در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > ترکیه و تحقیر اتباع ایرانی !
کانال تلگرام کوروش

ترکیه و تحقیر اتباع ایرانی !

turkey and the humiliation the iranian nationals ترکیه و تحقیر اتباع ایرانی !

1394/05/12

به گزارش آسمونی ، محمدحسین جعفریان (شاعر و نویسنده) نوشته است: اخباری از استانبول می‌رسد که از رفتار بسیار تحقیرآمیز پلیس ترکیه با اتباع ایرانی حکایت دارد. حتی این رفتار به پلیس محدود نمی‌شود. به طور مثال می‌توان از اتفاق چند روز پیش در خطوط هوایی «پگاسوس» گفت هواپیمای این شرکت از تهران به مقصد استانبول با هشت ساعت تأخیر حرکت می‌کند.

مسافرانی که از آنجا به مقصدی دیگر پرواز داشته‌اند و با این تأخیر یقین داشته‌اند به پروازشان نمی‌رسند قصد انصراف از سفر داشته‌اند و اما مسؤولان ترک به آنها اطمینان خاطر می‌دهند که پرواز جایگزین برای آنها تدارک می‌بینند. در طول پرواز مأموران و خدمه برخورد زننده‌ای با آنها می‌کنند و در مقصد هم بسیاری پی می‌برند به آنها دروغ گفته‌اند و برای پرواز جایگزین مجبورند بیش از سه روز در استانبول بمانند!

بدیهی است مسافران اعتراض می‌کنند، اما بشدت با تحقیر و توهین روبه رو می‌شوند و حتی چند خانم محجبه را پلیس در همکاری با شرکت هوایی متخلف دستبند می‌زند و به زندان می‌اندازد و انگشت نگاری می‌کند و حتی چند نفر را بشدت کتک می‌زنند و مضروب می‌کنند … با کمال تأسف مدتی است این رفتارهای تحقیرآمیز با اتباع کشورمان و حتی تهاجم به آنها و تهدید جانی ایشان، مانند آنچه در مورد قطار مسافری ما روی داد، در ترکیه فراوان شده است. با این حال معلوم نیست چرا چاره‌ای برای کند شدن هجوم هموطنانمان به سواحل این کشور اندیشیده نمی‌شود؟

من کارشناس گردشگری نیستم، اما این را خوب می‌فهمم که اگر در داخل کشور امکانات مناسبی برای سفر و گشت و گذار برای مردم باشد، عمده آنها اصراری بر سفرهای خارجی ندارند. مگر آن عده که براستی به دنبال اموری غیر از سفر و آرامشند. اغلب اینها به دلیل هزینه‌های گران سفرهای داخلی یا امکانات کم گردشگری به معنای معمول، سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند. باید کاری کرد تا فخرفروشی به سفرهای خارجی در فرهنگ ما ریشه کن شود.

چرا ایرانی باید به جایی برود که فحش بشنود و کتک بخورد و تحقیر شود؟ این اخبار را منعکس کنید تا مسافران مشتاق چنین سفرهایی بدانند قرار است آنجا با چه چیزهایی روبه‌رو شوند.

البته من مدعی نیستم همه چیز آنجا سیاه است و جز مشکل چیزی نیست، خیر. حرف اساسی آن است که اگر کسی سر و گوشش نجنبد آنچه از سفری تفریحی انتظار داریم را در بسیاری از نقاط کشور خودمان نیز می‌توانیم بیابیم. با این اختلاف که در سفر داخلی پولمان را تقدیم هموطنان خودمان می‌کنیم. گفته می‌شود اعزام قطار مسافری ما به ترکیه متوقف شده، این اقدام مناسبی است. امیدوارم تدبیری برای تنبیه شرکت هواپیمایی مذکور نیز اندیشیده شود و راه چاره‌ای بیابیم تا از حجم انبوه این سفرهای غیرضروری خارجی کاسته شود و گردشگری داخلی رونق یابد.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=103882
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

حج ٩۶ برای زائران ایرانی برقرار شد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، خبر برقراری حج ٩۶ را تایید کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی