تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > انتظار دولت از روحانیت، حمایت و همراهی است
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • انتظار دولت از روحانیت، حمایت و همراهی است

  Waiting for the State of the clergy, support and accompaniment

  1393/06/16

  رییس‌جمهور با تاکید بر ضرورت همدلی و همراهی همگان برای عبور از مشکلات کشور، گفت: آمار و ارقام سه ماهه اول امسال نشان می‌دهد که اقتصاد کشور نه تنها از رکود خارج شده بلکه اکنون کشور با رشد یک و هشت درصدی بدون احتساب نفت و با رشد ۲.۵ درصدی با احتساب نفت، همراه است.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جمع علما، فضلا و طلاب استان خراسان رضوی به اقدامات دولت در بخش‌های گوناگون اشاره و اظهار کرد: پارسال زمانی که برنامه‌ریزی برای مهار تورم را شروع کردیم عده‌ای با نامه‌نگاری‌های مختلف اظهارنگرانی کرده و معتقد بودند که دولت باید اولین گام خود را از رکود شروع کند.

  وی ادامه داد: اما سرانجام این دولت ضمن مشورت با صاحبنظران به این نتیجه رسید که باید ابتدا تورم را مهار کند و امروز بحمدالله توانسته‌ایم آن را مهار کرده و سرعت تورم را پایین آوریم.

  وی افزود: دولت امروز با اقدامات خود توانسته تورم را مهار کند و تا پایان سال به ارقام خوبی در این زمینه خواهیم رسید و تورم به زیر ۲۰ درصد خواهد رسید.

  رییس‌جمهور ادامه داد: در زمینه رکود هم که نگرانی‌های زیادی وجود داشت برنامه مفصلی را تنظیم و تدوین کردیم و بخشی از آن که نیاز به قانون داشت، در قالب لایحه‌ای به مجلس تقدیم شده اما در عین حال در زمینه رکود نیز شرایط مناسبی داشته و از رکود خارج شده ایم و این کاری بسیار بزرگ برای کشوری است که دو سال پیاپی در سال‌های ۹۱ و ۹۲ با رشد منفی و رکود مواجه بود.

  وی در ادامه به اقدامات دولت در زمینه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: دولت در بخش سیاست خارجی توانسته است در یکسال گذشته گام مطمئن و مهمی را به پیش بردارد و آن این‌که امروز نظر و دیدگاه جهانیان نسبت به ایران با دیروز متفاوت شده است و دولت با اقدامات خود توانسته ذهنیت دنیا را در خصوص جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد.

  وی افزود: البته این موضوع بدان معنا نیست که همه جهانیان طرفدار ایران شده‌اند اما در عین حال امروز دیگر هیچ‌کس در دنیا موضوعاتی همچون تروریسم را به ایران نسبت نمی‌دهد.

  روحانی خاطرنشان کرد: امروز دنیا، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشور منطقی ، ضد خشونت و ضد تروریسم می شناسد و در کشورهای منطقه که تروریسم جان، آزادی و امنیت مردم را به خطر انداخته، جمهوری اسلامی ایران با همه توان خود علیه تروریسم وارد عمل شده و بدنبال ایجاد آرامش و ثبات در منطقه است.

  وی تصریح کرد: برای این‌که در زمینه اقتصاد، سیاست داخلی سیاست خارجی و مسایل فرهنگی و امنیتی موفق باشیم نیازمند کمک و هماهنگی بوده و در این راستا اولین توقع و انتظار را از روحانیت داریم تا به عنوان قشری که مورد اعتماد مردم هستند برای کمک به دولت وارد صحنه شوند.

  رییس‌جمهور افزود: این‌که مقام معظم رهبری فرمودند حمایت از دولت وظیفه است ، در راس این وظیفه صاحبان نفود، علما و حوزه‌های علمیه هستند که باید دولت را یاری کنند.

  وی گفت: تلاش ، رفاقت و همدلی، لازمه پیشبرد امور کشور است و البته وجود جناح‌ها و سلایق مختلف اشکال و ایرادی ندارد اما این‌که همدیگر را تکفیر کنند واقعا نادرست است.

  رییس‌جمهور تصریح کرد: اختلاف سلیقه تا حدودی می‌تواند مفید باشد اما اگر از چارچوب و قاعده خارج شود چه بسا زیان‌آور باشد.

  وی با تاکید بر تقویت وحدت، اتحاد و همدلی در جامعه اظهار کرد: به هر میزان که وحدت بیشتر باشد مردم و دوستان ما به همان میزان در دنیا خوشحال‌تر می‌شوند و در این راستا دست ما برای اتحاد و وحدت به سوی علما و فرهیختگان دراز است.

