تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار علمی و پژوهشی > آغاز عملیات طراحی و ساخت اویونیک هواپیمای ۱۵۰ نفره از سال ۹۴
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

آغاز عملیات طراحی و ساخت اویونیک هواپیمای ۱۵۰ نفره از سال ۹۴

150 avionics aircraft design and manufacturing operations in 94

۱۳۹۳/۱۱/۱۵

رئیس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح گفت: رمز موفقیت در نوآوری اویونیک، ارتباطات وسیع دانشگاه صنعتی اصفهان و صنایع ۰ هسا و ایجاد اعتماد بین شرکت‌های دانش‌ بنیان است.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا منوچهر منطقی در دومین کنفرانس ملی اویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: طراحی و ساخت اویونیک هواپیمای ۱۵۰ نفره با راهبری دانشگاه صنعتی اصفهان از سال ۱۳۹۴ فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه از صنعت صا-هسا از سال ۱۳۸۹ تعریف شده است، خاطرنشان کرد: می‌توان گفت پیشرفت این پروژه بیش از ۷۵ درصد بوده و در این راستا شرکت‌های دانش‌بنیان بسیاری برای طراحی و ساخت زیر سامانه‌های این پروژه ایجاد شده‌اند.

رئیس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح گفت: با حمایت سازمان هوایی کشور مرکز آموزش خلبانی را به کمک شبیه‌سازها ایجاد خواهیم کرد و این مرکز برای کارآموزان خارجی در کیش خواهد بود.

منطقی با بیان اینکه مجوز ساخت چهار نوع هواپیمای GA را گرفته‌ایم، گفت: در حال حاضر کل اویونیک این هواپیماها با وجود ساختار ساده‌ای که دارند، از خارج وارد می‌شود؛ در صورتی که در این حوزه توانمندی‌های بالقوه خوبی در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: چند شرکت خصوصی وظیفه بازاریابی در این حوزه را به عهده گرفته‌اند. ما یک بازار اویونیک بالقوه داریم که اگر خوب برنامه‌ریزی شود، محصولات پی‌درپی به بازار می‌آید و در این زمینه پیشرفت‌های بسیاری خواهیم داشت.

رئیس سازمان صنایع هوایی با ابراز امیدواری از دستاوردهای این کنفرانس، خاطرنشان کرد: ارتباطات وسیع بازیگران اصلی این شبکه یعنی دانشگاه صنعتی و صنایع صا-هسا و ایجاد اعتماد بین شرکت‌های دانش‌بنیان رمز موفقیت نوآوری اویونیک در سطح ملی است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=86240
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  نتایج چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور منتشر شد

  به گزارش آسمونی:نتایج اسامی سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور سال …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.