تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا 2016
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا 2016

  electionsبه گزارش آسمونی:

  18 آبان (هشتم نوامبر) همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جمهوریخواهان و دمکراتها برای تصرف کرسی های کنگره یکصد و پانزدهمین ،این کشور نیز به زورآزمایی خواهند پرداخت.

  به گزارش رسانه های غربی، 18 آبان و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، رای گیری دو رکن کنگره آمریکا نیز برگزار می گردد. رکن نخست کنگره، مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا است که انتخابات سراسری برای انتخاب 435 نماینده مجلس آن برای دوره ای دو ساله برگزار می شود.
  جمهوریخواهان اکنون 247 کرسی و اکثریت مجلس نمایندگان کنگره 114م را در اختیار دارند. چنین اکثریت قاطع جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان از سال 1928 تاکنون سابقه نداشته و پیش بینی نمی شود که در انتخابات امسال نیز تغییری در اکثریت و اقلیت مجلس پدید آید.
  بر اساس یافته های نظرسنجی ها، پیش بینی می شود که اگر انتخابات کنگره 115م امروز برگزار شود، سهم جمهوریخواهان از این مجلس 226 نماینده و دمکراتها 187 نماینده خواهد بود و نتیجه انتخابات برای تعیین تکلیف 22 کرسی نمایندگی کماکان غیر قابل پیش بینی است.
  سنا رکن دوم کنگره آمریکا است، که 100 کرسی دارد (هر ایالت دو کرسی) و انتخابات آن نیز 18 آبان برگزار می شود. هر دو سال یک بار انتخابات یک سوم کرسی های سنا برگزار می شود. در انتخابات امسال، تکلیف 34 کرسی برای دوره ای 6 ساله تعیین می شود.
  هم اکنون جمهوریخواهان 54 کرسی، دمکراتها 44 کرسی و مستقل ها 2 کرسی سنا را در اختیار دارند. جمهوریخواهان همانند مجلس نمایندگان در سنا نیز حائز اکثریت هستند.
  بر خلاف مجلس نمایندگان، رقابتهای انتخابات 2016 سنا تنگاتنگ است و احتمال دارد که جمهوریخواهان اکثریت خود را از دست بدهند. ناظران توجه خاصی به نتیجه انتخابات در ایالات رقابتی کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نیوهمپشایر، میسوری، ایندیانا و نوادا خواهند داشت.
  تارنمای ریل کلیر پالیتیکس با انتشار میانگین نظرسنجی های انتخابات سنا پیش بینی کرده که اگر انتخابات سنا امروز برگزار شود،47 کرسی به جمهوریخواهان و 47 کرسی به دمکراتها خواهد رسید و سرنوشت 6 کرسی نیز به علت فشردگی رقابتها غیر قابل پیش بینی خواهد بود.

  منبع: ایرنا

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=211179
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  مقتدی صدر به دنبال جنگ با ایران است؟

  به گزارش آسمونی:مقتدی صدر به دنبال جنگ با ایران است؟ /فیاض: خطر مقتدی صدر را …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.