تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > پسر پرحاشیه تلگرام آزاد شد؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • پسر پرحاشیه تلگرام آزاد شد؟

  The boy was released telegram problem

  مرد جوانی که انتشار تصاویرش با دختران در تلگرام وی را در برابر اتهام سنگینی قرار داده بود برخلاف شایعات به اعدام محکوم نشده است.

   به گزارش آسمونی به نقل از ایران: سردار‌هادیان‌فر فرمانده پلیس فتای ایران صبح دیروز در جمع خبرنگاران با تکذیب شایعه حکم اعدام این مرد 26 ساله گفت: پرونده این متهم در واقع پیچیده شده است، وظیفه پلیس سایبری مستندسازی و تشکیل پرونده قضایی و تحویل آن به دادگاه بود که انجام شد.

  وی افزود: این متهم در حال حاضر با سپردن وثیقه و سند تا روز دادگاه که حکمش معلوم شود، آزاد است و هنوز هیچ رأیی برایش صادر نشده و حکم اعدام وی شایعه است.

  سردار سید کمال ‌هادیان‌فر همچنین درباره پرونده یکی از هنرمندان که گفته بود تلگرامش هک و عکس‌های وی در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: انتظار مردم از شخصیت‌های فرهنگی و هنری کشور بیش از این است. این افراد باید خود را از بدی‌ها دور کنند زیرا الگوی جوانان هستند.

  فرمانده پلیس فتا با بیان اینکه این پرونده جزو‌ رصدهای پلیس فتا بوده افزود:‌ در این پرونده هک در کار نبوده و واقعیتی بوده که در رصد‌های پلیس فتا بــــه آن رسیده ایم که به محاکم قضایی ارجاع داده شده است.

  وی درخصوص شعار «پلیس فتا حواسش به همه چی هست»، گفت: مدتی با همکاران به فکر آن بودیم که شعاری برای پلیس فتا انتخاب کنیم که در نتیجه «پلیس فتا سایه‌سار امنیت در فضای مجازی» را انتخاب کرده و ترویج دادیم اما دست بر قضا شرایطی اتفاق افتاد که مردم خودشان«پلیس فتا حواسش به همه چی هست» را به عنوان یک شعار عنوان کردند که این موضوع تکلیف ما را سنگین‌تر کرد.

  سردار ‌هادیان فر با بیان اینکه پلیس فتا به فضای مجازی اشرافیت دارد، گفت:‌ 83 کلاسه را در این فضا به عنوان جرم رصد می کنیم.فرمانده پلیس فتا افزود: ‌برخی جرم‌ها برای مالباخته‌ها ایجاد می شود که شکایت می کنند و ما رسیدگی می کنیم ولی برخی دیگر از رصدهای پلیس فتا درمورد موضوعات مجرمانه در فضای مجازی پیگیری می شود که مغایرت قانونی دارد .

  وی بیشترین پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا را برداشت‌های غیر مجاز عنوان کرد و گفت: درسال گذشته ، 52 درصد پرونده‌ها برداشت‌های غیر مجاز بود و بعد از آن با برنامه ریزی‌هایی که در قالب پیشگیری وضعی، اجتماعی و هماهنگی با مردم، سازمان‌ها و بانک‌ها انجام دادیم توانستیم تاکنون 10 درصد جرایم را کاهش دهیم.

  سردار‌ هادیان‌فر، پلیس فتا را پلیس جوانی عنوان کرد و افزود: متوسط سن افسران 23 تا 28 سال است و 82 درصد افرادی که در پلیس فتا حضور دارند فنی و مهندسی هستند.وی افزود: ‌در دنیا در سال 2001 موضوع جرایم رایانه ای مطرح شد در حالی که ما در آ‌گاهی پیش از این انجام داده بودیم.

  سردار‌هادیان فر با بیان اینکه برای حضور در فضای اینترنتی تمایلی ندارم، افزود: امنیت در شبکه‌ها در کمترین سطح خودش است مثل تلگرام که همه چیز در این شبکه رایگان است و باید پرسید که کمپانی این شبکه درآمد خود را از کجا می‌آورد که مطمئناً این درآمد با فروش اطلاعات مردم حاصل می شود، با تجمیع اطلاعات افراد یک کشور ذائقه مردم سنجیده می‌شود که این اطلاعات به دستگاه‌های اطلاعاتی بیگانه فروخته می‌شود و درآمد شبکه تلگرام از همین فروش اطلاعات است.

  وی افزود:‌ پس مصوبه کمیسیون امنیت فضای مجازی است که دستگاه‌های امنیتی مجاز به استفاده از این شبکه‌ها نیستند اما پلیس در پوشش‌های مختلف و به منظور رصد این شبکه‌ها در این فضا حضور دارد.

  فرمانده پلیس فتا با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی نیاز جامعه است، گفت: ‌اعتقاد دارم که باید از این فضا استفاده شود ولی با افزایش ظرفیت داخلی و حمایت از شبکه‌های اجتماعی وطنی این کار باید صورت بگیرد تا مردم با خیال راحت در این فضا حضور پیدا کنند.

  سردار‌هادیان فر به کاربران فضای مجازی توصیه کرد اپلیکیشن‌های خود را از مکان‌های معتبر دانلود کنند زیرا بسیاری از این برنامه‌ها طبق آزمایشی که ما در آزمایشگاه پلیس فتا انجام می دهیم حامل بدافزار و هکرها هستند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=135274
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  کاظمی: هنوز دادستانی کل کشور به نامه درخواست رفع فیلتر توئیتر پاسخ نداده است

  به گزارش آسمونی:یک عضو ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با بیا اینکه هنوز …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.