آسمونی
اخبار اجتماعی

۹ فعال شرکت هرمی موسوم به « کیونت » توسط پلیس پایتخت دستگیر شدند

جایزه ملی یادگیری الکترونیکی

به گزارش آسمونی:معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: 9 فعال شرکت هرمی موسوم به کیونت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ جهانگیر تقی پور افزود: با انجام اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه و محل فعالیت 9 نفر از فعالان شرکت هرمی موسوم به کیونت در محدوده خیابان استاد معین شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه هر 9 نفر دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

وی در خصوص نحوه فعالیت این شرکت تصریح کرد: شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می کرد.

سرهنگ تقی پور ادامه داد: اعضای فعال شرکت پس از مراجعه متقاضیان کار، آنها را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای تشویق کرده و پس از برگزاری چندین جلسه آموزشی نهایتا به بهانه واهی خرید تورهای مسافرتی خارجی از افراد مبالغی مابین 25 تا 30 میلیون تومان دریافت می کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: اعضای فعال شرکت پس از دریافت این مبالغ، فریب خوردگان را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضای خانواده می کردند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

منبع: ایرنا

تازه های مرتبط

تولد نوزاد ۵ کیلویی در مشگین‌شهر

هیچ سامانه پیامکی برای دریافت بسته حمایتی دولت وجود ندارد

رمز عبور کاربران اینستاگرام لو رفت

غیر از سروش و گپ سایر پیام‌رسان‌ها از گردونه حمایت حذف می‌شوند

حناچی سرپرست شهرداری تهران شد

طاهره رضایی

اعتراضات نیشکر هفت تپه؛ مدیرعامل شرکت فراری است

طاهره رضایی

درج نظر