در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > خطر بزرگ تشبیه دست دادن «ظریف و اوباما» به وقایع عاشورا/ با اعتقادات مذهبی مردم بازی نکنیم
پیش بینی فوتبال

خطر بزرگ تشبیه دست دادن «ظریف و اوباما» به وقایع عاشورا/ با اعتقادات مذهبی مردم بازی نکنیم

the great danger of losing likened elegant and obama ashura events خطر بزرگ تشبیه دست دادن «ظریف و اوباما» به وقایع عاشورا/ با اعتقادات مذهبی مردم بازی نکنیم

1394/08/03

به گزارش آسمونی به نقل از شهر خبر مصطفی داننده می‌شد پیش بینی کرد که ماجرای دست دادن «ظریف و اوباما» به محرم و مراسم مذهبی عزاداری اباعبدالله الحسین خواهد رسید. انتظار این بود که مداحان در مراسم محرم به ظریف حمله کنند که البته اینگونه شد و حسین سازور در اولین شب عزاداری حضرت حسین در مورد این دست دادن سخن به میان آورد و با ادبیاتی نامناسب گفت:« حضرت مسلم (ع) پس از اسارت وقتی وارد مجلس عبیدالله شد به او سلام نکرد، بعد وزیر امور خارجه ما «غلط» کرد که با اوباما دست داد.»

این ماجرا اما به قدری ویژه بود که پای، مبری‌های معروف تهران را نیز به وادی این حرکت اتفاقی باز کرد. علی رضا پناهیان، روحانی معروف تهران که از نظری فکری نزدیک به سعید جلیلی، جبهه پایداری و اصول گرایان مخالف دولت در سخنانی در مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی بی آنکه نامی از وزیر امورخارجه ببرد، به نقد دست دادن وی با دشمن پرداخت.

پناهیان در مورد دست ندادن حضرت عباس با شمر می‌گوید:« برخی می گویند چون دست و چشم عباس به آبی خورد که به دست امام حسین نرسید، چشم و دستش فدای امام حسین شد. اما ای عباس تو با دشمن دست ندادی و خدا دستان تو را قبول کرد. جانم به فدای دست های عباس که به دشمن دست نداد. به دشمن با غضب نگریستی و خدا چشمات را قبول کرد. عباس جلوی دشمن سر خم نکرد و خدا سر او را قبول کرد.»

آن سو تر، نقویان، منبری معروف طرفدار دولت و گفتمان اعتدال از دست دادن ظریف و اوباما دفاع می‌کند و می‌گوید:« چه کردند این روزها درباره دست دادن اما اگر عکس و فیلم بود آن روزها نشان می دادیم روایاتش اما هست که امام حسین(ع) در این روز با عمر سعد هم حداقل یکبار دست داد. برای چهار تا تار مو تن و بدن ما می لرزد ولی برای میلیارد میلیاردپولی که دزدیدند خفه خون گرفتیم, این آیا مسلمانی ماست؟»

همانطور که مشاهده می‌شود دو روحانی سرشناس کشور که اتفاقا طرفداران زیادی در میان جوانان دارند از دو دیدگاه متفاوت به این مسئله نگاه کرده‌اند. یکی آن را ذلت می‌داند و دیگر آن را عزت می‌نامند. به عقیده نگارنده هر دو این نگاه‌ها به ضرر کشور و اعتقادات مذهبی مردم به ویژه جوانان است.

درگیر کردن یک دیدار اتفاقی که در حد یک گفت‌وگوی کوتاه و یک دست دادن ساده بوده است با اعتقادات مذهبی مردم کمی خطرناک به نظر می‌رسد. قطعی سخن گفتن از یک اتفاق سیاسی و تشبیه آن به حوادث روز عاشورا ضربه بزرگی به اعتقادات مذهبی مردم می‌زند. هیچ شکی در « شیطان» بودن آمریکا نیست و کمتر کسی است که نداند این کشور تلاش می‌کند به منافع بیشتری در جهان دست پیدا کند اما قطعا دیدار کوتاه آن هم در راهروهای سازمان ملل، نه شبیه دیدار حضرت عباس با شمر است نه شباهتی به ماجرای دست دادن امام حسین به عمر سعد دارد. نه اوباما می‌خواست در راهروهای سازمان ملل، به ظریف امان نامه بدهد و او را به صف لشگریان خود بکشاند نه ظریف در آن زمان کوتاه قصد هدایت کردن اوباما را داشت.

به این اتفاقات باید از جنبه دیپلماسی و سیاست خارجی نگاه کرد. همانطور که زمانی دکتر مرندی به عنوان نماینده ایران با صدام دست داد و در پشت یک میز با او به گفت‌وگو نشست. ایا می‌توان گفت این دست دادن هم ذلت بار است ؟

به راستی نباید اجازه بدهیم که مسائل سیاسی وارد اعتقادات مذهبی مردم شود و باعث شود نگاه مردم به چهره‌های سیاسی ما، از جنس نگاه به یزید و یا شمر و یا بالعکس باشد. اگر اجازه بدهیم دیپلماسی و حواشی آن مسیر واقعی خود را طی کند، قطعا مشکلات کشور به راحتی حل خواهد شد و ایران مسیر پیشرفت را طی خواهد کرد.

- عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=117264
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

انتخابات ریاست جمهوری با ورود گزینه ای دیگر وارد فاز جدیدی شد!

به گزارش آسمونی: معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق طی اطلاعیه‌ای کاندیداتوری خود در انتخابات ۹۶ را …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. علی علی اوغلو

    این افراد مداح نما را ورشکستگان ویائسه های سیاسی اجیر کرده اند که ته مانده ابروی خودرا با دست ودهن اینها بریزند این مداحان سوراخ دعارا گم کرده اند وبد جوری خیالاتی شده اند درعالم خود فکر میکنند پدیده ای شدند انها هم مثل خواننده وبازیگر مداحی را برای خود شغل انتخاب کرده وازان طریق ارتزاق مینمایند بیشتر ممنون یزیدند تا امام حسین زیرا اگر ان پلید ان جنایت را مرتکب نمیشد معلوم نبود که اینها نان خودرا ازکدام سفره دریوزه کنند درزمان قاجار همانطورکه به نوازندگان خوانندگان ورقاصان عمله طرب میگفتند به مداحان نیز عمله بکا میگفتند هرکدام ازاین گروه نان صدایشان واطوارشان را میخورند فلذا شاغل بودن کشی دراینگونه مشاغل نمیتواند موجب برتری وتعین فردی بشود ان کسانی که واقعا عاشق اهل بیت عصمت وطهارت بوده و بدون توجه به مطامع مالی ان عمر خودرا صرف ترویج اهل بیت ال عبا نموده اند مردم عاشق اهل بیت به این افراد حرمت قائلند بخاط انهاست والا اتفاقات وماجراهای مستند بسیاری وجود دارد که میشود مشت اینگونه افراد مداح نما ی الت دست سیاست بازان ورشکسته یائسه را بازکرده انهارا افشا نمود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی