خانه > اخبار > اخبار سیاسی > شکایت حوزه و پلیس از‌ «جشن‌حافظ»
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  شکایت حوزه و پلیس از‌ «جشن‌حافظ»

  1395/05/25

   آرمان در گزارشی به شکایت حوزه علمیه و پلیس از جشن حافظ و توضیحات معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مورد و توهین نشریه یالثارات پرداخته است که در ادامه می‌خوانید؛

  The scope and the police complaint from hafez celebrity

    به گزارش آسمونی به نقل از نامه‌نیوز، جشن حافظ از سوی یک موسسه خصوصی برگزار شد. پوشش برخی شرکت‌کنندگان که بازیگران سینما بودند در آن با عرف جامعه کمی تفاوت داشت اما همین موضوع بهانه‌ای برای هجمه به دولت و به ویژه وزارت ارشاد شد. در ابتدای این هیاهوی دلواپسان بود که معاون پارلمانی وزارت ارشاد اظهار داشت: «آنچه در این جشن دیده شد جدا از فضاهایی که در سطح جامعه می‌بینیم, نیست و نبود. اینکه عده‌ای پوشش‌ هنرمندان را دستمایه تخریب دولت و وزارت ارشاد قرار دهند, چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. بالاخره هر فضا و اجتماعی شرایط خاص خودش را دارد و ما بسیاری از این پوشش‌ها را در سطح شهر، مترو، هواپیما و… نیز می‌بینیم. پس باید همه را محکوم کنیم.» کمی بعد شنیده شد که وزیر ارشاد هم برای رفع دغدغه برخی نمایندگان به مجلس فراخوانده شده است اما مهم‌تر این موضوع نکته‌ای بود که دلواپسان تمایلی به نشان دادن آگاهی از آن نداشتند و آن هم این موضوع بود که جشن حافظ نه از سوی وزارت ارشاد برگزار نشد بلکه متولی آن یک موسسه بوده است.

  خبر جدید معاون وزیر

    دیروز بار دیگر معاون پارلمانی وزارت ارشاد به این جشن اشاره کرد و از شکایت حوزه علمیه و پلیس از جشن حافظ خبر داد.

    حسن نوش‌آبادی گفت: جشن حافظ یک مراسم غیردولتی است که امسال شانزدهمین دوره آن برگزار شد و وزارت فرهنگ مستقیماً نقشی در برگزاری این جشن نداشته لذا شکایت‌ها از این جشن نمی‌تواند به وزارت فرهنگ مرتبط باشد اگر چه قوه قضائیه دو موضوع «نحوه برگزاری جشن حافظ و «توهین نشریه یالثارات به شرکت‌کنندگان در این جشن» را توأمان دنبال می‌کند. معاون پارلمانی وزارت فرهنگ از ارسال پرونده قضائی‌ و کیفری نشریه یالثارات در رابطه با توهین به هنرمندان به دادسرا خبر داد و گفت: این موضوع در قالب جرم به طور جداگانه در حال بررسی است. حسین نوش‌آبادی با اشاره به شکایت حوزه علمیه و پلیس از جشن حافظ، گفت: جشن حافظ یک مراسم غیردولتی است که امسال شانزدهمین دوره آن برگزار شد و وزارت فرهنگ مستقیماً نقشی در برگزاری این جشن نداشته لذا شکایت‌ها از این جشن نمی‌تواند به وزارت فرهنگ مرتبط باشد اگر چه قوه قضائیه دو موضوع «نحوه برگزاری جشن حافظ» و «توهین نشریه یالثارات به شرکت‌کنندگان در این جشن» را توأمان دنبال می‌کند.

  اشتباه در توقیف و لغو!

   معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: توهین نشریه یالثارات در زمره موضوعات کیفری جای می‌گیرد لذا شاکیان باید شکایت خود را در این زمینه به قوه‌ قضائیه برسانند. وی درباره اینکه نشریه یالثارات توقیف نشده و فقط «لغو امتیاز» شده، بیان کرد: در موضوع لغو امتیاز، تصمیم هیات نظارت بر مطبوعات قابل اعتراض است و دادستان در پی اعتراض این نشریه دستور موقت صدور نشریه را داده است. وی توضیح داد: باید مصوبه هیات نظارت بر مطبوعات در ۱۴ دی‌ماه سال ۹۴ مبنی بر لغو امتیاز این نشریه به اطلاع قوه قضائیه می‌رسید که این کار صورت نگرفت، اما مصوبه به خود مدیرمسئول نشریه ابلاغ شد و مسئولان این نشریه از قوه قضائیه درخواست انتشار دادند و محاکم قضائی، حکم انتشار موقت را به آنها داده‌اند. وی ادامه داد: علاوه بر دیرکرد در ابلاغ مصوبه وزارت فرهنگ به قوه‌قضائیه، اشتباه لفظی از سوی وزارت فرهنگ صورت گرفت چراکه به اشتباه اصطلاح «توقیف» به جای «لغو» را در خبر منتشر شده در رابطه با این نشریه به کار برده است. سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طبق قانون مطبوعات، لغو امتیاز یک نشریه اگر چه قانونی است اما مانع از پیگیری در محاکم حقوقی و قضائی نیست، گفت: در نتیجه این قانون، صاحبان نشریه یالثارات می‌توانستند به حکم هیات نظارت بر مطبوعات اعتراض کنند، البته پرونده قضائی و کیفری این نشریه دررابطه با توهین به هنرمندان در قالب جرم به طورجداگانه در حال بررسی است. معاون پارلمانی وزارت ارشاد همچنین گفت: پرونده توهین یالثارات به هنرمندان، هفته قبل به دادسرا ارسال شده است.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=191105
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ترامپ تهدید به مرگ شد

  به گزارش آسمونی:بنابر گزارش نیوز ویک نامه‌ای به سفارت آمریکا در کانادا ارسال شده که …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.