در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اجتماعی > 808 هکتار مرتع مشجر کوهدشت در آتش سوخت
کانال تلگرام کوروش

808 هکتار مرتع مشجر کوهدشت در آتش سوخت

808 acres pasture kuhdasht in fire fuel 808 هکتار مرتع مشجر کوهدشت در آتش سوخت

1394/05/17

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: در برآورد های اولیه مشخص شده سطح آتش سوزی سه روز گذشته در منطقه دالاب کش ماهور کوهدشت 808 هکتار بوده است.

به گزارش آسمونی ، مهرداد بهاروندی روز جمعه افزود: این منطقه مرتع مشجر بوده بدین معنا که هم مرتع و هم جنگل محسوب می شود و حدود 10 درصد ازدرختان منطقه طی آتش سوزی خسارت دیده است.

وی اظهار داشت: عاملاین آتش سوزی گردشگرانی بوده اند که برای رفع نیاز اقدام به روشن نمودن آتش کرده اند که متاسفانه به دلیل بی توجهی آنان در اطفا آتش، 808 هکتار از منطقه دچار حریق شد.

وی تصریح کرد: بدون شک همانگونه که عاملان آتش سوزیهای منطقه 87 هکتاری تخت چان پلدختر دستگیر و راهی زندان شدند

پیگیری برای یافتن و مجازات مسببان این حادثه پر هزینه با جدیت انجام خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان اضافه کرد: بیش از 500 هکتار جنگل و مرتع استان از ابتدای سال جاری تاکنون دچار آتش سوزی شده است.

بهاروندی بدون اشاره به آمار تفکیکی افزود: حجم بسیاری از این میزان مرتع است که این مراتع دارای درجات مختلف کیفیت بوده اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته در مجموع 350 هکتار جنگل و مرتع استان دچار آتش سوزی شد که در مقایسه با سال 92 حدود 70 درصد کاهش داشت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با انتقاد از دخالت عوامل انسانی در وقوع آتش سوزی ها گفت: امسال آتش سوزی های مختلفی در استان از جمله 150 هکتار خرم آباد و نسبت های مختلفی در نورآباد، پلدختر، کوهدشت و بروجرد رخ داده که بیش از 95 درصد عامل انسانی داشته است.

وی بیان کرد: نقاطی که سابقه آتش سوزی در آن بوده مهار و مراقبت شده اما امسال آتش سوزی در نقاط دیگر از مراتع استان رخ داده که انتظار نمی رفت.

بهاروندی سطح عرصه های طبیعی استان را بیش از دو میلیون و 100 هزار هکتار برشمرد و افزود: لرستان از نظر وسعت جنگل و مرتع به ترتیب دارای رتبه های سوم و ششم کشور است.

گفتنی آتش سوزی سه روز گذشته در کوهدشت پس از سه بار اطفا مجددا زبانه کشید و روز گذشته یک فروند هواپیمای آبپاش ازتهران به منطقه اعزام شد و در نهایت این آتش سوزی به طور کامل مهار شده است.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=104798
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

عربستان سعودی تامین سلامت و امنیت حجاج ایرانی در حج تمتع را پذیرفته است/ تنها شرط عربستان برگزاری دعای کمیل در فضای بسته است

به گزارش آسمونی:اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس در حاشیه صحن علنی امروز چهارشنبه 30 …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی