تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران

  The fourth community councils holding elections in Tehran

  1393/12/23

  شهردار تهران با بیان اینکه چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها قابل قیاس با دوره‌های قبل نیست، گفت: انتخابات شورایاری‌ها به بلوغ رسیدند.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، مستقر در ستاد مرکزی چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات شهر تهران، محمدباقر قالیباف عصر دیروز با حضور در ستاد مرکزی انتخابات از نزدیک در جریان روند برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات شهر تهران قرار گرفت و با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گزارش‌ها نشان‌دهنده زحمات بسیارعوامل اجرایی است، افزود: شاهد شور و نشاط گسترده مردم به خصوص در حوزه انتخاباتی جنوب تهران هستیم.

  وی با بیان اینکه برگزاری این سبک انتخابات مردمی با این شور و انضباط مثال‌زدنی است، گفت: برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها قابل قیاس با دوره سوم نیست و می‌توانیم بگوییم که انتخابات شورایاری‌ها به بلوغ رسیده است.

  شهردار تهران با اشاره به ترکیب کاندیدا، سابقه و تحصیلات آنها تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا امروزه بحث شورایاری‌ها و پارلمان‌های محلی جریان دارد و تهران قابل مقایسه با شهرهای پیشرفته همچون توکیوی ژاپن و دهلی نو و آلمان است.

  قالیباف با بیان اینکه هنوز با نقطه کمال فاصله زیادی داریم، گفت: با این حال شوراهای محلات دقیقا براساس قانون اساسی شکل گرفته و می‌توان همزمان با انتخابات شورای شهر برگزار شود.

  وی با بیان اینکه به عنوان یک شهروند تهرانی مهم‌ترین نقش و وظیفه شورایاران را مطالبه درخواست‌های مردم می‌دانم، گفت: به شورایاران توصیه می‌شود که موضوعات محلی خود را در مقیاس محله نگاه کنند و برای رفع مشکلات محلی اقدام کنند.

  شهردار تهران همچنین در مورد افزایش همکاری‌های شورایاران با مدیران محلی بیان کرد: همه شورایاران با هر سلیقه معتقدند که شهرداری تهران و مجموعه شورای شهر در دو دوره قبل میدان را برای حضور شورایاران باز کرده است و من حتی در دوره سوم مقاومت‌هایی را شاهد بودم؛ اما به طور جد معتقد هستم که شورایاران می‌توانند اثرگذار باشند، چراکه پل ارتباطی بین مردم و مدیریت شهری هستند.

  قالیباف در پاسخ به این سوال که چرا سازوکار مناسبی برای رأی دادن مردم در محلات به خودشان اتخاذ نشده است، گفت: ما در ثبت‌نام اولیه نامزدها شرط محل سکونت را به عنوان یکی از شروط اصلی در نظر گرفته‌ایم؛ اما باید ثبت‌احوال و دولت زمینه‌ای را فراهم کند تا محل سکونت افراد رأی دهنده در حوزه انتخاباتی مشخص شود و ما در این دوره امکان کنترل نداشتیم.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=88899
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  سلحشوری: حجاب با اجبار گشت ارشاد به مردم تحمیل نشود

  به گزارش آسمونی:رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که نباید حجاب را با اجبار …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.