در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار علمی و پژوهشی > زوج سوئدی خانه خود را درون یک گلخانه ساخته اند
کانال تلگرام کوروش

زوج سوئدی خانه خود را درون یک گلخانه ساخته اند

Untitled 1638 زوج سوئدی خانه خود را درون یک گلخانه ساخته اند1394/11/11

به گزارش آسمونی دمای هوای پایتخت سوئد این روزها زیر صفر است، ولی زوج سوئدی، ماری گرانمار و چارلز ساسیلوتو در خانه گرم خود از تماشای زمستان زیبای استکهلم لذت می برند. البته گرمایش خانه این زوج مشروط به تابش اندکی نور خورشید است. خانه این زوج درون محفظه ای شبیه به گلخانه قرار گرفته که ساختمان را در مقابل باران، باد و سرما محافظت می کند.

ماری در این باره گفته: “استفاده از گلخانه در سوئد بسیار رایج است. ما از گلخانه ها برای کاهش مصرف انرژی و تولید گرما به روش طبیعی استفاده می کنیم.”

ایده ساخت گلخانه ای که خانه این زوج را پوشانده ابتدا توسط معمار سوئدی بنژت وارنی مطرح شد. وارنی پیش از این نیز ساخت چنین بناهایی را در کارنامه خود ثبت کرده است. در عین حال که این گلخانه قادر به تامین نیاز خانه به گرما به طور کامل نیست، ولی تعداد روزهایی که برای گرمایش خانه به استفاده از منبع دومی از انرژی نیاز است را کاهش می دهد.

سوئدی ها عادت دارند وسایل گرمایشی خود را اوایل ماه مهر روشن کنند و تا ماه خرداد به استفاده از آنها ادامه می دهند، ولی با استفاده از این گلخانه، ماری و چارلز بخاری های خود را از آبان تا فروردین روشن می کنند.

این گلخانه صرفأ حفاظی در برابر باد و باران نیست، بلکه امکان پرورش گوجه فرنگی، خیار و انگور را نیز برای این زوج سوئدی فراهم کرده است. آنها حتی یک درخت انجیر را نیز در حیاط خود دارند که به احتمال زیاد در جایی خارج از این گلخانه قادر به ادامه حیات خود نخواهد بود. این خانه ویژگی های جالب دیگری نیز دارد. آنها برای آبیاری گیاهان خود از ترکیبی از آب باران و فاضلاب خانگی خود که حاوی مواد شوینده و شیمیایی نیست استفاده می کنند. آنها همچنین به دنبال پیدا کردن راهی برای ذخیره انرژی خورشیدی نیز هستند.

خانه این زوج در منطقه ای واقع شده که سایر شهروندان استکهلم در زمستان به ندرت به آنجا رفت و آمد می کنند. ولی به اعتقاد ماری و چارلز، اگر بخواهید مستقل و بی نیاز از سیستم های بزرگتر زندگی کنید، می توانید در هر جایی زندگی کنید.

Untitled 1639 زوج سوئدی خانه خود را درون یک گلخانه ساخته اند

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=132401
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96

به گزارش آسمونی: نماز جمعه نخستین روز اردیبهشت در تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی