تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > دستگیری مدیر عامل شرکت کاغذی در کمد دیواری
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  دستگیری مدیر عامل شرکت کاغذی در کمد دیواری

  arrest-the-ceo-of-paper-in-closet

  1393/10/20

  رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که با درج آگاهی برای تهیه ضامن در روزنامه‌های کثیرالانتشار اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان دریافت وام بانکی کرده بود، خبر داد.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، در ششم آبان ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد که توسط شرکتی به‌نام “جهان نما” و به بهانه “تهیه ضامن بانکی” مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “کلاهبرداری” و به دستور شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی روزنامه، با شرکتی به‌نام جهان نما آشنا شدم که مدعی ارائه ضامن به متقاضیان دریافت وام شده بود. به دفتر این شرکت در منطقه ستارخان خیابان شادمهر مراجعه و در آنجا با فردی حدودا 35 ساله به‌نام “امیر آذین” آشنا شدم که از سوی منشی شرکت به عنوان مدیرعامل معرفی شده بود. این آقا پس از شنیدن درخواست بنده در خصوص تهیه ضامن بانکی به منظور گرفتن وام 10 میلیون تومانی از یکی از شعبات بانکی، عنوان داشت که باید مبلغ یک میلیون و 800 هزار تومان پرداخت کنم؛

  من نیز که به شدت نیاز به ضامن داشتم، این پول را از طریق دستگاه Pozz پیش بینی شده در داخل شرکت پرداخت کرده و مقرر شد تا پس از گذشت 20 روز مجددا به دفتر شرکت مراجعه و برگه ضمانت (نامه ضمانت وام بانکی) را دریافت کنم اما زمانیکه به دفتر شرکت مراجعه کردم، متوجه شدم که شرکت تعطیل شده است.

  کارآگاهان با مراجعه به دفتر شرکت جهان نما در منطقه ستارخان و با انجام تحقیقات میدانی، اطلاع پیدا کردند که دفتر شرکت به صورت استیجاری و توسط شخصی به‌نام «رضا – س» اجاره شده اما قبل از زمان سررسید پیش بینی شده در داخل قرارداد نسبت به تخلیه آن اقدام کرده است. در ادامه و با بررسی حساب بانکی که مالباخته نسبت به واریز پول خود به آن اقدام کرده بود نیز مشخص شد که این حساب نیز متعلق به همان آقای رضا. س است که در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که تمامی آدرس‌های ثبت شده در پرونده حساب بانکی، واهی و کذب است.

  با توجه به اطلاعات بدست آمده از مشخصات رضا . س و با بهره گیری از بانک اطلاعاتی پلیس، چهره “رضا . س” استخراج شده و مالباخته نیز وی را بنام مدیرعامل شرکت و به هویت امیر آذین مورد شناسایی قرار داد.

  با بررسی اساسنامه “شرکت جهان نما” مشخص شد که شرکت فاقد هرگونه فعالیت از سوی بانک مرکزی در خصوص هرگونه فعالیت مالی بوده و ثبت اولیه شرکت نیز در زمینه “معاملات ملک و خودرو “می‌باشد که البته در این مورد نیز هیچگونه مجوز قانونی مراجع دولتی و قانونی، از سوی شرکت دریافت نشده و اساسا شرکت جهان نما، یک “شرکت کاغذی” است.

  با مراجعه تعداد دیگری از متقاضیان وام بانکی به محل شرکت و اطلاع از موضوع کلاهبرداری، این اشخاص به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و عنوان داشتند که آنها نیز به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند؛ بررسی اظهارات مالباختگان جدید نشان داد که از این افراد نیز و به تناسب میزان وام درخواستی آنها، مبالغی بین یک الی شش میلیون تومان از سوی شرکت و در حقیقت از سوی مدیرعامل شرکت دریافت شده است.

  در شرایطی که هیچگونه آدرس و نشانی دقیقی از محل سکونت متهم پرونده وجود نداشت، کارآگاهان با انجام تحققات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت وی در محدوده ایستگاه مترو شادمان شده اما پس از مراجعه به این محل و انجام تحقیقات بیشتر اطلاع پیدا کردند که متهم همزمان با تعطیلی شرکت، محل سکونت خود را با همان شرایط – پیش از سررسید درج شده در اجاره نامه – تغییر داده است.

  تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه متهم همچنان در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت؛ سرانجام آخرین مخفیگاه “رضا . س” در منطقه ستارخان خیابان اسد جنوبی شناسایی شد.

  با شناسایی مخفیگاه متهم و اخذ دستور قضایی، کارآگاهان در روز 25 آذرماه با ورود به مخفیگاه متهم اقدام به دستگیری متهم کردند؛ در زمان دستگیری، متهم به قصد فرار از دست کارآگاهان، خود را در در داخل کمد دیواری پنهان کرده بود تا کارآگاهان متوجه حضور وی در داخل منزل نشوند که با هوشیاری کارآگاهان، متهم دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

  متهم پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ و پس از انجام تحقیقات اولیه صراحتا به “کلاهبرداری” و “جعل هویت” اعتراف و عنوان داشت که با انتشار آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار تحت عنوان “تهیه ضامن برای دریافت وام” اقدام به کلاهبرداری کرده است.

  متهم در اعترافاتش عنوان داشت که با قسمتی از پول‌های به‌دست آمده از کلاهبرداریهای خود اقدام به خرید یک دستگاه خودرو سواری زانتیا کرده است؛ بلافاصله دستور توقیف خودرو از سوی مقام قضایی صادر اما کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو زانتیا – زمانیکه در اختیار پدر متهم قرار داشت – یک روز پس از دستگیری متهم، سرقت شده است؛ بلافاصله مشخصات خودرو زانتیا در سیستم جامع پلیس آگاهی ثبت و خودرو نیز پس از گذشت چند روز، توسط پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ کشف و توقیف شد.

   بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهرن بزرگ، سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی متهم از سوی شکات پرونده گفت: با توجه به شناسایی متهم از سوی شکات ، اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری و دیگر دلایل و مدارک بدست آمده، متهم با قرار قانونی و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

  وی از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت کرد تا برای شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=83990
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  افتتاح خط ۷ مترو در شهریور ماه

  به گزارش آسمونی:شهردار تهران گفت: 5 کیلومتر از خط 7 مترو در شهریور ماه افتتاح …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.