در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > آمار جان‌ باختگان ایرانی مکه ۲۲۶ نفر شد
تبلیغات اینترنتی

آمار جان‌ باختگان ایرانی مکه ۲۲۶ نفر شد

big death toll was 226 mecca آمار جان‌ باختگان ایرانی مکه ۲۲۶ نفر شد

1394/07/07

به گزارش آسونی به نقل از فارس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین آمار حادثه منا اظهار داشت: تعداد جان‌باختگان ایرانی حادثه منا از 169 نفر به 226 نفر رسیده است.

وی افزود: بررسی تریلی‌های حامل جان‌باختگان این حادثه بسیار سخت است زیرا این 21 تریلی حامل 3 هزار جسد از جان‌باختگان حادثه منا هستند.
اوحدی با اشاره به تعداد مفقودان ایرانی این حادثه نیز گفت: تاکنون تعداد مفقودان ایرانی حادثه منا 248 نفر و مجروحان این حادثه 27 نفر است؛ از 120 مجروح اولیه، امروز فقط 27 مجری بستری هستند.

وی در خصوص سرکشی حضوری به بیمارستان‌های عربستان برای یافتن مجروحان ایرانی خاطرنشان کرد: تاکنون 80 درصد بیمارستان‌های مکه، جده، طائف، عرفات و منا را بررسی کرده‌ایم.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: تاکنون 248 زائر ایرانی مفقود هستند و به نظر می‌رسد روند افزایش جان‌باختگان را شاهد باشیم و این عدد رو به افزایش است.

وی با اشاره به افزایش آمار جان‌باختگان سایر کشورها تصریح کرد: قبل از آمار کنونی 1200 جسد در بزرگترین سردخانه مکه وجود داشت اما با ورود تریلی‌های حامل اجساد که 3 هزار جسد در آن وجود دارد به نظر می‌رسد آمار جان‌باختگان این حادثه فقط در این سردخانه به بیش از 4 هزار نفر برسد.
اوحدی افزود: آمار رسانه‌های عربستان در خصوص جان‌باختگان صحت ندارد و عمق فاجعه‌تر گستر‌ده‌تر از آن است که مشاهده می‌کنید.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص بررسی تعداد تریلی‌های حامل اجساد گفت: از 21 تریلی حامل اجساد تاکنون 2 تریلی بازدید شده است و آمار جان‌باختگان از 169 نفر به 226 نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: کار تشریفات قانونی ارسال اجساد در حال انجام است و به دلیل وجود تعداد زیاد اجساد کار به سختی پیش می‌رود.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=113845
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

هوای کشور در روز تحویل سال بارانی است

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز تحویل سال تا سوم فروردین، هوای بیشتر مناطق کشور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی