در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > بازگشت احمدی نژادی ها به دولت!
کانال تلگرام کوروش

بازگشت احمدی نژادی ها به دولت!

1395/05/26

شعار زنده باد مخالف من به صورت عملی در دولت روحانی در حال اجرا بوده وهست ولی به نظر سران دولتی به عواقب آن توجهی ندارند.

The return of the Ahmadinejad Government بازگشت احمدی نژادی ها به دولت!

  به گزارش آسمونی به نقل از نامه نیوز، کابینه اعتدال از همان روزهای ابتدایی روی کار آمدن تلاش داشت تا به نوعی دولت وحدت ملی را عملی کند و همانگونه که شعار داد بود از همه جناح ها و جریانات سیاسی در بدنه خود به کار گیری کند. این موضوع از همان ابتدای شروع کار دولت مورد نقد بسیاری از کارشناسان سیاسی قرار گرفت ولی دولت با توجه به رویکرد خاص خود، مسیر را ادامه داد. با شروع به کار دولت کم کم صدمات جبران ناپذیری به دولت وارد شد و مدیران میانی که از دوره قبل یعنی دولت احمدی نژاد بر سر کار مانده بودند، کارشکنی های خاص خود را ادامه می دادند.

 این تلاش ها، از ایجاد ممانعت برای سخنرانی چهره های سیاسی گرفته تا همراهی مقامات مخالف حسن روحانی یعنی نیروهای دولت قبل؛ همه در کارنامه مدیران دولت اعتدال وجوددارد. همین روند پیش می رفت و هیچگاه دولت به انتقادهای کارشناسان توجهی نکرد. بارها وزیر کشورهشدار داد که حتی استانداران ومقامات اجرایی را اگر لازم باشد در شب انتخابات نیز جابه جا خواهد کرد ولی جز عده ای معدود روند ادامه داشت. برخی نیروهایی که در لایه های میانی دولت یازدهم حضور داشتند بزرگترین معضل اعتدال شدند و هموراه سنگ گذشتگان را به سینه می زدند.

 این روند می توانست تاخیر در اجرای مصوبات دولت، ناهماهنگی میان نیروهای اجرایی و در نهایت نارضایتی مردم وانتقاد آنها از دولت روحانی را در پی داشته باشد ولی متاسفانه توجهی به مسائل نمی شد.

استقبال روحانی از همکاری با مخالفان

 اما بعد از شکست اصولگرایان تهران و شهرستان ها در انتخابات مجلس، مسئولان دولتی اعلام کردند که در ادامه کار دولت از این افراد استفاده خواهد شد. حسن روحانی،رییس جمهور نیز در نشست خبری خود با اهالی رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه چه دلیلی دارد افرادی که ملت از عرصه قدرت کنارشان زده است، دولت مجدد بر سر کار بیاورد، گفت: بسیاری از نمایندگان مجلس با تخصص خود، در فعالیت های دیگری مشغول به کار بوده اند و به طور طبیعی بعد از آن به محل کار خود بر می گردند. چه استاد دانشگاه چه در بخش های خصوصی و چه در بخش های دولتی، به هر حال باید از نیروهای باتجربه استفاده شود.

بازگشت احمدی نژادی ها به دولت!

 شعار زنده باد مخالف من به صورت عملی در دولت روحانی در حال اجرا بوده وهست ولی به نظر سران دولتی به عواقب آن توجهی ندارند. ولت نمی دانست آنها قصد همکاری ندارند و در پی کنار زدن کابینه اعتدال هستند. در همین راستا خبرگزاری ایلنا،از رسانه های جریان اصلاحات در گزارشی می نویسد:« دولت روحانی در کمتر از یک سالی که به انتخابات ریاست جمهوری مانده به عزل و نصب های عجیبی روی آورده است؛ به طوری که در ماه‌های اخیر شاهد بازگشت نیروهای دولت قبل و مخالف دولت به حوزه‌های حساس وزارتخانه‌ها هستیم که در سه سال گذشته در تقابل با دولت بودند یا کمترین پشتیبانی را از دولت داشته‌اند و وزارت جهاد کشاورزی در صدر این وزراتخانه‌ها قرار دارد. در این بین عباسعلی نوبخت که در زمان ریاست جمهوری محموداحمدی نژاد، مدیر کل منابع طبیعی استان مازندران بود و با شروع دولت یازدهم برکنار شد؛ مجددا به عنوان سرپرست معاونت امور جنگل سازمان جنگلها و مراتع کشور انتخاب شده است. خداکرم جلالی،معاون وزیر جهادکشاورزی در حکمی او را به سرپرست معاونت امور جنگل سازمان جنگلها و مراتع کشور که سه اداره کل شمالی کشور زیر مجموعه آن محسوب می شود، منصوب کرده است . اکنون این پرسش ایجاد می‌شود که اگر عملکرد عباسعلی نوبخت در دوره دولت گذشته مشکلی نداشته است، چرا او را در آغاز کار دولت روحانی برکنار شد؟»

دلزدگی مردم و بدنه اجتماعی از برخی اقدامات

 اینگونه اقدامات در دولت یازدهم بارها اتفاق افتاده است و به نظر می رسد که رییس جمهور در این چند ماه باقی مانده تا انتخابات باید به فکرحل این معضلات باشد.چرا که این عزل و نصب های بی قاعده و عجیب در سیستم اجرایی کشور سبب می شود تا در زندگی مردم تاثیر مستقیم گذاشته و این موضوع از محبوبیت دولت اعتدال خواهد کاست. روحانی و اعضای کابینه باید توجه داشته باشند که صاحبان اصلی این دولت بدنه اجتماعی و رای آنهاست و این گونه اقدامات هم آنها را سرخورده خواهد کردو هم از آمدن به پای صندوق های رای بازمی دارد.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=191433
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا: ایران به برجام پایبند است

به گزارش آسمونی:بن رودز مشاور امنیت ملی دولت اوباما در گفتگو با شبکه تلویزیونی ام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی