در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا 2016
کانال تلگرام کوروش

زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا 2016

elections زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا 2016به گزارش آسمونی:

18 آبان (هشتم نوامبر) همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جمهوریخواهان و دمکراتها برای تصرف کرسی های کنگره یکصد و پانزدهمین ،این کشور نیز به زورآزمایی خواهند پرداخت.

به گزارش رسانه های غربی، 18 آبان و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، رای گیری دو رکن کنگره آمریکا نیز برگزار می گردد. رکن نخست کنگره، مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا است که انتخابات سراسری برای انتخاب 435 نماینده مجلس آن برای دوره ای دو ساله برگزار می شود.
جمهوریخواهان اکنون 247 کرسی و اکثریت مجلس نمایندگان کنگره 114م را در اختیار دارند. چنین اکثریت قاطع جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان از سال 1928 تاکنون سابقه نداشته و پیش بینی نمی شود که در انتخابات امسال نیز تغییری در اکثریت و اقلیت مجلس پدید آید.
بر اساس یافته های نظرسنجی ها، پیش بینی می شود که اگر انتخابات کنگره 115م امروز برگزار شود، سهم جمهوریخواهان از این مجلس 226 نماینده و دمکراتها 187 نماینده خواهد بود و نتیجه انتخابات برای تعیین تکلیف 22 کرسی نمایندگی کماکان غیر قابل پیش بینی است.
سنا رکن دوم کنگره آمریکا است، که 100 کرسی دارد (هر ایالت دو کرسی) و انتخابات آن نیز 18 آبان برگزار می شود. هر دو سال یک بار انتخابات یک سوم کرسی های سنا برگزار می شود. در انتخابات امسال، تکلیف 34 کرسی برای دوره ای 6 ساله تعیین می شود.
هم اکنون جمهوریخواهان 54 کرسی، دمکراتها 44 کرسی و مستقل ها 2 کرسی سنا را در اختیار دارند. جمهوریخواهان همانند مجلس نمایندگان در سنا نیز حائز اکثریت هستند.
بر خلاف مجلس نمایندگان، رقابتهای انتخابات 2016 سنا تنگاتنگ است و احتمال دارد که جمهوریخواهان اکثریت خود را از دست بدهند. ناظران توجه خاصی به نتیجه انتخابات در ایالات رقابتی کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نیوهمپشایر، میسوری، ایندیانا و نوادا خواهند داشت.
تارنمای ریل کلیر پالیتیکس با انتشار میانگین نظرسنجی های انتخابات سنا پیش بینی کرده که اگر انتخابات سنا امروز برگزار شود،47 کرسی به جمهوریخواهان و 47 کرسی به دمکراتها خواهد رسید و سرنوشت 6 کرسی نیز به علت فشردگی رقابتها غیر قابل پیش بینی خواهد بود.

منبع: ایرنا

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=211179
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

انتخابات، امنیت ملی را تأمین می‌کند/حضور مردم سایه جنگ را از کشور رفع کرده، نه مسئولین/هرگز نمی‌گویم چه کسی را انتخاب کنید

به گزارش آسمونی:حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی