در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > سعودی‌ ها اجساد حجاج شناسایی نشده را دفن کردند(شایعه تا واقعیت)
تبلیغات اینترنتی

سعودی‌ ها اجساد حجاج شناسایی نشده را دفن کردند(شایعه تا واقعیت)

 

corona outbreak of a new virus known as mers 2 سعودی‌ ها اجساد حجاج شناسایی نشده را دفن کردند(شایعه تا واقعیت)

1394/07/07

خبرگزاری سمای فلسطین نوشت: این اجساد که تعداد آنها به بیش از 600 نفر می رسد از سوی خانواده های حجاج شناسایی نشده اند در نتیجه مقامات عربستانی اعلام کردند نگرانند تاخیر در دفن اجساد ممکن است سبب انتشار بیماری های واگیر شود.

به گزارش آسمونی به نقل از صدا وسیما منابع وابسته به بعثه حج مصر خبر دادند مقامات عربستانی از بعثه حج مصر و دیگر کشورها خواسته اند نمایندگانی را در مراسم رسمی دفن اجساد اعزام کنند.
این منابع افزودند این اجساد در حال متلاشی شدن است در نتیجه تصمیم گرفته شد اجازه تصویربرداری از اجساد داده نشود و اجساد با حضور نمایندگانی از کشورها به صورت جمعی دفن شوند.
این منابع با بیان اینکه نگرانی های عربستان از امکان انتشار بیماری های واگیر را درک می کنیم، افزودند:« تعداد حجاج مصری که در حادثه منا مفقود شده اند 120 نفر است.»

معاون امور حج سازمان حج و زیارت، ۳ خبر العربیه مبنی بر نبود رکن‌آبادی در عربستان، استنشاق گاز سمی در منا و دفن دسته‌ جمعی پیکرها به دست سعودی‌ها را تکذیب و دلیل تاخیر در انتشار اخبار و آمار را تشریح کرد.

حمید محمدی، در واکنش به خبر العربیه مبنی بر عدم تشرف غنضفر رکن‌آبادی در حج گفت: این خبر را تکذیب می‌کنیم زیرا تمام اسناد و مدارک حضور غضنفررکن‌‌آبادی در کشور عربستان و تشرف وی به حج موجود است.
معاون امور حج سازمان حج و زیارت افزود: این ادعاهایی است که برخی رسانه‌ها اعلام می‌کنند و هیچ پایه و اساسی ندارد مانند این است که بگویند امسال 64 هزار زائر ایرانی به حج نیامده‌اند اما تمام مدارک و اسناد موجود است.

وی در واکنش به شایعه استنشاق گاز سمی توسط حجاج گفت: این یک شایعه مبرم است. ازدحام جمعیت در تصاویر معلوم است و اینکه اجساد روی هم تلنبار شده بود بیانگر خفگی جانباختگان در ازدحام جمعیت و البته بی‌مسئولیتی رژیم سعودی است.
محمدی در واکنش به انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر پیام مسئولان سعودی به افراد بعثه ایران درباره دفن دسته‌جمعی اجساد به دلیل متعفن شدن و جلوگیری از بروز بیماری گفت: این خبر را هم تکذیب می‌کنیم زیرا باید اجساد جانباختگان ما شناسایی شود و به کشورمان منتقل گردد. ما با این نوع رفتار کاملا مخالفیم و اجازه نخواهیم داد هرچند که در اصل خبر کذب است.

معاون امور حج سازمان حج و زیارت ادامه داد: ما تقریبا تمام مراکز درمانی را گشته‌ایم و هر شخصی که قابلیت شناسایی داشت را شناسایی کردیم که برخی مجروح و برخی از دنیا رفته بودند.
وی افزود: دلیل تعلل در اعلام نتایج همین امر است که دیگر جایی نمانده تا ما بگردیم بنابراین باید منتظر اقدامات رژیم سعودی برای تحویل اجساد و شناسایی آنها باشیم.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=113855
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

هوای کشور در روز تحویل سال بارانی است

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز تحویل سال تا سوم فروردین، هوای بیشتر مناطق کشور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی