تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
صفحه اصلی > گالری > تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

 

Spectacular pictures of the oldest regions of the world1 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

حلب، سوریه

تا زمان انتشار این مطلب، بازدید از این شهر باستانی که محل تقاطع چندین تمدن کهن به شمار می‌رود، برای گردشگران امکان‌پذیر نیست. بخشی از این جواهر خاورمیانه که قدمت آن به ۸۰۰۰ سال می‌رسد و قلعه مرکزی آن که به قسمت‌های جدید این شهر مشرف است، در جریان جنگ داخلی جاری سوریه با خاک یکسان شده است.

 

aleppo1 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

شبه‌جزیره بوروپ، استرالیا

موروجوگا، که به نام شبه‌جزیره بوروپ نیز شناخته می‌شود، در شمال غربی استرالیا واقع شده و به صورت بالقوه، قدیمی‌ترین سنگ‌نگاره‌های جهان را در خود جای داده است. برخی از بیش از یک میلیون تصویر موجود در این مکان، ۴۰۰۰۰ سال قدمت دارند. متاسفانه این سنگ‌نگاره‌ها در معرض تخریب و نابودی هستند.

Burrup 2 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

burup1 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

burrup تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

ارگ اربیل، عراق

یکی از کهن‌ترین مناطق مسکونی جهان، این ارگ عظیم است که قدمت آن به هزاره پنجم پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. این بنای کهن که به شهر امروزی اربیل در بخش کردنشین شمال عراق مشرف است، در سال ۲۰۱۴ میلادی در لیست بناهای حفاظت‌شده یونسکو قرار گرفت.

Hawler Castle تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

Citadel of Hewl%C3%AAr Erbil Iraqi Kurdistan تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

6776066723 427508f855 b تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

Qalat تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

تپه گوبکلی، ترکیه

نگاره‌های یافت شده در تپه گوبکلی که در ابتدای هزاره ۱۰ قبل از میلاد بنا نهاده شده است، ممکن است انسان را به یاد باغ بهشت و داستان آدم و حوا بیاندازد. حکاکی‌های ستارگان، حیوانات و گیاهان عجیب و مرموز، این داستان را در ذهن تشدید می‌کنند. همچنین، در این معبد عظیم که امروزه در میانه بیابان واقع است، مجسمه‌هایی از انسان نیز یافت شده است.

Standing Stones تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

gobekli tepe04 02 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

gobeklitepe11 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

gc3b6bekli tepe 1 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

غار ال کاستیّو، اسپانیا

کهن‌ترین نقاشی‌های شناخته شده در جهان، در غار ال کاستیّو وجود دارند. این غار که در منطقه کانتابریا در شمال اسپانیا واقع شده است، تصاویری را در خود جای داده که قدمت برخی از آن‌ها به ۴۰۰۰۰ سال می‌رسد. بسیاری از این تصاویر، جای دست‌های انسان است که هنرمند باستانی با دهان خود رنگ‌ها را روی آن پاشیده است تا نسخه باستانی استنسیل را از خود به یادگار گذاشته باشد.

AltamiraBison تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

el c buxubison تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

GuaTewet tree of life LHFage1 1024x803 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

غارهای لاسکو، فرانسه

بیش از ۲۰۰۰ تصویر موجود از اسب‌ها، گاوها، گربه‌سانان و پرندگان و البته انسان‌های شکارچی بر دیوارهای این غار، طوری زنده و واضح‌اند که گویی به تازگی نقاشی شده‌اند. اما قدمت این تصاویر به ۱۷۰۰۰ سال می‌رسد! این غار که در جنوب غرب کشور فرانسه قرار دارد در سال ۱۹۴۰ میلادی کشف شد و درهای آن به روی بازدیدکنندگان بسته است. اگرچه، گردشگران می‌توانند از کپی ساخته شده از آن دیدن کنند.

20140302015150 1238 lascaux II tour تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

lascaux cave walls 10473 990x742 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

lascauxmain تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

Prehistoric Art See That Art 01 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

غار پوتوک، اسلوانی

انسان‌های کرومگنون (اولین گونه از انسان‌ها از نظر آناتومی با انسان مدرن یکسان بودند) در حدود ۳۶۰۰۰ سال پیش در سرزمینی که امروزه اسلوانی نامیده می‌شوند، سکنی گزیدند. این انسانها در مجموعه‌ای از غارها در قلب اروپا که طولشان به ۷۰۱۰ متر می‌رسد، زندگی کرده و از آن به عنوان پناهگاه، ایستگاه شکار و حتی جایی برای اجرای انواع مراسم استفاده می‌کردند!

pictures TB attractions 1 2012 PJ BriljantInSteber 386716 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

PJ KongresnaDvorana 1 386751 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

Burger PostojnskaJama تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

اریحا، فلسطین اشغالی

دیوارهای اریحا فرو‌ریخته‌اند اما ویرانه‌های آن از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری کرانه باختری رود اردن به شمار می‌روند. این منطقه که در زمره قدیمی‌ترین محوطه‌های مسکونی جهان به شمار می‌آید، در حدود ۱۱۰۰۰ سال پیش بنیان گذاشته شده است. در همان نزدیکی، خطوط تله‌کابین گردشگران را به بالای کوه وسوسه می‌برد. این کوه جایی است که به روایت انجیل، حضرت مسیح (ع) در آنجا توسط شیطان وسوسه شد.

IMG 9818 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

Roman aquaduct near Jericho Eretz Israel تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

WB jericho refugeecamp 0179 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

img 1269 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

جکانتیا، مالت

معابد باستانی جکانتیا چیزی در حدود سال ۳۶۰۰ قبل از میلاد در جزیره گزو در مالت بنیان گذاشته شدند. این بناها که از قدیمی‌ترین سازه‌های دوره نوسنگی به شمار می‌روند، معابدی هستند که به الهه، مادر زمین اختصاص داشته‌اند. از سازندگان این معبدها اطلاعاتی در دست نیست، اما در افسانه‌ها آمده که غول‌های سنگی آن‌ها را ساخته‌اند!

What are the Megalithic Temples of Malta تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

Ggantija Temples 2008 07 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

1443286080 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

شهر سوخته، سیستان و بلوچستان

بقایای شهری باستانی در ایران است که در ۵۶ کیلومتری زابل و در حاشیه جاده زابل-زاهدان در شرق ایران در استان سیستان و بلوچستان واقع شده‌است. این شهر بر روی آبرفت‌های مصب رودخانه هیرمند به دریاچه هامون و زمانی در ساحل آن رودخانه بنا شده بود. دوره بنای این شهر بزرگ با دوره برنز تمدن جیرفت مقارن است و ایرانیان در حدود ۶۰۰۰ سال پیش در این شهر زندگی می‌کرده‌اند.

shahr e sukhteh تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

گفته می‌شود، شهر سوخته پیشرفته‌ترین شهر جهان قدیم بوده‌است و حتی بسیار پیشرفته‌تر از دولت شهر کرت که سینوهه در کتاب خود از آن یاد کرده‌است.

برای نخستین بار در شهر سوخته یک چشم مصنوعی پیدا شد. مطالعات اولیه نشان داده‌اند که چشم چپ زن تنومند مدفون در قبر شماره ۶۷۰۵ مصنوعی بوده‌است.

جنس و ماده‌ای که چشم مذکور با آن ساخته شده‌است هنوز به دقت روشن نشده و تشخیص آن به آزمایش‌های بعدی موکول شده‌است اما به نظر می‌رسد که چشم مزبور از جنس قیر طبیعی بوده که با نوعی چربی جانوری مخلوط شده‌است. در روی این چشم مصنوعی ریزترین مویرگ‌های داخل کره چشم توسط مفتول‌های طلایی به قطر کمتر از نیم میلی‌متر طراحی شده‌اند.

بررسی‌های انسان شناسانه نشان داده که به احتمال بسیار زیاد زن مزبور دارای سنی بین ۲۵ تا ۳۰ سال بوده و دو رگه (سیاه و سفید) بوده‌است. اشیا پیدا شده در این قبر دو قسمتی عبارت بوده‌اند از ظرف‌های سفالی، مهرهای تزیینی، یک کیسه چرمی و یک آینه مفرغی.

قدمت این قبر و چشم مصنوعی به حدود ۲۸۰۰ سال بیش از میلاد و ۴۸۰۰ سال پیش از این می‌رسد. مطالعه جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر در این مورد چشم و اسکلت ادامه دارد.

 

کشف بازی‌ای شبیه به تخته نرد امروزی نیز یکی دیگر از شگفتی‌های این شهر است؛ و با توجه به قدمت شهرسوخته می‌توان گفت که قدیمی‌ترین تخته نرد جهان متعلق به این مردم است. درگورستان شماره ۷۶۱ بازی ای شبیه به تخته نرد امروزی با ۶۰مهره پیدا می‌شود که قدیمی تر و شبیه تر نسبت به بازی سومریان در حدود ۵۰۰۰ هزار سال پیش است.

2936 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

همچنین در این شهر کوزه‌ای کشف شده است که گفته می‌شود نخستین انیمیشن جهان بر روی آن نقاشی شده است. طرح آن، طرح بزی است که جهش کرده و به روی یک بوته می‌پرد.

Animation vase 2 تصاویر دیدنی از قدیمی‌ ترین مناطق جهان

 

 

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=125279
loading...
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  تصاویری زیبا از کلاردشت

   در زیر عکسهایی از شمال ایران کلاردشت زیبا که می توانست به خاطر موقعیت اقلیمی یکی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی