آسمونی
اخبار سیاسی

انتخابات پارلمانی آلمان آغاز شد

ثبت نام لاتاری

The German parliamentary election began انتخابات پارلمانی آلمان آغاز شد

به گزارش آسمونی:شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی لحظاتی قبل در خبری فوری از آغاز رأی‌گیری در انتخابات فدرال (پارلمانی) در آلمان خبر داد.

رای‌گیری از آلمانی‌ها برای انتخابات پارلمانی روز یکشنبه این کشور آغاز شد؛ انتخاباتی که انتظار می‌رود در نهایت شاهد به قدرت رسیدن آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور، برای چهارمین دوره متوالی باشد و همچنین یک حزب راستگرای افراطی نیز انتظار می‌رود برای اولین بار در بیش از نیم قرن اخیر به پارلمان این کشور راه پیدا کند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بلوک سیاسی محافظه‌کار طرفدار مرکل بزرگترین گروه در پارلمان جدید این کشور خواهد بود ولی شکاف در منظره سیاسی احتمالا باعث خواهد شد تشکیل ائتلاف حاکم برای وی دشوارتر از قبل شود.

در شرایطی که در آستانه انتخابات یک سوم مردم آلمان هنوز تصمیم خود را نگرفته اند، مرکل و مارتین شولتس رقیب اصلی وی در ائتلاف چپ میانه سوسیال دموکرات روز گذشته از مردم خواستند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند. 

نظرسنجی که روز شنبه در روزنامه بیلد منتشر شد نشان داد میزان حمایت از دو حزب اصلی طرفدار مرکل و شولتس کاهش یافته است و به ترتیب به ۳۴ درصد و ۲۱ درصد رسیده است. حزب آلترناتیو آلمان با ۱۳ درصد در مسیر تبدیل شدن به سومین حزب بزرگ در پارلمان قرار دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تازه های مرتبط

روسیه: حمله هوایی اسرائیل باعث سرنگونی هواپیمای روسی شد

با قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از افراد توانمند حاضر در سیستم استفاده می‌شود

طاهره رضایی

آیت الله جنتی استعفا داد

طاهره رضایی

مشایی به ۶.۵ سال حبس محکوم شد

طاهره رضایی

ترامپ بی تردید استیضاح می شود

طاهره رضایی

فلاحت پیشه : FATF ممکن است به صورت مشروط تأیید شود

درج نظر