان ایرانى بعد از تجاوز به دختر بچه هشت ساله میکشدش وجسدشو براى ازبین بردن با اسید میسوزونه ویا همین عربها مگه در اهواز بمب گذارى نکردن وجان خیلى از همشهریهاى اهوازى ما رو گرفتن وخانواده هارو داغدار کردن
    هر کسى جنایتکار باشه از هر قوم وکشور ویا دین ومذهبى محکومه وباید مجازات بشه انشاءالله خدا شمارو هم به حق این شب عزیز به راه راست هدایت کنه که راحت راجع به دیگران قضاوت نکنى

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.