در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > آیا خون زنان برزیلی از بانوان ایرانی رنگین‌ تر است؟
کانال تلگرام کوروش

آیا خون زنان برزیلی از بانوان ایرانی رنگین‌ تر است؟

Iranian women are more colorful than the blood of Brazilian women آیا خون زنان برزیلی از بانوان ایرانی رنگین‌ تر است؟

1393/03/27

از قدیم گفته‌اند مرغ همسایه غاز است؛ این مثل حکایت صدور اجازه حضور زنان برزیلی در مسابقات لیگ جهانی والیبال در استادیوم 12 هزار نفری آزادی و ممانعت از ورود زنان و دختران ایرانی به ورزشگاه است.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها ، بحث جدیدی نیست و تا کنون نیز به این تقاضای اجتماعی به دلایلی همچون مناسب نبودن فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها و نگرانی از عدم رعایت و حفظ شعایر اخلاقی و …. پاسخ مثبتی داده نشده است.

این روزها نیز لیگ جهانی والیبال هم مثل همه بازهای جهانی گذشته بهانه ای شد که این مهم بار دیگر به عنوان یک “تقاضای اجتماعی” مطرح و باز هم “رد” شود اما تلخی این پاسخ منفی زمانی بیشتر می‌شود که زنان برزیلی در حالی که با خیال آسوده در ورزشگاه آزادی تیم‌ ملی کشورشان را تشویق می‌کردند، زنان و دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگا‌ه متوقف مانده بودند گویی پاسپورت برزیلی از هویت ایرانی در خاک کشورمان اعتبار بیشتری دارد یا خون زنان برزیلی از آنها رنگین‌تر است!؟

اگر چه این دولت و برخی دولت‌های قبلی همواره تلاش‌هایی را برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها داشته‌اند و در مقاطعی نیز از مناسب‌سازی فضا و شرایط برای تحقق این مهم صحبت به میان آورده‌اند، اما متاسفانه این پیگیری‌ها مقطعی بوده و خروجی موثری برای فراهم کردن زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها نداشته است و تجمع روز گذشته زنان مقابل ورزشگاه آزادی نمونه عینی از آن است.

به گفته سارا قاسم‌پوردبیر کارگروه دختران معاونت امور زنان و خانواده در این معاونت حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به عنوان یک راه ساده و بی هزینه برای نشاط و تشویق دختران به ورزش تایید می‌کنیم و شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده هم در جلسه هیات دولت این موضوع را مطرح کرده‌اند و در دولت هم منعی در این زمینه وجود ندارد.

وی تاکید می‌کند: باید از نهادهای انتظامی وامنیتی هم بخواهیم هزینه وفایده این حضور را برای دختران وموج نشاطی که به خانواده‌ها وجامعه می رسد درک کنند و فرصت حضور و امنیت در سالنهای ورزشی را برای دختران فراهم کنند. همه ما و قطعا خود دختران و تشکل‌های مردم نهاد ورزشی واجتماعی هم از همکاری با نیروی انتظامی دریغ نمی کنند.

حضور زنان در ورزشگاه سخت نیست و نباید به دلیل تخلف چند نفر و با این ادعا که فضای فرهنگی ورزشگاه ها مناسب نیست، کل زنان را از این فرصت اجتماعی محروم کرد.

از معاونت زنان و مسئولان وزارت ورزش و جوانان انتظار می‌روند فارغ از جدول بازی‌ها و درخواست‌های مقطعی زنان، زمینه‌های قانونی و فرهنگی حضور زنان در ورزشگاه ها را پیگیری و فراهم کنند و اینگونه نباشد تب پیگیری این مطالبه اجتماعی بعد از پایان بازی‌ها در مسئولان امر فروکش کند و همچون گذشته تا بازی‌های دیگر به فراموشی سپرده شود.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=65322
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

حج ٩۶ برای زائران ایرانی برقرار شد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، خبر برقراری حج ٩۶ را تایید کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی