تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > دومین مانور جامع مقابله با شرایط اضطراری و حوادث پرتوی در نیروگاه بوشهر
تبلیغات اینترنتی

دومین مانور جامع مقابله با شرایط اضطراری و حوادث پرتوی در نیروگاه بوشهر

the second maneuver to deal with emergencies and incidents of radiation in bushehr دومین مانور جامع مقابله با شرایط اضطراری و حوادث پرتوی در نیروگاه بوشهر

1393/12/10

دومین مانور جامع نیروگاه اتمی بوشهر با هدف آمادگی برای مقابله با هرگونه شرایط اضطراری و حوادث احتمالی پرتوی و با حضور رییس کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان انرژی اتمی، رییس مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور و مدیران و کارشناسان نیروگاه اتمی بوشهر ساعت 8 صبح روز شنبه 9 اسفندماه جاری در محوطه داخلی و خارجی این نیروگاه با موفقیت برگزار شد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، رییس کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان انرژی اتمی ایران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این مانور جامع با حضور کلیه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با مدیریت استاندار و بر اساس سناریوی فرضی با موفقیت و در همه ابعاد ضروری به اجرا درآمد.

او افزود: در این حادثه فرضی، سناریو بر مبنای یک اشکال فنی تنظیم شده بود که طی آن در بخشی از واسط مدار اول و دوم نیروگاه شکستگی رخ داده و در اثر آن مقداری مواد پرتوزا وارد محیط شده و تعدادی از کارکنان نیروگاه پرتوگیری می‌کنند.

رییس مدیریت بحران سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: در این مانور، مسوولان نیروگاه و مسوولان خارج از سایت بر اساس دستورالعمل‌های شرایط اضطراری عمل کرده و حادثه را کنترل کردند و در نهایت تعدادی از افراد غیرمسوول از سایت و کمپ مسکونی تخلیه اضطراری شدند.

زارعان اضافه کرد: به لطف خداوند این مانور با در نظر گرفتن کلیه جوانب و پیام‌رسانی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اهداف از قبل پیش‌بینی شده دست یافت.

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=87970
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

all-try-that-know-prayer-in-its-proper-place

همه همّت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته‌ خود بشناسانیم

به گزارش آسمونی: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.