تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > آتش سوزی در جنگل های شلم ایلام مهار شد
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • آتش سوزی در جنگل های شلم ایلام مهار شد

  Fire containment آتش سوزی در جنگل های شلم ایلام مهار شد

  ۱۳۹۴/۳/۱۶

   به گزارش آسمونی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: آتش سوزی در جنگل های ارتفاعات شلم بطور کامل مهار شده و هم اکنون مرحله مراقبت از سرایت آتش به دیگر نقاط با استقرار نیروهای منابع طبیعی و محیط بانی آغاز شده است.

  خیرالله آذرکردار شامگاه جمعه اظهار کرد: با تلاش عوامل امدادی، نیروهای منابع طبیعی، نظامی و اقشار مختلف مردم آتش سوزی پس از حدود ۲۰ ساعت عملیات اطفای حریق در منطقه جنگلی ارتفاعات شلم بطور کامل مهار شده است.

  وی افزود: بیشترین آسیب در اثر آتش سوزی شبانه روز گذشته متوجه پوشش کف عرصه های طبیعی شده و خوشبختانه آسیب جدی به درختان بلوط بویژه درختان تر نرسیده است و تنها تعداد کمی درخت خشک دچار حریق شده است.

  آذرکردار تاکید کرد: نیروهای منابع طبیعی و محیط بانی پنج شهرستان تابعه استان در ۲۴ ساعت اخیر برای کمک به اطفای حریق به محل حادثه آمده و در خاموش کردن و مهار آتش به سایر نیروهای امدادی کمک کردند.

  وی در خصوص علت حادثه و میزان دقیق خسارت به عرصه های طبیعی ایلام یادآور شد: به احتمال زیاد عامل انسانی و بی احتیاطی باعث بروز این حادثه است ضمن اینکه هنوز امکان بررسی دقیق میزان خسارت به عرصه ها مشخص نیست بنابراین در روزهای آینده و پس از خاموش شدن کامل آتش، در این خصوص اقدامات لازم را انجام می دهیم.

  آذرکردار از استقرار نیروهای منابع طبیعی و محیط بانی بعنوان دیده بان در محل حادثه خبر داد و گفت: استقرار این نیروها بمنظور مراقبت از سرایت آتش و سقوط کنده های نیم سوخته درختان خشک به پایین ارتفاعات در محل حضور دارند و این حضور تا خاموش شدن کامل آتش ادامه دارد.

  شب گذشته آتش سوزی در منطقه پارک جنگلی چغاسیز ایلام بدلیل خطا و بی احتیاطی عامل انسانی روی داد که این حریق با توجه به وزش باد شدید در منطقه بخش وسیعی از ارتفاعات شلم مشرف به این شهر را در بر گرفت بطوریکه شعله های آتش از اکثر مناطق شهر بخوبی قابل مشاهده بود.

  توپوگرافی خشن منطقه، کوهستانی بودن، تاریکی، دسترسی سخت، وزش باد شدید و سختی مسیر از جمله موانعی بود که مهار آتش را با مشکل مواجه کرده بود ولی با تلاش نیروهای امدادی، آتش نشانی، منابع طبیعی، سپاه، گروه های مردمی و دوستداران محیط زیست پس از حدود ۲۰ ساعت آتش بطور کامل مهار شد.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  توییتر رفع فیلتر نمی‌شود

  به گزارش آسمونی:معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی می‌گوید درخواست وزیر ارتباطات مبنی …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.