تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا ۲۰۱۶
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا ۲۰۱۶

electionsبه گزارش آسمونی:

۱۸ آبان (هشتم نوامبر) همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جمهوریخواهان و دمکراتها برای تصرف کرسی های کنگره یکصد و پانزدهمین ،این کشور نیز به زورآزمایی خواهند پرداخت.

به گزارش رسانه های غربی، ۱۸ آبان و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، رای گیری دو رکن کنگره آمریکا نیز برگزار می گردد. رکن نخست کنگره، مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا است که انتخابات سراسری برای انتخاب ۴۳۵ نماینده مجلس آن برای دوره ای دو ساله برگزار می شود.
جمهوریخواهان اکنون ۲۴۷ کرسی و اکثریت مجلس نمایندگان کنگره ۱۱۴م را در اختیار دارند. چنین اکثریت قاطع جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان از سال ۱۹۲۸ تاکنون سابقه نداشته و پیش بینی نمی شود که در انتخابات امسال نیز تغییری در اکثریت و اقلیت مجلس پدید آید.
بر اساس یافته های نظرسنجی ها، پیش بینی می شود که اگر انتخابات کنگره ۱۱۵م امروز برگزار شود، سهم جمهوریخواهان از این مجلس ۲۲۶ نماینده و دمکراتها ۱۸۷ نماینده خواهد بود و نتیجه انتخابات برای تعیین تکلیف ۲۲ کرسی نمایندگی کماکان غیر قابل پیش بینی است.
سنا رکن دوم کنگره آمریکا است، که ۱۰۰ کرسی دارد (هر ایالت دو کرسی) و انتخابات آن نیز ۱۸ آبان برگزار می شود. هر دو سال یک بار انتخابات یک سوم کرسی های سنا برگزار می شود. در انتخابات امسال، تکلیف ۳۴ کرسی برای دوره ای ۶ ساله تعیین می شود.
هم اکنون جمهوریخواهان ۵۴ کرسی، دمکراتها ۴۴ کرسی و مستقل ها ۲ کرسی سنا را در اختیار دارند. جمهوریخواهان همانند مجلس نمایندگان در سنا نیز حائز اکثریت هستند.
بر خلاف مجلس نمایندگان، رقابتهای انتخابات ۲۰۱۶ سنا تنگاتنگ است و احتمال دارد که جمهوریخواهان اکثریت خود را از دست بدهند. ناظران توجه خاصی به نتیجه انتخابات در ایالات رقابتی کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نیوهمپشایر، میسوری، ایندیانا و نوادا خواهند داشت.
تارنمای ریل کلیر پالیتیکس با انتشار میانگین نظرسنجی های انتخابات سنا پیش بینی کرده که اگر انتخابات سنا امروز برگزار شود،۴۷ کرسی به جمهوریخواهان و ۴۷ کرسی به دمکراتها خواهد رسید و سرنوشت ۶ کرسی نیز به علت فشردگی رقابتها غیر قابل پیش بینی خواهد بود.

منبع: ایرنا

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=211179
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  نامه معرفی وزرای پیشنهادی علوم و نیرو اعلام وصول شد/جلسه رای اعتماد؛ یکشنبه ۷ آبان

  به گزارش آسمونی:نامه معرفی منصور غلامی و رضا اردکانیان به عنوان گزینه های پیشنهادی وزارت …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.