تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > سوئیسی‌ها هشتاد برابر ایرانی ها یارانه می‌گیرند!
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

سوئیسی‌ها هشتاد برابر ایرانی ها یارانه می‌گیرند!

۹۵/۰۲/۰۶

کارشناسان سوییسی طرحی ارائه کرده اند که بر اساس آن از شهروندان این کشور درباره میزان موافقتشان با دریافت یارانه از دولت نظرخواهی خواهد شد.

The-Swiss-are-eighty-times,-Iranians-are-subsidies!

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری دانشجو، کارشناسان سوییسی طرحی ارائه کرده اند که بر اساس آن از شهروندان این کشور درباره میزان موافقتشان با دریافت یارانه از دولت نظرخواهی خواهد شد. این طرح بر اساس پژوهشی ارائه شده که نشان می دهد مردم سوییس حتی با دریافت یارانۀ ثابت ماهانه از سوی دولت نیز به شغل خود ادامه خواهند داد یا در صورت بیکاری، به دنبال شغل خواهند بود.
در همین راستا، مسئولان شهر لوزان سوییس، پس از تصویب این طرح در شورای شهر، در نظر دارند که آن را به شکل آزمایشی اجرا کنند.
لیونوربورچیت، مسئول “حزب سبز” سوییس در شهر لوزان، می گوید: “این یارانۀ ماهانه، بر خلاف سیستم شکنندۀ بیمۀ اجتماعی درعصر کنونی، فضای اجتماعی پایداری را پدید می آورد و افزون بر افزایش فعالیت، مشارکت اجتماعی و خلاقیت شهروندان، فعالیت های داوطلبانه را نیز تشویق خواهد کرد”.

روزنامۀ “ایندیپندنت” انگلیس نیزدراین باره گزارش داده است یارانۀ ماهانه ای که مسئولان سوییسی برای شهروندان در نظر گرفته اند، ۹۰۰ یورو (۱۰۲۳ دلار) است. البته افراد متاهل ۱۳۰۰ یورو دریافت خواهند کرد.
همه پرسی این طرح، با وجود مخالفت جدی پارلمان سوییس، در ماه ژوئیۀ آینده برگزار خواهد شد و در صورت تصویب، سوییس به اولین کشور جهان تبدیل می شود که بدون هر گونه شرطی یارانۀ ماهانه ای به شهروندانش پرداخت می کند.
سوئیس درسالهای گذشته در رتبه‌بندی هشت زیرمجموعه اقتصاد، حکومت، آموزش، بهداشت، امنیت، آزادی فردی، سرمایه اجتماعی و فرصت شغلی درردیف کشورهای اول دنیا قرارداشته و درسال ۲۰۱۴ از این نظر بعد از نروژ دوم بوده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=143099
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  محمد بن سلمان از ترور جان سالم به در برد

  به گزارش آسمونی:بر اساس یک گزارش، ولیعهد عربستان، که مسئول بازداشت‌های اخیر شاهزادگان سعودی است، …

  نظرات

  1. علی علی اوغلو

   لطفا اگر مقدور است نام احمدی نژاد سوئیسی هارا هم اعلام فرمائید درکتابیکه اززمان سلطان محمود نام افراد مخصوصی را به صورت وسیاق تذکره اولیا تدوین شده ثبت گردد ضمنا مشخص فرمائید سوئیسی ها که نفت ندارند احتمالا قول ذاذه شده سر سفره انها ساعت گذاسته شود اینرا هم تصریح فرمائید برای درج درتاریخ فوق العاده مهم است

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.