در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > دین و اندیشه > اسلام > آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟
محل تبلیغات شما

آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟

did ibn muljam was persian 1 آیا ابن ملجم مرادی ایرانی بوده؟

«بسیار شایع می‌کنند که «ابن ملجم مرادی» یک سردار ایرانی به نام بهمن جازویه اهل رامهرمز بوده که اسیر شده بود و با قتل حضرت علی (ع) انتقام حمله تازی‌ها را گرفت. در ضمن وقت نماز از پشت سر ضربه نزد، بلکه در یک جنگ تن به تن در مسجد غالب شد و …؟!»

پاسخ به شبهه‌ای در مورد ایرانی بودن “ابن ملجم” به نوشته سایت آسمونی به نقل از شبهه:

چرا کسانی که می‌خواهند دین اسلام را عربی نشان دهند و در نهایت حسّ ناسیونالیستی را به عنوان یک آلترناتیو علیه کشش و گرایش فطری و عقلی به خدا و دین خدا مورد سوء استفاده قرار داده و تحریک کنند، همیشه حرف‌هایی می‌زنند که در آخر به ضرر ما ایرانی‌ها تمام می‌شود؟!

در این حکایت ساختگی، اول باید از آنها پرسید: به فرض که چنین باشد [که نیست]، حالا شما از کدام بخش آن خوشنود و خوشحالید؟! از این که یک جانی تروریست سردار ایرانی بوده و یا از این که حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) ترور شده و به شهادت رسیده و یا از هر دو؟! در هر حال این خوشحالی معرف شخصیت فرومایه و ماهیت ددمنش و نیز نوکر صفت خودتان است.

ما ایرانی هستیم و به آن افتخار نیز می‌نماییم، اما معنای ایرانی بودن این نیست که هر کار ناپسند هر ایرانی را نیز مورد تأیید قرار دهیم – این که به مثابه‌ی رد عقل، شعور، فرهنگ، اصالت و انسانیت یک ملت است. نمی‌شود که هم به کوروش و داریوش افتخار کرد و هم به آقا محمدخان قاجار، فتعلی‌شاه، ناصرالدین‌شاه، رضا خان و پسر خود فروخته‌اش که ملت خود را زیر لگد سربازان انگلیسی و امریکایی قرار می‌دادند!

در میان هر ملّتی افراد بزرگ وجود دارند و افراد پست و فرومایه نیز وجود دارند. نمی‌شود گفت: هم بزرگان علمی، سیاسی، فرهنگی و دینی مورد احترام و افتخار ما هستند و هم جانیان و خائنین و افراد زبون و پست،‌ چرا که از ملّیت یا شناسنامه‌ی ایرانی برخوردار بوده‌اند!

این ملت در همین عصر معاصر، بنی‌صدر و رجوی هم داشته،‌ هزاران سردار نامی هم که دشمنان این مملکت و ملت را به زانو درآوردند داشته و هنوز هم دارد. آیا به همه افتخار می‌کنیم چون ایرانی بودند؟! تردیدی نیست که گویندگان و رواج دهندگان این شایعات، از بزرگانی چون بهشتی و مطهری و سایر اکابر و بسیجیان تنفر داشته و رجوی‌ها امید بسته‌اند.

امثال بنیانگذاران و سران فراماسون بهاییت، عمال و نوکران زبون صهیونیسم در زمان محمدرضا و پدرش، و امثال کیانوری، رجوی، ابریشم‌چی، کلاهی، ریگی و خفاش شب و …، همه شناسنامه ایرانی داشتند. حتی همین قلم به دستان مزدور که همه‌ی همّت، عمر و هنر خود را صرف مبارزه با اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ملت می‌کنند تا خدمتی به اربابان فراماسون و صیهونیست خود کرده باشند، همه شناسنامه‌ی ایرانی دارند. آیا در حالی که همگی مایه‌ی ننگ تاریخ ما هستند، انتظار دارند که به آنان افتخار هم بکنیم، چون ایرانی بودند؟!

الف – اگر به فرض ابن ملجم ایرانی هم بود (که نبود)،‌ حماقت، تعصب، جهل، کفر و نفاقش، مایه شرم و ننگ تاریخ، فرهنگ و ملت ایران بود. اگر چه نام و کنیه و لقب او معرف ملیّت و اصل نسبش که جدّ در جدّ عرب بوده نیز هست.

نام کامل وی «عبدالرحمن بن عمرو بن ملجم مرادی» بود که فردی از قبیله و نسل «بنی مراد» بود که همه عرب بودند و توسط «عبدالرّحمن معاذ بن جبل بن عمرو بن اوس» با اسلام آشنا شد. [مثل بسیاری از خودفروختگان امروزی که سابقه‌ی مبارزه‌ی انقلابی یا همراهی با امام خمینی (ره) نیز دارند].

علت این ترور نیز انتقام جنگ‌های (به قول سایت‌ها) تازیان نبوده است، چون آن وقت باید می‌رفت و خلیفه‌ی دوم را می‌کشت و لزومی نداشت که با دو عرب دیگر به نام‌های «بُرَک بن عبدالله تمیمى و عمرو بن بُکَیر تمیمى» همدست شود تا علی (ع)، معاویه و عمرو عاص را بکشند. و حال آن که با ترور حضرت علی (ع) که امام حق از ناحیه‌ی خدا بود، اعرابی بر سر قدرت می‌رسیدند که دمار از روزگار ایرانی‌ها در می‌آوردند. چنان چه درآوردند. مضاف بر این که حضرت علی (ع) در مسجد نمی‌جنگید و ابن ملجم هم اگر اهل جنگ بود و نه ترور، مسجد را انتخاب نمی‌کرد.

ب – خوب است که کاربران گرامی، اهل تحقیق و به ویژه جوانان عزیز به این نکته‌ی مهم توجه کنند که «تاریخ» مانند ادبیات و فرهنگ، خود یکی از سرمایه‌های غنی – آیینه‌ی روشنگری حقایق و نیز حربه‌ی مبارزاتی علیه تهاجمات است، از این رو خداوند در کلام وحی بسیار به رجوع به تاریخ و عبرت تأکید نموده است.
این نقش مهم «تاریخ» در ساختار و هویّت یک ملّت یا یک امّت، یکی از مزاحم‌ترین محورها، سنگر‌ها و قدرت‌ها، برای سلطه‌ی جهانی استکبار و یا به قول خودشان «حکومت واحد جهانی» به مرکزیت امریکا و انگلیس (فراماسون و صهیونیسم بین‌الملل) قلمداد می‌گردد. لذا تحریف تاریخ، یکی از اهداف استراتژیک استکبار و کفر جهانی می‌باشد که از اولویت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل سرمایه‌ها، برنامه‌ها و ابزار بسیاری را مصروف این تحریف و فرافکنی آن کرده‌اند.
این استراتژی، خاص جهان و تاریخ اسلام نیز نبوده و متوجه همه‌ی ملّت‌های جهان و حتی امریکاست است. چنان چه شاهدیم تاریخ کشف امریکا را تحریف نموده و تاریخ سرخ‌پوستان این سرزمین را محو می‌کنند. در امریکا مثل معروفی است که یکی از سؤال‌های گزینشی برای ورود به تحصیلات دانشگاهی، که هم طراح، هم سؤال کننده و هم پاسخ دهنده می‌دانند دروغ است، ولی باید آن طور که دیکته شده پاسخ دهند تا قبول شوند، سؤال در مورد تاریخ سرخ‌پوستان و قدمت اقامت آنان در امریکا می‌باشد.

