در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > مصرف سالانه 200 میلیون لیتر مشروبات الکلی در ایران
کانال تلگرام کوروش

مصرف سالانه 200 میلیون لیتر مشروبات الکلی در ایران

the annual consumption of 200 million liters of alcoholic beverages in مصرف سالانه 200 میلیون لیتر مشروبات الکلی در ایرانبه گزارش آسمونی به نقل از عصرایران: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم، ضمن ارائه آماری درخصوص افزایش مصرف مشروبات الکلی در برخی نقاط کشور، گفت: بر اساس اعلام مدیر کل سلامت روان وزارت بهداشت متاسفانه در بسیاری از مناطق مصرف الکل افزایش داشته به گونه ای که بیش از 200 میلیون لیتر انواع مشروبات الکلی ساخت داخل و قاچاق در کشور مصرف می‌شود.

حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه امروزه نگرانی بین تولید کنندگان الکل وجود دارد مبنی بر آنکه بسیاری از این الکل ها وارد چرخه مصرف مشروبات الکلی می شود، افزود: بر این اساس تولیدکنندگان نامه ای به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارسال کرده اند که هیات نظارت مجلس نیز وارد عمل شده و بررسی هایی روی این موضوع انجام داده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به ضرورت این امر نشستی با حضور برخی تولیدکنندگان الکل برگزار شد و درآن راهکارها برای جلوگیری از ورود الکل به چرخه مصرف مشروبات مدنظرقرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان، الکل را به دو شکل تولید و عرضه می کنند، تصریح کرد: اول به شکل فله ای است که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد و دوم به شکل بسته بندی شده بین مراکز درمانی و بیمارستان ها توزیع شده که مواد اولیه آن نیز از چغندر یا نیشکر است .

وی یادآورشد: درتولید مواد الکلی باید ماده تلخ کننده ای استفاده کنند که به شکل مستقیم غیرقابل مصرف خواهد شد لذا با توجه به اینکه تهیه این ماده تلخ کننده نیازمند بار مالی است بنابراین بسیاری از تولیدکنندگان الکل از آن استفاده نمی کنند و این عدم استفاده منجر به شیرین بودن الکل شده و در برخی موارد در تهیه مشروبات الکلی به کار گرفته می شود.

تامینی لیچائی درباره اعلام مدیر کل سلامت روان وزارت بهداشت درباره میزان مصرف الکل در کشور، گفت: بر اساس این اعلام، متاسفانه در بسیاری از مناطق مصرف الکل افزایش داشته به گونه ای که بیش از 200 میلیون لیتر انواع مشروبات الکلی ساخت داخل و قاچاق در کشور مصرف می‌شود که متاسفانه این آمار نگران کننده بوده و شامل انواع مشروبات الکلی نیز می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسات متعددی با تولیدکنندگان الکل برگزار کرده و اکنون نیز این نشست ها ادامه دارد تا به نتیجه برسیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه تاکنون پلیس امنیت نتوانسته از تولید مشروبات الکلی جلوگیری کند ، درباره راهکارهای در نظر گرفته شده برای بهبود این وضعیت، یادآور شد: ؛ ما اکنون درصدد هستیم تا از تولیدکنندگان الکل که درنظر دارند در تولیدات خود از ماده تلخ کننده استفاده کنند به شکلی حمایت کنیم.

این نمانیده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: از سویی دیگر قرار است از قاچاق مشروبات الکی نیز جلوگیری شود. همچنین مقرر شد سازمان غذا و دارو نظارت بیشتری داشته و پلیس امنیت نیز همکاری بهتری در این خصوص داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم، گفت: در این راستا اعلام کردیم که اگر نیاز به وجود قانون در این زمینه احساس شد کمیسیون بهداشت این آمادگی را دارد تا طرحی در این خصوص تدوین کند.

وی افزود: در هفته جاری نیز قرار است جلسه دیگری با تولیدکنندگان الکل در کشور برگزار تا مشکلات آنها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=77483
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

عربستان سعودی تامین سلامت و امنیت حجاج ایرانی در حج تمتع را پذیرفته است/ تنها شرط عربستان برگزاری دعای کمیل در فضای بسته است

به گزارش آسمونی:اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس در حاشیه صحن علنی امروز چهارشنبه 30 …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی