در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > علت حادثه تلخ بزرگراه آزادگان مشخص شد
تبلیغات اینترنتی

علت حادثه تلخ بزرگراه آزادگان مشخص شد

azadegan was identified as the cause of traumatic علت حادثه تلخ بزرگراه آزادگان مشخص شد

1393/02/31

آسمونی به نقل ازجام جم، اعضای شورای شهر تهران در جلسه دیروز خود نتایج بررسی‌های انجام شده درباره حادثه تصادف اتوبوس در بزرگراه آزادگان را که منجر به کشته شدن هشت نفر از شهروندان شد، اعلام کردند.

در این جلسه رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به گزارش این کمیسیون در رابطه با حادثه واژگونی اتوبوس اسکانیای شهری در اتوبان آزادگان گفت: علت اصلی حادثه سرعت بالای اتوبوس بوده، ضمن این که این اتوبوس معاینه فنی نداشته است.

احمد دنیامالی در شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران گزارش بررسی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا را در رابطه با حادثه واژگونی اتوبوس اسکانیای شهری در اتوبان آزادگان را تشریح کرد. به گفته وی، در تهیه این گزارش مسئولان پلیس راهور تهران، مدیرکل استاندارد، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شرکت اتوبوسرانی، سازمان شهرداری ها و پزشکی قانونی، شورای شهر تهران را همراهی کرده اند.

همچنین یک روز بعد از سانحه تصادف، این کمیسیون جلسه ای را با معاونت حمل و نقل و ترافیک و اتوبوسرانی برگزار کرد که در ادامه نیز جلسات مفصل و طولانی ای با حضور دیگر اعضای شورای شهر و وزارت کشور، پلیس راه و شرکت عقاب نشان برگزار شد.
دنیامالی در توضیح چگونگی وقوع حادثه گفت: سرعت اتوبوس اسکانیا پس از حرکت و در مسیر اتوبان آزادگان بتدریج افزایش پیدا می کند به طوری که این اتوبوس وقتی وارد آزادگان می شود، سرعت قابل ملاحظه و زیادی را داشته است.

وی بیان کرد: موضوع دیگری که در گزارش کمیسیون بحران و حمل و نقل شورای شهر تهران به آن پرداخته شده است، اعتراض ها به نحوه رانندگی بوده است، به طوری که تعداد قابل توجهی از مسافران اعتراض های شدیدی را به راننده داشته اند، اما متاسفانه راننده به آنها توجه نکرده و حتی بر سرعت خود افزوده است.

دنیامالی افزود: مورد دیگری که برخی از مسافران و مصدومان به آن اشاره کرده اند، این است که در بزرگراه و تا قبل از خروجی، راننده اتوبوس اسکانیا کورسی را با یکی از خودروها (پژو) داشته است. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: به دلیل تغییر ناگهانی اتوبوس اسکانیا از مسیر و برخورد با گاردریل، 19 متر لاستیک چپ عقب اتوبوس کشیده شده است.

دنیامالی گفت: در تهیه این گزارش به موارد مختلفی از جمله علل افزایش تلفات، ایجاد ضربه و بریدگی، افتادن مسافران زیر خودرو، نامناسب بودن شیشه ها، سرعت قابل توجه، ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس و همچنین بی توجهی راننده به اعتراض ها بررسی شده است.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=62272
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

حج ٩۶ برای زائران ایرانی برقرار شد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، خبر برقراری حج ٩۶ را تایید کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی