تازه های آسمونی
صفحه اصلی > رپورتاژ > اُتیسم چیست و چطور می‌شود به کودکان مبتلا به اُتیسم کمک کرد؟
تبلیغات اینترنتی

اُتیسم چیست و چطور می‌شود به کودکان مبتلا به اُتیسم کمک کرد؟

What is autism and how to help children with autism اُتیسم چیست و چطور می‌شود به کودکان مبتلا به اُتیسم کمک کرد؟

پس از موفقیت پروژه تجهیز کلینیک انجمن اُتیسم ایران در آذرماه سال گذشته، این انجمن اکنون پروژه دوم خود را در دونیت راه‌اندازی کرده است. این پروژه قصد دارد «خانه امید انجمن اُتیسم ایران» را برای ارائه خدمات با کیفیت بالاتر و هزینه‌های کمتر و رسیدگی بهتر به نیازهای کودکان دارای اختلال اُتیسم و خانواده‌های ایشان در طبقه اول ساختمان انجمن اُتیسم برپا کند.

اُتیسم یک اختلال عصبی رشدی است که باعث می‌شود کودک در تعامل و ارتباطِ خود با دیگران دچار مشکل شود. علائم این اختلال در سه سال اول زندگی بروز می‌کند اما بر نحوه ارتباط فرد با محیط پیرامون خود در تمام دوران زندگیش اثر می‌گذارد. آمارها نشان می‌دهد تعداد کودکان مبتلا به اُتیسم در حال افزایش است. طبق آمار در دنیا از هر 68 کودکی که متولد می‌شود یک کودک اُتیسم دارد. آمار ایران نسبت به آمار جهانی تفاوت چندانی ندارد. احتمال ابتلا به اُتیسم در پسران 4.5 برابر دختران است و اکنون حدود صدهزار کودک اُتیستیک در ایران زندگی می کنند.

با وجود اینکه علت و یا عوامل مختلف بروز اُتیسم مشخص نیست و این اختلال تا پایان عمر با فرد باقی می‌ماند، اما راه‌های موثری برای کمک به افراد داری اُتیسم وجود دارد. کارآمدترین روش‌های درمانی در حال حاضر توانبخشی و کاردرمانی است.

در خانه امید انجمن اُتیسم ایران قرار است زمینه‌ای فراهم شود تا کودکان مبتلا به این اختلال، در محیطی مناسب با نیازهای خود آموزش ببینند و از خدمات تخصصی بهره‌مند شوند. در صورتیکه این خدمات در سنین پایین تر به کودکان ارائه شوند به دلیل انعطاف پذیری بهتر، می‌توان امید بیشتری به تغییر کارکرد مغز داشت و کودکان را به تدریج وارد چرخه زندگی عادی کرد.

برای تجهیز این مرکز مبلغ شش و نیم میلیون تومان به منظور خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز است. لیست این تجهیزات در صفحه این پروژه در وبسایت دونیت به آدرس http://2nate.com/s/asemooniautism2 موجود است. شما می‌توانید با رفتن به این آدرس و حمایت از این پروژه، در ساختن آینده‌ای بهتر برای این کودکان سهیم باشید.

حمایت هنرمندان سینمای ایران از مبتلایان به اختلال اتیسم را می توانید در ویدیو زیر مشاهده نمایید:
https://www.aparat.com/v/GBKtM

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=200071
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

samita

رزرو هتل آنلاین در سایت سامیتا

یکی از موارد مهم سفر در ایران ، خرید بلیط هواپیما و مهمتر از آن رزرو هتل برای اقامت در شهر مورد نظر است. انتخاب هتل مناسب هم از لحاظ موقعیت و هم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.