تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اجتماعی > ۸۰۸ هکتار مرتع مشجر کوهدشت در آتش سوخت
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

۸۰۸ هکتار مرتع مشجر کوهدشت در آتش سوخت

808-acres-pasture-kuhdasht-in-fire-fuel

۱۳۹۴/۰۵/۱۷

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: در برآورد های اولیه مشخص شده سطح آتش سوزی سه روز گذشته در منطقه دالاب کش ماهور کوهدشت ۸۰۸ هکتار بوده است.

به گزارش آسمونی ، مهرداد بهاروندی روز جمعه افزود: این منطقه مرتع مشجر بوده بدین معنا که هم مرتع و هم جنگل محسوب می شود و حدود ۱۰ درصد ازدرختان منطقه طی آتش سوزی خسارت دیده است.

وی اظهار داشت: عاملاین آتش سوزی گردشگرانی بوده اند که برای رفع نیاز اقدام به روشن نمودن آتش کرده اند که متاسفانه به دلیل بی توجهی آنان در اطفا آتش، ۸۰۸ هکتار از منطقه دچار حریق شد.

وی تصریح کرد: بدون شک همانگونه که عاملان آتش سوزیهای منطقه ۸۷ هکتاری تخت چان پلدختر دستگیر و راهی زندان شدند

پیگیری برای یافتن و مجازات مسببان این حادثه پر هزینه با جدیت انجام خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان اضافه کرد: بیش از ۵۰۰ هکتار جنگل و مرتع استان از ابتدای سال جاری تاکنون دچار آتش سوزی شده است.

بهاروندی بدون اشاره به آمار تفکیکی افزود: حجم بسیاری از این میزان مرتع است که این مراتع دارای درجات مختلف کیفیت بوده اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته در مجموع ۳۵۰ هکتار جنگل و مرتع استان دچار آتش سوزی شد که در مقایسه با سال ۹۲ حدود ۷۰ درصد کاهش داشت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با انتقاد از دخالت عوامل انسانی در وقوع آتش سوزی ها گفت: امسال آتش سوزی های مختلفی در استان از جمله ۱۵۰ هکتار خرم آباد و نسبت های مختلفی در نورآباد، پلدختر، کوهدشت و بروجرد رخ داده که بیش از ۹۵ درصد عامل انسانی داشته است.

وی بیان کرد: نقاطی که سابقه آتش سوزی در آن بوده مهار و مراقبت شده اما امسال آتش سوزی در نقاط دیگر از مراتع استان رخ داده که انتظار نمی رفت.

بهاروندی سطح عرصه های طبیعی استان را بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار برشمرد و افزود: لرستان از نظر وسعت جنگل و مرتع به ترتیب دارای رتبه های سوم و ششم کشور است.

گفتنی آتش سوزی سه روز گذشته در کوهدشت پس از سه بار اطفا مجددا زبانه کشید و روز گذشته یک فروند هواپیمای آبپاش ازتهران به منطقه اعزام شد و در نهایت این آتش سوزی به طور کامل مهار شده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=104798
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  آمار ١٩ درصدی رفتارپرخطر پسران دبیرستانی و خشم بالا در دختران دانش آموز

  به گزارش آسمونی:مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.