تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > آیا خون زنان برزیلی از بانوان ایرانی رنگین‌ تر است؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • آیا خون زنان برزیلی از بانوان ایرانی رنگین‌ تر است؟

  Iranian women are more colorful than the blood of Brazilian women

  1393/03/27

  از قدیم گفته‌اند مرغ همسایه غاز است؛ این مثل حکایت صدور اجازه حضور زنان برزیلی در مسابقات لیگ جهانی والیبال در استادیوم 12 هزار نفری آزادی و ممانعت از ورود زنان و دختران ایرانی به ورزشگاه است.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها ، بحث جدیدی نیست و تا کنون نیز به این تقاضای اجتماعی به دلایلی همچون مناسب نبودن فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها و نگرانی از عدم رعایت و حفظ شعایر اخلاقی و …. پاسخ مثبتی داده نشده است.

  این روزها نیز لیگ جهانی والیبال هم مثل همه بازهای جهانی گذشته بهانه ای شد که این مهم بار دیگر به عنوان یک “تقاضای اجتماعی” مطرح و باز هم “رد” شود اما تلخی این پاسخ منفی زمانی بیشتر می‌شود که زنان برزیلی در حالی که با خیال آسوده در ورزشگاه آزادی تیم‌ ملی کشورشان را تشویق می‌کردند، زنان و دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگا‌ه متوقف مانده بودند گویی پاسپورت برزیلی از هویت ایرانی در خاک کشورمان اعتبار بیشتری دارد یا خون زنان برزیلی از آنها رنگین‌تر است!؟

  اگر چه این دولت و برخی دولت‌های قبلی همواره تلاش‌هایی را برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها داشته‌اند و در مقاطعی نیز از مناسب‌سازی فضا و شرایط برای تحقق این مهم صحبت به میان آورده‌اند، اما متاسفانه این پیگیری‌ها مقطعی بوده و خروجی موثری برای فراهم کردن زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها نداشته است و تجمع روز گذشته زنان مقابل ورزشگاه آزادی نمونه عینی از آن است.

  به گفته سارا قاسم‌پوردبیر کارگروه دختران معاونت امور زنان و خانواده در این معاونت حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به عنوان یک راه ساده و بی هزینه برای نشاط و تشویق دختران به ورزش تایید می‌کنیم و شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده هم در جلسه هیات دولت این موضوع را مطرح کرده‌اند و در دولت هم منعی در این زمینه وجود ندارد.

  وی تاکید می‌کند: باید از نهادهای انتظامی وامنیتی هم بخواهیم هزینه وفایده این حضور را برای دختران وموج نشاطی که به خانواده‌ها وجامعه می رسد درک کنند و فرصت حضور و امنیت در سالنهای ورزشی را برای دختران فراهم کنند. همه ما و قطعا خود دختران و تشکل‌های مردم نهاد ورزشی واجتماعی هم از همکاری با نیروی انتظامی دریغ نمی کنند.

  حضور زنان در ورزشگاه سخت نیست و نباید به دلیل تخلف چند نفر و با این ادعا که فضای فرهنگی ورزشگاه ها مناسب نیست، کل زنان را از این فرصت اجتماعی محروم کرد.

  از معاونت زنان و مسئولان وزارت ورزش و جوانان انتظار می‌روند فارغ از جدول بازی‌ها و درخواست‌های مقطعی زنان، زمینه‌های قانونی و فرهنگی حضور زنان در ورزشگاه ها را پیگیری و فراهم کنند و اینگونه نباشد تب پیگیری این مطالبه اجتماعی بعد از پایان بازی‌ها در مسئولان امر فروکش کند و همچون گذشته تا بازی‌های دیگر به فراموشی سپرده شود.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=65322
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  شکایت های مردمی از کیفیت اینترنت بالا گرفت

  به گزارش آسمونی: پیام رسان تلگرام دهم اردیبهشت ماه به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.