تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار علمی و پژوهشی > ژاپن نسل تازه ای از صفحه نمایش گوشی های هوشمند را رونمایی کرد
تبلیغات اینترنتی

ژاپن نسل تازه ای از صفحه نمایش گوشی های هوشمند را رونمایی کرد

Untitled 1 107 ژاپن نسل تازه ای از صفحه نمایش گوشی های هوشمند را رونمایی کرد1394/11/26

به گزارش آسمونی کمپانی Japan Display که از پیشتازان در عرضه ساخت صفحات نمایش به شمار می رود امروز اعلام کرد نسل دوم از ماژول های ال سی دی Pixel Eye را ساخته است. نسل دوم این صفحات نمایش از چند لحاظ بهبود پیدا کرده است، از جمله قاب های حاشیه ای باریک تر و قابلیت کار با آنها حتی با انگشتان مرطوب.
این شرکت که تامین کننده اصلی بسیاری از شرکت های مطرح در حوزه فناوری از جمله اپل است، حالا با رونمایی از نسل تازه صفحات نمایش خود به بازار گمانه زنی ها درباره فناوری هایی که طی سال های آینده در گوشی های هوشمند و به ویژه آیفون بکار خواهد رفت دامن زده است.

نسل اول این صفحات نمایش قابلیت پشتیبانی از تاچ انگشتان را به طور مستقیم به صفحات نمایش وارد کرد. حالا در نسل دوم این فناوری شاهد بکارگیری مواد اولیه جدید در ساخت آن هستیم و ساختار حسگرهای آن نیز دوباره مهندسی شده است. دستاورد این نوآوری ها کاهش ضخامت قاب کنار ال سی دی از 0.8 میلی متر به 0.5 میلی متر است. همه اینها در کنار قابلیت تشخیص قلم های نوری با ضخامت تنها یک میلی متر قرار می گیرند تا دقت در نوشتار یا اپلیکیشن های مرتبط با طراحی افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.
قابلیت مهم دیگر، پشتیبانی آن از انگشتان خیس است. این قابلیت امروزه به ندرت در گوشی های هوشمند دیده می شود. گمانه زنی ها حاکی از استفاده اپل از این صفحه نمایش در نسخه بعدی آیفون هستند. Japan Display گفته تولید انبوه این صفحه نمایش تا پیش از بهار آغاز می شود که دقیقا با عرضه نسخه بعدی آیفون همزمان است. گفته می شود اپل قصد دارد آیفون هایی با قابلیت ضدآب به بازار عرضه کند، که برای ساخت آن قطعا به صفحه نمایشی با قابلیت پشتیبانی از انگشت های خیس نیاز خواهد داشت.

- اخبار حادثه ریزش ساختمان پلاسکو: کلیک نمایید

- همین حالا عضو کانال تلگرام شوید: کلیک نمایید

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=133674
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

the-discovery-of-a-frightening-extraterrestrial

کشف یک موجود فرا زمینی ترسناک

به گزارش آسمونی: محققان ماهی چهار چشمی را در اعماق اقیانوس کشف کرده اند که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی