تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > هشدار در مورد رسید دریافت و تغییر رمز بانکی!
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

هشدار در مورد رسید دریافت و تغییر رمز بانکی!

alert on the receipt and change the password to the bank هشدار در مورد رسید دریافت و تغییر رمز بانکی!
 1394/08/20
 
سرهنگ علیرضا آذرخش سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه که شهروندان عزیز هنگام دریافت کارت بانکی جدید مراقب باشند و پاکت مدارک کارت بانکی را به طور کامل امحاء کنند، گفت: در آخرین شگرد مجرمان سایبری مشاهده شده این افراد با جمع آوری مدراک موجود در پاکتها که در سطل زباله دستگاههای خود پرداز یا بانکها بوده از حساب مشتریان این بانکها سرقت می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : علیرضا آذر درخش در تشریح شگرد این مجرمان اظهار کرد ، با توجه به وجود اطلاعات کارت بانکی افراد در پاکت مدارک همراه کارتهای بانکی و عدم دقت شهروندان در امحا این مدارک ؛  مجرمان با جمع آوری این مدارک به شماره حساب افراد دسترسی پیدا کرده و از حساب آنها برداشت می کردند.

وی افزود: لذا ضرورت دارد تا شهروندان در هنگام دریافت کارت جدید بانکی، یا تعویض و صدور مجدد آن، حتما مدارک موجود در پاکت همراه کارت بانکی را که رمزها و شماره های کارت و سایر مشخصات صاحب کارت بانکی در آن درج شده است را به طور کامل امحاء کرده و از پاره کردن و انداختن آنها در سطل های زباله دستگاههای خودپرداز یا بانکها خودداری نمایند.

این مسئول ادامه داد: حتی هنگام دریافت رمز دوم برای کارتهای بانکی در دستگاههای خودپرداز رسید این امر را نیز به طور کامل امحاء کنید که قابلیت بازیابی نداشته باشد.

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان توصیه کرد: در هنگام دریافت پاکت رمز کارت بانک خود از شعبه به سلامت و پاره نبودن پاکت دقت کنید و به محض وصول رمز کارت صادره، به دستگاه خودپرداز شعبه مراجعه و تمامی رمزهای خود را از جمله رمز کارت، رمز موبایل بانک، رمز دوم و… را تغییر دهید.

آذردرخش با بیان اینکه رمز اول و دوم کارت شما محرمانه است، گفت: از ارائه اطلاعات محرمانه کارت خود به دیگران خودداری کنید. کد CVV2 کارت شما نیز محرمانه است.

وی در پایان گفت: با توجه به افزایش این موضوع برای جلوگیری از وقوع چنین جرائمی و برخورد قاطع با آنها، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا از هموطنان درخواست میکند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=118536
loading...
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • تبلیغات اینترنتی
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  برای نخستین بار در زنجان، یک زن شهردار شد

  به گزارش آسمونی:برای نخستین بار در زنجان، «سمانه شاددل»، به عنوان اولین شهردار زن، به …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی