تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > عیدی سال ۹۴ و پاداش آخر سال
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

عیدی سال ۹۴ و پاداش آخر سال

festal-and-rewarding-94-years

۱۳۹۳/۱۱/۱۸

عیدی و پاداش آخر سال کارکنان و بازنشستگان دولت ۶۰۳ هزارو ۵۰۰ تومان

به گزارش آسمونی محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران اعلام کرد: میزان عیدی و پاداش آخر سال کارکنان و بازنشستگان دولت ۶۰۳ هزارو ۵۰۰ تومان تعیین شده که در بهمن ماه پرداخت می‌شود.

سخنگوی دولت همچنین با تبریک دهه فجر اظهار کرد:‌ در جلسه امروز وزیر دفاع گزارش جامعی در خصوص پرتاب موفقیت آمیز چهارمین ماهواره فجر به نام فجر امید ارایه کرد و باید گفت که این دانش ارزشمند که همواره مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی است و اقتدار انقلاب ملی ما محسوب خواهد شد در هیات وزیران مورد توجه قرار گرفت و بر این موضوع تاکید شد که در توسعه این جنبه و دیگر دانش‌های پیشرفته همه‌ی توان و خدمت دولت مصروف شود.

وی افزود: بر همین مبنا اعتبارات پژوهشگاه فضایی صددرصد پرداخت شد و دولت تصمیم دارد با این واسپاری مسئولیت سازمان فضایی طبق قانون به وزارت ارتباطات زمینه رشد و شکوفایی بیشتر این دانش را فراهم کند. ضمن این که دولت تدبیر و امید بر خود فرض می‌داند از این دانش به نحو شایسته‌ای پاسداری کند و موجب ارتقاء این دانش شود.

نوبخت افزود: همچنین در خصوص پرداخت مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان و صندوق بازنشستگان و مرتبط با بیمه سلامت ایرانیان دولت امروز تصویب کرد که بالغ بر هزار و ۴۸۸ میلیارد تومان پرداخت داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل جلسه شورای عالی صادرات غیر نفتی و آمار اعلام شده در آن، با بیان این‌که در این جلسه آمار اعلام شده با توجه به ۳۶ سال تحریم قابل تامل است، گفت: بر اساس گزارشی که در این جلسه اعلام شد صادرات میعانات گازی در ده ماهه اول سال ۹۳ به ۱۲.۱ دهم میلیارد دلار رسید که نسبت به صادرات ۸ و نیم میلیارد دلاری ده ماهه سال ۹۲ ،۴۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین صادرات صنعتی از ۱۰.۲ میلیارد دلار در ده ماهه‌ی سال ۹۲ به ۱۰.۶ دهم میلیارد دلار در ده ماهه اول سال ۹۳ افزایش پیدا کرده است. در پتروشیمی نیز شاهد بودیم که از ۹.۲ دهم میلیارد دلار از ده ماهه سال ۹۲ به ۱۲.۸ دهم میلیارد دلار در ده ماهه ۱۳۹۳ رسیده و ۳۹ درصد رشد پیدا کرده است.

سخنگوی دولت در ادامه اظهار کرد: در محصولات کشاورزی از ۲.۷ میلیارد دلار در ده ماهه سال ۹۲ به ۳.۸ دهم میلیارد دلار در ده ماهه سال ۹۳ رسیدیم. همچنین در معدن حدود ۳ درصد رشد داشتیم و در خدمات نیز از ۷.۷ دهم میلیارد دلار به ۹.۷ دهم میلیارد دلار یعنی ۲۶ درصد رشد در ده ماهه اول سال ۹۳ رسیده‌ایم.ضمن این که باید گفت فرش و صنایع دستی ما نیز ۱۶ درصد رشد داشته است.

نوبخت در ادامه با تاکید بر این که تمامی تلاش بدخواهان انقلاب این بوده که سعی کنند مضایقی برای نظام ایجاد کنند و موجبات نارضایتی مردم ما را فراهم کنند در ادامه به بیان آماری از رشد صادرات در ده ماهه اول سال ۹۳ نسبت به ده ماهه اول سال ۹۲ در بخش‌های مختلف پرداخت و گفت: در پروپان ۸۵ درصد رشد، پلی اتیلن ۳۹ درصد رشد، بوتان ۴۲ درصد رشد، متانول ۲۸ درصد رشد، قیر نفت ۲۰ درصد رشد، محصولاتی از آهن یا فولاد ۵۷ درصد رشد، گردشگری ۸۸ درصد رشد و ترانزیت ۲۲ درصد رشد داشته ایم.

