خانه > دین و اندیشه > اسلام > آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟

  did-ibn-muljam-was-persian

  «بسیار شایع می‌کنند که «ابن ملجم مرادی» یک سردار ایرانی به نام بهمن جازویه اهل رامهرمز بوده که اسیر شده بود و با قتل حضرت علی (ع) انتقام حمله تازی‌ها را گرفت. در ضمن وقت نماز از پشت سر ضربه نزد، بلکه در یک جنگ تن به تن در مسجد غالب شد و …؟!»

  پاسخ به شبهه‌ای در مورد ایرانی بودن “ابن ملجم” به نوشته سایت آسمونی به نقل از شبهه:

  چرا کسانی که می‌خواهند دین اسلام را عربی نشان دهند و در نهایت حسّ ناسیونالیستی را به عنوان یک آلترناتیو علیه کشش و گرایش فطری و عقلی به خدا و دین خدا مورد سوء استفاده قرار داده و تحریک کنند، همیشه حرف‌هایی می‌زنند که در آخر به ضرر ما ایرانی‌ها تمام می‌شود؟!

  در این حکایت ساختگی، اول باید از آنها پرسید: به فرض که چنین باشد [که نیست]، حالا شما از کدام بخش آن خوشنود و خوشحالید؟! از این که یک جانی تروریست سردار ایرانی بوده و یا از این که حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) ترور شده و به شهادت رسیده و یا از هر دو؟! در هر حال این خوشحالی معرف شخصیت فرومایه و ماهیت ددمنش و نیز نوکر صفت خودتان است.

  ما ایرانی هستیم و به آن افتخار نیز می‌نماییم، اما معنای ایرانی بودن این نیست که هر کار ناپسند هر ایرانی را نیز مورد تأیید قرار دهیم – این که به مثابه‌ی رد عقل، شعور، فرهنگ، اصالت و انسانیت یک ملت است. نمی‌شود که هم به کوروش و داریوش افتخار کرد و هم به آقا محمدخان قاجار، فتعلی‌شاه، ناصرالدین‌شاه و… که ملت خود را زیر لگد سربازان انگلیسی و امریکایی قرار می‌دادند!

  در میان هر ملّتی افراد بزرگ وجود دارند و افراد پست و فرومایه نیز وجود دارند. نمی‌شود گفت: هم بزرگان علمی، سیاسی، فرهنگی و دینی مورد احترام و افتخار ما هستند و هم جانیان و خائنین و افراد زبون و پست،‌ چرا که از ملّیت یا شناسنامه‌ی ایرانی برخوردار بوده‌اند!

  این ملت در همین عصر معاصر، بنی‌صدر و رجوی هم داشته،‌ هزاران سردار نامی هم که دشمنان این مملکت و ملت را به زانو درآوردند داشته و هنوز هم دارد. آیا به همه افتخار می‌کنیم چون ایرانی بودند؟! تردیدی نیست که گویندگان و رواج دهندگان این شایعات، از بزرگانی چون بهشتی و مطهری و سایر اکابر و بسیجیان تنفر داشته و رجوی‌ها امید بسته‌اند.

  امثال بنیانگذاران و سران فراماسون بهاییت، عمال و نوکران زبون صهیونیسم و امثال کیانوری، رجوی، ابریشم‌چی، کلاهی، ریگی و خفاش شب و …، همه شناسنامه ایرانی داشتند. حتی همین قلم به دستان مزدور که همه‌ی همّت، عمر و هنر خود را صرف مبارزه با اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ملت می‌کنند تا خدمتی به اربابان فراماسون و صیهونیست خود کرده باشند، همه شناسنامه‌ی ایرانی دارند. آیا در حالی که همگی مایه‌ی ننگ تاریخ ما هستند، انتظار دارند که به آنان افتخار هم بکنیم، چون ایرانی بودند؟!

  الف – اگر به فرض ابن ملجم ایرانی هم بود (که نبود)،‌ حماقت، تعصب، جهل، کفر و نفاقش، مایه شرم و ننگ تاریخ، فرهنگ و ملت ایران بود. اگر چه نام و کنیه و لقب او معرف ملیّت و اصل نسبش که جدّ در جدّ عرب بوده نیز هست.

  نام کامل وی «عبدالرحمن بن عمرو بن ملجم مرادی» بود که فردی از قبیله و نسل «بنی مراد» بود که همه عرب بودند و توسط «عبدالرّحمن معاذ بن جبل بن عمرو بن اوس» با اسلام آشنا شد. [مثل بسیاری از خودفروختگان امروزی که سابقه‌ی مبارزه‌ی انقلابی یا همراهی با امام خمینی (ره) نیز دارند].

  علت این ترور نیز انتقام جنگ‌های (به قول سایت‌ها) تازیان نبوده است، چون آن وقت باید می‌رفت و خلیفه‌ی دوم را می‌کشت و لزومی نداشت که با دو عرب دیگر به نام‌های «بُرَک بن عبدالله تمیمى و عمرو بن بُکَیر تمیمى» همدست شود تا علی (ع)، معاویه و عمرو عاص را بکشند. و حال آن که با ترور حضرت علی (ع) که امام حق از ناحیه‌ی خدا بود، اعرابی بر سر قدرت می‌رسیدند که دمار از روزگار ایرانی‌ها در می‌آوردند. چنان چه درآوردند. مضاف بر این که حضرت علی (ع) در مسجد نمی‌جنگید و ابن ملجم هم اگر اهل جنگ بود و نه ترور، مسجد را انتخاب نمی‌کرد.

  ب – خوب است که کاربران گرامی، اهل تحقیق و به ویژه جوانان عزیز به این نکته‌ی مهم توجه کنند که «تاریخ» مانند ادبیات و فرهنگ، خود یکی از سرمایه‌های غنی – آیینه‌ی روشنگری حقایق و نیز حربه‌ی مبارزاتی علیه تهاجمات است، از این رو خداوند در کلام وحی بسیار به رجوع به تاریخ و عبرت تأکید نموده است.
  این نقش مهم «تاریخ» در ساختار و هویّت یک ملّت یا یک امّت، یکی از مزاحم‌ترین محورها، سنگر‌ها و قدرت‌ها، برای سلطه‌ی جهانی استکبار و یا به قول خودشان «حکومت واحد جهانی» به مرکزیت امریکا و انگلیس (فراماسون و صهیونیسم بین‌الملل) قلمداد می‌گردد. لذا تحریف تاریخ، یکی از اهداف استراتژیک استکبار و کفر جهانی می‌باشد که از اولویت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل سرمایه‌ها، برنامه‌ها و ابزار بسیاری را مصروف این تحریف و فرافکنی آن کرده‌اند.
  این استراتژی، خاص جهان و تاریخ اسلام نیز نبوده و متوجه همه‌ی ملّت‌های جهان و حتی امریکاست است. چنان چه شاهدیم تاریخ کشف امریکا را تحریف نموده و تاریخ سرخ‌پوستان این سرزمین را محو می‌کنند. در امریکا مثل معروفی است که یکی از سؤال‌های گزینشی برای ورود به تحصیلات دانشگاهی، که هم طراح، هم سؤال کننده و هم پاسخ دهنده می‌دانند دروغ است، ولی باید آن طور که دیکته شده پاسخ دهند تا قبول شوند، سؤال در مورد تاریخ سرخ‌پوستان و قدمت اقامت آنان در امریکا می‌باشد.

  تحریف تاریخ، یک هدف استراتژیک است، لذا شاهدیم که ضمن به کارگرفتن به اصطلاح فیلسوفان، جامعه‌شناسان و نظریه‌پردازان پست مدرن – که رسالت توجیه فلسفی جنایات و جهانخواری قدرت‌ها را بر عهده دارند – جهت نفی و یا دست کم بی‌اعتبار نشان دادن همه اسناد و مفاهیم تاریخی، به فرافکنی تاریخ مطابق میل و منافع خود نیز اقدام می‌نمایند.

  دِریدا، نظریه‌پرداز پست مدرن معاصر در کتاب «گفتار و پدیده‌ها» و هم چنین «نوشته‌ها و تمایزها»،‌ تمامی مفاهیم تاریخی و حتی فلسفی، ادبی و رومان را زیر سؤال برده و نادرست می‌شمارد. وی در کتاب «نشانه‌شناسی خط» اظهار می‌دارد که «هیچ خوانشی، خوانش نهایی نیست».

  فوکو، که در زمان خاتمی نیز بنا به دعوت به ایران سفر کرده و نظریاتی داده بود و پس از بازگشت سریعاً نظریات فیلسوفانه و جامعه‌شناسانه‌اش را کاملاً تغییر داد(؟!) در کتاب‌های «دیرینه‌شناسی دانش» و نیز «دیوانگی و تمدن»، بیان می‌دارد که «هدف دیرینه شناسی و تبارشناسی، کشف حقیقت نیست»!

  به طور کلی این اندیشه‌ی جدید و هموار ساز نظام سلطه، با تکیه به نظریه «مرگ مؤلف ماکیاولی»، معتقد است که «ما مجبور نیستیم تاریخ را آن گونه که بوده و نقل کرده‌اند و حتی در کتب مستند تاریخی بیان داشته‌اند بپذیریم، بلکه ما می‌توانیم تاریخ را آن طور که خودمان می‌خواهیم و به نفع‌مان هست، بنگاریم.»

  و البته چون هدف از القای چنین نگرشی به هیچ وجه علمی، تاریخی، ادبی، فرهنگی یا فلسفی نبوده، بلکه کاملاً سیاسی است، حتی از تحریفات سخیفی چون «ایرانی خواندن ابن ملجم» و فرافکنی آن در سایت‌های معلوم‌الحال یا توسط ایمیل، اس ام اس و … در اذهان عمومی نیز فروگذار نمی‌نمایند.

  ج – نقش، اثر و اهمیّت تحریف تاریخ (به ویژه تاریخ اسلام) آن قدر مهم است که نه تنها نظریه‌پردازان، بلکه سازمان‌های جاسوسی نیز در این زمینه فعالیت دیرینه و قدیمی گسترده‌ای نموده و می‌نمایند. چنان چه سازمان جاسوسی بریتانیا به جاسوس خود «همفر» دستور داده بود که در جهت تحریف تاریخ یا دست کم ایجاد شبهه روی مسلمات تاریخی کار کند. مثلاً بگوید پیامبر اکرم (ص) در مدینه دفن نشده و یا امام رضا (ع) در طوس نیست یا این نام مال این شخصیت نیست و یا …، گویا امروز هم همین دستور را به اذناب همفر (سایت‌ها و وبلاگ‌های خادم) داده است.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 2٫60 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=55912
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  شیوه های نوین تبلیغ دین

  تبلیغ دین به روش های مختلفی صورت می گیرد و در ادیان مختلف، روش های …

  36 دیدگاه

  1. حمیدرضارشیدی

   سلام.والله از ابن ملجم بدتر هست از سر شمشیر نخورده خون ریخت والله کوفیان را باید بریم دست همشون را ببوسیم ایرانی حرامزاده تر خودشه اینها به امام زمان رحم نداشتند میخواستند امام زمان را به هرشکلی بکشند من گفتم همش تصویر ذهنی بعد که خطر رفع شد ودکتر روسیه ای امد ورفت تازه دستشون را رو کردم به امیرالمومنین تا گاو گوسفند اوردند اینها سر امام زمان را میخواستند بدهند بالای دار میگفتند کار امام زمان است تا فیلمهاییکه لیاقت خودشون وخانوادشون بود درست کرده بودند الان که از ان بالا تا پایین میگم کردم چرا جرات ندارند انموقع که ان حرامزاده میگفت برای کمک به درمان بیماری بعد شد امام زمان ع تا من هستم والله مادر هر کی چپ نگاه کنه به امام زمان میگام مرگ یعنی سرنوشت اینجا محل امتحان است محل زندگی نیست من خیلی وقته برگمو گرفتم بالا هروقت باشد تازه زودتر از این گاوداری بجای مملکت راحت شدم

  2. بعدشم من موندم ک شماسوسمار خوردن یاملخ خوردن عربارومسخره میکنید پس چین یاژاپن ک جنین بچه میخورن یاسگ گربه میخورن و چرا مسخره نمیکنید بعدشم تاچندسال دیگه شما ایرانیا ازنداری شایدمدفوع خودتونم بخورید پس اینقدرمسخره نکنید. ضمنا اگه حضرت محمد یا امام علی گفته باشن ک نگفتن و شماها ازخودتون دراوردین ک ماعربیم عرب ازمانیست پس ازامام علی تاامام زمان ازحضرت محمدنیستن . بعدشم شماها ک ابن ملجمو درود بهش میفرستید و منکر امام علی میشید دست کمی ازداعش ندارید چون اوناهم مث شما بی دین هستن . شماها ک میگید ابن ملجم برای ناموس ایران امام علی و کشت و خوب کرد پس چرا خودتون ب ناموس خودتون تجاوزمیکنید برید حوادث ایران و بخونید ک چقدر … بعدشم ازجماعت افغانی کثیفتر تواین جهان نداریم ک هزاران دختر ایرانی رو بلاسرشون اوردن و سربریدن پس شماها ک ادعا میکنید دفاع کنید باغیرتا

   • ازخودت کثیف تر وجود نداره بى شرف هر انسانى داراى شخصیتى خاص خودش هست در هر قشر وطایفه ومردم یک کشور آدم خوب وبد با هم قاطى هستن چرا به خاطر عده اى احمق همه ى مردم یک کشور رو خراب میکنى تو که ادعاى شرفت میشه چرا راحت به خاطر یک نفر خوب وبد رو خراب میخوانى اگر شما یک سبد میوه خریدى بخاطر اینکه چند تا میوه ى خراب وگندیده تو سبدهست همه ى آن سبد رو میندازى دور ویا خوباشو سوا میکنى توکه شعور دارى به نظر خودت میشه راحت به خاطر یک اشتباه و فساد یک نفر چه میخواهد ایرانى باشد یا عرب یا افغانستانى ویا امریکایى ویا هر دین ومذهبى همه ى مردم آن کشور رو جنایتکار قلمداد کرد با این طرز فکرت واگذارت میکنم به همون خالق یکتایى که اجازه داده تو نکبت نفس بکشى که خودش گفته براحتى حق قضاوت کردن مردم را ندارید ونمیدونم تو اصلیتت کجایى هست عربى یا ایرانى ویاهر کجایى که هستى آدم احمق محکومه چه افغانستانى چه ایرانى ویا عرب ویا هردین ومذهب ونمیدونم که تو در خودت چى دیدى که خودتو برتر میدانى نسبت به دیگر قومها فقط کافیه یه فلش بک بزنى به یک سال پیش چه بلایى سر دختر بچه افغانستانى در همین ایران در ورامین آورد او جوان ایرانى بعد از تجاوز به دختر بچه هشت ساله میکشدش وجسدشو براى ازبین بردن با اسید میسوزونه ویا همین عربها مگه در اهواز بمب گذارى نکردن وجان خیلى از همشهریهاى اهوازى ما رو گرفتن وخانواده هارو داغدار کردن
    هر کسى جنایتکار باشه از هر قوم وکشور ویا دین ومذهبى محکومه وباید مجازات بشه انشاءالله خدا شمارو هم به حق این شب عزیز به راه راست هدایت کنه که راحت راجع به دیگران قضاوت نکنى

  3. درجواب شما ابن ملجم مرادی باید بگم پس افغانیامث شماایرانیا خیلی کردارو رفتارشون خوب بوده ک خدا امام و پیغمبر براقومشون نفرستاده شماها خیلی ناموس براتون مهمه اینهمه افغانیا سر دخترای ایرانی بلا اوردن تجاوزکردن سربردیدن وهمه غلطی کردن پس کجاست غیرتتون.بعدشم داعش فقط ازعرباتشکیل نشده ازهمه فرقه ای و ملیت هستش حتی ایرانی الان توکشور مافکرکردی داعش ازبیرون کشور وارد کشورماشدن نخیر داعش ازتوخود ایرانه . اونایی ک ب عربا توهین میکنید یادتون نره کتاب خدا پیغبر پیامبران وهمه امامان و امامزاده ها همه عربن.شمایی ک توهین میکنید وفحش میدین ب امامان و پیغبرا و حتی عربای کشورمون توهین کردین .اگرم خدا ب قول خودتون ازقومتون ک ایرانی هستین پیامبر یاامام نفرستاده بخاطر اینه ک ادم درست و حسابی بینتون پیدانمیشده .

  4. با سلام به تمامی عزیزانی که در این سایت نظر گذاشتید .
   من یه سوال از همه ی شمادارم؟
   ماها چه چیزمان ایرانی هست که دم از ایرانی بودن میزنیم؟
   تمامی اداب و رسوم زندگی ما ایرانی های قرن 21 برگرفته شده از 3 ناحیه ی جغرافیایی هست
   1.مردم اسای میانه که بیش از چندین مرتبه به مرکز فلات ایران حمله کردند .و در هر بار حمله کردن به ایران تغییراتی در فرهنگ مردم ایران صورت گرفته است .
   2.مردم کشور هایاروپایی که انها هم چند مرتبه به ایران حمله کرده اند .
   3.اعراب شبه جزیره عربستان.که انها هم چند مرتبه به ایران حمله کرده اند .
   پس ای عزیزان من یه جون 26 ساله ایرانیم اصالتا فارس زبونم بچه استان فارسم اسمم مجید هست فامیلم مردانی هیچ زمانیم ادعا نکردم زبون فارسی متعلق به من فارس زبون هست .
   من هدفم از گذاشتن این پست اینه که به شما ها یاد اوری کنم ما ها وقتی داریم اسم و هویت ایرانی خودمون را به هم دروغ میگیم چه جوری میخواهیم از فرهنگ و نام ایرانی دفاع کنیم مثلا شما اقایی که اسم پروفایلت کورش هست واقعا اسمت کورشه چند سالته چند تا کتاب تاریخی خوندی کتاب اون تاریخ نویسهایی رو که خوندی چقدرشو فهمیدی ما ها اول یادمون باشه ایا چیزی رو که داریم ادعا می کنیم واقعا در موردش می دونیم یا داریم احساسی برخورد می کنیم ما ها اول باید همدیگر را بشناسیم بعد راجع به تاریخ حرف بزنیم .ما ها ب بسم الله و نگفته تا نون پایان داریم به هم دروغ میگیم . بعدشم من نمی دونم چرا ما ایرانیا اینقدر حراف شدیم مثل من چرا در حق هم کار انجام نمی دیم چرا اینقدر حرف می زنیم همین الان که ما ها داریم تو این سایت ها دم از غیرت و فرهنگ ایرانی می زنیم چندتا زن ایرانی بزک کرده کنار خیابون ایستاده تا یه نفر پیدا بشه اونو ببره خونش کارشو انجام بده بعد پول کارشو یعنی پول فاحشه گیشو بهش بده و اون خانم پول و ببره خونش و خرج بچه هاش بکنه . به نظر من این دردش بیشتر از این هست که من بخوام تو این سایت ها از فرهنگ ایرانی خودم دفاع کنم .دوستانم من در وصف همتون یه شعر که خودم سراییده ام می گم و شما را به خدا میسپارم .تو که اندر ره دلدار جهان این همه ره می پیمایی ….در عمل مرد عمل باش نه اندر سخنت .شما اگر دلت به حال فرهنگ ایرانی می سوزه به اون زن بیچاره ای که کنار خیابون ایستاده کمک بکن بدون اینکه بهش تجاوز بکنی شما اگر ایرانی هستی به فکر مردم استان سیستان و بلوچستان باش که در فقر و بدبختی به سر می برن .تو اگر ایرانی هستی به خودت اجازه نده که هموطنت بره در سرزمین بیگانه زیر پاهای بیگانگان کشته بشه .تو اگر ایرانی هستی اجازه نده جون این مملکت بره در سرزمین بیگانه و از قبر یه انسان که هزاران سال پیش از دنیا رفته دفاع کنه تا بهش لقب شهید مدافع حرم بدن .شهید مدافع حرم بودن چه سودی به حال توی ایرانی خواهد داشت مگر اینکه یه دکان برای برخی از اقایون باز میشه که از جنازه از قبر یه جون ایرانی سوء استفاده بکنن بعد بهش بگن مدافع حرم. تو اگه ایرانی هستی دیگه پاتو تو سرزمین عربستان نزار برای چرخیدن دور یه خونه سنگی که بهت بگن حاجی .تو اگه ایرانی هستی غیرت داشته باش وقتی به جون این سرزمین در خاک عربستان تجاوز شد سکوت نکن بپا خیز . تو اگر ایرانی هستی از خودت بپرس چرا در سال 1367نزدیک به 3800نفر ایرانی اعدام شدن . تو اگر ایرانی هستی از خودت بپرس چرا در 28مرداد سال 57نزدیک به377ایرانی در سنما رکس ابادان کباب شد که امروز حتی من ایرانی حتا در تقویم کشورم یک روز هم به اسمشان نام گذاری نیست .با حرفاتون ادم از ایرانی بودن خودش دل زده میشه .از تاریخ 2500سال قبل حرف نزنید از تاریخ امروز بگویید که چه بلایی سر ما امده است.
   بدرود

  5. چه بخواهیم و چه نخواهیم
   بهترین انسانهای مخلوق خداوند عرب بوده اند
   حداقل14نفر از برترین خلق خدا معصوم و عرب بوده اند
   و معصومین برای هدایت و بالا بردن عقل و فهم ما فرستاده شده اند
   و هیچگاه حرفی از برتری نژادی نزده اند
   و علم این14معصوم را هیچ شخصی ندارد و اگر تمامی علم و فهم و دانش انسانهای تاریخ را جمع کنیم به یک قطره از علم معصومین نخواهد رسید

   غرور و تعصب بی جا و بی فایده انسان را به کثافت و جهنم می برد
   =
   شیطان ملعون و رجیم هم مانند بسیاری از شماها
   داد و فریاد برتری نژادی را داد و خود و پیروانش را به جهنم و فلاکت برد
   =
   طبق آیه کریمه
   “بهترین انسانها نزد خداوند باتقوا ترین هستند”
   و ربطی به نژاد و غیره ندارد
   هر چند اگر قرار باشد نژادی برتر باشد آن نژاد “عرب” می باشد
   و نه غیر

   • هموطن عزیز کی میگه عرب بهترین مخلوق خداست . چرا حرف الکی میگی . ضمنا ایرانی عزیز خوب یا بد چرا باید کوروش بزرگ یا داریوش بزرگ رو قاطی عرب ها میکنید این دو بزرگوار ایرانی دو امپراتور بزرگ بی نظیر بودند چه ارتباطی به اعراب داره آخه

   • احسنت کارت درسته

  6. سامان سیرجونی

   احمق بی شعور ما دلاور مردانی چون داریوش وکورش وآریوبرزن بودن که برای دفاع از ناموسشان جان خود را فدای میهن میکردند اونوقت بی ناموس واحمقی چون تو میگویی به اونا نمیشه افتخار کرد صلابت ایران درزمان رضاخان ومحمدرضا شاه الان کجا رفته که ما باید ایران را با عراق وسوریه افغانستان تشبیه کنیم شما که از تاریخ چیزی نمیدانی گه مفت نخور وبگذار ناموست را همین اعراب سوار شوند تا عاطفه آریایی وپارس رابدانی وبفهمی چه هست

  7. عزیزان برادران و خواهران عزیز.. سعی کنید آدم باشید گور پدر هرچی عرب و زرتشته بابا خدا اینهنه امام و پیغمبر برای عمه من نفرستاد..فرستاده تا ما کسخولا رو به راه راست هدایت کنه اخه ما چقدر احمقیم که فکر میکنیم باید مثل زرتشت و یا محمد باشیم..دوستان عزیز سعی کنید انسان و انسان گونه زندگی کنید

  8. سلام
   دوستان عزیزززززززی که ادعای تاریخ و تمدن و … میکنید،یادتون باشه ک پایه های تمدن تخت جمشید و … بر اساس پایه های بین النهرین پایه گذاری شده وبین النهرین یعنی عراااااااااااااااااااااق کنونی،یعنی عرررررررررررررررررررررررب بووووودن،تمدنهای سووووووووومرررررررر،آآآآآآآآآکد خیلی قدیمی تر از تمدن ایران بودن،(به کتاب تاریخ هنر هلن گاردنر مراجعه کن)ا،تازه مصرررررررررررر هم همنژااااااااد و بسیاااااااااار نزدیک به عربهاب بودن،ینقدددددددددددددد متعصب و جاهلانه برخورد نکنید،بعللللللللللللللله خیلی از عربهای سعودی سوسمار میخوردن،آهای اووووووووووونی ک ادعا میکنی اگر علی یا محمد ب ناموست تجاور میکرد ال میکردی یا بل میکردی،این خود ماایرانیای خااااک بر سر هم بودیم که با خواهرامو و مادرامونم ازدواج میکردیم کاری ک حتی اووووون عرب سوسمار خور هم انجام نمیدادددددددددددد،برووووووووو تاریخو بخون تا ببینید ماها چجوری بودیم،بعلللللللللللللللللللللللللللللللللللللله آقا این چیزا هم بوده و….،ولی ما ک ایرانی هستیمو ادعای فرهنگ میکنیم چطور ب خودمون اجازه میدیم ک با این فرهنگ غنی و پربارمون ب دیگر اقوامم توهیم کنیم،حالا هر قومی ک میخواد باشه،صدقه سری همین خووووزستان عرررب ک کشور داره میچرخه و تا اونجا ک من میدونم اوضاع خودشون خووب نیس،متععععععععععععععععععععععصب نباشید،هرکشور و دینی مسائل خاص خودشو داره،منو شما هم ک ادعامون میشه ایرانی هستیم،بهتره با برخورد،فرهنگ و علممون کشورمون رو سرفراز کنیم ن اینکه با کوبوندن عربها خودمونو بهتر نشون بدیم،والسلااااااااااااااام

   • تو اگه سواد داشتی نمیگفتی عراق یعنی عرب.عراق قبل از حمله عربها به ایران فارس بودن.تمام آثار تاریخی در عراق و سوریه بین النحرین به دست ایرانی ها ساخته شده.قبل از حمله اعراب اینها جز قلمرو ایرانیا بودند و زبانشون فارسی بوده.برو ی کم مطالعه کن

  9. سلام چقدر از اعراب بد گویی می کنید، یادمون باشه ما چندین میلیون از ایرانی های عزیز کشورمان عرب زبان هستند. مواظب باشیم امروز عربهای ایران از ما دلخور می کنند، فردا ترکها، لرها و…. تا چیزی از ایران نمونه

  10. ایران بزرگ

   اقایی که ابن ملجم و تمام قاتلان خلایف اعراب رو ملعون وپست و فرو مایه مینامی ایا اگر همین حالا یکی ب اسم اسلام یا …بیاد خانوادتو بکشه و یا به ناموست تجاوز کنه خدایی چکارش میکنی .من که سلاخیش میکنم میخواد علی باشه میخواد خود محمد باشه .ولی شما مومنین رو نمیدونم شاید بخواهید با وعده بهشت و چند دینار ناموستون رو بفرشونین

  11. درضمن
   من عربم هستم
   تو عرب هستی
   او عرب است
   ما عرب هستیم
   ایشان هم عرب هستند.
   اگه عرب نبودیم،همه با هم همت میکردیم(من ،تو ،او) لااقل اگه تخت جمشید تعمیر میکردیم،نه اینکه بزاریم خراب بشه یا خرابش کنیم (به مرور زمان).یک خشت ازش کم کردن.که واسه نسل های بعد ما خبری از کوروش بزرگ نباشه.
   و به جای ساختن هزاران مسجد،تمدن خودمون رو میساختیم.
   به این میگن درد!

  12. هیچ انسانی بدون دلیل کاری انجام نمیده.یه دشمنی عمیق پشت این ماجرا بوده.
   همانطور که پیروز نهاوندی عمر رو در مسجد … همراه 12 نفر اطرافیانش به درک فرستاد.فقط برای انتقام ایرانی ها سختی های فراوان رو تحمل کرد،کاری کرد که اسیر بشه و کار اصلی رو انجام داد.
   هیچ مدرکی بنا بر ایرانی بودن یا عرب بودن ابن ملجم وجود نداره،ولی داستانش تقریبا شباهت داره به این.

  13. دوستان سلام. توجه کنید که این موضوع عرب بودن ویا ایرانی بودن ابن ملجم ملعون دامی هست که به اصل قضیه یهودی بودن اون توجه نشود.
   چون وقتی که حضرت امام علی ع به سر مبارکشان ضربت خورد. اشاره فرمودند به این قضیه که متاسفانه قسمت آخر جمله ایشان در طول تاریخ تحریف شده است.
   به خدای کعبه رستگار شدم، بگیرید فرزند زن یهودیه را.

  14. ابن ملجم مرادی

   من ابن ملجم مرادی اول به نویسنده ی این مطلب میگویم که کشتن ی قاتل وظیفه ی قانونی هر انسان است تو که جیره خور رژیم حاکم بر سرنوشت هفتاد میلیون ایرانی مخالف که از هستی ساقط شدند به توسط این رژیم وقادر به دیدن خدمات دو پادشاه ایران ساز یعنی رضاشاه بزرگ و محمد رضا شاه بزرگ نیستی و ظاهرا کمترین اطلاعاتی از تاریخ نداری برو کامل ابن اثیر و سیره ابن هشام و تاریخ طبری و تاریخ کلینی و تاریخ ده هزارساله ایران را بخوان که چهار تاریخ اول را عربها نوشته اند وتاریخ آخر را ایرانی ها،و در آخر دو قرن سکوت را بخوان تا بدانی عربها چه جنایت کارانی بودند اگر یک ذره مومن بودی میفهمیدی که ابن ملجم مرادی کار غیر انسانی نکرد حالا یا عرب یا ایرانی.در ضمن اینم بدونید که علی هفتصد نفر از طایفه ی بنی قریض را که یهودی بودند را گردن زد آب را به روی طایفه ی اوس و خضرج بست و تاکستان هایشان را آتش زد وآب را روی عثمان بست که حسنین اعتراض کردند و چهل هزار نفر را در گرگان گردن زدند هر کسی پول داشت جزیه میداد و هر کسی پول نداشت گردنش زده میشد و به زنش تجاوز میکردند و پسرانشان را به بردگی و دخترانشان را به کنیزی.مگر غیر از این است که در قرآن آمده که هر کسی اختیار دارد دینش را خودش انتخاب کند لااکراه فی الدین.و گفته شده برای هرقومی پیغمبری به زبان خودش فرستادیم و ما ایرانی ها تنها قومی هستیم که به خاطر دانایی پیامبری برای ما فرستاده نشد چرا که به پندار و گفتار و کردار نیک پایبند بودیم نه به وحشی گری.حالا تو کجایی هستی؟؟؟؟

  15. برو بابا عررب عرعررررر عرب نکن بابا همتون عرب جهلین شماها رو چه به قیاس با آریایی … هههه … دنیا خندش می گیره کودن زاده

  16. ابن ملجم عرب بوده…
   تمام اسمی که از اون درکتابها اومده اسم عربی هست..
   فراموش نکنید عرب 2015الآن شده داعش..
   حالا حساب اعراب بدو اسلام را بکنید.
   همیشه خیانت…جنگ..خونریزی…شهوترانی…برده داری..سوسمارخواری…
   بین اعراب بوده و هست..
   شما ایرانیان خطه جنوب عرب نیستید..عرب زبان هستید..
   مثل ترک های غدب و شمال غرب کشور..ترک زبان هستند ولی ترکیه ای نیستند.به ایرانی بودنتان افتخار کنید که عرب چیزی جز قتل وجنایت وپست بودن پیشینه ای درتاریخ ندارد.

  17. اقای احمد ابو رقیبه شما که ادعا میکنید که شما عربها از ما بهترهستید.هنوز هم عربهابا گذشته این همه سال ادم نشدند.این همه چپاول وغارتگری هنوزهم تو سط عرب انجام میگیره.داعش والنصره والقاعده نماینده عربها هستند.تمدن ایران مغول را رام کرد اما عرب رو نتونست درست کنه.این سخن یادت باشه که یا پیامبر ویا حضرت علی فرمودند که من عربم اما عرب از من نیست.عرب به بی صفتی معروفه.
   هنوزهم ملت ایران این شعر رو به مثل میزنندکه عرب در بیابان ملخ میخورد سگ اصفهان آب یخ میخورد.هنوزهم ابیات شاهنامه در محفل ها ی ایرانی زمزمه میشه که
   زشیر شتروخوردن وسوسمار/عرب را رسیدست به جایی کار /که تخت شهی راکنند آرزو/تفو باد بر چرخ گردون تفو.
   حالا بااین ثوابق درخشان وسنتهای وحشیگیری با چه رویی ادعا میکنی عرب از همه بهتره.
   در ضمن این موضوع رو بگم عربهای ایران از همه عربهای دنیا بهترند ومن اصلا کوچکترین جسارتی به اونها نکردم ونخواهم کرد.اونها حسابشون جداست

  18. محمد حسین

   یعنی ما ایرانیا انقدر احمق شدیم که هر کسی هرچیز چرتی گفت ما هم باور کنیم بعضی از نطریات برای اولین بار بعد از 1400 سال ارایه میشوند!!!!!!!

  19. پس سوارى
   باوى
   سواعدى
   شهرانى
   شرهانى
   ایناخوهمش حرف ى دارن

  20. عرب ها کلا ملخ خورن زیاد روحرفشون حساب نکنید ممنون میشم از بس ک ادم نمیشدن این همه امام و پیغمبر خدا براشون فرستاد بازم نفهمیدن هنوزم نمیفهمن

  21. درود..من کاری ندارم به ابن ملجم هرچند که تازی بوده نه ایرانی.وعربهای ایران فقط عرب زبانن نه تازی وبخششید متن من دیر نوشته شد چون دیر دیدم …این شخصی که می گه عرب برتره نمی خوام نژاد پرستانه
   حرفی بگم ولی از کی تا حالا تازی سوسمار خور که تا یک مدت پیش شیر شتر وسوسمار بهترین خوراکش بوده نژاد پیدا کرده
   که بیاد حرفی بزنه در مقابل ایرانیانی که هزاران ساله تمدن دارند

  22. احمد ابو رقیبه

   .. من منظور ندارم که ابن ملجم مرادی کجایی بود و مهم نیست برام
   اما من خوب میدونم که فامیلی مرادی یک اسم ایرانیه // و ما عربها این (ی) آخر اسم را نداریم
   بالاخره شما ایرانی ها فقد میخوایین ما عربهارو بد نشون بدید .. چون ما از شما بهتریم

   آخه کی یاد میگیرید که هیچ نژادی بهتر از نژاد دیگر نیست
   شماها تو این کشورتون نژاد پرستی زیاد دارید

   • دقیقا کی گفته شما از ما بهترین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • اولا به حرف “ی” در مرادی اگر گیری دهید این حق را بدهید که فارسها هم از این منظر بگویند که “مراد” کلمه ای عربی و اسم مفعول از فعل “اراد” (در فارسی یعنی خواستن) است و “مرید” اسم فاعل آن.
    دوما چه در عرف چه در مکتوبات تاریخی روی “ابن ملجم مرادی” تاکید است که سراسر این ترکیب، عربی است. اون وقت شما فقط “ی” انتهایی رو دیدی؟!
    سوما نژادپرستی که در کلام شما منعقد شده و مشخصه! که می گید ما عربها از شما بهتریم!! پس لطفا شما یاد بگیر که نژاد عامل برتر بودن نیست البته نزد خدا و مومنان.

   • آخه عرب سگ تو چی میگی

    • مرادی فامیلی معروف در بین فارسی زبانان است همنجور که یکی از عربها امام حسین رو کشت به قول فارسی زبانان
     امام علی علیه السلام را هم یکی از فارسها کشت
     حقیقت تلخه ولی صحت داره
     شما امام رضا علیه السلام هم به دست مامون که دو رگه بود پدر عرب مادر فارس که کنیز بود سر شرط بندی با این زن زنا میکنه و مامون حرم زاده دو رگه بدنیا میاد
     فرقی بین عرب و فارس نیس مهم انسانیت است باید منصف بود

   • بزار در اسطوره هات پفیوس خخخخ … کــــل دنیا ( بخون کل دنیا) میگه عرب کودن و کودن زادست هر عربی میخواد باشه همتون … دمشون گرم نفلتون کردن .. عرب بی ناموس بی غیرت شما وجود مراقبت از ناموس خودتونم ندارین ماها باید بیاییم عراق و فلسطین گشنه رو جمع کنیم ( البته که کوردا نژاد اصیل ما ایرانیان) خون پاک اونا با شما نجسا یکی نیس لجن زاده

   • ز شیر شتر خوردن و سوسمار
    عرب را به جایی رسیدست کار
    که تخت کیانی کند آرزو؟
    تفو بر تو ای چرخ گردون تفو

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.