در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار علمی و پژوهشی > فعالیت رسمی مرکز ملی فضایی ایران اواسط امسال آغاز می شود
کانال تلگرام کوروش

فعالیت رسمی مرکز ملی فضایی ایران اواسط امسال آغاز می شود

National Center for Space Activities of the mid year officially begins فعالیت رسمی مرکز ملی فضایی ایران اواسط امسال آغاز می شود

1394/01/17

مرکز ملی فضایی ایران براساس دستور رییس جمهوری در آینده نزدیک تحت نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به عنوان یک واحد مستقل، کار خود را رسما آغاز می کند.

به گزارش اسمونی به نقل از ایسنا، رییس جمهور، آذرماه 1393 دستور راه اندازی مرکز ملی فضایی را خطاب به معاون علمی و فناوری خود صادر کرد که ستاری نیز اسفندماه سال گذشته طی حکمی دکتر جهانگیر جدی را به عنوان رییس مرکز ملی فضایی ایران منصوب کرد.

جهانگیر جُدَی، رییس مرکز فضایی ایران گفت: رییس جمهور هدف از ایجاد مرکز را هماهنگی، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت با استفاده از ظرفیت های قانونی مربوط به مراکز عالی تحقیقاتی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه عنوان کرده و بر این اساس این مرکز یکی از واحدهای تابعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواهد بود که دارای تشکیلات مستقل و نیروی انسانی متخصص از مراکز علمی و تخصصی است.

وی ادامه داد: این مرکز ملی در آینده نزدیک و در اوایل سال جاری با تکمیل نیروی انسانی و ایجاد ساختار سازمانی و تامین مکان فیزیکی رسما شروع به کار می کند تا با نگاه چابک سازی و استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی بیرون سازمانی و متخصصان مراکز علمی و تخصصی اهداف تعیین شده را پیگیری کند.

جُدَی با بیان اینکه دبیرخانه شورای عالی فضایی و پیگیری مصوبات شورای عالی فضایی توسط این مرکز انجام خواهد شد، اظهار کرد: امور اجرایی توسط نهادهای تحقیقاتی و صنعتی کشور از جمله سازمان صنایع هوافضا با مشارکت صنایع الکترونیک، مرکز تحقیقات مخابرات، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، دکتر جهانگیر جدی، دانش آموخته رشته مکانیک با گرایش ماهواره از دانشگاه خواجه نصیر طوسی است. تز دکتری وی در زمینه «بهینه سازی چندموضوعی ماهواره برها» بوده است و هم اکنون به عنوان عضو هیئت علمی، فعالیت می کند. جانشینی مرکز تحقیقات فضایی، عضویت و مشاوره ستاد توسعه فناوری هوافضا و مدیریت پروژه سند سیاستگذاری و نقشه راه هوافضای کشور، بخشی از مسوولیت های اجرایی رییس مرکز ملی فضایی ایران بوده است.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=89907
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96

به گزارش آسمونی: نماز جمعه نخستین روز اردیبهشت در تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی