آسمونی
اخبار علمی و پژوهشی

کشف هفت سیاره شبیه به زمین در کهکشان راه شیری

ثبت نام لاتاری

Discover the seven planets similar to Earth the Milky Way galaxy کشف هفت سیاره شبیه به زمین در کهکشان راه شیریبه گزارش آسمونی:ستاره شناسان در اطراف یک ستاره کوچک، منظومه ای جذاب از هفت سیاره به اندازه زمین را کشف کردند که احتمال وجود اقیانوس های آب در سه سیاره وجود دارد.
نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس نتایج تحقیقی که در مجله نیچر منتشر شد ستاره شناسان در اطراف یک ستاره کوچک، منظومه ای جذاب از هفت سیاره به اندازه زمین را کشف کردند که احتمال وجود اقیانوس های آب به صورت مایع و حیات در سه سیاره وجود دارد.

آمائوری تریود Amaury Triaud از پژوهشگران این تحقیق اعلام کرد «در حال حاضر ما سوژه خوبی برای تحقیق درباره وجود حیات احتمالی روی سیارات فراخورشیدی داریم».
این هفت سیاره که دمای هوا در آنها تقریبا به اندازه سطح زمین است دور ستاره ای کوچک موسوم به تراپیست یک « TRAPPIST-1 » واقع در کهکشان راه شیری می چرخند و با ما فقط 40 سال نوری فاصله دارند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

تازه های مرتبط

حاشیه‌های حضور روحانی در دانشگاه تهران

طاهره رضایی

وزیر آموزش و پرورش: تعطیلات زمستانی امسال اجرایی نمی‌شود

اعلام نتایج آزمون کتبی سردفتری اسناد رسمی ۹۷

کلاس‌اولی‌ها به مدرسه رفتند/ خداحافظی با مشق شب در مدارس ویژه

قبولی “۱۷ دانش‌آموز” سراوانی در رشته پزشکی با تکیه بر کادر آموزشی “بومی”

موفقیت زندانی محکوم به قصاص در کنکور مهندسی پزشکی

طاهره رضایی

1 نظر

آناهیتا 2017/07/09 at 12:09

یا رب السموات السبع و رب الارضین السبع و مافیهن و ما بینهن……کلماتی که از معصومین به شکل دعا بما رسیده و در قرن حاضر بر زبان برخی هنگام نیایش جاریست بی آنکه بدانند واقا این سیارات در این عالم شگفت انگیز وجود دارند….

پاسخ

درج نظر