تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > گزارش از دومین روز مراسم اعتکاف
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • گزارش از دومین روز مراسم اعتکاف

  The report of the second day of the event Atkaf

  1394/02/13

  دومین روز از مراسم اعتکاف دانشگاه شهید بهشتی با مناجات سحر، تلاوت قرآن، سخنرانی و تواشیح همراه بود.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا دومین روز از مراسم اعتکاف دانشگاه شهیدبهشتی که با مناجات سحر و قرائت دعای مجیر توسط حاج‌آقا بکایی آغاز شده بود، با تلاوت قرآن توسط استاد پورزرگر در ساعت 10 ادامه یافت و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی به ایراد سخنرانی پرداخت.

  حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی با بیان اینکه در بهشت رحمت خدا بر بهشتیان تجلی می‌کند، گفت: سخنی که بهشتیان در برخورد با رحمت خدا به زبانشان جاری می‌شود، سلام و الحمدلله است.

  وی با بیان اینکه اگر کسی هم اکندن که 14 روز از رجب گذشته است، الحمدلله نگفته باشد، مثل این است که باران بیاید و بگوید من خیس نشده‌ام، بیان کرد: رحمت الهی در ماه رجب مثل باران است و اگر من در این 14 روز یک بار الحمدلله نگفته باشم یعنی معنی رحمت خدا را نمی‌دانم.

  ابوالقاسمی با اشاره به دلیل اعتکاف و با بیان اینکه در ماه رجب باید رحمت خدا را کشید و در آن غوطه‌ور شد، گفت: در اینکه چرا من در این چهارده روز بارش رحمت را حس نکردم، آمده‌ام با خودم و خدای خودم خلوت کنم تا ببینم چرا نسبت به الحمدلله حسی پیدا نکرده‌ام، زیرا با ذکر زبانی کار پیش نمی‌رود و مهم حس است و باید بفهمم و به فکر واداشته شوم که چکار کنم تا بتوانم از مابقی ماه رجب استفاده کنم و این دلیلی برای من می‌شود که معتکف شوم.

  وی با بیان اینکه وقتی انسانی حمد می‌کند، خداوند به او نعمت می‌دهد و او را به اوج می‌برد، ادامه داد: ماه رجب ماهی است که باید از رحمت خدا استفاده کرد و نشانه استفاده از رحمت گفتن حمد است.

  حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی نام دیگر اوج و آخر نعمات را صراط مستقیم دانست که در سوره حمد آمده و افزود: خلاصه قرآن سوره حمد است، اوج سوره حمد هم صراط مستقیم است و صراط مستقیم نام دیگرش امیرالمومنین(ع) است.

  وی دلیل نامگذاری سوره حمد را رسیدن به صراط مستقیم دانسته و گفت: برای رسیدن به صراط مستقیم باید اهل حمد بود. اگر اهل حمد نباشی، دو احتمال دیگر برایت است؛ یکی مغضوب‌علیهم، و دیگری و ضالین. مغضوب علیهم کسانی هستند که جلوی صراط می‌ایستند مثل معاویه، یزید و 30 هزار لشگر مقابل امام حسین (ع).ضالین هم کسانی هستند که ظاهرا کنار صراط هستند اما از آن جدا می‌شوند مثل طلحه و زبیر و خوارج که کنار امام علی(ع) بودند و کنار کشیدند.

  حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی هدف از اعتکاف را درک کردن مبعث و 27 رجب اعلام و بیان کرد: بحث ما سه روز اعتکاف نیست، بلکه از اول رجب قرار ما برای 27 رجب بوده است. این سه روز فرصتی است تا شما به خود بیایید، حمد کنید، و اگر حمد را حس کردید و در گردونه دریافت نعمت و حمد افتادید، به سمت 27 رجب اوج بگیرید و حمد یعنی من لایق این همه احسان هستم.

  به گزارش ایسنا، همچنین گروه شمس پس از سخنرانی ابوالقاسمی تواشیح برگزار کردند و نماز ظهر و عصر به امامت آیت‌الله نبوی اقامه شد.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=91700
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  501 نوزاد در سال 96 فرزندخوانده شدند/ بیشترین تقاضا برای دختران

  به گزارش آسمونی:معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: 501 نوزاد در سال 96 در …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.