تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > ممنوعیت های تازه برای تردد موتورسیکلت‌ در تهران
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  ممنوعیت های تازه برای تردد موتورسیکلت‌ در تهران

   براساس طرح جامع کاهش آلودگی هوا که مصوبه هیئت وزیران است طول عمر موتورسیکلت در شهرهای بزرگ تهران 8 سال برآورد شده و بعد از این مدت موتورسیکلت‌ها فرسوده تلقی می‌شوند و حق تردد در سطح شهر را ندارند.

   بارها در زمان آلودگی هوا اعلام شده است که موتورسیکلت ها درصد بالایی از آلودگی هوا را تولید می کنند، چون استاندارد نیستند.

  اکنون اعلام شده است اگر موتورسیکلتی بیش از 8 سال عمر داشته باشد از ترددش جلوگیری می شود. همچنین طرح زوج یا فرد که اکنون تنها برای خودروها اعمال می شود ممکن است گسترده تر شده و موتورسیکلتها را هم شامل شود.

  معاون عمرانی استانداری تهران با بیان این که از ابتدای تیر از تردد موتور سیکلت‌های بیش از 8 سال و خودروهای بیش از 20 سال عمر جلوگیری می‌شود، اظهار داشت: در جلسه‌ای که در شورای عالی ترافیک درباره استفاده از موتورسیکلت‌های برقی داشته‌ایم تأکید شد که این نوع موتورها در چرخه حمل و نقل شهری قرار بگیرد.

  محمدرضا محمودی درباره ساماندهی موتورسیکلت‌های سطح شهر گفت: براین اساس بعضی از شرکتهایی که با موتورسیکلت اقدام به حمل بار می‌کنند باید از موتورسیکلت‌های برقی استفاده کنند.

  محمودی همچنین به فارس گفت: با توجه به اینکه قیمت موتورسیکلت‌های برقی گران است باید راهکاری برای کاهش قیمت این نوع موتورسیکلت‌ها در نظر گرفت.

  معاون عمرانی استانداری تهران درباره طرح زوج و فرد شدن موتورسیکلت‌های سطح شهر تهران یادآور شد: اجرایی شدن این طرح در حال حاضر امکانپذیر نیست چرا که دوربین‌های کافی در سطح شهر نصب نشده است و پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری تهران براساس مصوبات کارگروه باید دوربین‌ها را در محدوده زوج و فرد نیز نصب کنند.

  وی ادامه داد: پس از نصب دوربین‌ها اقدامات لازم و تصمیم قطعی برای زوج و فرد شدن موتورسیکلت‌ها اتخاذ می‌شود. براساس طرح جامع کاهش آلودگی هوا که مصوبه هیئت وزیران است طول عمر موتورسیکلت در شهرهای بزرگ تهران 8 سال برآورد شده و بعد از این مدت موتورسیکلت‌ها فرسوده تلقی می‌شوند و حق تردد در سطح شهر را ندارند.

  وی به مکاتباتی که با قوه قضائیه و پلیس راهور تهران درباره توقیف موتورسیکلت‌های بالای 8 سال داشته است اظهار داشت: براساس این مکاتبات در صورتی که عمر موتورسیکلت بیش از 8 سال باشد در صورت تخلف و توقیف به مالک داده نمی‌شود.

  معاون عمرانی استانداری تهران درباره عمر اتومبیل‌هایی که در کلانشهر‌ها تردد دارند گفت: عمر مفید اتومبیل‌ها فقط 20 سال است.

  محمودی یادآور شد: از ابتدای تیر طبق قانون برای موتورسیکلت‌هایی که بیش از 8 سال و خودروهایی که بیش از 20 سال تردد داشته‌اند محدودیت‌هایی اعمال می‌شود و پلیس راهور طبق مصوبه هیئت وزیران از ورود این وسائل نقلیه جلوگیری می‌کند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=11700
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  آخرین عکس از هانیه دختر فداکار سرپل ذهاب هنگام زلزله

  آخرین جزئیات از روند درمانی دختر فداکار سرپل ذهابی

  به گزارش آسمونی:پزشک معالج دختر فداکار سر پل ذهابی به تشریح آخرین وضعیت اقدامات درمانی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.