در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > جزئیات افزایش شهریه دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید
کانال تلگرام کوروش

جزئیات افزایش شهریه دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید

Details of the new school year tuition increase جزئیات افزایش شهریه دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید

براساس اعلام مسوولان وزارت علوم، شهریه دانشگاه‌های غیر انتفاعی و دوره‌های شبانه دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید افزایش یافت.

دکتر نادری مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم در گفت‌وگو با ایسنا،اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید شهریه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی و همچنین دوره‌های شبانه دانشگاههای روزانه در مقطع کارشناسی ارشد 15 درصد افزایش خواهد داشت و سقف شهریه دکتری دانشگاه‌ها نیز 45 تا 55 میلیون تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به افزایش حداکثر 15 درصدی شهریه دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی در سال تحصیلی جدید تحصیلی و با بیان اینکه این افزایش شهریه مریوط به مقاطع کاردانی و کارشناسی و برای دانشجویان ورودی جدید و قدیم اعمال می‌شود، اظهارکرد: همچنین افزایش حدکثر 15 درصدی، هم در شهریه ثابت و هم متغیر دانشجویان درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این افزایش شهریه باید به تصویب هیات امنا دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی برسد، تصریح کرد: دستور العمل نحوه اجرایی شدن این افزایش شهریه متعاقبا اعلام می‌شود.

افزایش 15 درصدی شهریه دوره‌های شبانه

همچنین دکتر حسنی، مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با ایسنا، از افزایش 15 درصدی شهریه دوره‌های شبانه دانشگاه‌های روزانه در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: افزایش یا عدم افزایش شهریه دانشگاههای آزاد و پیام نور نیز به زودی اعلام خواهد شد.

سقف شهریه نوبت دکتری 45 تا 55 میلیون تومان

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم ، سقف شهریه نوبت دکتری را 45 تا 55 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: بر این اساس شهریه رشته‌های علوم انسانی (نظری) 45 و مابقی رشته‌ها تا 55 تومان است.

وی دلیل افزایش شهریه دوره‌های نوبت دوم دکتری را نسبت به سال گذشته، افزایش هزینه‌های تمام شده برای دوره دکتری دانست و به ایسنا گفت: البته در سال گذشته شهریه دکتری ویژه مربیان بین 50 تا 55 میلیون بود.

حسنی خاطر نشان کرد: ‌به دانشگاه‌ها اعلام شده است که با تصویب هیات امنا تا سقف 55 میلیون تومان می‌توانند بر اساس برآورد هزینه تمام شده برای دوره‌های روزانه دکتری هزینه دوره دکتری نوبت دوم خود را تعیین کنند.

به گفته وی، سقف هزینه‌های تعیین شده برای دوره‌های دکتری نوبت دوم، یک هشتم هزینه دوره‌های دکتری در خارج از کشور است. به عنوان نمونه هزینه‌ای که برای دانشجویان دوره دکتری در خارج از کشور محاسبه می‌شود با توجه به هزینه دلار، 400 میلیون می‌باشد.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=13632
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

حج ٩۶ برای زائران ایرانی برقرار شد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، خبر برقراری حج ٩۶ را تایید کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی