تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > احکام قطعی پرونده اختلاس بیمه ایران
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

احکام قطعی پرونده اختلاس بیمه ایران

iran-sentences-insurance-fraud-decision

 تاریخ خبر: ۱۳۹۲/۰۵/۳۰
احکام قطعی گروهی از متمهین پرونده اختلاس از بیمه ایران از سوی دادستانی کل کشور منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دادستانی کل کشور، شعبه ۳۲ دیوانعالی کشور عصر روز سه شنبه مورخ ۲۹/۰۵/۹۲ احکام قطعی گروهی از متهمین پرونده بیمه ایران را به شرح ذیل اعلام کرد:

۱- مصطفی حمزه نوسی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توأم با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس به حبس ابد، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال به مبلغ ۳۳،۲۹۶،۰۸۹،۶۲۰ ریال در حق بیمه ایران و جزای نقدی به مبلغ ۶۴،۰۹۲،۱۷۹،۲۴۰ ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

۲- داوود فهیمی رودپشتی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توام با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس به حبس ابد، انفصال از خدمات دولتی، ردمال به مبلغ ۳۵،۷۹۶،۰۸۹،۹۲۰ ریال در حق بیمه ایران و جزای نقدی به مبلغ ۶۶،۵۹۲،۱۷۲،۲۴۰ ریال درحق صندوق دولت محکوم شد.

۳- بدیع اله کیانی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توام با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس به ۲۵ سال حبس تعزیری، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال به مبلغ ۱۰،۷۵۰،۵۷۴،۳۳۰ریال در حق بیمه ایران و جزای نقدی به مبلغ ۶۱،۵۹۲،۱۷۹،۲۴۰ ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

۴- جابر ابدالی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توام با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس مصوب سال ۱۳۶۷ محکوم به ۱) ۱۵ سال حبس ۲) رد وجوه تحصیلی به مبلغ ۱۸،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال ۳) جریمه نقدی به مبلغ ۳۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال محکوم گردید.

۵- محمدتقی توکلی به اتهام ارتشاء با استناد به ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری به ۸ سال حبس ، جزای نقدی به مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق دولت و انفصال از خدمات دولتی که به لحاظ بازنشستگی منتفی میشود.

۶- علی جلیل به اتهام ارتشاء با استناد به ماده ۳ قانون تشدیدمجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال ۱۳۶۷ به ۵ سال حبس و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۷۰۰،۰۰،۰۰ ریال

۷- شهریار خسروی به اتهام دریافت رشوه با استناد به ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری به ۹ سال حبس تعزیری و جریمه نقدی به مبلغ ۵،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق دولت محکوم شد.

۸- محمود باقری زمانی به اتهام مشارکت در اختلاس به ۱۸ ماه حبس، رد مال به مبلغ ۱،۳۹۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق استانداری و جزای نقدی به مبلغ ۲،۷۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق دولت محکوم شد.

۹-  ایرج عبدالحمیدی به اتهام معاونت در اختلاس به ۱سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۲۷۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و رد مال به مبلغ ۱۳۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال محکوم شد.

۱۰-فریبرز فرید دانش به اتهام معاونت در اختلاس توام با جعل در باند اختلاس به تعزیر درجه ۶ ، شش ماه حبس ، رد مال به مبلغ ۹۸۰،۵۰۰،۰۰ ریال و جریمه نقدی به مبلغ ۱،۸۶۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال محکوم شد.

۱۱- داود سرخوش شهری به اتهام دریافت رشوه به ۳ سال حبس تعزیری، ضبط وجوه پرداختی به مبلغ ۶۷۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و در سایر موارد اتهامی دادنامه به علت عدم صلاحیت نقض و جهت رسیدگی به دادگاه عمومی جزایی محول می شود.

۱۲-یوسفعلی درون پرور با استناد به ماده ۶۰۰ قانون مجازات اسلامی و ماده۵ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء واختلاس به ۱۱ سال حبس، ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال جزای نقدی بدل از شلاق، انفصال دائم از خدمات دولتی، ردمال به مبلغ ۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال، جزای نقدی به مبلغ ۱۴،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و در مورد پولشویی اهمال و اختلاس شبکه ای نقض و به دادسرا ارسال و پرونده مفتوح است.

گفتنی است، به جز افرادی که تبرئه شده اند احکام ۲۲ نفر از متهمین این پرونده نقض و به شعبه هم عرض جهت رسیدگی مجدد ارجاع شده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=41116
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ۷۰۰ مدرسه تهران با طوفان شدید تخریب می‌شوند/ شهرداری جز تذکرونامه‌نگاری کاری از دستش برنمی‌آید

  به گزارش آسمونی:ریاست شورای اسلامی شهر تهران،‌ری و تجریش بر لزوم تعامل با دولت به …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.