تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > مقاومت مردم غزه عامل پیروزی بود
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

مقاومت مردم غزه عامل پیروزی بود

it-was-a-victory-for-gaza-resistance(1)

۱۳۹۳/۰۶/۰۸

به گزارش آسمونی سه روز از مسجل شدن سومین شکست اشغالگران صهیونیست در برابر مقاومت فلسطین پس از جنگ ۲۲روزه و جنگ هشت‌روزه می‌گذرد، اما نکته قابل توجه ادامه جشنهای ملت فلسطین و سرخوردگی و آشفتگی اردوگاه صهیونیست‌ها و حامیانشان است.

جنگ ۵۱روزه‌ای که رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه به راه انداخت، سرانجام در غروب روز سه‌شنبه ۲۶ آگوست ۴ شهریور با اعلام آتش‌بس رسمی و موافقت اشغالگران با خواسته‌های ملت و مقاومت، شکست تلخ دیگری را بر دشمن مغرور و متجاوز تحمیل کرد.

نکته حیرت‌آور در جنگ ۵۱روزه، ایستادگی جانانه مردم و مقاومت فلسطین در برابر حملات تمام‌عیار هوایی، دریایی و زمینی ارتش مجهز و قدرتمند رژیم صهیونیستی بود. مقاومت با امکانات و سلاح‌هایی که در اختیار داشت و روحیه مبارزاتی و ایستادگی منحصر به فرد، پیش از دوستان، دشمنان را غافلگیر کرد، رزمندگانی که بی‌شک لایق دریافت نشان شجاعت و لیاقت هستند.

سه‌شنبه شب، شبی خاطره انگیز و فراموشی نشدنی برای مقاومت و مردم غزه بود که محصول ۵۱ روز ایستادگی شجاعانه و درخشش اسطوره‌ای خود بود که موازنه‌های قوا را دگرگون کرد و با تحمیل شکست دیگری بر دشمن متجاوز مغرور رو کردند، این موفقیت بزرگ هرگز به دست نمی‌آمد اگر شجاعت و اقتدار مقاومت و پشتوانه عظیم مردمی آن نبود.

مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری و کشورهایی که آوارگان فلسطینی را در خود جای داده‌اند، تا بامداد چهارشنبه پنجم شهریور به‌سبب پیروزی بزرگ مقاومت در جنگ اخیر به شادمانی و ابراز احساسات پرداختند، جنگ وحشیانه‌ای که حدود دو ماه طول کشید.

it-was-a-victory-for-gaza-resistance

در حالی که مردم فلسطین به‌ویژه در غزه با وجود تقدیم هزاران شهید و مجروح در راه آرمان‌های خود و ویران شدن هزاران منزل، مسجد، مدرسه و بیمارستان و خسارت‌های اقتصادی به زیرساخت‌های غزه، همچنان استوار و مقاوم مانده و با وجود از دست دادن عزیزترین کسان خود، همچنان به شادمانی خود از پیروزی مقاومت ادامه می‌دهند، در آن سوی میدان یعنی در مناطق اشغالی، حالتی از سرافکندگی و ناامیدی به‌سبب شکست ارتش مجهز صهیونیستی در شکست مقاومت سایه افکنده است.

پیام همبستگی جهانی با ملت فلسطین و مقاومت و انزوای بی‌سابقه غاصبان قدس، بیشتر متوجه آمریکا و دیگر حامیان رژیم صهیونیستی بود که به‌زعم خود گروه‌های مقاومت ضدصهیونیست را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار داده بودند و این همبستگی جهانی نشان دهنده بی‌اعتنایی به چنین فهرست‌های ساختگی غربی‌ها و تروریسم ادعایی آنها و افزایش محبوبیت مقاومت بود.

اعتراف سران رژیم صهیونیستی به شکست ناپذیر بودن مقاومتی که از حمایت جبهه مقاومت به‌رهبری ایران برخوردار است، از نکات قابل توجه جنگ ۵۱روزه به شمار می‌رود، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس که به‌سبب شکست در این جنگ زیر فشار سنگین افکار عمومی و سیاست‌مداران صهیونیست قرار دارد، در اظهاراتی که نشان دهنده اعتراف آشکار به شکست در جنگ ۵۱روزه است، تأکید کرده است نابود کردن مقاومت کار آسانی نیست زیرا کشور بزرگی مانند ایران از آن حمایت می‌کند.
نکته آخر اینکه، بزرگ‌ترین دستاورد جنگ ۵۱روزه، ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و مصمم شدن فلسطینی‌ها برای نبرد سرنوشت‌ساز و نهایی یعنی نبرد آزادسازی فلسطین و قدس شریف از چنگال اشغالگران است، نکته‌ای که در سخنان رهبران مقاومت همچون اسماعیل هنیه و خالد مشعل به‌خوبی نمایان شد، جایی که اسماعیل هنیه از آماده شدن رزمندگان مقاومت برای نبرد بزرگ‌تر یعنی آزادسازی قدس و متمرکز شدن تلاش‌ها بر این هدف و تهیه طرحهای هجومی در مقابل غاصبان قدس خبر داد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=73906
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  برخورد با برگزاری «تور زلزله گردی» توسط آژانس های مسافربری

  به گزارش آسمونی:مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از برخورد با متخلفان و سودجویانی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.