تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > پروانه سلحشوری: نتایج عملکرد ۱۳ ساله گشت ارشاد با سند و مدرک گزارش شود/ چه حجاب بهتری در جامعه ایجاد شده است؟/ مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید مردم زندگی کنند؟/ فکر می‌کنید در خانه‌هایشان نمی‌توانند برقصند؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • پروانه سلحشوری: نتایج عملکرد ۱۳ ساله گشت ارشاد با سند و مدرک گزارش شود/ چه حجاب بهتری در جامعه ایجاد شده است؟/ مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید مردم زندگی کنند؟/ فکر می‌کنید در خانه‌هایشان نمی‌توانند برقصند؟

  به گزارش آسمونی:برخی اظهاراتی می‌کنند، اما عملشان طور دیگر است، مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید مردم زندگی کنند!مگر ترکیه و مالزی نیست که روز به روز تعداد افراد محجبه بیشتر می‌شود؟ اما در کشور ما این جریان کاملا برعکس است.

  رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که نتایج عملکرد ۱۳ ساله گشت ارشاد با سند و مدرک گزارش شود.

  پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر کشور مبنی بر اینکه “حجاب دغدغه دولت است” به حضور گشت ارشاد در خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: برخی اظهاراتی می‌کنند، اما عملشان طور دیگر است، مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید مردم زندگی کنند!

  وی گفت: ما هم دغدغه حجاب را داریم، اما نه به این صورت که این‌ها دارند، یعنی ما معتقدیم هرچه برخورد‌ها غیرمحترمانه‌تر و سلبی‌تر باشد، در انتها نتیجه عکس می‌دهد.

  این نماینده مجلس به سابقه حضور گشت ارشاد در خیابان‌ها اشاره کرد و افزود: الان ۱۳ سال است، گشت ارشاد وجود دارد، اما چه جوابی توانستند بگیرند؟ چه حجاب بهتری در جامعه ایجاد شده است؟ آیا توانسته‌اند نتیجه‌ای دلخواه بگیرند، در این صورت آن را با سند و مدرک نشان دهند.

  وی ادامه داد: وزیر کشور اگر دغدغه حجاب دارد، باید پس از انتشار فیلم اقدام اخیر گشت ارشاد با این ماموران انتظامی برخورد جدی‌تر کند. آقای روحانی هم اگر می‌گوید، “بگذاریم مردم زندگی کنند” در عمل نیز این اجازه را به مردم بدهند. پس آقای روحانی این حرف‌ها را برای چه کسی می‌زند؟ ای کاش اصلا این حرف را نمی‌زد.

  سلحشوری با اشاره به مواردی که باعث نفی حقوق اولیه مردم شده است، گفت: با فعالان سیاسی، دانشجویان و زنان هم برخورد می‌کنند، نمی‌شود که با همه مردم اینطور رفتار کرد.

  این نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه کشورهای دیگر مسلمان بدون برخورد سلبی حجاب را در کشور افزایش داده‌اند، تصریح کرد: مگر ترکیه و مالزی نیست که روز به روز تعداد افراد محجبه بیشتر می‌شود؟ اما در کشور ما این جریان کاملا برعکس است.

  رئیس فراکسیون زنان مجلس افزود: هنوز عده‌ای به این نتیجه نرسیده‌اند که چهل سال از انقلاب گذشته است، چندین نسل گذشته است و نسل جدید تغییر کرده و مثل ما فکر نمی‌کند. الان در شهری مانند مشهد می‌بینیم جوانان می‌رقصند، فکر می‌کنید در خانه‌هایشان نمی‌توانند برقصند؟ اگر حریم مردم را تحت فشار قرار دهیم، نتیجه‌ نامطلوب می‌دهد و این موارد، مقاومت مردم در مقابل این دخالت‌ها است.

  سلحشوری در انتها به پیشرفت‌های کشورهای مسلمان در حوزه حقوق زنان اشاره کرد و گفت: در آن ویدیو دیدیم که چطور زنان در مقابل زنان قرار گرفتند. نکته‌ای که در اینجا نادیده گرفته شده است، مامور زنی است که با دختر جوان برخورد می‌کند، او هم فقط تابع دستورات عمل کرده است.

  منبع: عصر ایران

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=313805
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ترمز اصلاحات در عربستان کشیده شد

  به گزارش آسمونی:”بازداشت فعالان فمنیست (فعال حامی حقوق زنان)، اصلاحات جنجالی محمد بن سلمان در …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.