تحریف تاریخ، یک هدف استراتژیک است، لذا شاهدیم که ضمن به کارگرفتن به اصطلاح فیلسوفان، جامعه‌شناسان و نظریه‌پردازان پست مدرن – که رسالت توجیه فلسفی جنایات و جهانخواری قدرت‌ها را بر عهده دارند – جهت نفی و یا دست کم بی‌اعتبار نشان دادن همه اسناد و مفاهیم تاریخی، به فرافکنی تاریخ مطابق میل و منافع خود نیز اقدام می‌نمایند.

دِریدا، نظریه‌پرداز پست مدرن معاصر در کتاب «گفتار و پدیده‌ها» و هم چنین «نوشته‌ها و تمایزها»،‌ تمامی مفاهیم تاریخی و حتی فلسفی، ادبی و رومان را زیر سؤال برده و نادرست می‌شمارد. وی در کتاب «نشانه‌شناسی خط» اظهار می‌دارد که «هیچ خوانشی، خوانش نهایی نیست».

فوکو، که در زمان خاتمی نیز بنا به دعوت به ایران سفر کرده و نظریاتی داده بود و پس از بازگشت سریعاً نظریات فیلسوفانه و جامعه‌شناسانه‌اش را کاملاً تغییر داد(؟!) در کتاب‌های «دیرینه‌شناسی دانش» و نیز «دیوانگی و تمدن»، بیان می‌دارد که «هدف دیرینه شناسی و تبارشناسی، کشف حقیقت نیست»!

به طور کلی این اندیشه‌ی جدید و هموار ساز نظام سلطه، با تکیه به نظریه «مرگ مؤلف ماکیاولی»، معتقد است که «ما مجبور نیستیم تاریخ را آن گونه که بوده و نقل کرده‌اند و حتی در کتب مستند تاریخی بیان داشته‌اند بپذیریم، بلکه ما می‌توانیم تاریخ را آن طور که خودمان می‌خواهیم و به نفع‌مان هست، بنگاریم.»

و البته چون هدف از القای چنین نگرشی به هیچ وجه علمی، تاریخی، ادبی، فرهنگی یا فلسفی نبوده، بلکه کاملاً سیاسی است، حتی از تحریفات سخیفی چون «ایرانی خواندن ابن ملجم» و فرافکنی آن در سایت‌های معلوم‌الحال یا توسط ایمیل، اس ام اس و … در اذهان عمومی نیز فروگذار نمی‌نمایند.

ج – نقش، اثر و اهمیّت تحریف تاریخ (به ویژه تاریخ اسلام) آن قدر مهم است که نه تنها نظریه‌پردازان، بلکه سازمان‌های جاسوسی نیز در این زمینه فعالیت دیرینه و قدیمی گسترده‌ای نموده و می‌نمایند. چنان چه سازمان جاسوسی بریتانیا به جاسوس خود «همفر» دستور داده بود که در جهت تحریف تاریخ یا دست کم ایجاد شبهه روی مسلمات تاریخی کار کند. مثلاً بگوید پیامبر اکرم (ص) در مدینه دفن نشده و یا امام رضا (ع) در طوس نیست یا این نام مال این شخصیت نیست و یا …، گویا امروز هم همین دستور را به اذناب همفر (سایت‌ها و وبلاگ‌های خادم) داده است.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=55912
loading...
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

حوری بهشتی یا حورالعین، راست یا دروغ؟

حور یا حورالعین به عقیده مسلمانان و به تصریح قرآن، زنانی زیبا، سیه چشم و …

29 نظرات

 1. چه بخواهیم و چه نخواهیم
  بهترین انسانهای مخلوق خداوند عرب بوده اند
  حداقل14نفر از برترین خلق خدا معصوم و عرب بوده اند
  و معصومین برای هدایت و بالا بردن عقل و فهم ما فرستاده شده اند
  و هیچگاه حرفی از برتری نژادی نزده اند
  و علم این14معصوم را هیچ شخصی ندارد و اگر تمامی علم و فهم و دانش انسانهای تاریخ را جمع کنیم به یک قطره از علم معصومین نخواهد رسید

  غرور و تعصب بی جا و بی فایده انسان را به کثافت و جهنم می برد
  =
  شیطان ملعون و رجیم هم مانند بسیاری از شماها
  داد و فریاد برتری نژادی را داد و خود و پیروانش را به جهنم و فلاکت برد
  =
  طبق آیه کریمه
  “بهترین انسانها نزد خداوند باتقوا ترین هستند”
  و ربطی به نژاد و غیره ندارد
  هر چند اگر قرار باشد نژادی برتر باشد آن نژاد “عرب” می باشد
  و نه غیر

 2. سامان سیرجونی

  احمق بی شعور ما دلاور مردانی چون داریوش وکورش وآریوبرزن بودن که برای دفاع از ناموسشان جان خود را فدای میهن میکردند اونوقت بی ناموس واحمقی چون تو میگویی به اونا نمیشه افتخار کرد صلابت ایران درزمان رضاخان ومحمدرضا شاه الان کجا رفته که ما باید ایران را با عراق وسوریه افغانستان تشبیه کنیم شما که از تاریخ چیزی نمیدانی گه مفت نخور وبگذار ناموست را همین اعراب سوار شوند تا عاطفه آریایی وپارس رابدانی وبفهمی چه هست

 3. داریوش

  عزیزان برادران و خواهران عزیز.. سعی کنید آدم باشید گور پدر هرچی عرب و زرتشته بابا خدا اینهنه امام و پیغمبر برای عمه من نفرستاد..فرستاده تا ما کسخولا رو به راه راست هدایت کنه اخه ما چقدر احمقیم که فکر میکنیم باید مثل زرتشت و یا محمد باشیم..دوستان عزیز سعی کنید انسان و انسان گونه زندگی کنید

 4. ناشناس

  سلام
  دوستان عزیزززززززی که ادعای تاریخ و تمدن و … میکنید،یادتون باشه ک پایه های تمدن تخت جمشید و … بر اساس پایه های بین النهرین پایه گذاری شده وبین النهرین یعنی عراااااااااااااااااااااق کنونی،یعنی عرررررررررررررررررررررررب بووووودن،تمدنهای سووووووووومرررررررر،آآآآآآآآآکد خیلی قدیمی تر از تمدن ایران بودن،(به کتاب تاریخ هنر هلن گاردنر مراجعه کن)ا،تازه مصرررررررررررر هم همنژااااااااد و بسیاااااااااار نزدیک به عربهاب بودن،ینقدددددددددددددد متعصب و جاهلانه برخورد نکنید،بعللللللللللللللله خیلی از عربهای سعودی سوسمار میخوردن،آهای اووووووووووونی ک ادعا میکنی اگر علی یا محمد ب ناموست تجاور میکرد ال میکردی یا بل میکردی،این خود ماایرانیای خااااک بر سر هم بودیم که با خواهرامو و مادرامونم ازدواج میکردیم کاری ک حتی اووووون عرب سوسمار خور هم انجام نمیدادددددددددددد،برووووووووو تاریخو بخون تا ببینید ماها چجوری بودیم،بعلللللللللللللللللللللللللللللللللللللله آقا این چیزا هم بوده و….،ولی ما ک ایرانی هستیمو ادعای فرهنگ میکنیم چطور ب خودمون اجازه میدیم ک با این فرهنگ غنی و پربارمون ب دیگر اقوامم توهیم کنیم،حالا هر قومی ک میخواد باشه،صدقه سری همین خووووزستان عرررب ک کشور داره میچرخه و تا اونجا ک من میدونم اوضاع خودشون خووب نیس،متععععععععععععععععععععععصب نباشید،هرکشور و دینی مسائل خاص خودشو داره،منو شما هم ک ادعامون میشه ایرانی هستیم،بهتره با برخورد،فرهنگ و علممون کشورمون رو سرفراز کنیم ن اینکه با کوبوندن عربها خودمونو بهتر نشون بدیم،والسلااااااااااااااام

  • تو اگه سواد داشتی نمیگفتی عراق یعنی عرب.عراق قبل از حمله عربها به ایران فارس بودن.تمام آثار تاریخی در عراق و سوریه بین النحرین به دست ایرانی ها ساخته شده.قبل از حمله اعراب اینها جز قلمرو ایرانیا بودند و زبانشون فارسی بوده.برو ی کم مطالعه کن

 5. سلام چقدر از اعراب بد گویی می کنید، یادمون باشه ما چندین میلیون از ایرانی های عزیز کشورمان عرب زبان هستند. مواظب باشیم امروز عربهای ایران از ما دلخور می کنند، فردا ترکها، لرها و…. تا چیزی از ایران نمونه

 6. ایران بزرگ

  اقایی که ابن ملجم و تمام قاتلان خلایف اعراب رو ملعون وپست و فرو مایه مینامی ایا اگر همین حالا یکی ب اسم اسلام یا …بیاد خانوادتو بکشه و یا به ناموست تجاوز کنه خدایی چکارش میکنی .من که سلاخیش میکنم میخواد علی باشه میخواد خود محمد باشه .ولی شما مومنین رو نمیدونم شاید بخواهید با وعده بهشت و چند دینار ناموستون رو بفرشونین

 7. درضمن
  من عربم هستم
  تو عرب هستی
  او عرب است
  ما عرب هستیم
  ایشان هم عرب هستند.
  اگه عرب نبودیم،همه با هم همت میکردیم(من ،تو ،او) لااقل اگه تخت جمشید تعمیر میکردیم،نه اینکه بزاریم خراب بشه یا خرابش کنیم (به مرور زمان).یک خشت ازش کم کردن.که واسه نسل های بعد ما خبری از کوروش بزرگ نباشه.
  و به جای ساختن هزاران مسجد،تمدن خودمون رو میساختیم.
  به این میگن درد!

 8. هیچ انسانی بدون دلیل کاری انجام نمیده.یه دشمنی عمیق پشت این ماجرا بوده.
  همانطور که پیروز نهاوندی عمر رو در مسجد … همراه 12 نفر اطرافیانش به درک فرستاد.فقط برای انتقام ایرانی ها سختی های فراوان رو تحمل کرد،کاری کرد که اسیر بشه و کار اصلی رو انجام داد.
  هیچ مدرکی بنا بر ایرانی بودن یا عرب بودن ابن ملجم وجود نداره،ولی داستانش تقریبا شباهت داره به این.

 9. دوستان سلام. توجه کنید که این موضوع عرب بودن ویا ایرانی بودن ابن ملجم ملعون دامی هست که به اصل قضیه یهودی بودن اون توجه نشود.
  چون وقتی که حضرت امام علی ع به سر مبارکشان ضربت خورد. اشاره فرمودند به این قضیه که متاسفانه قسمت آخر جمله ایشان در طول تاریخ تحریف شده است.
  به خدای کعبه رستگار شدم، بگیرید فرزند زن یهودیه را.

