تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > کاهش تلفات حوادث کار در چهار ماهه امسال/ سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ کارگران
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • کاهش تلفات حوادث کار در چهار ماهه امسال/ سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ کارگران

  worker کاهش تلفات حوادث کار در چهار ماهه امسال/ سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ کارگران

  ۹۵/۰۶/۲۷

  به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:

  در چهار ماهه نخست سال جاری ۴۸۴ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمارتلفات ۵۱۹ نفر بود ۶.۷ درصد کاهش یافته است.

  به نقل اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در چهار ماهه ابتدایی سال جاری از کل تلفات حوادث کار ۴۷۷ نفر مرد و هفت نفر زن بودند.

  در این مدت استان های تهران با ۹۰، خراسان رضوی با ۴۰ و اصفهان با ۳۹ فوتی بیشترین و استان های کهگیلویه و بویراحمد با دو، چهارمحال و بختیاری با سه و زنجان و خراسان شمالی هر یک با چهار فوتی کمترین آمار تلفات مرگ بر اثر حوادث کار را داشته اند. این درحالی است که استان خراسان جنوبی در چهار ماهه امسال هیچ مورد مرگ بر اثر حوادث کار نداشته است.

  مرگ ۴۳ درصد تلفات حوادث کار در سقوط از بلندی

  بر اساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور، طی چهار ماهه ابتدایی امسال سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ افراد در حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، در این مدت ۲۱۱ نفر به دلیل سقوط از بلندی جان باخته اند که ۴۳.۶ درصد از کل تلفات حوادث کار را دربر می گیرد.

  پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۱۱ فوتی، برق‌گرفتگی با ۶۳، سوختگی با ۲۴ و کمبود اکسیژن با ۲۰ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار قرار دارند. در این میان ۵۵ نفر نیز به علل دیگری در حوادث کار جان خود را از دست داده اند.

  افزایش نیم درصدی مصدومان

  در چهار ماهه نخست امسال نه هزار و ۲۷ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد هشت هزار و ۵۶۰ نفر مرد و ۴۶۷ نفر زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آما مصدومان حوادث کار هشت هزار و ۹۸۱ نفر بود، نیم درصد بیشتر شده است.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  توییتر رفع فیلتر نمی‌شود

  به گزارش آسمونی:معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی می‌گوید درخواست وزیر ارتباطات مبنی …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.