وی به کشورهایی که صادرات ما به آنها رشد داشته است نیز اشاره کرد و اظهار کرد:‌صادرات به چین ۴۸ درصد رشد، عراق ۳ درصد رشد، امارات ۵ درصد رشد، ترکیه ۲۶ درصد رشد ،ترکمنستان ۱۷ درصد رشد، پاکستان ۴۹ درصد رشد و هنگ کنگ ۱۲۰ درصد رشد در ده ماهه سال ۹۳ نسبت به ده ماهه سال ۹۲ وجود داشته است.

وی خاطر نشان کرد: رشد صادرات به قاره آسیا ۱۴ درصد رشد به اروپا ۳۴.۴ ، به اقیانوسیه ۵۵.۸ درصد رشد داشته است در حالی که رشد صادرات ما به آمریکا منفی ۲۳ بوده است.

نوبخت همچنین با اشاره به آماری از ذخایر صندوق توسعه ملی، گفت: منابع تحقق یافته ما تا پایان شش ماهه اول سال ۹۳ در صندوق توسعه ملی بالغ بر ۶۷ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: در شش ماهه اول امسال فقط ۷ میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار به صندوق اضافه شده و مانده موجودی صندوق در شش ماهه اول بالغ بر ۴۹ میلیارد و ۴۹۵ میلیون دلار است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: علاوه بر این‌که صادرات در سال ۱۳۹۳ نسبت به ۱۳۹۲ افزایش یافته است، منابع واریزی به صندوق برای وام دهی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار است که آن را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهیم.

سخنگوی دولت با اشاره به پرتاب ماهواره فجر، تصریح کرد: دولت نهایت ایستادگی و مقاومت خود را داشته است تا از حقوق جامع ملت ایران دفاع کند و از تحریم های ظالمانه بکاهد و رشد اقتصادی را مثبت کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درست است دولت مجوز ورود ۲ هزار و ۵۰۰ خودروی لوکس را به کشور داده است که نوبخت در این باره گفت: خیر دولت اساسا چنین مجوزی صادر نکرده ممکن است خودروی آتش نشانی وارد کنیم که گران قیمت است، اما این به معنای مجوز ورود ماشین های لوکس نیست.

حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگران برای سال ۹۴ +جزئیات

هرسال با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال کم‌کم بحث مطالبات کارگران و عیدی و پاداش پایان سال آنها در محافل مختلف مطرح می‌شود و کارگران از بهمن ماه منتظر دریافت عیدی هستند.

بر اساس قانون مصوب سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، «کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند و مبلغ پرداختی از این بابت به هریک از کارکنان نباید از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.»

البته بر اساس تبصره یک این ماده واحده، مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده‌اند باید به مأخذ شصت روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال، محاسبه گردد و مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده موضوع ماده واحده این قانون تجاوز کند.

بر این اساس با توجه به اینکه حداقل دستمزد سال جاری مشمولان قانون کار و کارگران، ماهانه ۶۰۸ هزار تومان است، حداقل عیدی پایان سال کارگران یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۸۲۴ هزار تومان خواهد بود.

بنابر اخبار دریافتی، برخی کارفرمایان همزمان با حقوق بهمن ماه عیدی پایان سال کارگران را پرداخت خواهند کرد، ولی اکثر کارفرمایان پرداخت عیدی را به اسفندماه موکول کرده اند.

در عین حال مشکل عدم پرداخت عیدی به برخی کارگران نیز همانند سالهای گذشته مطرح است که مسئولان باید برای حل این مشکل فکری بکنند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=86494
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  جزئیات طرح گشت‌های محلی سپاه

  به گزارش آسمونی:طرح بزرگ «حماسه خدمت و امنیت» نام طرحی متعلق به سازمان بسیج مستضعقین …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.