تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > شرط و شروط شهرداری برای بهشت زهرا
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

شرط و شروط شهرداری برای بهشت زهرا

conditions-for-the-municipal-cemetery

۱۳۹۴/۰۲/۰۵

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه بهشت‌زهرا تا سال ۹۷ گنجایش دفن متوفیان را دارد، از وجود ۱۲۰ قبرستان متروکه و متبرکه در تهران خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقلاز ایسنا مجتبی عبداللهی گفت: ما بحثی در این خصوص در شهرداری داشتیم و بررسی‌های کارشناسی و مطالعاتی نیز انجام می‌دهیم که ظرفیتی در قبرستان‌های متروکه و متبرکه برای دفن محدود و محلی برای هر محله ایجاد کنیم.

وجود ۱۲۰ قبرستان متروکه و متبرکه در تهران

وی ادامه داد: برای انجام این کار از مشاوران سازمان بهشت زهرا (س) کمک گرفتیم و چند جلسه نیز برای شناسایی قبرستان‌های قدیم تهران شامل قبرستان‌های متروکه و متبرکه برگزار شده است. البته این موضوع ظرفیت چشمگیری برای ما ایجاد نمی‌کند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به وجود ۱۲۰ قبرستان متروکه و متبرکه در تهران خبر داد و افزود: ۶۰ مورد از این قبرستان‌ها به طور کامل از بین رفته و تغییر کاربری داده اند ولی ۸۰ قبرستان باقی مانده که از این بین تعدادی قبرستان‌های قدیمی و متبرکه است و نگاه این‌ است که بررسی‌های میدانی برای احیا آن صورت بگیرد.

وی ادامه داد: پس از تکمیل این مطالعات، ظرفیت خالی قابل استفاده در گورستان‌های متروکه و برخی از امامزاده‌ها را برای دفن محدود و محلی استفاده خواهیم کرد.

بهشت زهرا تا ۳ سال دیگر ظرفیت دارد

عبداللهی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بهشت‌زهرا (س) تا سال ۹۷ گنجایش دفن متوفیان را دارد، افزود: فضای بهشت زهرا (س) فعلی حدود ۸۰۰ هکتار است و روزانه از ۱۷۰ متوفی پایتخت، ۱۲۰ تن از آنها در بهشت‌زهرا تدفین می‌شوند.

به گفته معاون شهرداری تهران، بهشت‌زهرا در سال ۴۹ اولین دفن را داشته است و تا سال ۹۷ نیز همچنان گنجایش دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران درخصوص محل جدید گورستان تهران، عنوان کرد: از مکان‌های مختلفی دیدن کردیم و رایزنی‌هایی را برای مکان‌یابی انجام داده‌ایم اما هنوز قطعی نشده است.

وی با بیان این‌که زمین در نظر گرفته شده باید بیش از ۵۰۰ هکتار باشد گفت: از نظر ما برای گورستان باید ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ هکتار مساحت در نظر بگیریم تا برای ۵۰ سال آینده با مشکل ظرفیت مواجه نشویم

عبداللهی در ادامه گفت: خواسته ما این است که ۲ یا ۳ نقطه برای گورستان مکان‌یابی کنیم که احتمالا جنوب و شرق تهران گزینه های مناسبی هستند که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=91048
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  برخورد با برگزاری «تور زلزله گردی» توسط آژانس های مسافربری

  به گزارش آسمونی:مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از برخورد با متخلفان و سودجویانی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.