در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > گزارش از دومین روز مراسم اعتکاف
محل تبلیغات شما

گزارش از دومین روز مراسم اعتکاف

The report of the second day of the event Atkaf گزارش از دومین روز مراسم اعتکاف

1394/02/13

دومین روز از مراسم اعتکاف دانشگاه شهید بهشتی با مناجات سحر، تلاوت قرآن، سخنرانی و تواشیح همراه بود.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا دومین روز از مراسم اعتکاف دانشگاه شهیدبهشتی که با مناجات سحر و قرائت دعای مجیر توسط حاج‌آقا بکایی آغاز شده بود، با تلاوت قرآن توسط استاد پورزرگر در ساعت 10 ادامه یافت و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی با بیان اینکه در بهشت رحمت خدا بر بهشتیان تجلی می‌کند، گفت: سخنی که بهشتیان در برخورد با رحمت خدا به زبانشان جاری می‌شود، سلام و الحمدلله است.

وی با بیان اینکه اگر کسی هم اکندن که 14 روز از رجب گذشته است، الحمدلله نگفته باشد، مثل این است که باران بیاید و بگوید من خیس نشده‌ام، بیان کرد: رحمت الهی در ماه رجب مثل باران است و اگر من در این 14 روز یک بار الحمدلله نگفته باشم یعنی معنی رحمت خدا را نمی‌دانم.

ابوالقاسمی با اشاره به دلیل اعتکاف و با بیان اینکه در ماه رجب باید رحمت خدا را کشید و در آن غوطه‌ور شد، گفت: در اینکه چرا من در این چهارده روز بارش رحمت را حس نکردم، آمده‌ام با خودم و خدای خودم خلوت کنم تا ببینم چرا نسبت به الحمدلله حسی پیدا نکرده‌ام، زیرا با ذکر زبانی کار پیش نمی‌رود و مهم حس است و باید بفهمم و به فکر واداشته شوم که چکار کنم تا بتوانم از مابقی ماه رجب استفاده کنم و این دلیلی برای من می‌شود که معتکف شوم.

وی با بیان اینکه وقتی انسانی حمد می‌کند، خداوند به او نعمت می‌دهد و او را به اوج می‌برد، ادامه داد: ماه رجب ماهی است که باید از رحمت خدا استفاده کرد و نشانه استفاده از رحمت گفتن حمد است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی نام دیگر اوج و آخر نعمات را صراط مستقیم دانست که در سوره حمد آمده و افزود: خلاصه قرآن سوره حمد است، اوج سوره حمد هم صراط مستقیم است و صراط مستقیم نام دیگرش امیرالمومنین(ع) است.

وی دلیل نامگذاری سوره حمد را رسیدن به صراط مستقیم دانسته و گفت: برای رسیدن به صراط مستقیم باید اهل حمد بود. اگر اهل حمد نباشی، دو احتمال دیگر برایت است؛ یکی مغضوب‌علیهم، و دیگری و ضالین. مغضوب علیهم کسانی هستند که جلوی صراط می‌ایستند مثل معاویه، یزید و 30 هزار لشگر مقابل امام حسین (ع).ضالین هم کسانی هستند که ظاهرا کنار صراط هستند اما از آن جدا می‌شوند مثل طلحه و زبیر و خوارج که کنار امام علی(ع) بودند و کنار کشیدند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی هدف از اعتکاف را درک کردن مبعث و 27 رجب اعلام و بیان کرد: بحث ما سه روز اعتکاف نیست، بلکه از اول رجب قرار ما برای 27 رجب بوده است. این سه روز فرصتی است تا شما به خود بیایید، حمد کنید، و اگر حمد را حس کردید و در گردونه دریافت نعمت و حمد افتادید، به سمت 27 رجب اوج بگیرید و حمد یعنی من لایق این همه احسان هستم.

به گزارش ایسنا، همچنین گروه شمس پس از سخنرانی ابوالقاسمی تواشیح برگزار کردند و نماز ظهر و عصر به امامت آیت‌الله نبوی اقامه شد.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=91700
loading...
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

ورود پیکر 130 شهید دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی

به گزارش آسمونی:مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ۱۸ نفر از این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی