تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب کارکنان لوفتانزا و لغو صدها پرواز در آلمان
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  اعتصاب کارکنان لوفتانزا و لغو صدها پرواز در آلمان

  lufthansa-strike-and-canceled-hundreds-of-flights-in-germany

  1394/08/16

  شبکه اول تلویزیون دولتی آلمان «آ.اِر.دِ» با اشاره به اینکه حل نشدن مناقشه افزایش تعرفه دستمزد خلبانان، فشار آنان بر بزرگترین ایرلاین اروپا، «لوفتهانزا» را افزایش داده است، گزارش داد: مساله ادامه دار شدن اعتصاب اتحادیه خلبانان آلمان موسوم به «کُکپیت» در ادامه این هفته منتفی نیست. این اتحادیه امروز هشدار داد: چنانچه مدیران لوفتهانزا این وضع را ادامه دهند در آنصورت این کشمکش کاری نیز گسترش خواهد یافت.

  خبرنگار این شبکه در ادامه به تخت های موقتی که فرودگاه «فرانکفورت آم ماین» برای مسافران منتظر در نظر گرفته است، اشاره و تصریح کرد: آرامش غیرمعمولی در این فرودگاه حاکم شده است. از امروز صبح ساعت شش، پروازهای کم مسافت و میان مسافت و حتی پروازهای دور مسافت لغو شدند. در واقع باید گفت تقریبا تمامی پروازهای این فرودگاه لغو شدند. در فرودگاه مونیخ نیز از هر دو پرواز دور مسافت، یکی انجام نشد. زیان حاصل از این اعتصابها برای شرکت لوفتهانزا تا دو رقم میلیون یورو افزایش یافته است.

  یکی از مناقشات موجود میان اتحادیه خلبانان آلمان و مدیران شرکت لوفتهانزا مساله بازنشستگی زودهنگام آنهاست. در حالی که شرکت لوفتهانزا در نظر دارد خلبانان تا سن شصت و یک سالگی کار کنند اما خلبانان درخواست کرده اند تا سن بازنشستگی اشان به پنجاه و پنج سال کاهش یابد.

  کاهش هزینه های ناشی از شمار کارکنان گروه شرکتهای هوایی لوفتهانزا نیز از منظر خلبانان یک رسوایی به حساب می آید.

  مارکوس وال از اتحادیه خلبانان آلمان (کُکپیت) نیز در این زمینه گفت: به نظرمن لازم است لوفتهانزا تصمیم خودش را بگیرد؛ اینکه آیا می خواهد یک ایرلاین با کیفیت باشد یا اینکه به یک شرکت هواپیمایی با پروازهای ارزان قیمت تبدیل شود. اگر لوفتهانزا می خواهد یک شرکت با کیفیت هوایی باقی بماند، این همان خواست ماست اما اگر بدنبال کم کردن هزینه ها از طریق کاهش شمار پرسنل است، طبیعی است که این با کیفیت در تناقض است و در اینصورت باید این شرکت را با شرکتهای هواپیمایی ارائه دهنده پروازهای ارزان قیمت مقایسه کرد.

  شبکه آ.اِر.دِ نیز در گزارشی دیگر گفت: اعتصاب جاری خلبانان شرکت لوفتهانزا هرگز پایان یافته تلقی نمی شود و چنانچه مناقشه افزایش تعرفه دستمزد خلبانان حل نشود، مسافران هواپیما باید روی اعتصابهای بیشتر حساب کنند. این احتمال وجود دارد که اتحادیه خلبانان آلمان تا پایان هفته بر حجم اعتصاب امروز خود بیفزاید. این گزارش با بیان آنکه خلبانان شرکت لوفتهانزا در آستانه شروع تعطیلات پاییزه در آلمان دست از کار کشیدند، افزود: این هشتمین اعتصاب خلبانان بزرگترین ایرلاین اروپا از آوریل امسال است. اعتصاب امروز موجب لغو بیش از یکهزار و پانصد پرواز شد.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=117835
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  احتمال وزش باد شدید در ۷ استان کشور

  به گزارش آسمونی:سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: انتظار می رود امروز بعدازظهر …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.