  روحانی افزود: همه باید دست به دست هم دهیم و با اتحاد ، همدلی و اخوت و بهره مندی از هدایت های مقام معظم رهبری کشورمان را به پیش ببریم.

  وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: گرچه امروز کشورمان مشکلات زیادی دارد و باید حل و فصل شود اما همزمان دارای منابع انسانی بسیار ارزشمند و نعمت‌های فراوانی است که اگر وحدت ، همدلی، جهاد و کار و کوشش در کنار آن قرار گیرد ،حتما می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

  وی با اشاره به اعتماد مردم به قشر روحانیت گفت: مردم ما به رغم همه تبلیغات مخالفان انقلاب علیه روحانیت، به این قشر اعتماد دارند و در انتخابات سال ۹۲ این اعتماد خود را به روحانیت به رغم حضور رقبای شایسته، باسابقه و برجسته ، نشان دادند.

  رییس‌جمهورادامه داد: همه افتخارم شاگردی در حوزه علمیه قم است و آن را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنم و هیچ چیز نمی‌تواند جای حوزه‌های علمیه بویژه حوزه علمیه قم را بگیرد.

  وی گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد و امانتدار خوبی در این زمینه باشم.

  وی با تاکید بر اهمیت راستگویی و امانتداری گفت: باید در هر سمت و جایگاهی که هستیم ، امین خوبی برای مذهب، دین، کشور و ملت خود باشیم.

  روحانی خاطرنشان کرد: از سال گذشته تا به امروز به رغم همه مشکلات، موفقیت‌هایی را که به دست آورده‌ایم تنها در سایه حضور و حمایت مردم بویژه علما، حوزه‌های علمیه، مراجع عظام ، مقام معظم رهبری و هماهنگی و همدلی بین قوا بوده است و اگر این‌ها نبود نمی‌توانستیم موفقیتی کسب کنیم.

  وی ادامه داد: برخی مشکلات ریشه‌دار و تاریخی است و به راحتی قابل حل و فصل نیست که از جمله می‌توان به تک محصولی بودن اقتصاد کشور اشاره کرد. برای خروج از این شرایط نیازمند تلاش بلند مدت هستیم.

  وی افزود: بروکراسی از دیگر مشکلات ریشه‌دار و تاریخی کشور است و بروکراسی ناکارآمد و دیوانسالاری پیچیده‌ای که در کشور وجود دارد به رغم اصلاحاتی که بعد از انقلاب اسلامی بوجود آمده، بسادگی قابل حل و فصل نیست و نیازمند برنامه ریزی بلند مدت است.

  رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: فساد از دیگر مشکلات ریشه‌دار کشور است و مبارزه با فساد وظیفه بزرگ همه ما است منتهی به اقدامی طولانی مدت نیاز دارد که همه دست به دست هم دهیم و آن را برطرف سازیم.

  آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست با تبریک میلاد امام رضا(ع) و خیر مقدم به رییس جمهوری و هیات دولت اظهار کرد: دکتر روحانی به عنوان چهره برجسته از دانشمندان و متفکران صاحبنظر در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.

  وی افزود: رابطه فکری ، اعتقادی و عاطفی ایشان با حوزه‌های علمیه بسیار قوی و مستحکم است و به هیچ چیز جز تعالی و پیشرفت اسلام و اجرای احکام الهی و اسلامی نمی‌اندیشد.

  وی اظهار کرد: وزرا و کابینه دکتر روحانی در زمینه تخصص و رعایت مباحث اسلامی خوشنام و خوش سابقه هستند البته سلایق گوناگونی در کشور وجود دارد که چه بسا به دولت فشار بیاورند اما از مدیریت عالی دستگاه اجرایی انتظار داریم با سعه صدری که دارند آن را تحمل کنند و با هماهنگی کامل میان همه نهادها به ویژه سایر قوا و نهادها و سازمان‌هایی که احساس مسوولیت دارند، با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در مسیر حل و فصل مسایل گام بردارند.

  تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: حوزه و روحانیت وظیفه خود می‌داند که به سیاستمداران کشور کمک کند و با افتخار اعلام می‌کنم که حوزه علمیه خراسان رضوی در همین مسیر حرکت می‌کند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=74694
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  محمد بن نایف: تصاویر منتشر شده از بن سلمان قدیمی است/ خبر زخمی شدن او صحت دارد

  به گزارش آسمونی:ولیعهد سابق عربستان سعودی با انتشار پیامی توئیتری زخمی شدن محمد بن سلمان …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.