 10. ابن ملجم مرادی

  من ابن ملجم مرادی اول به نویسنده ی این مطلب میگویم که کشتن ی قاتل وظیفه ی قانونی هر انسان است تو که جیره خور رژیم حاکم بر سرنوشت هفتاد میلیون ایرانی مخالف که از هستی ساقط شدند به توسط این رژیم وقادر به دیدن خدمات دو پادشاه ایران ساز یعنی رضاشاه بزرگ و محمد رضا شاه بزرگ نیستی و ظاهرا کمترین اطلاعاتی از تاریخ نداری برو کامل ابن اثیر و سیره ابن هشام و تاریخ طبری و تاریخ کلینی و تاریخ ده هزارساله ایران را بخوان که چهار تاریخ اول را عربها نوشته اند وتاریخ آخر را ایرانی ها،و در آخر دو قرن سکوت را بخوان تا بدانی عربها چه جنایت کارانی بودند اگر یک ذره مومن بودی میفهمیدی که ابن ملجم مرادی کار غیر انسانی نکرد حالا یا عرب یا ایرانی.در ضمن اینم بدونید که علی هفتصد نفر از طایفه ی بنی قریض را که یهودی بودند را گردن زد آب را به روی طایفه ی اوس و خضرج بست و تاکستان هایشان را آتش زد وآب را روی عثمان بست که حسنین اعتراض کردند و چهل هزار نفر را در گرگان گردن زدند هر کسی پول داشت جزیه میداد و هر کسی پول نداشت گردنش زده میشد و به زنش تجاوز میکردند و پسرانشان را به بردگی و دخترانشان را به کنیزی.مگر غیر از این است که در قرآن آمده که هر کسی اختیار دارد دینش را خودش انتخاب کند لااکراه فی الدین.و گفته شده برای هرقومی پیغمبری به زبان خودش فرستادیم و ما ایرانی ها تنها قومی هستیم که به خاطر دانایی پیامبری برای ما فرستاده نشد چرا که به پندار و گفتار و کردار نیک پایبند بودیم نه به وحشی گری.حالا تو کجایی هستی؟؟؟؟

 11. برو بابا عررب عرعررررر عرب نکن بابا همتون عرب جهلین شماها رو چه به قیاس با آریایی … هههه … دنیا خندش می گیره کودن زاده

 12. ابن ملجم عرب بوده…
  تمام اسمی که از اون درکتابها اومده اسم عربی هست..
  فراموش نکنید عرب 2015الآن شده داعش..
  حالا حساب اعراب بدو اسلام را بکنید.
  همیشه خیانت…جنگ..خونریزی…شهوترانی…برده داری..سوسمارخواری…
  بین اعراب بوده و هست..
  شما ایرانیان خطه جنوب عرب نیستید..عرب زبان هستید..
  مثل ترک های غدب و شمال غرب کشور..ترک زبان هستند ولی ترکیه ای نیستند.به ایرانی بودنتان افتخار کنید که عرب چیزی جز قتل وجنایت وپست بودن پیشینه ای درتاریخ ندارد.

 13. اقای احمد ابو رقیبه شما که ادعا میکنید که شما عربها از ما بهترهستید.هنوز هم عربهابا گذشته این همه سال ادم نشدند.این همه چپاول وغارتگری هنوزهم تو سط عرب انجام میگیره.داعش والنصره والقاعده نماینده عربها هستند.تمدن ایران مغول را رام کرد اما عرب رو نتونست درست کنه.این سخن یادت باشه که یا پیامبر ویا حضرت علی فرمودند که من عربم اما عرب از من نیست.عرب به بی صفتی معروفه.
  هنوزهم ملت ایران این شعر رو به مثل میزنندکه عرب در بیابان ملخ میخورد سگ اصفهان آب یخ میخورد.هنوزهم ابیات شاهنامه در محفل ها ی ایرانی زمزمه میشه که
  زشیر شتروخوردن وسوسمار/عرب را رسیدست به جایی کار /که تخت شهی راکنند آرزو/تفو باد بر چرخ گردون تفو.
  حالا بااین ثوابق درخشان وسنتهای وحشیگیری با چه رویی ادعا میکنی عرب از همه بهتره.
  در ضمن این موضوع رو بگم عربهای ایران از همه عربهای دنیا بهترند ومن اصلا کوچکترین جسارتی به اونها نکردم ونخواهم کرد.اونها حسابشون جداست

 14. محمد حسین

  یعنی ما ایرانیا انقدر احمق شدیم که هر کسی هرچیز چرتی گفت ما هم باور کنیم بعضی از نطریات برای اولین بار بعد از 1400 سال ارایه میشوند!!!!!!!

 15. پس سوارى
  باوى
  سواعدى
  شهرانى
  شرهانى
  ایناخوهمش حرف ى دارن

 16. عرب ها کلا ملخ خورن زیاد روحرفشون حساب نکنید ممنون میشم از بس ک ادم نمیشدن این همه امام و پیغمبر خدا براشون فرستاد بازم نفهمیدن هنوزم نمیفهمن

 17. درود..من کاری ندارم به ابن ملجم هرچند که تازی بوده نه ایرانی.وعربهای ایران فقط عرب زبانن نه تازی وبخششید متن من دیر نوشته شد چون دیر دیدم …این شخصی که می گه عرب برتره نمی خوام نژاد پرستانه
  حرفی بگم ولی از کی تا حالا تازی سوسمار خور که تا یک مدت پیش شیر شتر وسوسمار بهترین خوراکش بوده نژاد پیدا کرده
  که بیاد حرفی بزنه در مقابل ایرانیانی که هزاران ساله تمدن دارند

 18. احمد ابو رقیبه

  .. من منظور ندارم که ابن ملجم مرادی کجایی بود و مهم نیست برام
  اما من خوب میدونم که فامیلی مرادی یک اسم ایرانیه // و ما عربها این (ی) آخر اسم را نداریم
  بالاخره شما ایرانی ها فقد میخوایین ما عربهارو بد نشون بدید .. چون ما از شما بهتریم

  آخه کی یاد میگیرید که هیچ نژادی بهتر از نژاد دیگر نیست
  شماها تو این کشورتون نژاد پرستی زیاد دارید

  • ریحانه

   دقیقا کی گفته شما از ما بهترین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • اولا به حرف “ی” در مرادی اگر گیری دهید این حق را بدهید که فارسها هم از این منظر بگویند که “مراد” کلمه ای عربی و اسم مفعول از فعل “اراد” (در فارسی یعنی خواستن) است و “مرید” اسم فاعل آن.
   دوما چه در عرف چه در مکتوبات تاریخی روی “ابن ملجم مرادی” تاکید است که سراسر این ترکیب، عربی است. اون وقت شما فقط “ی” انتهایی رو دیدی؟!
   سوما نژادپرستی که در کلام شما منعقد شده و مشخصه! که می گید ما عربها از شما بهتریم!! پس لطفا شما یاد بگیر که نژاد عامل برتر بودن نیست البته نزد خدا و مومنان.

  • ناشناس

   آخه عرب سگ تو چی میگی

   • مرادی فامیلی معروف در بین فارسی زبانان است همنجور که یکی از عربها امام حسین رو کشت به قول فارسی زبانان
    امام علی علیه السلام را هم یکی از فارسها کشت
    حقیقت تلخه ولی صحت داره
    شما امام رضا علیه السلام هم به دست مامون که دو رگه بود پدر عرب مادر فارس که کنیز بود سر شرط بندی با این زن زنا میکنه و مامون حرم زاده دو رگه بدنیا میاد
    فرقی بین عرب و فارس نیس مهم انسانیت است باید منصف بود

  • بزار در اسطوره هات پفیوس خخخخ … کــــل دنیا ( بخون کل دنیا) میگه عرب کودن و کودن زادست هر عربی میخواد باشه همتون … دمشون گرم نفلتون کردن .. عرب بی ناموس بی غیرت شما وجود مراقبت از ناموس خودتونم ندارین ماها باید بیاییم عراق و فلسطین گشنه رو جمع کنیم ( البته که کوردا نژاد اصیل ما ایرانیان) خون پاک اونا با شما نجسا یکی نیس لجن زاده

  • ز شیر شتر خوردن و سوسمار
   عرب را به جایی رسیدست کار
   که تخت کیانی کند آرزو؟
   تفو بر تو ای چرخ گردون تفو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی