در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار علمی و پژوهشی > تماس با شماره های دلخواه و جلوگیری از سواستفاده های احتمالی
کانال تلگرام کوروش

تماس با شماره های دلخواه و جلوگیری از سواستفاده های احتمالی

contact numbers and avoid any possible misuse تماس با شماره های دلخواه و جلوگیری از سواستفاده های احتمالی

1394/07/07

به گزارش آسمونی مدتی است اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید و آی او اس منتشر شده که توسط آن می توانید در هنگام تماس با شخصی، هر شماره ای که می خواهید را در گوشی شخص مقابل نشان دهید که در بعضی اوقات می تواند باعث سواستفاده‌هایی نیز بشود. 

توسط یک اپلیکیشن جدید می توان هر شماره‌ی دلخواهی را به عنوان شماره تلفن تماس گیرنده به شخصی که تماس را دریافت می کند نمایش داد که در صورتی که شماره‌ی استفاده شده در گوشی تلفن گیرنده‌ی تماس ذخیره باشد، تماس شما با نام ذخیره شده در تلفن وی به نمایش گذاشته خواهد شد. برای مثال اگر شخصی شماره‌ی منزل خود را با عنوان “Home” ذخیره کرده باشد، اگر شما

برای شماره‌ی خروجی خود، شماره تلفن خانه‌ی این شخص رو وارد کنید، هنگامی که با گوشی خود با او تماس بگیرید، وی تماس دریافتی را از سوی Home مشاهده خواهد کرد. این مورد شاید در ابتدا برای شوخی با دوستان و آشنایان جالب به نظر برسد، اما متاسفانه موقعیت‌های متعددی وجود دارد که می توان با استفاده از شماره‌ی شخص دیگری، باعث مشکلات یا سواستفاده‌های مختلفی شد. خوشبختانه در این اپلیکیشن امکان فرستادن پیامک با شماره‌های مختلف نیست و نمایش شماره‌ی دلخواه تنها به بخش تماس‌ها اختصاص یافته است.

این اپلیکیشن که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است در ابتدا مبلغی مشخص به عنوان شارژ رایگان به شما هدیه خواهد داد که این موضوع باعث می شود حداقل تا ۳ دقیقه قادر به برقراری تماس از طریق شماره‌های مختلف باشید. همانطور که پیش از این هم اشاره شد با وجود آنکه شاید تنها استفاده‌ی این موضوع برای شوخی و سر به سر گذاشتن دوستان به نظر برسد، اما می تواند باعث سواستفاده‌ی مختلفی شود.

برای مثال تصور کنید شخصی که شما را می شناسد، با شماره‌ی یکی از عزیزانتان با شما تماس گرفته است و به دروغ خبر تصادف وی را به شما منتقل می کند. یا در حالتی دیگر شخصی با ادعای پیدا کردن گوشی موبایلی که با آن تماس گرفته است، از شما درخواست مژدگانی برای تحویل گوشی می کند که در هر دو حالت، به دلیل آنکه شماره‌ی نمایش داده شده همان شماره تلفن ذخیره شده در گوشی شما بوده و این تصور که گوشی در دست این شخص غریبه است، احتمال باور کردن چنین فریبی بسیار بالا خواهد رفت.

هنوز این موضوع که قابلیت مربوط به این اپلیکیشن خارجی، یک ویژگی به حساب می آید یا یک باگ نرم افزاری در سیستم مخابرات داخلی، مشخص نیست؛ با این حال پیشنهاد می کنیم که با آگاهی از این موضوع، موارد مشکوکی که نسبت به شماره‌ی آشنایان خود مشاهده می کنید را با دقت بیشتری پیگیری کنید.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=113902
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

نیمی از گونه‌های حیات تا پایان قرن کنونی منقرض خواهند شد

زیست شناسان و بوم شناسان جهان پیش بینی کردند که تا پایان قرن کنونی، یعنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی